2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Kızlar bu grup yavaş yavaş amacına ulaşmaya başladı bence. Bugün tempolu yürüyüş planım vardı ama akşam anneme yemeğe gitme planımız çıkınca vazgeçtim çünkü annem 15 dakika yürüyüş mesafesinde oturuyor. Akşamüstüne doğru bebişi kanguruya koyar yürüyerek giderim, iki kez çıkmayayım diye düşündüm. ( eşim de akşam arabayla oğlanı okuldan alıp direkt annemlere gelecekti) ama LadybirdDA LadybirdDA koşu bandı falan deyince bir gaza geldim, bebeği attım arabasına indim sahile 1 saatte 8 bin adım attım (bebek arabasıyla ve doğum sonrası hamlığıyla daha tempolu olamıyorum 🤣)

Şimdi duşumu aldım, eşimi bekliyorum, arabayla gidicem ben de🤣
Kararı alıp uygulamaya geçirme süresi uzun sürdü ama olsun 😂

Etli lahana ne mesela dolma olan mı😂😂

Mükemmel😍😍😍
Ben de kızımla bir saat kadar uyumuşum. Yeniden doğmuşa döndüm. Bugün çıkamadım ama olsun.
Gün içinde de rafine şeker almadım 2 hurma yedim tatlı niyetine.
Yemeğe de dolma yanına tavuk suyu çorba yapacağım. Günü kapatırım böyle 😀
Evet içi kıymalı, altında kaburgalar dizili falan. Annem yapar, efsane olur. Bu sene onuda yiyemedim gaz olayına.. 😊 Lahana bitmeden bir yaptırayım ben😂 sebze ve et uyumunu mükemmel olduğu yemeklerin başında bence 😂

Evet içi kıymalı, altında kaburgalar dizili falan. Annem yapar, efsane olur. Bu sene onuda yiyemedim gaz olayına.. 😊 Lahana bitmeden bir yaptırayım ben😂 sebze ve et uyumunu mükemmel olduğu yemeklerin başında bence 😂

Bir dakika ya, dolmanın altına pirzola dizen de sizdiniz di mi🤣 Muhabbeti geçmişti bir ara öbür grupta, hangi mutfak bu? Kaburgaya bayılırım bu arada ama fırında kendi yağında kızartarak yapıyorum ben. Of çok canım çekti, eskiden ayda bir falan yapardım mutlaka ama yanında belli bir miktar şarap falan içmeyince kolestrolden ölüyorsun🤣

Bir dakika ya, dolmanın altına pirzola dizen de sizdiniz di mi🤣 Muhabbeti geçmişti bir ara öbür grupta, hangi mutfak bu? Kaburgaya bayılırım bu arada ama fırında kendi yağında kızartarak yapıyorum ben. Of çok canım çekti, eskiden ayda bir falan yapardım mutlaka ama yanında belli bir miktar şarap falan içmeyince kolestrolden ölüyorsun🤣
Yok ben değildim o😊 tarif antep diyor ama annem trakyalıdır 😂

Sen etli dolma kavramına zor alışmış izmirli bacıma etli dolmanın altına bir sıra da et diziyoruz dersen şaşırır tabii🤣

Ben dolma altı et meselesini grupta birinden daha duymuştum sanki, ona şaşırdım. Bir de kaburga deyince ne kadar zamandır yemediğimi hatırladım🙈😁 haftasonu mönüsü belli oldu, bir gün beyimden uzakdoğu üsulü makarna, bir gün benden doğu usulü iki kilo kaburga😂

Ahaha mükemmel muhabbetler 😂
Ben de doğumdan sonra et yemeyi canım çok istiyor diye şaşırıyordum benim hala yediğim kırmızı etin pirzola olması peki😂
Sen etli dolma kavramına zor alışmış izmirli bacıma etli dolmanın altına bir sıra da et diziyoruz dersen şaşırır tabii🤣

Ben dolma altı et meselesini grupta birinden daha duymuştum sanki, ona şaşırdım. Bir de kaburga deyince ne kadar zamandır yemediğimi hatırladım🙈😁 haftasonu mönüsü belli oldu, bir gün beyimden uzakdoğu üsulü makarna, bir gün benden doğu usulü iki kilo kaburga😂
Denizli aslında ama olsun Ege işte benzer şeyler. Bir de aile yapısı akdeniz beslenme tarzı hep o yüzden oldu 😂

Hayatımda ilk defa duydum diyemem ama hep internette duymuştum. Hayatımda ilk kez yiyen birisi ile karşılaştım desem yalan olmaz🤪😂

Ahaha mükemmel muhabbetler 😂
Ben de doğumdan sonra et yemeyi canım çok istiyor diye şaşırıyordum benim hala yediğim kırmızı etin pirzola olması peki😂
Denizli aslında ama olsun Ege işte benzer şeyler. Bir de aile yapısı akdeniz beslenme tarzı hep o yüzden oldu 😂
Hayatımda ilk defa duydum diyemem ama hep internette duymuştum. Hayatımda ilk kez yiyen birisi ile karşılaştım desem yalan olmaz🤪😂

Muhabbetin şirazesi kaydı yine, mehter marşı gibi bir ileri iki geri gidiyoruz 🙈🤣ama neyse ki if e de uygun, lowcarb a da, ketoya da (kaburga kısmı en azından)😁😂

Öğlen kahvaltı yaptım 2 dilim tbe 1 domates 3 biber menemen tarzında
Ara kahve 1 adet cezerye
Akşam pırasalı mercimek çorbası fesleğen soslu tam buğday makarna yanına 3 yk et sote 3,4 yk yoğurt dükkanı kapattık 🤣

Valla grup bence iyi gidiyor. Ben de yemeğin yanına tane hardallı yeşil salata ve havuç tarator yaptım. 18.30 da yemeyi sonlandırdım. 🙈

Öğlen yine hamburger vardı. Akşam brokoli salatası, yoğurt ve 1dilim tb. Arada kuruyemiş vardı. Geceyi bitterle kapatırım muhtemelen 😊 enerji lazım sanki bu gece yine.. Uykuya direniyor 🙁

Ben sivaslıyım yaprak sarmasını altına pirzola dizeriz toprak çanaklarda pişiririz ama ben her zaman zeytinyağlı ekşili yaprak sarması yapar be onu tercih ederim 🤣
Ne güzel şeyler yiyorsunuz yahu. Ben mantı yedim iki tabak 🤦🏻‍♀️
Gruba ilk katılan herkesin menüsü böyle oluyor dert etme 😂😂 soyasosu soyasosu LadybirdDA LadybirdDA ve Phaedra Phaedra anca doğru yolu bulabildi, ben zaten elendim. trueliving_ trueliving_ de kendini başka gruplar sayesinde topladı 🤣🤣🤣

Doğru tespit😂
Ben aradığım motivasyonu buldum. Haftada 0,5 kilodan 6 kiloyu vermem 12 hafta yapar.
Yaza miis gibi girerim. 😂
Aslında bende değişik bir aralıklı oruç yapıyorum bence 🤣🤣🤣 11-12 gibi kahvaltı, akşam yemeğine kadar da (7 gibi) nerdeyse hiçbir şey yemiyorum. Sonra da çay; çayın yanına bir şeyler bazen yiyorum bazen yemiyorum. Yersem bir de meyve. Ama en geç ama en geç 10 da yemek işini bitirmiş oluyorum. E işte yaklaşık 13-14 saatlik açlık, daha ne olsun 🤣🤣

X