Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bende o zaman yaparım 🤭😃 ya ben neden bu kadar stresliyim sakin kalamıyorum 🥹
Heyecandan heyecandan 😄 Normalde heyecandan uyuyamam bile ama gece progestanı içinci beni mışıl mışıl uyutuyor🤣
Kuzum ya ben de hiçbir şey yok desem yeri 🤣🤣 hiç bir hissiyat yok. İnşallah belirtisiz hamişlerden olurum
İnşallah canım hayırlısı herşeyin. Pozitifler yükselsin allahım nolurrrr hepimizie çok dua ediyorum🥰💕
bilmiyorum canım ya adet dönemi düşük çıkması gerekiyormus sanırım.buğün arayacaklar hakkımda hayırlısı artık tek bildigim çok yoruldum:KK43:
Geçen iki ay gonal f ve ovitrelle kullanmama rağmen gördüğüm negatiflerden bende çok yorulmuştum. Psikolojik olarak çok kötü hissettim kendi kendime hep diyodum yani doktora gidiyorum bişeyin yok diyor rahim filmi çekildim herşey normal sebepsiz infertilite. İnsanın beynini yiyor. Sonra bir ay ara verelim dedik ben artık kendiliğinden olana kadar doktora gitmicem dedim sürekli git gel o çatala yat falan beni de çok etkilemişti. Ama sonra allah çabalamadan mükafatlandırmıyor dedim elimde olduğunca ilaçların etkisini de vücudumdan atmadan devam edicem dedim. En azından aşılamayı bir kere denemek istedim. Yorgun hissetmen çok normal kuzum. Ama biraz sabır. Hem şöyle düşün doktora git gel git gel daha çok şey hakkında bilgi sahibi oluyosun vücudunu tanımaya başlıyosun ona göre hareket etmeye başlıyosun. Sonunda mükafatını görürsün inşallah 🥰💕 Şuan bile aşılamanın 3.günündeyim ama negatifi görürsem nasıl olurum acaba diye düşünüyorum. Modumu yüksek tutmaya çalışıyorum ama içimde de hep bi korku.

Heyecandan heyecandan 😄 Normalde heyecandan uyuyamam bile ama gece progestanı içinci beni mışıl mışıl uyutuyor🤣

İnşallah canım hayırlısı herşeyin. Pozitifler yükselsin allahım nolurrrr hepimizie çok dua ediyorum🥰💕

Geçen iki ay gonal f ve ovitrelle kullanmama rağmen gördüğüm negatiflerden bende çok yorulmuştum. Psikolojik olarak çok kötü hissettim kendi kendime hep diyodum yani doktora gidiyorum bişeyin yok diyor rahim filmi çekildim herşey normal sebepsiz infertilite. İnsanın beynini yiyor. Sonra bir ay ara verelim dedik ben artık kendiliğinden olana kadar doktora gitmicem dedim sürekli git gel o çatala yat falan beni de çok etkilemişti. Ama sonra allah çabalamadan mükafatlandırmıyor dedim elimde olduğunca ilaçların etkisini de vücudumdan atmadan devam edicem dedim. En azından aşılamayı bir kere denemek istedim. Yorgun hissetmen çok normal kuzum. Ama biraz sabır. Hem şöyle düşün doktora git gel git gel daha çok şey hakkında bilgi sahibi oluyosun vücudunu tanımaya başlıyosun ona göre hareket etmeye başlıyosun. Sonunda mükafatını görürsün inşallah 🥰💕 Şuan bile aşılamanın 3.günündeyim ama negatifi görürsem nasıl olurum acaba diye düşünüyorum. Modumu yüksek tutmaya çalışıyorum ama içimde de hep bi korku.
Allah gönlüne göre versin canım ben geçen yıl eylül ayında çatlatma iğnesi oldum tutmadı ama diğer adette kendiliğimde kaldım.5 ay önce 28 haftalık dogum yaptım bebeğimi kaybettim .şimdi devlette aşılama yapılacak dün iki test yaptılar onun sonucu içina rayacaklar ya bu ay yada diğer ay olcakmıs.doktor canımı sıktı adenomyozis mi na varmıs, açıklama bile yapmadı gebeliğe engelmi dedim değil dedi.git internetten araştır diyo bana.araştırdım ama engel yazıyor ne bu saçmalık ya araştır ne? moralimiz bozuluyor daha çok .gerçekten köstek oluyor bu doktorlar

kızlar çatlatmayo 28 inde sabah 9 bucukta olmuştum kaçıncı günü adet olunur normal uygulamadan döngüm 4 gün gösteriyor

Allah gönlüne göre versin canım ben geçen yıl eylül ayında çatlatma iğnesi oldum tutmadı ama diğer adette kendiliğimde kaldım.5 ay önce 28 haftalık dogum yaptım bebeğimi kaybettim .şimdi devlette aşılama yapılacak dün iki test yaptılar onun sonucu içina rayacaklar ya bu ay yada diğer ay olcakmıs.doktor canımı sıktı adenomyozis mi na varmıs, açıklama bile yapmadı gebeliğe engelmi dedim değil dedi.git internetten araştır diyo bana.araştırdım ama engel yazıyor ne bu saçmalık ya araştır ne? moralimiz bozuluyor daha çok .gerçekten köstek oluyor bu doktorlar
Yok arkadaş bu doktorlar bizi sınıyorlar. İyi bi doktora gidip bilgi almadan kendini sakın üzme canım. Örnek bak kendimi gösterdim okudunmu gerilerde bilmiyorum. Devletteki doktor bu ay yumurtaların gelişmedi dedi aşılama yapamayabiliriz dedi kendi özel doktoruma gittim yumurtalarım gayette büyüdü ve aşılamam oldu.

Yok arkadaş bu doktorlar bizi sınıyorlar. İyi bi doktora gidip bilgi almadan kendini sakın üzme canım. Örnek bak kendimi gösterdim okudunmu gerilerde bilmiyorum. Devletteki doktor bu ay yumurtaların gelişmedi dedi aşılama yapamayabiliriz dedi kendi özel doktoruma gittim yumurtalarım gayette büyüdü ve aşılamam oldu.
Hey allahım ya gerçekten bazen dayağı hak ediyorlar:) iyisini yapmışsın canım hakkında hayırlısı. benimde iki hormona daha baktılar bugun arayacaklarmış.ya bu ay yada diğer ay olcakmış.of ya ne zor işler

Kızlar ben mi delirdim yoksa bunda ikinci çizgi mi var.. artımed bu test yalancı pozitif çıkardığını çok duymuştum bi baksanız deliricem sabah sabah. Biliyorsunuz bugün 12. Gün
Yaaa inşaAllah hayırlı bir şekilde vardır yaa 🥹
Ben 11. Gün akşam idrar testinde pozitif görüp acile gitmiştim 99 ile öğrenmiştim sonucu akşam yapsan bile varsa çıkar inşaAllah 🥹💕🤗

Ağrılar azaldı canım bugün bende de. Niye oldu niye azaldı hiç bilmiyorum. Hafif hafif vuruyo düne kadar dayanılmaz olduğu oluyordu ama göğüslerim baya şiş hala
aynısı canım düne kadar aşırı agrım vardı hatta neredeyse aşılamadan beri bugun gene var ama hafif vuruyor adet oldum diye korkuyorum hiç bşy yok gögüslerim acıyor dokununva

aa benim 12.gün negatif çıkmıştı iğnenin o zaman bende yoktur bugun aşılamanın 12.günü deniycem bakalım
Kıızzlllaaarrr hayır böyle demeyin lütfen. Umutsuz olmayın.

Aşılamadan sonra (aşılama günü hariç)
Genel olarak 11. Gün negatif çıkıyor (arada istisnalar elbette pozitif çıkacaktır… elbette 10. Gün 11. gün pozitif gören arkadaşlarımız da var😍🥰),

ancak;
11. Gün negatif çıkan 12. Gün pozitif çıkabiliyor.

4. Aşılamasını yaptıran ve 8 aydır bu işin içinde araştıran, okuyan ,soran biri olarak söylüyorum. 12. Güne güvenin.. aşılamadan sonra 12. Günde de çıkmazsa genelde negatif oluyor zaten (tabiki 14.-16. Günlerde pozitifi gören istisnalar da var, geç döllenmeyi es geçemem). Kritik olan 12. Gündür 💜♥️

X