Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Aa o nasıl doktormuş öyle. Bi de başka ülkede başka tedaviler mi varmış ki. Ben Türkiye'yi sağlık konusunda çok iyi diyebiliyorum. Yani ben doktor değilim ama döngün uzun olduğu için 10. Günde gelişmemesi normal diye düşündüm. Doktor moral vereceğine neden öyle demiş anlayamadım. Bi arkadaş daha vardı burda. Gonal-F ile yumoşları doktorun düşük dozu sebebiyle gelişemiyordu sonra kendi doktoruna gitti, yumoşu bi güzel gelişti aşılama da oldu. Doktorunun senin yumoşunun gelişeceği şekilde ilacın dozunu ayarlaması gerek diye düşünüyorum. Bilemedim kuzum. Ama moralini bozma 🙏 gelişecekler inşallah
İnşallah ❤ bugün kontrole gidicem bakalım hayırlı haberle gelirim inşallahh🤲

Canım bende 7 gün gonal f i 75 le başladım devlet hastanesine gittim ilk aşılamam özelde para yatırmayayım devlette deneyeyim dedim. Ve ben geçen iki ay özele gittim gonal f e benim yumurtalarım çok geç cevap veriyor diye hep dozumu yükseltti ama kendiliğinden olsun istedik çatlatma iğnesi vurdum kendiliğinden olmayınca aşılama deneyelim dedik. Ve devlette gittiğim doktora düşük doza benim yumurtalıklarım geç cevap verir daha önce kullandım bu iğneyi dememe rağmen biz vücudunun nasıl tepki vereceğini bilemeyiz diyip 75 le başlattı. 7.gün kontrole gittim bana pat diye yumurtaların gelişmemiş aşılaman bile iptal olabilir dedi. Bende o gün çok korktum sonra kaç para olursa olsun özeldeki doktoruma devam edeceğim diyip aynı gün kendi doktorumu aradım. Ertesi gün kontrole gittim bana evet gelişmemiş yumurtaların ama bir tane 12.5 mm olan var onu büyütebiliriz dedi sonra gonal f i kendi doktorum kontrolünde 125 vurmaya başladım. 2 günde bir kontrole çağırdı beni. Daha sonra 150 ye çıkardı dozumu en son cuma günü gittim 16.5 mm falandı düşün bide yüksek doz vurmama rağmen. İki gündür de 180 vurdum dün gece çatlatma iğnemi vurdum yarın aşılamam var. Anlayacağın iyi bir kontrol altında yumurtalar büyüyor gonal f aslında etki ediyor.

Böyle laf yapan çözüm aramayan doktorlara uyuz oluyorum.

Edacım burdaki bahsettiğin arkadaş muhtemelen benim 😂😂😂❤️ ama aşılamam yarın 😍
Değiştircem gibi görünüyo zaten canım doktoru inşallah gerek kalmadan tutar 🤲

Çok güzel canım, idrara sıkışık olmayı da ilk defa duydum. Hep diyorum her tecrübe bizim için çok çok kıymetli. Birbirimizden sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ve bu paylaşımlar beni çok mutlu ediyor 🥰♥️ aşılama tecrüben de çok güzel olmuş, artık geriye bebişinin karnına yerleşmesi kalmış. Sağlıkla yerleşsin inşallah. İlk gün biraz ağrın olabilir. İğne yapıyor o ağrıyı kuzum ..

bir de ben çipli aşılamayı kendim için araştırmaya başladım. Çipli aşılama için sperm hazırlayan bir labaratuvar da buldum. Peki size sormak istediğim şey şu;
Benim aşılamamda. Sperm yıkanıyor ve hızlandırılıyor
Çipli aşılamada da hızlandırma işlemi yapılıyor mu güzel arkadaşlarım bilenler beni aydınlatabilir mi T TOMURCUK_27
Sperm yıkama normal bişekilde hızlanırılıyor sadece doktorumun söyledikleri bunlar çipli aşılama ise hem yıkanıyor hem hızlandırıyorlar spermler yükseltiliyor ve şekil bozukluğu varsa spermin onlar elenip. düzeltiliyor spermlerin en iyileri en kaliteli olanları seçiliyor ve toplanıyor enjektöre

Çok güzel canım, idrara sıkışık olmayı da ilk defa duydum. Hep diyorum her tecrübe bizim için çok çok kıymetli. Birbirimizden sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ve bu paylaşımlar beni çok mutlu ediyor 🥰♥️ aşılama tecrüben de çok güzel olmuş, artık geriye bebişinin karnına yerleşmesi kalmış. Sağlıkla yerleşsin inşallah. İlk gün biraz ağrın olabilir. İğne yapıyor o ağrıyı kuzum ..

bir de ben çipli aşılamayı kendim için araştırmaya başladım. Çipli aşılama için sperm hazırlayan bir labaratuvar da buldum. Peki size sormak istediğim şey şu;
Çipli aşılamada da hızlandırma işlemi yapılıyor mu güzel arkadaşlarım bilenler beni aydınlatabilir mi T TOMURCUK_27
Çipli aşılamada idrara sıkışık yapıyorlar spermi düşük olana yapıyorlar bide canım

En azından bir tanesini çipli yaptırsaydın canım hepsi normal yıkama kullanmasaydın birde onu deneyip görseydin

Çipli aşılamada idrara sıkışık yapıyorlar spermi düşük olana yapıyorlar bide canım
İnstagramda nurhan kılıç hoca var çipli aşılamada çok iyi hatta yaparken varken anlatıyor kadın. Bir bakın isterseniz. Ben de ona gitmek istiyorum. Bana cok güven veriyor ama türkiyeye gitsem zaten tüp bebek transferi olurum gibi

Evet
İnstagramda nurhan kılıç hoca var çipli aşılamada çok iyi hatta yaparken varken anlatıyor kadın. Bir bakın isterseniz. Ben de ona gitmek istiyorum. Bana cok güven veriyor ama türkiyeye gitsem zaten tüp bebek transferi olurum gibi
Evet canım biliyorum o doktoru oda çok iyi bi doktor izlediğim kadarıyla onun videolarını. İzlerken çipliye karar verdim ve iyikide vermişim tuttu çok şükür Gaziantep’teki canım ben

Evet

Evet canım biliyorum o doktoru oda çok iyi bi doktor izlediğim kadarıyla onun videolarını. İzlerken çipliye karar verdim ve iyikide vermişim tuttu çok şükür Gaziantep’teki canım ben
Türkiye de olmuş olsam ben hemen ona giderdim. Aslında yine gitmek istiyorum ama 2 embriyom var hazır kayseri acıbadem de. Tüp bebek transferide olabilirim. Şuan kafam aşırı karışık zaten kışa kadar da gidemem

X