2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Sen paketli gıdaları bıraksan aslında fena beslenmiyorsun🥰 o tatlı krizi anını daha masum bir şeyle bastırırsan yetecek. İnan kalorisinden ziyade zararlı olması daha büyük sorun.🙈
Yanına ceviz badem hurma kuru meyve alabilirsin. Şekerin düştüğü için kriz geliyor büyük ihtimalle.
Nasıl yani? Kuşbaşılı pide yiyebiliyor muyuz? Yarım demiş gerçi, ondan mı 🤣 ben işimi yarım bırakmayı hiç sevmem😝

LadybirdDA LadybirdDA şöyle düşün.
Günde yediğin paketli gıdalardan 500 kalori civarı alıyorsun diye düşünüyorum. Sadece paketli gıdaları bırakıp aynı beslensen bile iki haftada bir kilo vermiş olacaksın. Az gibi düşünme uzun sürede verilen kilo hem yağdan gider hem sağlıklıdır.

LadybirdDA LadybirdDA şöyle düşün.
Günde yediğin paketli gıdalardan 500 kalori civarı alıyorsun diye düşünüyorum. Sadece paketli gıdaları bırakıp aynı beslensen bile iki haftada bir kilo vermiş olacaksın. Az gibi düşünme uzun sürede verilen kilo hem yağdan gider hem sağlıklıdır.
Farkındayım. Bir hafta yemesem olay bitecek biliyorum. Ama işte en fazla 2 gün dayanabildim. Bir ara çok yesem de doymuyordum. Şimdi azıcık şeyle doymaya başladım. Mide küçülüyor gibi ama tatlı krizlerim işi bozuyor. Evde cevizde var fındıkta. Ama kıracak adam yok. Öyle incikli boncuklu işleri hiç sevmem. Zaten vakitte yok 🙁

Farkındayım. Bir hafta yemesem olay bitecek biliyorum. Ama işte en fazla 2 gün dayanabildim. Bir ara çok yesem de doymuyordum. Şimdi azıcık şeyle doymaya başladım. Mide küçülüyor gibi ama tatlı krizlerim işi bozuyor. Evde cevizde var fındıkta. Ama kıracak adam yok. Öyle incikli boncuklu işleri hiç sevmem. Zaten vakitte yok 🙁
Akşam tv karşısında otururken kocanın eline kırma aparatını veriyosun. O kırıyor sen içlerini çıkarıyorsun. 30 dk yapsanız sana kaç günlük iç çıkar. Yanına da kuru meyve ile tüm krizler çözülür. Gerçekten başka yolu yok. Kendin evde tatlı hazırlasan bile daha az yersin. Marketten hiç almamayı tercih etsen🙈
Haddime de değil belki ama bir yardımım dokunur 🥰

İki haftada bir kilo demiş, çarpıtmayalım🤣

Benim de kekim cipsim falan yok ama çok fena çikolata gömüyorum, gözü dönmüşler gibi.

Aa ebebekte züber indirimi var bu arada, bar mar, top moo bişiler sipariş ettim. Bir ara hiç yiyemiyordum züber ve türevlerini, şimdi tekrar şans vereceğim.

Akşam tv karşısında otururken kocanın eline kırma aparatını veriyosun. O kırıyor sen içlerini çıkarıyorsun. 30 dk yapsanız sana kaç günlük iç çıkar. Yanına da kuru meyve ile tüm krizler çözülür. Gerçekten başka yolu yok. Kendin evde tatlı hazırlasan bile daha az yersin. Marketten hiç almamayı tercih etsen🙈
Haddime de değil belki ama bir yardımım dokunur 🥰
Ay aşkolsun ne demek🌸 sağolasın❤️

Ama oda yapmaz o işi 😊 annem gelince yaptırırdım eskiden. Şimdi oda Defnenin derdine eline bişey almıyor 😊 ama anneme yollayabilirim aslında evde yapsın işte😂

İki haftada bir kilo demiş, çarpıtmayalım🤣

Benim de kekim cipsim falan yok ama çok fena çikolata gömüyorum, gözü dönmüşler gibi.

Aa ebebekte züber indirimi var bu arada, bar mar, top moo bişiler sipariş ettim. Bir ara hiç yiyemiyordum züber ve türevlerini, şimdi tekrar şans vereceğim.
Haftada 500-600 gr vere vere 15kg vermiştim seneler önce😊 o yarım kiloları küçümseme bence😂 denemedim züber marka hiçbişey. Gördüm indirimi ama alamadım o yüzden.

Haftada 500-600 gr vere vere 15kg vermiştim seneler önce😊 o yarım kiloları küçümseme bence😂 denemedim züber marka hiçbişey. Gördüm indirimi ama alamadım o yüzden.

Yok, küçümsemedim ama iki üç ay çikolatadan uzak duracak istikrarı ve azmi göremedim (en azından kendimde🤣)

Züber görece sağlıklı atıştırmalıklar yapıyor, bizim oğlana falan da alıyorum arada. Kahverengi barı var mesela, gözlerini ve burnunu kapatıp yersen aynı tadella🙈🤣😁

Ben de kendimdeki sorunu buldum, iradem yok🤣

Bugün gayet güzel beslendim, az karbonhidratlı bol proteinli. (Azıcık çikolata kaçamağı hariç). Sonra çocuğu almaya uzun yoldan gidip on bin adımımı da attım ama kahvaltıya ekmek almak için fırına girince ne göreyim, yarın yine kandilmiş, sıra sıra kutuları dizmişler. Cidden geçen kandile kadar kandil simidi almışlığım yoktu yıllardır. Oğlan da tatsın diye yine alıverdim.

Eve gelene kadar kutunun yarısını götürdüm resmen.

Akşama kış sebzeleri ve antrikot var. Şehriyeli çorba yapacaktım ama şehriyesiz yapayım bari, ne yapayım🙈🤷🏻‍♀️
Yaaa sen beni öldürcen 🤣 zevkle okuyorum zevkle iştahım geliyor aklıma gece gece kandil simiti soktun yaa yarın arayıp bulup yemem lazım 🤣 ben. Buraya girince yoldan çıkıyorum sanırım girmiyorum diye bildirim gelmiyor burdan bana hiç 🥲

Yok, küçümsemedim ama iki üç ay çikolatadan uzak duracak istikrarı ve azmi göremedim (en azından kendimde🤣)

Züber görece sağlıklı atıştırmalıklar yapıyor, bizim oğlana falan da alıyorum arada. Kahverengi barı var mesela, gözlerini ve burnunu kapatıp yersen aynı tadella🙈🤣😁
Bırak çikolata yemeyi sağlıklı kek bile yapıyorum ben 🤣 şaka bir yana bir çatal aldım midem çok kötü oldu oğlum da ağladı o kekten bana da ver senmisin ağlayan verdim gidip kustu 🤣 kekin pastanın fiti sağlıklısı boş iş asla olmuyor asla 🤣

Bu arada 1 ay olacak neredeyse arada fit bar vs yiyorum ama onuda baya baya azalttım ilk zamanlarda bitter alıyordum ve bu süreçte birkez normal çikolata yedim birde kek yemiştim küçük hazır ben kendime şaşırıyorum cips hiç yemedim yaa ben normalde sürekli cips yiyen biriydim 😅

Bırak çikolata yemeyi sağlıklı kek bile yapıyorum ben 🤣 şaka bir yana bir çatal aldım midem çok kötü oldu oğlum da ağladı o kekten bana da ver senmisin ağlayan verdim gidip kustu 🤣 kekin pastanın fiti sağlıklısı boş iş asla olmuyor asla 🤣

Ay ben o fit tatlılara karşıyım, resmen ucube gibi bir şey oluyorlar. Allah affetsin, kuru fasülyeden tatlı yapanlar var ya. Vallahi yemem, gırtlağımı tutar otururum daha iyi.

Ben de nispeten sağlıklı yapmaya çalışıyorum keki tatlıyı falan ama şeker oranını azaltıyorum (bir bardak değil iki yemek kaşığı koyuyorum mesela), tereyağı yerine zeytinyağı kullanıyorum, un da genelde tam buğday veya siyez oluyor evde, keçiboynuzu unu da keke çok yakışıyor mesela. Yulafa falan da okeyim ama baklagilden tatlı yapmak, içine de hurma koymak nedir Allah aşkına.

Ay ben o fit tatlılara karşıyım, resmen ucube gibi bir şey oluyorlar. Allah affetsin, kuru fasülyeden tatlı yapanlar var ya. Vallahi yemem, gırtlağımı tutar otururum daha iyi.

Ben de nispeten sağlıklı yapmaya çalışıyorum keki tatlıyı falan ama şeker oranını azaltıyorum (bir bardak değil iki yemek kaşığı koyuyorum mesela), tereyağı yerine zeytinyağı kullanıyorum, un da genelde tam buğday veya siyez oluyor evde, keçiboynuzu unu da keke çok yakışıyor mesela. Yulafa falan da okeyim ama baklagilden tatlı yapmak, içine de hurma koymak nedir Allah aşkına.
Porsiyon kontrolü yapanlar için aynı fikirdeyim. Fit tatlı çok mantıksız ve lezzetsiz bir olay🥲

Zamanında denediğim tek bir tarif var. Ondanda memnun kalmıştım. Yulafı az bişey kavurup içine elma rendesi, dövülmüş ceviz, tarçın ve bol kakao koyup toplar yapıyoruz. Sonra hindistan cevizine buluyoruz. Yetmişti o zamanlar bana. Birde ani krizlerde kuyu kayısıyı kakao ya batırıp yiyordum 😂

Kesinlikle katılıyorum yaa yada en kötü yer otururum arada tatlımı o ne öyle ilkkez deniyim dedim denemez olsaydım 🤣

Biz yine doğum gününe uğradık, akşam da yemeye davetliyiz. Zaten bu hafta 300 gram almış gözüküyordum, hakkımda hayırlısı olsun. pazartesi görüşmek dileğiyle🙈🤣

X