Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ben yurtdısında yaşıyorum ama tüp bebeğe kayseri acıbadem de başlamıştım. Yumurta toplamayı hissetmiyorsun. Zaten yatakta aşağıya indirdiler sonra yumurta toplama işlemi yapılan yere aldılar sohbet ederken zaten narkoz verilmiş uyandığımda odadaydım. Biraz narkozdan sersemlik vardı. Benim problemim tansiyon düşüklüğü oluyor genelde ordada oldu serum taktılar. Sonrası zaten taburcu olduk. Ordan sivasa geçtik memleketimize. Yumurta toplamadan asla korkma. Önemli yeri ne biliyor musun o işlemden sonra hergün arayıp bilgi veriyorlar ya embriyoyla ilgili o. Mesela beni aradılar 3. Güne kadar 5 embriyo cok iyi dediler sevindim. 5. Gün aradılar 2 embriyo 5 güne geldi sağlıklı dediler. Sonrası transfer icin kontrole gittiğimde havuz işlemi yapalım 2 embriyo orta kalitede cok iyi değil kalitesi dedi. Kabul etmedim. Telefonda cok iyi demişlerdi.
Anladım esas iş emriyolar sikintiliysa stres olacak galiba beklerken . Ben genetik test var bu ay onu yaptırıp sonraki ay başlayacağım galiba yani Ekim sonu nasipse başlarız serüvene Allah'ım emek veriliyir maddi manevi boşa cikarmasin 🤲🥰 teşekkür ederim ❤️

K kediasigi33 izninle yorumunu topiğimizdeki arkadaşlarıma umut olması için paylaşıyorum kuzum. Bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim 🙏🍀 M Milkamzzgr Mihra95 Mihra95 M minadilda GulcanKarakayaTurker NZ GulcanKarakayaTurker NZ turuncummm turuncummm sumeyye 1306 sumeyye 1306 N -nelly E esray35 festina lente festina lente B bebis6767 mucver veya mucver mucver veya mucver meirda meirda ve ben edahandro edahandro

mucver veya mucver mucver veya mucver inşallah senin de Çarşamba güzel haberini alacağız.

(aşılaması yeni olan arkadaşları bilerek etiketlemedim 🙏 sizlerden güzel haberler alacağız İnşallah)

Eklentiler

• IMG_20230930_194114.jpg
    IMG_20230930_194114.jpg
    159,3 KB · Görüntüleme: 52
Anladım esas iş emriyolar sikintiliysa stres olacak galiba beklerken . Ben genetik test var bu ay onu yaptırıp sonraki ay başlayacağım galiba yani Ekim sonu nasipse başlarız serüvene Allah'ım emek veriliyir maddi manevi boşa cikarmasin 🤲🥰 teşekkür ederim ❤️
Bi de embriyolar genetiğe gönderiliyormuş canım onu biliyor musun? Garanti olması için ve bütçe varsa tabi, önce genetiğe gönderin diye okudum ama doğruluk payını bilmiyorum.

Rica ederim inşallah en iyi kalitede embriyoların olur. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Manevi olarak cok zorlu sürecler yaşıyoruz ama ben gecen sene başlamıştım şuan ilac fiyatlarına tüp bebek fiyatlarına bakınca şok geçirdim. Allah yardımcınız olsun inşallah. ❤️

Şimdi geldim kendi doktorumdan. Moralim yerine geldi resmen. Düşük dozda iğne vurduğum için yumurtalarım gelişmemiş geç büyüyolar 1 tane 12.5 mm oluşmuş onu yakaladı ona yöneldik iğnenin dozunu 150 ye çıkardık iki gün 150 vuracağım pazartesi kontrol ve etki ederde 18 e yaklaşırsa çarşamba günü çipli aşılama olacağım. Pazartesi belli olucak herşey bakalım 🥹 eğitim araştırmadaki doktoruma da o kadar söylemiştim bende pcos olduğu için yumurtalarım gonal f e geç cevap veriyor yüksek doz başlayalım daha önce iki ay kullandım vücudumu tanıyorum biliyorum demiştim. Bi tık yüksek başlasaydım belkide şimdi aşılamamı olmuştum gerçekten doktor seçimi çok çok önemli.
Canım cipli aşılamanın farkı ne ?

Bi de embriyolar genetiğe gönderiliyormuş canım onu biliyor musun? Garanti olması için ve bütçe varsa tabi, önce genetiğe gönderin diye okudum ama doğruluk payını bilmiyorum.
Genetik taramalı tüp bebek diye geciyor. Ekstra ücretli diye biliyorum ben. Herşey ekstra ücrete giriyor zaten. Bana havuz yöntemi dendi ne olduğunu sordum. Tekrar başa dönüp iğneler kullanılacak yumurta toplanacak embriyo olusturulacak elde olanlarla bakılıp en iyi kalitelisi olacakmıs. Pekş o zaman ihtimal artıyor mu ya yumurta olmazsa ya kaliteli cıkmazsa ne olacak dedim. Elde olanları yapacaz dedi. Tutma ihtimali kac dedim %50 dendi. Ama yine aynı para yatacak. Sanki 2 kere tüp bebek yapılmış gibi olacaktı. Ben şuan elimizdekilerle yaptırmak istiyorum tutmazsa 2. Yaptırırım dedim. Bana mantıklı gelmedi. Cünkü telefonda 2 embriyon iyi kalite dediler. Sonra orta kalite havuz yapalım dediler. O anın psikolojisiylede kabul etmedim. Tabi transfer olmak nasip olmadı henüz.

Genetik taramalı tüp bebek diye geciyor. Ekstra ücretli diye biliyorum ben. Herşey ekstra ücrete giriyor zaten. Bana havuz yöntemi dendi ne olduğunu sordum. Tekrar başa dönüp iğneler kullanılacak yumurta toplanacak embriyo olusturulacak elde olanlarla bakılıp en iyi kalitelisi olacakmıs. Pekş o zaman ihtimal artıyor mu ya yumurta olmazsa ya kaliteli cıkmazsa ne olacak dedim. Elde olanları yapacaz dedi. Tutma ihtimali kac dedim %50 dendi. Ama yine aynı para yatacak. Sanki 2 kere tüp bebek yapılmış gibi olacaktı. Ben şuan elimizdekilerle yaptırmak istiyorum tutmazsa 2. Yaptırırım dedim. Bana mantıklı gelmedi. Cünkü telefonda 2 embriyon iyi kalite dediler. Sonra orta kalite havuz yapalım dediler. O anın psikolojisiylede kabul etmedim. Tabi transfer olmak nasip olmadı henüz.
Anladım kuzum hem maddi ham manevi gerçekten zor bir süreç. Ben şu ismi not edeceğim. "Genetik taramalı tüp bebek" inşallah ihtiyacımız olmaz ama olursa bulunsun bi kenarda

Rica ederim inşallah en iyi kalitede embriyoların olur. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Manevi olarak cok zorlu sürecler yaşıyoruz ama ben gecen sene başlamıştım şuan ilac fiyatlarına tüp bebek fiyatlarına bakınca şok geçirdim. Allah yardımcınız olsun inşallah. ❤️
Amin canım gercekten acayip zor bir süreç ilk seferde garantisi de yok olsa hadi neyse diyeceğim ama olmama ihtimali çok

Yani
Pazartesi aşılama olacak inşallah öyle mi
Pazartesi kontrol var canım. Klomenin 5. Günü olacak. Muhtemelen çarşamba aşılama olurum.. bugün eşimle konuştuk, geçen ayki gibi tek yumurta çıkarsa aşılama olmama kararı aldım. Birden fazla yumurta olduğunda olacağım. Boşu boşuna hakkımı az yumurta ile doldurmak istemedim. Zaten dördüncü aşılama 😅 acele etmeyeceğim.

Canım doktorla konuştuk ya öğrendim hepsini şimdi önce bu genetik testi i yaptiriyorsun eğer testte sorun çıkarsa oluşturulan emriyolar genetigine bakılıyor bozuk olanlar elenerek transfer gerceklestiriliyormus yani önden genetik test yaptırmak önemli hatta doktor dedi ki eğer genetiginizde bir sıkıntı varsa zaten normal gebe kalsan bile düşükle sonuçlanacaktır dedi ki ben bir düşük yaptım belkide ondan oldu bakalım yaptırınca haber ederim 20 günde çıkıyor sonuçlar

Canım doktorla konuştuk ya öğrendim hepsini şimdi önce bu genetik testi i yaptiriyorsun eğer testte sorun çıkarsa oluşturulan emriyolar genetigine bakılıyor bozuk olanlar elenerek transfer gerceklestiriliyormus yani önden genetik test yaptırmak önemli hatta doktor dedi ki eğer genetiginizde bir sıkıntı varsa zaten normal gebe kalsan bile düşükle sonuçlanacaktır dedi ki ben bir düşük yaptım belkide ondan oldu bakalım yaptırınca haber ederim 20 günde çıkıyor sonuçlar
Canım çok kıymetli bu bilgiler. Hemen not alıyorum. Sağol kuzum 🙏 inşalah genetikte bir sıkıntı çıkmazsa 😍 sağlıklı embriyolar transfer olacak 🙏 haber et mutlaka 🙏 bizleri unutma 🍀 belki ben de yavaş yavaş ısınırım tüp bebek fikrine sayenizde.

Canım cipli aşılamanın farkı ne ?
Normal aşılama da spermleri santrifüjden geçiriyolarmış hızlı ve canlı spermleri ortaya çıkartmak için o şekilde ayrıştırıp ince kataterle aşılama yapıyolarmış okuduğum araştırdığıma göre santrifüj makinasından geçen canlı spermlerde sağlıksız olanlar olabiliyormuş aşılamadan sonraki düşükler vs yada tutmaması bundan kaynaklanıyormuş. Ama çipli aşılamada santrifüjden geçmiyor özel bir çipte bir solüsyonla önce ayrıştırıyolar hızlı spermleri seçiyorlar ondam sonra bi işlem daha yapılıyor dna sı en iyi spermler ayrıştırılıp aşılama yapılıyormuş bunun oranı daha yüksek diyolar da bakalım nasıl olucak benimde ilk olucak. Yanlışım varsa düzeltin kızlar araştırdığım öğrendiğim kadarıyla normal aşılama oranı %10-15 iken çipli aşılamada dna sı en iyi spermler seçildiği için %40-50 diyolar

Merhaba ben de bu ay aşılama yaptırcam ilk defa.. pcos hastasiyim gonal f 900 iğneden 75 olarak yarından itibaren başlıycam hayırlısıyla gece yapıp yatmak daha mı iyi olur hangi saatte daha uygun olur

Benim de pzartesi kontrolüm var kız 😍🥰 adetin 8. Günü. Ben erken çatlıyorum ondan erkenden çağırıyor beni. Benim pazartesi bitecek ilacım. 10. Gün gibi de aşılamam oluyor kuzum. Femara ben de bir yumurta yaptı. Klomenle üç yumurtam oluyor, ikisi işe yarayan büyüklükte oluyor. Bakalım ben de merak ediyorum kaç yumoşum var ne kdar büyümüşler. Gene bir yumoşum olursa diye korkuyorum. Hayırlısı. Gerçi biri,dördü fark etmiyor. Olacağı varsa her türlü oluyor kuzum. 1 sperm 1 yumurta nelere kadir 😍Sayılara takılmamak lazım 🙏😍🥰
Muhtemelen aynı zamanda aşılama olacağız inşallah ikimizde mutlu haberler alırız 😍
Merhaba ben de bu ay aşılama yaptırcam ilk defa.. pcos hastasiyim gonal f 900 iğneden 75 olarak yarından itibaren başlıycam hayırlısıyla gece yapıp yatmak daha mı iyi olur hangi saatte daha uygun olur
Her gün aynı saatte yapman gerekiyor da gece yapıp yatmak nasıl olur bilemem bana doktorum her gün saat 6 da yap demişti bende hep öyle ilerdim

X