2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Klasik kahvaltı sonrası Latte ve bir kare bitter öğlen bir elma domates salatalık ikindi çok az fındık badem akşam cacık tavuklu mantarlı bezelyeli yemek.

Of ben bugün yedim tatlı dayanamadım 😅
Tatlıya karşı değilim ben zaten ama akşam yemeğinden sonra yemeyeyim demiştim🙈 neyse ki pek sevmediğim bir tatlı ikram edildi, babişe postaladım hemen. Neyse ki mücahit gibi adam, hiç hayır demez🤣🤣

Ama akşam yemeğini feci yedim, hiç tartılamam bugün.

Ay ben dayanamadım, tartıya şöyle bir bakayım dedim🙈 dünden beri yarım kilo almış olamam(koşullar aynı değildi neyse ki tamamen, onunla avunuyorum ama yine de🥲). İki öğün yapmamın, on dört saat aç kalmamın, 13 bin adım atmış olmamın, gece tatlı yememiş olmamın hiçbir önemi yokmuş gibi, akşam yemeğimde yediğim iki dilim böreği, kahvaltıda ağzıma attığım iki kaşık fındık ezmesini yazmış olamazlar ya. Çok ayıp bir şey bu🥲😅

Sabah kızıma yaptığım patatesli yumurtadan azıcık yedim ve ekmeğin kenarından bal sürüp yedim. Ara öğünde damla sakızlı Türk kahvesiyle iki tane kuru kayısı götürdüm 😂 öğle yemeği yerine akşama doğru bir portakal yemeyi düşünüyorum. Akşama da arkadaşa davetliyim yarın tartı günüm. Yemesem çok ayıp olacak yesem tartıda sarsılacağım 🫢🤦🏻‍♀️

Kızlar diyetisyenim süt arttıran tarifte eklemiş listeme belki yapmak isteyenler olur diye sizinle paylaşıyorum 😊🌸

SÜT ARTTIRAN SMOOTHİE

1 su bardağı süt ya da kefir + 2 yemek kaşığı yulaf + 2 tam ceviz+ 1 adet hurma + 1 adet küçük boy muz + 1 çay kaşığı bal
Üzeri için; Çörek otu + Limon kabuğu rendesi
Yapılışı ; Tüm malzemeleri blendera ya da smoothie makinesine atın ve akışkan bir sıvı olana kadar makineyi çalıştırmaya devam edin.
Senden aldığım smoothie fikrinden ilhamla Muzlu süt yaptım🙈🤣 ay ne özlemişim. beş senelik oğlum da ilk kez içmiş oldu, umarım kaloriyi çok kabartmışımdır🤣

Bu doğrumudur acaba çünkü ben bir dilim derken bunun yarısından bahsediyorum da 😅 avuç içi kadar baya minik bir kare

Eklentiler

• IMG_1084.jpeg
    IMG_1084.jpeg
    91,9 KB · Görüntüleme: 15
Bu doğrumudur acaba çünkü ben bir dilim derken bunun yarısından bahsediyorum da 😅 avuç içi kadar baya minik bir kare
Kalori hesabı doğru olabilir belki, onu soya bilir ama beyaz unla tam buğdayın sindirilme şekli ve dolayısıyla kan şekerine etkileri farklı olduğu için kalorileri aynı olsa dahi ikincisi daha sağlıklı oluyor diye biliyorum.

Kalori hesabı doğru olabilir belki, onu soya bilir ama beyaz unla tam buğdayın sindirilme şekli ve dolayısıyla kan şekerine etkileri farklı olduğu için kalorileri aynı olsa dahi ikincisi daha sağlıklı oluyor diye biliyorum.
Evet canım haklısın diğerlerinin lif oranı yüksek sadece şaşırdığım ben 1 dilimi avuç içi kadar hesap ediyordum hep 😅

Arkadaşımda yediklerimi sayayım: 2 küçük lahmacun( tabak boyutunda) mercimek çorbası, 1 kaşık mantı, 1 tane içli köfte, 2 kaşık pilav ve 2 kaşık tavuk sote. Üzerine bir parmak kalınlığında yaş pasta. Allah affetsin. Yarınki tartıyı merak ediyorum 😞

Arkadaşımda yediklerimi sayayım: 2 küçük lahmacun( tabak boyutunda) mercimek çorbası, 1 kaşık mantı, 1 tane içli köfte, 2 kaşık pilav ve 2 kaşık tavuk sote. Üzerine bir parmak kalınlığında yaş pasta. Allah affetsin. Yarınki tartıyı merak ediyorum 😞
Ay arkadaşın kombo yapmış resmen, öyle ölmem, üstüne bir de iskender patlat deseydin, o nasıl mönü öyle🤣 sen iyi kurtarmışsın bence👏🏻

Ay arkadaşın kombo yapmış resmen, öyle ölmem, üstüne bir de iskender patlat deseydin, o nasıl mönü öyle🤣 sen iyi kurtarmışsın bence👏🏻
Bütün karbonhidratlar bu masadaydı 😂 daha trileçe ve dereotlu kurabiye de vardı ama yemedim çok şükür. Bi de yarın var bir davet. Allah sonumu hayretsin.

Aslında ben de pek sevmem ama yenirmiş bence de, kendisi gayet diyet bir tatlı gibi duruyor🤣yoklukta gideri var yani🙈
Yok ya.. güzeldir hafiftir😊 gerçi bir kere bir arkadaşımın yaptığını yedim. Sonra onun tarifi ile hep kendim yaptım 😂 pastaneye yapımı tadıda farklı değildir sanırım 😊 bu akşam yoğurt için süt gelecek... Trileçe çık aklımdaann 😂

Kahvaltıdayım. Öğlene pilates var.. Başım ağrıyor.. Havada kapalı.. Tam depresyon havası yani 😊 Defne babasıyla içerde. Çocuk kesintisiz ağlıyor ama susturamadı bir türlü. Gidip susturunca da sen al diyip bana bırakıyor😔

X