2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
5+6ya kadar çektim ben de. Daha bir iki gündür yok alt karın ağrısı. Ağrı oldukça eğer mümkünse tabi olduğunuz ortam ayaklarınızin altına yastık koyarak uzanın. Bir süre sonra geçecektir. Ve karnınıza yavaş hareketlerle masaj yapın ☺️

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-11-22-28-16-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-03-11-22-28-16-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 78
5+6ya kadar çektim ben de. Daha bir iki gündür yok alt karın ağrısı. Ağrı oldukça eğer mümkünse tabi olduğunuz ortam ayaklarınızin altına yastık koyarak uzanın. Bir süre sonra geçecektir. Ve karnınıza yavaş hareketlerle masaj yapın ☺️
Bu bolgenizmi hep agridi acaba ?

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-11-22-28-16-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-03-11-22-28-16-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 44
Cok haklsn mecbur kaliyom bzn yapacak bişey yok köye geldik eşimin zoruylaa
Orda bişey yapma dedi ama ister istemez eltime yardm ediyorm ayaktym falan bilmiyorum ne yapacam

Merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun ilk gebeliği sayfaları okudukça benim de ilk gebelikteki endişelerim aklıma geliyor🥰

İlkinde beta 34 iken öğrendim defalarda beta hcg baktırdım her hafta doktordaydım. Şimdi ikincisi olunca insan tecrübe sahibi oluyormuş evde test yaptım ve hiç beta baktırmadım. Doktor muayenesine gittim direk dış gebelik değil her şey yolunda 2 hafta sonra gel dedi. Bu süreçte gece 22 aylık kızım üstümde uyuyor, emziriyorum, işten eve geldiğimde sürekli kucağımda. Parkta ordan oraya tırmanıyoruz, playlanda da birlikte kayıp parkura tırmanıyoruz. Demem o ki bebek sağlıklıysa Allah nasip ediyorsa endişe edecek bir durum yok🥰 Poşet kaldırmak vs hiç bir şey olmaz. Sadece düşük riski var diyorsa hekim ya da ileriki dönemde erken doğum o zaman dinlenmek önemli. Hamilelik hastalık değil günlük yaşama devam ediyorum ben. Umarım sorunsuz, bulantısız atlatırız bu süreci🙏

Merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun ilk gebeliği sayfaları okudukça benim de ilk gebelikteki endişelerim aklıma geliyor🥰

İlkinde beta 34 iken öğrendim defalarda beta hcg baktırdım her hafta doktordaydım. Şimdi ikincisi olunca insan tecrübe sahibi oluyormuş evde test yaptım ve hiç beta baktırmadım. Doktor muayenesine gittim direk dış gebelik değil her şey yolunda 2 hafta sonra gel dedi. Bu süreçte gece 22 aylık kızım üstümde uyuyor, emziriyorum, işten eve geldiğimde sürekli kucağımda. Parkta ordan oraya tırmanıyoruz, playlanda da birlikte kayıp parkura tırmanıyoruz. Demem o ki bebek sağlıklıysa Allah nasip ediyorsa endişe edecek bir durum yok🥰 Poşet kaldırmak vs hiç bir şey olmaz. Sadece düşük riski var diyorsa hekim ya da ileriki dönemde erken doğum o zaman dinlenmek önemli. Hamilelik hastalık değil günlük yaşama devam ediyorum ben. Umarım sorunsuz, bulantısız atlatırız bu süreci🙏
Herkesin gebelik süreci farklı oluyor ama hangi doktora giderseniz gidin ilk 3 ay çok önemli der. Hele ki ilk gebeliklerde düşük riski çok fazladır. Ben de günlük hayatına devam ettim. Yürüyüşe çıktım işe gittim kursa gittim ama bir sabah aniden gelen kanamadan sonra hiç de aklımdan sağlıksızsa düşer aman bir sey olmaz diye bir şey geçmedi. İlk 3 ay tutunma evresi. Ne olursa olsun dikkat edilmesi gerekiyor. Herkesin bünyesi farklı ama dikkatsizlik bebek kaybına ve sonraki gebeliklerde de düşük ihtimalinin artmasına sebep oluyor. Gebelik hastalık değil zaten. Burdaki amaç bebek tutunana kadar dikkat etmek

Herkesin gebelik süreci farklı oluyor ama hangi doktora giderseniz gidin ilk 3 ay çok önemli der. Hele ki ilk gebeliklerde düşük riski çok fazladır. Ben de günlük hayatına devam ettim. Yürüyüşe çıktım işe gittim kursa gittim ama bir sabah aniden gelen kanamadan sonra hiç de aklımdan sağlıksızsa düşer aman bir sey olmaz diye bir şey geçmedi. İlk 3 ay tutunma evresi. Ne olursa olsun dikkat edilmesi gerekiyor. Herkesin bünyesi farklı ama dikkatsizlik bebek kaybına ve sonraki gebeliklerde de düşük ihtimalinin artmasına sebep oluyor. Gebelik hastalık değil zaten. Burdaki amaç bebek tutunana kadar dikkat etmek

Tabii herkesin süreci farklı geçer benim düşük riskim hiç olmadı, Allah kimseye de yaşatmasın 🙏 benim doktorum bana eskiden ne yapıyorsan devam et spora git vs vs diye anlattı. İlk hamileliğimde ki takip eden perinatologta yürüyüş yapmamı istemişti ilk zamanlar dahil.

Herkes bazı noktalarda çok hassas dediğim gibi ilkinde normal uzman bir doktora bile gitmiyordum perinatolog takip etmişti, şeker yüklemesi zamanına kadar. Ama çok yıpratmıştım kendimi tadını çıkaramadım sürekli bir şey olacak kaygısı vardı. Şimdi biraz akışa ve evde ki karmaşaya bıraktım kendimi🥰

Merhaba kızlar herkes iyi mi?
Yardımınıza ihtiyacım var.

Bu gün doktor kontrolüne gittik. Çarşamba günü betam 3000 çıkmıştı. Bu gün doktor muayenesinde 2 kese de göründü. Üstten bakınca bebekler görünmedi alttan bakınca belki görünür dedi. Yine görünmedi. Keseler düzenli ve 10 mm’miş. Haftaya tekrar çağırdı. Böyle olupta bebekleri gören oldu mu? Çok stres yaptım. 😭😭 8. Tüp bebek tedavimde pozitif gördüm.
Ben muayeneye gittiğimde 11 mm idi ve bebek görünmedi. Bebeğin susam kadar küçük olduğunu düşünürsek görünmemesi çok normal biraz daha büyümesi gerekiyor

Güzel anlattin teşekkürler 🙏❤️

Ben muayeneye gittiğimde 11 mm idi ve bebek görünmedi. Bebeğin susam kadar küçük olduğunu düşünürsek görünmemesi çok normal biraz daha büyümesi gerekiyor
Yolk kesesi de görünmedi ama 😞😞 gerçi buradaki tecrübeli anneler erken daha diyor ama ben hissediyorum bebeğim artık benimle değil 😞😞

Yolk kesesi de görünmedi ama 😞😞 gerçi buradaki tecrübeli anneler erken daha diyor ama ben hissediyorum bebeğim artık benimle değil 😞😞
Kesenin boyutu ne kadardı?
Böyle şeylere takılmayın şimdiden ben 5+5 de gittim 14 mm kese çıktı ama içi boştu yolk biz de göremedik yani doktorum gördüyse de söylemedi ben de sormadım aklıma gelmedi sadece kese görüyorum ama çok normal 14 mm iken başka bir şey zaten göremem şimdilik her şey yolunda ve olması gerektiği gibi on gün sonra gelin kontrole bolca su içip dinlenin dedi (lekelenmem vardı)
Bu biraz gittiğiniz doktorun makinesi ile de ilgili ya da alttan bakılıp bakılmaması ile bana karından bakıldı vajinal değildi doktor da bu aşamada çok normal daha çok minik dedi
İçinizi ferah tutun tutunacaksa her türlü tutunacak kısmet değilse ne yapsak olmayacak zaten

Benim teyzem ilk hamile olduğunu öğrenince çok korkmuş evlenmiş evlendiği sıra hala okuyormuş çünkü üniversiteye daha yeni kayıt olmuş. O yüzden çocuğu istememiş hiç o zamanlar böyle aldırma imkanları falan da yok çocuk düşsün diye koşarmış koltuktan atlarmış kasıklarını bile yumruklarmış yerde yuvarlanırmış. Cahillik işte…
Ama onca şeye rağmen düşürememiş çocuğu kuzenim doğmuş bir şekilde. Tutunacak olan her şekilde tutunuyor yani üzmeyin kendinizi

X