2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Benimde kızım var onda herşeyden tiksinirdim yaptığım yemeği yiyemezdim ama bu Farklı aksine çok yiyorum iştahım açıldı hiç hamile gibi değilim 😀 inşallah erkektir bakalım bi kız bi erkek oh mis bakalım 😍
ayy aynı şeyler bende de var salçalı yemekler fln kötü kokardı şimdi sadece yedikten sonra midem bulanıyo o da gazdan :KK70: benim gönlümden hep kız geçiyor ama derler ya bu kızın arkası erkek diye işte kızıma hep öyle diyorlar ondan diyorum erkek galiba diye sağlıkla gelsinler de cinsiyet hiç önemli değil

Çok teşekkür ederim inşallah sağlıkla büyüsün sizin bebeğiniz de. İlk gebeliğim ve çok istenen bir bebiş 2 yıldır 2 aşılama başarısız hadi tüp bebek derken mucize geldi bize evhamlıyım biraz yapmamam gerek biliyorum inşallah yakalar haftasını bir an önce 🙏🏻 siz beslenmenize ekstra dikkat etmiş miydiniz acaba
Yani ben kahvaltımı çok güzel yapıyordum, o zaman çalışmıyordum. ceviz ve avokado çok tükettiğimi hatırlıyorum ki avokado çok iyi derler rahim için de bebek için de. Ama öğlen sadece meyve ve çok acıkırsam ufak tefek bişiler yerdim akşam da normal yemek ekstra fazla birşey yapmadım, sen de oluruna bırak genelde bebekler yakalıyor haftasını düşünürsen, üzülürsen bebeğine daha zararlı, onun için elnden geleni yap gerisini Allaha bırak :KK15:

Kızlar haftanıza göre kese boyutunuz kaçtı ? Ve kalp atışını ne zaman duydunuz
canım benim normalde 5+4tü doktora gittiğimde ama 6+1 gözüktü ama kese boyutu ne kadar bilemiyorum crl diye bir değer var kağıtta eğer oysa 0,41 cm yazıyor. Kalp atışını da duyduk şükür, sürpriz oldu bizlere darısı hepinize inşallah.

ayy aynı şeyler bende de var salçalı yemekler fln kötü kokardı şimdi sadece yedikten sonra midem bulanıyo o da gazdan :KK70: benim gönlümden hep kız geçiyor ama derler ya bu kızın arkası erkek diye işte kızıma hep öyle diyorlar ondan diyorum erkek galiba diye sağlıkla gelsinler de cinsiyet hiç önemli değil
Aynen önemli olan sağlıkla doğması tabi bizimkinede arkası erkek dedi görenler yok iki kaşın arası mor pembe mont giyerken erkek mi dediler kız deyince arkası erkek dediler bakalım nasip🌸

Birde aynı kaygıları yaşadım üstelik deli gibi isterken 🫢Kızım 5 yıl sonra geldi ikinci bebek te 5 buçuk yıl sonra geldı 😂
Yani bunu öğrendiğimde de şu cümle geçti içimden tamda rahata ermiştim, iki çocuk bana göre değil. 😂
Bizde gezmeyi seven bir aileyiz kızımı uykudan kaldırmadan alıp denıze giderdik 😃 Tatıllerde o uyur bız gece gezerdık asla yük olarak görmedik onu hep yanımızda kimseye de bırakmadık. Bebek arabasında ,kanguruda uyurken bızımle gezerdi.
Ne güzel ilham oldu bana da ☺️ biz de çocuk bize uysun, biz tamamen hayatımızı ona entegre etmeyelim istiyoruz. Şimdi ikinciye hamilesiniz ne güzel sağlıkla kucağınıza alın 🙏🏽☺️ yapımız gereği biraz kaygılı olacağız galiba rahat bir insan hiç olmadım zaten 😂

Birde şu an bebeğin hareketlerini falan hissedemediğimiz için o duyguya tam kapılamadık aslında. Ben hala kendimi nasıl ya hamile miyim diye sorguluyorum😀 Annem bana soruyor ne hissediyorsun diye diyorum hiç bişey duygusuz musun sen diyor 😀😂 bebeğin hareketini de inşallah hissetmeye başlayalım yada bi kalp atışını duyalım daha farklı olur :))
Evet yaa ben de daha moda giremedim 😂 sadece halsizliği, yorgunluğu hissediyorum şu sıralar. Evet belki de hareketlerini hissetmeye başlayınca daha güzel bir his olacak ☺️ ya da eyvah ciddi ciddi bebek geliyor diye tutuşacağız 😂😂😂

Yaa maşallah bende bugun gıdıcem ama ben 6+0 dayım bir ümit gitmişken belki duyarım dıyorum .
Bende biraz önce geldim doktordan karından duymadık ama vajinal duyduk kalp atışını çok şükür 🙏 lekelenmem vardı hafif kan uyuşmazlığımız olduğu için riske atmayalım dedi doktor iğne oldum şimdilik çok şükür bir sıkıntı yok :halay:

Bende biraz önce geldim doktordan karından duymadık ama vajinal duyduk kalp atışını çok şükür 🙏 lekelenmem vardı hafif kan uyuşmazlığımız olduğu için riske atmayalım dedi doktor iğne oldum şimdilik çok şükür bir sıkıntı yok :halay:
Ya canım ben şimdi doktordan geldim bruaya yazayım diye okuyordum ki kendimle aynı durumda seni gördüm.benim sabahtan akıntım çok açık kahve geliyor kanama yok ama daha önce düşük yapınca çok korktum hemen doktora geldim kesenin durumunda bir sıkıntı yok şeklinde hersngi bir bozulma yok ecopirin bırak oksaparla devam edelim dedi.bizdede kan uyuşmazlığı var ve tedbir amaçlı iğne yapalım dedi bı tedirgin oldum ama sabah yaptıracağım iğneyi.senin lekelenme nasıl canım az mi

X