Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Çok iyi ettin yarın için sanmıyorum pozitif cıkacağını. Bugün dijital test aldım. Yarın normal testi yaparım. Ertesi gün dijitali yaparım. Bakalım nasibimde varsa olur. Yoksa da denemeye devam. Burda 3 ilaclı aşılama yapıyorlar. Eğer olmazsa 3 te iğneli aşılama yapıyorlar.

AA öyle mi değişik ama güzel hemen tüp bebeğe yönlendirmiyorlar yani. Bana hemen tüp bebek diyenler biraz dolandırıcı gibi geliyor. Benim doktorum da 4. Aşılamaya kadar deneriz diyor. Eskiden tüp bebek yapan bi doktor benimki. Ondan ona güveniyorum.

Yok hayır burda tüp bebek falan öyle hemen yapmıyorlar. Hatta cok ciddi hasta olmadığın sürece ilac bile vermiyorlar. Hastaneye istediğin zaman gidemiyorsun. Acile bile gidemiyorsun önce arıyorsun şikayetini söylüyorsun gerekli görürlerse acil randevusu veriyorlar. Sistem türkiye gibi değil burda. Mesela hamile olsam bile kan vermiycem. Testlerle kontrol edicem sonra hamile kliniği var oraya yazılacam onlar ne zaman çağırırsa gidicem

Bizden baya farklı sistemleri. Hangi ülkedesin canım Hollanda mı?

Aynı bizim bura gibi doktor konusundan çok şanslısınız balım
Bak Holllanda lafı geçince hemen yakaladın arkadaşım şey diyordu "burda ölmeden bakmıyorlar" . Baya zorlanıyor sisteme alışmak için. Kan değerleri düşük, ona baktırmak için bile üç kez doktora gitmiş bakmamış, en son diyetisyenim istiyor deyince bakmışlar.

Yakalarım yok kız buralarda ölmeden bakmıyorlar

Canım öncelikle böyle bir topik açtığın için çok memnun oldum aşırı mı aşırı sevindim çünkü sürekli bilgi arayışındaydım burası ilaç gibi gelecek buna çok inanıyorum ben yumurta büyütmek işin letu kullandım 2 tane yumurtam gelişti biri 20 diğeri 17 6 Eylül sabah 10 da çatlatma iğnem vuruldu 7 Eylül gece 10 da aşılamam yapıldı esteofem ve duphaston kullanıyorum aşılama sonrasında ve 17 ml olan yumurtam için aşılamadan sonraki gün ilişki önerdi

Bizim ev doktorumuz iyi Allahtan istediğiniz testi yaptırıyor ama hastane konusu sıkıntı kan vermeye bile randevu alıp gidiyoruz

Estrofem i ben tüp bebek tedavisinde kullanmıstım rahim kalınlığı için galiba yanlıs hatırlamıyorsam

festina lente ve @bebis6767 kızlar sizleri de isterseniz tablomuza ekleyeyim. Bu ay ki aşılama sürecimizi birlikte takip edelim.
Hadi uğurlu gelsin bu tablo bizlere
Ben gonal f kullandım yumurtaların uyarılması için, 4 yumurtam vardı ama aşılama zamanında hepsi yeterli büyüklüğe ulaştı mı orası muallak onu sormamıştım

Hoşgeldin canım gözüm yolllarda kaldı. Bilgi paylaşımı ve destek için bir çılgınlık yapıp açtım topiği hepimize uğur getirir umarım.. çok güzel gelişmiş yumurtaların hem boyut olarak hem sayı olarak. Tam ikiz bebişler için ideal senin ilk aşılamandı diye hatırlıyorum umarım mucizen gerçek olur. Duphasyonu ve esteofemi aşılamanın ertesi günü mü kullanmaya başladın kuzum? Benim doktorum vermiyor da kendim içeceğim. Dün aşılama oldum. Bugün başlamam lazım sanırım değil mi? Senin ne sancın var bu arada kız yerleşiyor olmasın

Hoşgeldin kuzumm umarım güzel haberlerimizi alıp tablomuzu hamiş emojileriyle kaplarız totem yaptım o tablonun yarısından fazlası hamiş olacak maşallah çok yumartan gelişmiş canım. İlk aşılaman mıydı? Benim doktorumda aşılama günü yumurtalara bakmıyor. Gelişiyor mu çatlıyor mu bi haber yapıyoruz aşılamayı ama sanırım hepsi öyle yapıyor. Senin de ikiz olma ihtimali çok yüksek mucizen seninle olur umarımmm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…