2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Yarın tartılmamayı teklif ediyorum 😂 2 3 üye hariç geri kalanımız tam fiyasko😂😂 yok baba, yok kuzen, gelin, kaynana, elti 😂😂

Ay tartılma vallahi, ben tartıldım da ne oldu🙈 bu haftaki mütevazi hedefime bile varamamışım. Ama almamışım da neyse ki çok şükür😆
Haftaya hedefime ulaşmak için her çareye başvuracağım. Artık olmadı cumartesi akşam saçlarımı falan keserim, fazla uzadılar zaten😝

Yani size babamı şöyle anlatacağım. Kendisini dedesine benzetirler. Babamın dedesi zamanında köyde ekmek yapılırmış.
Babaanneme kayınvalidesi çok çektirirmiş ancak kayınpederi o kadar iyiymiş ki sırf gelini azcık rahat etsin daha fazla dinlensin diye karısından önce kalkıp ekmek hamurunu yoğurup herkese de gelin yaptı ekmeği dermiş🫠🫠😂😂
Bu hikaye hep çok hoşuma gider 🙈 anlatabildim mi bilmiyorum gerçi😂 bazı sabahlar iki kelimeli cümle kurmak bile zor geliyor çünkü

Yani size babamı şöyle anlatacağım. Kendisini dedesine benzetirler. Babamın dedesi zamanında köyde ekmek yapılırmış.
Babaanneme kayınvalidesi çok çektirirmiş ancak kayınpederi o kadar iyiymiş ki sırf gelini azcık rahat etsin daha fazla dinlensin diye karısından önce kalkıp ekmek hamurunu yoğurup herkese de gelin yaptı ekmeği dermiş🫠🫠😂😂
Bu hikaye hep çok hoşuma gider 🙈 anlatabildim mi bilmiyorum gerçi😂 bazı sabahlar iki kelimeli cümle kurmak bile zor geliyor çünkü
Allah rahmet eylesin. Güzel insanların arkasından güzel konuşuluyor işte🥰

Ay tartılma vallahi, ben tartıldım da ne oldu🙈 bu haftaki mütevazi hedefime bile varamamışım. Ama almamışım da neyse ki çok şükür😆
Haftaya hedefime ulaşmak için her çareye başvuracağım. Artık olmadı cumartesi akşam saçlarımı falan keserim, fazla uzadılar zaten😝
+200 gördüm. 😂

Anladık, anladık, yani şahsen ekmek yapmam gerektiğini anladım ben bu hikayeden, canım kendi yaptığım zeytinli ve baharatlı ya da kuru meyve ve kuruyemişli ekmekten çekti çünkü bazı sabahlar sadece midemle düşünebiliyorum🤦🏼‍♀️🤣😁

Babana hürmetler, büyük dedeye de rahmetler💐

Nicklerini tam hatırlamıyorum ama Fnd- vardı Melisa vardı bir kaç arkadaş vardı onları gördüm en son hamişti isimleri gelmiyor aklıma ama hepsini hatırlıyorum neredeyse 😅 sadece isimler yok
Fnd hamıle değil aşılama yapılcak inşallah ona onunla konuşuyoruz sık sık hala diğerleri de etiketliyor bısıler oldukça görüyorum 😍

Bugün yulaflı omlet yaptım yanına kaşar çeçil peynir acuka
Akşam menümde ızgara tavuk salata
Bugün kolaya kaçtım dünden bu güne de +200 gram gördüm 👀

Saç farkeder mi bende belimdeki saçlarımı omuz hizasında kestirdim çok bunaldım 🤣

Ben bugün tatil ilan ettim kendime. Mutfağa girmiyorum (yemek yapmak için yani, yoksa yemek yemeye giriyorum tabii🤣) öğlen uyudum, eşim oğlana mercimek çorbası yapmış. Akşama da lazanya yapıcam diye girdi mutfağa. Öncesinde de bir liste yapmış, akşamüstü sahilde yürüyüp markete gittik. Yok ricotto peyniri, yok domates püresi, yok kuru fesleğen, yok toz parmesan. Yemek yapacağı zaman bir tarif buluyor ve harfiyen uyması gerektiğini düşünüyor, yoksa devreler yanıyor adamda🤣 ricotta bulamadık, kahvaltılık lora ikna ettim neyse ki. Ama salçayla yap dedim, evde bir sürü salça var. Yok ille püre olacakmış. Kuru fesleğen var evde dedim, inanmadı. Israr ettim, yoksa gidip alırsın vallahi diyor. Ezkaza yanlış hatırlıyor olsam yollayacak vallahi beni markete fesleğen almaya, yoksa tüm tarif iptal olur, yeni tarif bakar🙈🤣

Neyse fesleğen varmış. Bir saattir mutfakta. İnşallah oğlanın yatma saatine kadar (21.00) oturmuş oluruz sofraya. 🙏🏻

Ben bugün tatil ilan ettim kendime. Mutfağa girmiyorum (yemek yapmak için yani, yoksa yemek yemeye giriyorum tabii🤣) öğlen uyudum, eşim oğlana mercimek çorbası yapmış. Akşama da lazanya yapıcam diye girdi mutfağa. Öncesinde de bir liste yapmış, akşamüstü sahilde yürüyüp markete gittik. Yok ricotto peyniri, yok domates püresi, yok kuru fesleğen, yok toz parmesan. Yemek yapacağı zaman bir tarif buluyor ve harfiyen uyması gerektiğini düşünüyor, yoksa devreler yanıyor adamda🤣 ricotta bulamadık, kahvaltılık lora ikna ettim neyse ki. Ama salçayla yap dedim, evde bir sürü salça var. Yok ille püre olacakmış. Kuru fesleğen var evde dedim, inanmadı. Israr ettim, yoksa gidip alırsın vallahi diyor. Ezkaza yanlış hatırlıyor olsam yollayacak vallahi beni markete fesleğen almaya, yoksa tüm tarif iptal olur, yeni tarif bakar🙈🤣

Neyse fesleğen varmış. Bir saattir mutfakta. İnşallah oğlanın yatma saatine kadar (21.00) oturmuş oluruz sofraya. 🙏🏻

Sekiz buçuk sularında oturduk yemeğe sonunda. Adam gerçekten güzel yapmış, ben o kadarını yapamıyorum, italyan lokantasında da daha iyisini yapmıyorlar (gerçi orada makarna yemiyorum🤣) ama işte, resmen iki buçuk saat uğraştı ve sonuç itibariyle etli hamur yedik, kesin bir kilo almışımdır. Yani o bir kiloyu on beş yirmi dakikada hazırlanan mantıyla da alırdık aslında🤦🏼‍♀️🤣🙈

Neyseki benim kocam öyle şeylerden anlamadığı için Elbistan tava yaptı 🤣 yanına yediğim ince lavaş ekmeğini saymazsak sağlıklı sayılır 🤪 he bir de kardeşim baklava getirmiş🫢

O değil de şunu fark ettim, Zeynep bazen çok zorluyor, ki bu akşam da o zorladığı anlardan biriydi. böyle kriz anlarından sonra kimi insan boş boş duvara bakar rahatlar, bense vücuduma şeker girince rahatlıyorum. Tatlıdan yarım saat sonra küçük bir dilim de cevizli sucuk attım hemen ağzıma 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

X