2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Bu arada leslie çıkıyor karşıma sürekli bunla zayıflamaz filan diyorum çünkü hareketler çok kolay geliyordu neyse dur yapayım dedim anam o neydi öyle 10 dk zor dayandım 🤣 havalar biraz daha ısınsın pilatese yazılcam kilo vermek için değil aslında biraz daha sağlık açısından bakalım 2 bebeyle böyle hayallarim var

Bilimsel kısmını bilemiyorum tabii ama ilk diyete başlandığı zaman belli miktar kiloyu mesela 4- 5 kg’ı hızlıca veriyoruz ama ondan sonra kilo vermemiz yavaşlıyor. herkesin bir direnç kilosu var, mesela ben 77 kiloyum şu an, atıyorum 72 ye bir kaç haftalık diyetle düşüyorum ama 72’den 71’e düşmem bir iki haftayı bulabiliyor. Orada pes etmemek lazım. Veya beş kilo verdim rehavetiyle yayılmamak lazım.

Eve yürüyüş deyince şimdi aklıma geldi. Orada da şöyle bir şey var, mesela her gün aralıksız 1 saat koşmak veya tempolu yürümek, kilo verme açısından kesinlikle aralıklı koşu (interval koşu, yani değişken tempolu koşu) diye tabir edilen yöntem kadar etkili değil. Yani bir saat boyunca farklı tempolarda koşu yürüyüş karışık yapmak gibi. Orada da bizim halk diliyle metabolizmayı şaşırtma dediğimiz şey oluyor herhalde.

Soya bacım bilimsel açıklamasını yapar artık😂
Bebe hiç inmedi kucağımdan. Bilim neydi bilim emekti bile diyebilirim şu an 😂

Bilimsel kısmını bilemiyorum tabii ama ilk diyete başlandığı zaman belli miktar kiloyu mesela 4- 5 kg’ı hızlıca veriyoruz ama ondan sonra kilo vermemiz yavaşlıyor. herkesin bir direnç kilosu var, mesela ben 77 kiloyum şu an, atıyorum 72 ye bir kaç haftalık diyetle düşüyorum ama 72’den 71’e düşmem bir iki haftayı bulabiliyor. Orada pes etmemek lazım. Veya beş kilo verdim rehavetiyle yayılmamak lazım.

Eve yürüyüş deyince şimdi aklıma geldi. Orada da şöyle bir şey var, mesela her gün aralıksız 1 saat koşmak veya tempolu yürümek, kilo verme açısından kesinlikle aralıklı koşu (interval koşu, yani değişken tempolu koşu) diye tabir edilen yöntem kadar etkili değil. Yani bir saat boyunca farklı tempolarda koşu yürüyüş karışık yapmak gibi. Orada da bizim halk diliyle metabolizmayı şaşırtma dediğimiz şey oluyor herhalde.

Soya bacım bilimsel açıklamasını yapar artık😂
Aynen bende tam bilimsel açıklamasını bilmiyorum ama benim gözümde şaşırtmak düzenli ve sağlıklı yiyorum ya bir günde gideyim künefe hamburger yiyeyim şaşırır işte olmaz mı 🤣 yaa ben durdum bu hafta işte hayırlısı olsun bakalım ne zaman inecek o rakamdan birde benim kilonun çoğu popodan gitti baya baya küçülmüş 🤣 bacaklarımdanda vs ama memişler hala çok fazlaca büyük emzirdiğimiz için ya bunlar erimez mi kilo verdikçe 🙈

soyasosu soyasosu bir soru:
İlk öğünümüz mesela saat 12.00’de olsun, iyice doyayım diye iki tabak yerine üç tabak yemek ve ikinci öğünü 19.00 -20.00 da yiyip günü kapatmak mı daha doğru, yoksa ilk öğünde iki tabak yiyip o üçüncü tabağı acıkında, atıyorum saat 15.30 da mı yemek daha doğru?

soyasosu soyasosu bir soru:
İlk öğünümüz mesela saat 12.00’de olsun, iyice doyayım diye iki tabak yerine üç tabak yemek ve ikinci öğünü 19.00 -20.00 da yiyip günü kapatmak mı daha doğru, yoksa ilk öğünde iki tabak yiyip o üçüncü tabağı acıkında, atıyorum saat 15.30 da mı yemek daha doğru?
Üçüncü tabağı acıktığında 15.30 da yemek daha doğru.
Aslında daha doğru diye de bir şey yok ama şu an bizim için doğrusu bu. İki öğüne düşmeye gerek yok. Vücut alıştıkça yapabilirsin ama. Alışınca zaten ikinci tabağı bile yemiyorsun

Yanlışlıkla pancar cipsi yaptım ama olay bir şeymiş. Çok güzel oldu. İncecik kesilmiş pancarları üzerine azıcık yağ ve tuz sürüp 180 derecede (15 dakikada hafif yanık gibi oldu) pişirdim. Eskiden kerevizle yapardım ama çok ince kesemezdim, şimdi aletle kestim bayağı cips inceliğinde. Süreyi ayarladık mı, tamamdır bu iş.

Eklentiler

• IMG_7177.jpeg
    IMG_7177.jpeg
    128,2 KB · Görüntüleme: 22
Yanlışlıkla pancar cipsi yaptım ama olay bir şeymiş. Çok güzel oldu. İncecik kesilmiş pancarları üzerine azıcık yağ ve tuz sürüp 180 derecede (15 dakikada hafif yanık gibi oldu) pişirdim. Eskiden kerevizle yapardım ama çok ince kesemezdim, şimdi aletle kestim bayağı cips inceliğinde. Süreyi ayarladık mı, tamamdır bu iş.
Ahh ben de yapacağım 💕

Güne çok güzel başlamıştım aslında 3 yk yulaf 1 yumurta 1 dilim peynir pişirdim arasına biraz kaşar hindi füme 1 dilim 3 adet yeşil zeytin ara karabuğday patlağı 1 çk bal fıstık ezmesi kahve
5 de elticim Kete yapmış biliyormusunuz bir koktu anlatamam 🤣 onu yedim yanında kahvaltılıklar üzgünüm 🥹 akşam acıkırsam 7 gibi düğün çorbası içerim sadece

Yemekten kalktım. Kuzu gerdanlı borş çorbası, greçka, tuzlu ve limonlu soğuk mercimek.

Ara öğün olarak kahve yanına lifalif ve dört adet hurma yemiştim.

Akşam mandalina yiyebilirim.

Benim midem çok kötü oldu yaa gerçekten uzun zamandır böyle çok hamur işi yememiştim ondan herhalde midem yanıyor bulanıyor çok fena oldum ne yapsam geçer bu 😔

Ben 7 gibi bitirdim yemeği. Dünden kalanları yedik. Bitki çayı içerim sadece. İyi gidiyoruz kızlar😍😍

Çok mağdur oldum, soyasosu soyasosu . Dün sabah 77 çıkmıştım, bu sabah 77.5🙈🥲🤣
Tüm tartılma koşullarım aynıydı üstelik.

Dün gayet iyi beslenmiştim, lifalif ve 4 hurma idi kaçamağım. Gece yediğim 6-7 mandalinayı mı katmışlar bunlar yine acaba🧐

motivasyonum sallantıda şu an🤭

X