Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ben sadece güldüm. Lütfen moralini bozma. 30mm ile kist denilip ikize hamile kalan arkadaş gördüm ben burada.

Ben bu grubu bunun için açtım. Bazı arkadaşlar o kadar şuursuzca yorum yapıyor ki, hepimiz aynı süreçten geçiyoruz ve ben şahsen dokunsalar ağlayacak durumdayım. Bence kulak asma canım.

İdeal yumurta boyutu 18-22mm arasıdır. 25 evet biraz büyük ama doktorun uygun görmüş. Dediğim gibi 30mm ile ikize hamile kaldılar burada. Sen pozitif düşün. Heleki aşılama öncesi böyle bi üzüntüye sokma kendini. İnşallah gerek kalmaz ama sonra tekrar aşılama yaptıracak olursan o zaman bi gözden geçirirsin durumu. Şuan buna odaklanma.
Çok haklısın canım şuursuzca yorum yapan çok.
Bazıları aşılama yaptırdım hamile kalmadım, aşılama çok gereksiz pişman oldum felan diyor.
Sanki yüzde yüz garantisi var da onlara olmamış gibi.
Sadece ovulasyon takibi yapıp hamile kalmayan lar da desin o zan ovulasyon hiçbir işe yaramiyor.
Yada cinsel ilişkiye girdik hamile kalamadim hiçbir işe yaramıyor cinsel ilişki buna da diyelim 😁
Rabbim kısmet edecekse bir şey bahane oluyor işte. Biz de bir bahane arıyoruz, birinin bahanesi her gün ceviz yediği ay hamile kalması, diğerinin ovulasyon testi, bir diğerinin aşılama.....

Evet zaten günde 1 adet kullandım ve doktorda şaşırdı hemen yumurtam oluştugu için ama hiç kötü bişey demedi hemen iğne vurdu yarında aşılama dedi para için kiste aşılama yapıcak değil heralde bilemedim ilk defa böyle bi aşamaya girdiğim için bir şey bilmiyorum canım
Erken yumurtlamissin ve yumurtan da güzel büyümüş canım. Bunun açıklaması bu bence.

Erken yumurtlamissin ve yumurtan da güzel büyümüş canım. Bunun açıklaması bu bence.
Doktorda böyle dedi maşallah güzel dedi yarın aşılamanı yapalım dedi inşallah canımm. Çok teşekkür ederimm gerçekten moralimi yükske tutuyorumm inşallah rabbim hayırlısı neyse o olsun hepimiz için kist olsa doktor görür müydü peki yumurta yerine

Ben sadece güldüm. Lütfen moralini bozma. 30mm ile kist denilip ikize hamile kalan arkadaş gördüm ben burada.

Ben bu grubu bunun için açtım. Bazı arkadaşlar o kadar şuursuzca yorum yapıyor ki, hepimiz aynı süreçten geçiyoruz ve ben şahsen dokunsalar ağlayacak durumdayım. Bence kulak asma canım.

İdeal yumurta boyutu 18-22mm arasıdır. 25 evet biraz büyük ama doktorun uygun görmüş. Dediğim gibi 30mm ile ikize hamile kaldılar burada. Sen pozitif düşün. Heleki aşılama öncesi böyle bi üzüntüye sokma kendini. İnşallah gerek kalmaz ama sonra tekrar aşılama yaptıracak olursan o zaman bi gözden geçirirsin durumu. Şuan buna odaklanma.
Yani ben de çok açıklayamamışım. Grubu açma sebebim bizi biz anlarız, moral motivasyon destek olalım birbirimize diye açtım.. ben diğer gruplarda gezinirken Bazıları laflarının nereye gideceğini bilmeden konuşuyordu ve bu çok tuhafıma gidiyordu.. Heleki bir kez aşılama yaptırmış tutmamış olan kişiler resmen "ben yaptırdım tutmadı, sen de yaptırma tutmayacak" msjı veriyor. Bu beni gerçekten hem sinirlendiriyor hem üzüyor. Çünkü burada hepimiz ufacık bi umuta hasretiz, o ufacık umuda sıkı sıkı tutunuyoruz. Hele ki ilk aşılamada insan çok umutlu oluyor, tecrübesiz olduğu için söylenen herşeyden de etkileniyor. O sebeple doğru ve olumlu yönlendirmenin önemine inanıyorum ben.

Bak ben 4. Aşılamamı oluyorum, evet tutmayınca ben de zaman zaman depresifleşiyorum ama bu depresifliğimi de asla "aşılama kötü yaptırmayın" gibi yansıtmıyorum. Çünkü böyle olduğunu düşünmüyorum.

Aşılama doğal gebelik gibi birşey. Nasıl doğal gebelikte de ilk ayda hamile kalan da var, 9. Ayda hamile kalan da var, iki yılda hamile kalan da var, bu da onun gibi, hangi aşılamanın tutacağını bilemeyiz. Önerilen 2-3 aşılama.

Uzun lafın kısası 🥰😍🍀💜♥️🙏 yarın aşılamanız var ve bugün umut dolu olun, bebeklerinize kavuştuğunuz gün olacak Allah'ın izniyle 😍🥰🧿

Çok haklısın canım şuursuzca yorum yapan çok.
Bazıları aşılama yaptırdım hamile kalmadım, aşılama çok gereksiz pişman oldum felan diyor.
Sanki yüzde yüz garantisi var da onlara olmamış gibi.
Sadece ovulasyon takibi yapıp hamile kalmayan lar da desin o zan ovulasyon hiçbir işe yaramiyor.
Yada cinsel ilişkiye girdik hamile kalamadim hiçbir işe yaramıyor cinsel ilişki buna da diyelim 😁
Rabbim kısmet edecekse bir şey bahane oluyor işte. Biz de bir bahane arıyoruz, birinin bahanesi her gün ceviz yediği ay hamile kalması, diğerinin ovulasyon testi, bir diğerinin aşılama.....
Ay hislerime tercüman olmuşsun kuzum ya. Ta. Olarak bunu demeye çalışıyorum. Kesinlikle katılıyorum dediklerine ♥️♥️♥️ K keug0

Doktorda böyle dedi maşallah güzel dedi yarın aşılamanı yapalım dedi inşallah canımm. Çok teşekkür ederimm gerçekten moralimi yükske tutuyorumm inşallah rabbim hayırlısı neyse o olsun hepimiz için kist olsa doktor görür müydü peki yumurta yerine
Görürdü kuzum. 25 mm kist değil. 35 mmye kist diyebilir... 30mmye bile kist diyemiyorlar

Görürdü kuzum. 25 mm kist değil. 35 mmye kist diyebilir... 30mmye bile kist diyemiyorlar
Ohh çok şükür ya birde doktor çok iyi samimi çok hastası var öyle bişey olsa söylerdi heralde insanlar bilmeden ne kadar üzücü yorum yapıtor ya gerçekten seni çok sevdim rahim filmindede bana cesaret vermiştin Allah razı olsun bitanemm❤️❤️❤️❤️

Ohh çok şükür ya birde doktor çok iyi samimi çok hastası var öyle bişey olsa söylerdi heralde insanlar bilmeden ne kadar üzücü yorum yapıtor ya gerçekten seni çok sevdim rahim filmindede bana cesaret vermiştin Allah razı olsun bitanemm❤️❤️❤️❤️
Allah senden de razı olsun canım 🥰🙏 ben de seni, yüreği iyi olan herkesi çok seviyorum ♥️♥️ burda kardeş oluyoruz bir yerden sonra. Hepimiz aynı yola baş koyduk. Rabbim hem kendimiz için hem birbirimiz için ettiğimiz dualarımızı kabul etsin inşallah. Evlat hasretimiz son bulacak inşallah en kısa zamanda 🙏🥰

Allah senden de razı olsun canım 🥰🙏 ben de seni, yüreği iyi olan herkesi çok seviyorum ♥️♥️ burda kardeş oluyoruz bir yerden sonra. Hepimiz aynı yola baş koyduk. Rabbim hem kendimiz için hem birbirimiz için ettiğimiz dualarımızı kabul etsin inşallah. Evlat hasretimiz son bulacak inşallah en kısa zamanda 🙏🥰
İnşallah kuzum benim hepimiz tek tek güzel haberlerimizi verelim inşallahhh❤️❤️❤️

Kızlar merhaba. 2 yıllık evliyim. Pcos rahatsızlığım var 3 aydırda tedavi görüyorum. İlk iki ay özel doktora gittim gonal f ve ovitrelle kullandım olmadı. Geçen ay ara verdik vücudu dinlendirelim dedik. Bu ay aşılama deneyeceğiz ben eğitim araştırma hastanesinde denemek istedim. 7 gündür yine gonal f kullanıyorum yarın kontrolüm var ona göre ovitrelle vuracağım ve aşılama olucak. Yaşım 27 ve ilk çocuğum olucak inşallah. Aşırı tedirginim. Allahım isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🤲🏻💕

Kızlar merhaba. 2 yıllık evliyim. Pcos rahatsızlığım var 3 aydırda tedavi görüyorum. İlk iki ay özel doktora gittim gonal f ve ovitrelle kullandım olmadı. Geçen ay ara verdik vücudu dinlendirelim dedik. Bu ay aşılama deneyeceğiz ben eğitim araştırma hastanesinde denemek istedim. 7 gündür yine gonal f kullanıyorum yarın kontrolüm var ona göre ovitrelle vuracağım ve aşılama olucak. Yaşım 27 ve ilk çocuğum olucak inşallah. Aşırı tedirginim. Allahım isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🤲🏻💕
Canım aramıza hoşgeldin 🙏 umarım hayırlı haberlerini alacağız 🙏 ilk olduğu için tedirginliğin çok çok normal. Burada Birbirimize destek olmaya çalışıyoruz, aklına takılan bişey olursa ben ve buradaki arkadaşlarım ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır. Seni tablomuza ekliyorum 🥰

Ay hadi İnşallah güzel sonuçlar elde edersin canım. İlk aşılaman değil mi?
Evet canım ilk aşılamam olacak
K keug0 ve Hayvanseverbiri Hayvanseverbiri yarın ikinizin de aşılaması var 💜🙏🍀 canlarım güle güle gidin güle güle gelin 🥰😍 inşallah hayırlı haberlere vesile olacak aşılamalarınız 🙏
Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur canım🥺 hepimize dua ediyorum
Canım ne kadara yaptiriyorsun bu aşılamayı ?
Canım 5850 tl aşılama ekstralarla sanırım 8-9 u buldu

X