2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Günaydın, on iki saat dayanabileceğim bugün en fazla, on gibi yerim. Yalnız bu geç kahvaltı işi iyi oldu, eşim hazırlıyordu zaten kahvaltıyı ama yok oğlan ekmeği çok mu yedi, peyniri az mı yedi, yok tabağındakileri bitirmek için oyun mu istiyor, vaktinde oturup vaktinde kalktı mı falan gibi dertlerim yok. Hatta eşim diyor, if mif hikaye, bizi gönderir göndermez oturuyorsun di mi diye

Ye ne istiyorsan, kısma yiyeceğin kadarın yarısını ye sadece.. ilk başlarda en azından stres yapmıyor insan öyle
Ben de onu hiç ayarlayamıyorum diyetisyen arkadaşım takibimi yapacak. İlla bir kontrol mekanizmasına ihtiyacım oluyor. İnşallah 5 kilo vermek istiyorum hele şimdi şu poğaçaları yiyeyim de

Daha önce ifle bir ayda 5 kilo vermiştim.Gerçekten çok işe yarıyor

Günaydın ben hala kahvaltı yapamadım. Zor geceydi kendime gelemedim çok yorgunum.
Dün en son 18.00 de bitirmiştim. Baya oldu ama iyiyim

Günaydın ben hala kahvaltı yapamadım. Zor geceydi kendime gelemedim çok yorgunum.
Dün en son 18.00 de bitirmiştim. Baya oldu ama iyiyim

Çıtayı arşa yükseltmeyelim lütfen ben de 13. Saati gördüm. Alışverişi aradan çıkarayım dedim vakit geçsin diye. Dereotu da aldım. Omlet yapacağım ama dereotunu pişerken mi koysam, piştikten sonra üstüne mi koysam, kararsızım

2 yumurta peynir zeytin cevizden oluşan bir kahvaltı yapacağım şimdi.
Akşama da kuru dolmaya yapmaya karar verdim ama etsiz kıymasız sevdiğim için yanına protein bir şeyler yaparım onu daha düşünmedim

Ben de şimdi yaptım ilk öğünümü, omletin pişmesini beklerken dayanamadım, tuzlu limonlu soğuk yeşil mercimek yedim çünkü ben yeşil mercimek. Normalde dolaptan çıktığı gibi yemem, bir süre oda sıcaklığında bekletirim, o yüzden kahvaltıdan sonra yiyecektim ama böyle oldu işte

Akşama anneme gideceğiz yemeğe ama yarın akşam ben de girit kabağı dolması yapabilirim. Ben de etli kabak dolması hiç sevmem ama etsiz dolma yapmayı da pek bilmiyorum soyasosu tarif önerin varsa alırım

Afiyet olsun
Ben bol domatesli ve bol soğanlı yaparım.
Yaz olursa içine taze nane fesleğen koyarım. Kışın kuru nane, fesleğen, karabiber baharatları koyarım.
2 bardak pirinç ölçüsü ile yapacaksam içine 2 büyük soğan bir kaç diş sarımsak ve bir kavanoza yakın domates rendesi ve boool zeytinyağı koyarım.
Yani biz de böyle yapılıyorannem pirinç bulgur karışık yapar o da güzel olur ama ilk tercihim pirinçlidir benim.

Kuru dolmaya biraz da nar ekşisi koyarım tüm bunların dışında

Hadi eşlik et o zaman bize
Pazartesi başlıyorum kızlar. Ben akrep burcuyum. Eğer bir işe başlarsam asla kaytarmam sonuca ulaşana kadar yaparım Hamileyken orucumu tutmuştum ama bu ramazan tutamam zaten sütüm az ve çocuk hep kucakta. O yüzden pazartesi eşim oruca başlar ben diyete
İfi geçen yıl ramazandan önce yapmıştım hatta hamileliğin başındaydım 63 buçuklardan 57 buçuklara düşmüştüm bir ayda.tabi diyetisyen arkadaşımın yardımıyla ve hiç spor yoktu arada bir ip atlıyordum o da gebeliği öğrenene kadar

Kızımın neden akrep burcu olmasını istemediğimi bir kere daha anladım derken yükseleninin akrep olması gerçeği aklıma geldi

Yarın veya öbür gün deneyeyim ben de, girit kabağı görünce dayanamayıp aldım ama etli dolma hiç sevmediğimi unutmuşum oğlum yer gerçi ama o da bayılarak yemez. Eşim zaten hiç yemek seçmez.

Ben etli dolmayı bulgurla yapıyorum, hatta beyaz pirinçle hiç dolma yapmamış olabilirim (hindi dolma hariç)

Taze fesleğen fideleri çıktı bu arada, ben metrodan aldım önceki hafta. Normalde bahar başında etkinlik olsun diye tohum falan ekiyoruz biz oğlanla ama pek verimli olmuyor tabii fransız balkondaki minicik saksılarla

Aaaa ben de bir bakayım daha dikkatimi çekmemişti.
Girit kabağı verdiğim bol domatesli tarifle çok güzel olur
Hayatımda etli yemeklerle üniversite için İstanbula taşındığımda tanıştım. Taze fasulye etli olur mu hiç diye ağlayarak geçti ilk yılım sonra eve çıkınca rahatladım

Aa, ben de akrebim ama kaytarma durumum ruh halime göre değişir. Modumu bulursam çok kuralcı olurum, bulamazsam diyetteyim diye çıkar ocakbaşında lavaşlı tırnak pideli kebaba otururum.

Kızımın neden akrep burcu olmasını istemediğimi bir kere daha anladım derken yükseleninin akrep olması gerçeği aklıma geldi

Ben anlamadım, başladığım işi bitiririm demiş, nesini beğenmedin

Akreplerin o gerginliği ve kuralcılığı beni sıkıyor çünkü ben dünyaya mutlu olmaya gelmiş her şeye amaaan hallederiz ya diyebilen ve moral bozukluğu maks 10 dk süren bir insanım
Kural sevmem, hırs sevmem
Ama kocam akrep kızımın yükseleni akrep işte napcan
Senin yükselenin ne? 30dan sonra yükselen burcunun özelliklerini gösteriyormuşsun

Ya bu arada eşim mutfağa merak salınca bir acayip oldu. Bahsetmiştim, arada tarifler bulup bir şeyler yapıyor. Şimdi de pirinç makarnasından noodle tarifi bulmuş, susam yağı ile şitake mantarı sipariş veriyor bana markette

Geçen gün de konserve domates püresi almış. Dedim evde iki üç çeşit salça var, püre niye? Lazanyaya salça konmazmış

Ay bir makarna için üç saat harcamasına bir kez daha göz yumamayacağım, o konserveyi yarın dolmamda kullanayım ben en iyisi

Ortama akrebe yay olarak giren kızım

Ben yükselen özelliklerini göstermeye çok inanıyorum. Normalde oğlak burcuyum ama yaş ilerledikçe yengeç çok daha ağır basmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…