Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
İnşallah Allahım inşallah aslında ben test aldım 3 tane felan yapsam mı şimdi bitane bakalım ne çıkacak beni dürtüyor şuannnn 🙈🙈
Kıııııızz ne diyorsunnn 😍😍😍 ateş bizi mi çağırıyor yoksaa 🤣🤣 ama hem akşam idrarı olacak hem 9. Gündeyiz. Erken kız daha. Negatifi görürsek moralimiz bozulur. Yapma yapma dayan 😍🍀🙏 yarın sabah yap

Canım herkesin sınavı farklı, bu da rabbimin sabrımızı sinadiginbir süreç belki. Lütfen kendini eksik hissetme. Çok büyük bir sorun olsa şimdiye doktor kontrollerinde çıkardı.

Benim de yaş 37 canım.
Ben ilk aylar olur dedim, sonra doktora gittik ikimizde de birşey çıkmadı. Biraz da öyle denedik.
Sonra deprem oldu, tasinmamiz gerekti eşimle ayrı şehirlerde olmamaliza rağmen yumurtlama günlerinde bir araya gelip değerlendirdik hep.
Şimdi kadar devlette doktora gittim tedavi uygulamadilar hic.
Özel de direk aşılama dedi.
Artık kendimi doktora bırakmak istedim. Para tuzağı işlemler yapıyorlar ama ne derse yapacağim artık.
Geçen bir kaç eczanede letu bulamadım, başka tavsiye ettiler, direttik illa doktorun dediği olacak biye şükür buldum ilacı.
Evet Hakkımızda Hayırlı olan nasip olsun inşallah ben çalışıyorum çok sık doktora gittim ve hastane bana uzak gidiş 45 dk dönüş 45 dk otobüslerde çok yıprandım sürekli izin alıp durdum şimdi bi sonraki denemeyi yapıp iyicene göze batıp işimden olmak ve zaman kaybetmek istemiyorum tüp bebek denemek istiyorum Allah’ta izin verirse inşallah ben böyle yapmak istiyorum
Ben ilk aşılamamı özelde yaptırdım pek memnun kaldığım söylenemez doğru düzgün bi progesteron veya prolaktin bakılmadı doktor çok ümitli konuşmuştu ama negatif oldu telefon da bildirdi bize ne bilim ben pek memnun kalmadım şimdi devlette yaptırdım Buda olmadı bence ama bakalım adet olana kadar ümidim var ben 2 gebelik geçirdim doğal yollarla oldu ilki 9 haftalıkken kalbi durdu 2.si dış gebelik ile sonuçlandı çok yıprandım gerçekten 48 ay oldu her ayım katlanarak hüsrana dönüşüyor bilmiyorum ya sadece uzun uzadıya yo-rul-dum diyorum … 🤷🏻‍♀️

Umarım mucizen seni bulur kuzum. Dört yıl. Dile kolay dört yıl canım. Bir buçuk senesi de doktorlu. Bazen forumlarda iki ay hamile kalmayıp ağlayanları görüyorum, o kadar kızıyorum ki. Bizim yerimizde olsalar ne yapacaklar acaba. Bu da bizim sınavımız sanırım. Ben de ağlama krizlerine giriyorum. Bir kaç aya olmazsa ben de tüp bebek için adım atacağım sanırım 😟 psikolojim iyice bozuldu. Negatifi gördüğümde dünya başıma yıkılıyor. Herkes bebek muhabbeti yapıyor çevremde. Bebek denediğiimizi söylemedim kimseye. İnsanlar sürekli geciktiniz acele edin diyor. Bilmiyorlar ki ne çekiyorum. Süreç çok yıpratıcı 😟 umarım bu ay bir mucize olur ve o testte pozitifi görürsün kuzum. Sizinki de sebepsizdi değil mi?
Söylememekle çok iyi etmişsin. Benim bir tane olmasına rağmen hep sorarlar hayırlısı derim. Şimdiki süreçten de anneme ablama bile haber vermedim. Önce supriz olur dedim, sonra da baktım olmuyor beni her ay oldu mu diye sıkıştırmasılar diye söylemedim.

Canım herkesin sınavı farklı, bu da rabbimin sabrımızı sinadiginbir süreç belki. Lütfen kendini eksik hissetme. Çok büyük bir sorun olsa şimdiye doktor kontrollerinde çıkardı.

Benim de yaş 37 canım.
Ben ilk aylar olur dedim, sonra doktora gittik ikimizde de birşey çıkmadı. Biraz da öyle denedik.
Sonra deprem oldu, tasinmamiz gerekti eşimle ayrı şehirlerde olmamaliza rağmen yumurtlama günlerinde bir araya gelip değerlendirdik hep.
Şimdi kadar devlette doktora gittim tedavi uygulamadilar hic.
Özel de direk aşılama dedi.
Artık kendimi doktora bırakmak istedim. Para tuzağı işlemler yapıyorlar ama ne derse yapacağim artık.
Geçen bir kaç eczanede letu bulamadım, başka tavsiye ettiler, direttik illa doktorun dediği olacak biye şükür buldum ilacı.
Canım benim bir kızım var 8 yaşında şükürler olsun.
Kızım yakında 9 yaşında olacakm ben doğum yapana kadar aralarında 10 yaş olacak sanırim.
Ben hep atanmayı bekledim ders çalışıyorum diye erteledim, atanmakta 10 senemi aldı nerdeyse.
Sonra çocuğa gelince de sıra olmadigini anladık. Rabbim yüzümüzü güldürür inşallah.
Maşallah canım Allah bağışlasın. Hayat şartlarımız da o kadar zor ki o da olsun bu da olsun derken zaman geçiyor. Çocuklarımız için en iyi şartları oluşturmaya çalışıyoruz .Biz de 8 senedir o da olsun bu da olsun diye diye erteledik. İsteyince olur sandık ama olmuyormuş. Şimdi her şeyimiz tam hazırız ama bebiş gelemedi bi türlü. Umarım dualarımız kabul olur canım bir an önce kavuşuruz mucizemize... bana doktorum 12. Ayda aşılama önerdi. Yaşımda ileri olduğu için. Hızlandıralım diye ben istedim aslında

Umarım mucizen seni bulur kuzum. Dört yıl. Dile kolay dört yıl canım. Bir buçuk senesi de doktorlu. Bazen forumlarda iki ay hamile kalmayıp ağlayanları görüyorum, o kadar kızıyorum ki. Bizim yerimizde olsalar ne yapacaklar acaba. Bu da bizim sınavımız sanırım. Ben de ağlama krizlerine giriyorum. Bir kaç aya olmazsa ben de tüp bebek için adım atacağım sanırım 😟 psikolojim iyice bozuldu. Negatifi gördüğümde dünya başıma yıkılıyor. Herkes bebek muhabbeti yapıyor çevremde. Bebek denediğiimizi söylemedim kimseye. İnsanlar sürekli geciktiniz acele edin diyor. Bilmiyorlar ki ne çekiyorum. Süreç çok yıpratıcı 😟 umarım bu ay bir mucize olur ve o testte pozitifi görürsün kuzum. Sizinki de sebepsizdi değil mi?
Etrafım halden anlamayan ve en kötüsüde “takma bu kadar kafana düşünme bu kadar” diyenlerle dolu hiçkimseye içimi dökemiyorum ben eşime bile .. üzülüyorum sen böyle yapınca deyip duruyor rahatlıkla içimi dökemiyorum en yakınlarım bile hamile olduklarını gizliyorlar benden üzülmiyim diye ben onlar böyle yaptığı için kahroluyorum aslında ama anlamıyorlar yaşamadılar çünkü bilmiyorlar bazı arkadaşlarım hatta dost dediklerim 2-3 ay hamile kalamayıp kanki napicam ben psikolojim bozuk ne yapmalıyım sen bilirsin nolur yardım et diyenler 2aya hamile kalıp hamileliklerini benden sakladılar halbuki söyleseler maşallah der lütfen bana bolca dua et derim sorsan düşünceli davranmışlar oluyor hiç anlamıyorlar hiç ne kadar üzdüklerini asla anlamıyorlar ..

Evet Hakkımızda Hayırlı olan nasip olsun inşallah ben çalışıyorum çok sık doktora gittim ve hastane bana uzak gidiş 45 dk dönüş 45 dk otobüslerde çok yıprandım sürekli izin alıp durdum şimdi bi sonraki denemeyi yapıp iyicene göze batıp işimden olmak ve zaman kaybetmek istemiyorum tüp bebek denemek istiyorum Allah’ta izin verirse inşallah ben böyle yapmak istiyorum
Ben ilk aşılamamı özelde yaptırdım pek memnun kaldığım söylenemez doğru düzgün bi progesteron veya prolaktin bakılmadı doktor çok ümitli konuşmuştu ama negatif oldu telefon da bildirdi bize ne bilim ben pek memnun kalmadım şimdi devlette yaptırdım Buda olmadı bence ama bakalım adet olana kadar ümidim var ben 2 gebelik geçirdim doğal yollarla oldu ilki 9 haftalıkken kalbi durdu 2.si dış gebelik ile sonuçlandı çok yıprandım gerçekten 48 ay oldu her ayım katlanarak hüsrana dönüşüyor bilmiyorum ya sadece uzun uzadıya yo-rul-dum diyorum … 🤷🏻‍♀️
Ya çok şükür gebelik elde etmişsin, hamile kalabiliyorsun demek.
Doktordan bende memnun değilim özelde, ama mecbur gidiyorum, deprem bölgesinde hastaneler açık değildi, doktorlar hep başka yerlere gitmişler derken bunu bulabildim.
İlk komtrolu yanındaki sekreter yaptı, o ekrandan baktı 🙄
Allah'tan şok muayeneyi kendisi yaptı.
Birşey sorunca kahkaha atıp cevap veriyor, sorun çok saçma der gibi 😡
Mecburiyetten gidiyorum işte.
Birde ilcedeyiz, kendi arabamizla 1 saat.
Bu tedavide 3 kez izin alacağımı başta söyledim ama hem eşimin hep benim böyle izin almamız sürekli sorun olacak.

Doktordan bende memnun değilim özelde, ama mecbur gidiyorum, deprem bölgesinde hastaneler açık değildi, doktorlar hep başka yerlere gitmişler derken bunu bulabildim.
Bu tedavide 3 kez izin alacağımı başta söyledim ama hem eşimin hep benim böyle izin almamız sürekli sorun olacak.
Ya çok geçmiş olsun deprem bölgesinde yaşıyormussun Rabbim yaşatmasın birdaha şuan bu muameleyi ben devlette yaşıyorum ama çocukluğunda geçirdiğin hastalıklara kadar bakıyorlar en azından ilgililer ama söyle düşünelim vakti gelmişse bir bahane yeter sonuçta hayırlı sonuçlar alalım inşallah 🤲🏼🤲🏼🤲🏼🤲🏼

Benim için artık izin almak sorun olacak ben hazirandan beridir ayda en az 4 defa gittim aşılama sürecinde 2 günde bir gittim 1 ay içinde 6 defa gittim artık benimle çalışan insanların iş yükü çoğaldı ses çıksrmıyorlar hatta hepsi destekçim ama müdürler felan sorun ediyor bakışlarından felan anlıyorum ben hayırlısı olsun inşallah 🤲🏼🍀

Asıl bizi yoran bu insanlar zaten ben anlamıyorum ne geçiyor ellerine. İçimdeki fırtınadan haberleri yok oysaki. Hafta sonu yaşlı bir teyze güzel kadın ama keşke bebeği de olsa dedi. Dondum sadece😥

Canım benim çok zor bi sğreç geçirmişsin 🙏 Allah sabır versin güç versin 🙏 belki de tüp bebek iyi gelecek tabi inşalah ihtiyaç olmadan bu ay alırız güzel haberini kuzum

Canım bence çok erken yapmışsın 2 gün sonra falan bir daha dene inşallah gönlünden geçeni Rabbim nasip eder bize güzel umut verici haberler verirsin 🤲🏼🤲🏼🤲🏼
Cuma günü kan tahlili var canım beklerim artık. Allah'ım kucagimizi boş bırakmasın inanıyorum yakın zamanda hepimizin yuvasına 🐦 konacak🤗😊

Etrafım halden anlamayan ve en kötüsüde “takma bu kadar kafana düşünme bu kadar” diyenlerle dolu hiçkimseye içimi dökemiyorum ben eşime bile .. üzülüyorum sen böyle yapınca deyip duruyor rahatlıkla içimi dökemiyorum en yakınlarım bile hamile olduklarını gizliyorlar benden üzülmiyim diye ben onlar böyle yaptığı için kahroluyorum aslında ama anlamıyorlar yaşamadılar çünkü bilmiyorlar bazı arkadaşlarım hatta dost dediklerim 2-3 ay hamile kalamayıp kanki napicam ben psikolojim bozuk ne yapmalıyım sen bilirsin nolur yardım et diyenler 2aya hamile kalıp hamileliklerini benden sakladılar halbuki söyleseler maşallah der lütfen bana bolca dua et derim sorsan düşünceli davranmışlar oluyor hiç anlamıyorlar hiç ne kadar üzdüklerini asla anlamıyorlar ..
Bizi bizden başkası annnlaaaaamaaaz arkadaşım. En anladım diyen bile anlamıyor. Ve nasıl oluyorsa herkes 2-3 ayda hamile kalıyor benim çevremde hep öyle

Galiba bu izin alma olayları da hepimizde aynı kızlar sumeyye 1306 sumeyye 1306 . Ben de artık işyerinde duyulsun istemiyorum. Sürekli de izin alır pozisyona düşmek istemiyorum. Arkadaşlarım da soracak yakında. Tüp bebek sürecinde de sosyal ilişkilerini nasıl yöneteceğim ona kaygılanıyorum. Kimse bilsin istemiyorum ama işyerinde izin alınca da herkes öğrenecek. Tüp bebete de yatmak gerekiyormuş öyle duydum.

Asıl bizi yoran bu insanlar zaten ben anlamıyorum ne geçiyor ellerine. İçimdeki fırtınadan haberleri yok oysaki. Hafta sonu yaşlı bir teyze güzel kadın ama keşke bebeği de olsa dedi. Dondum sadece😥
Biz eşimle bi teyzeden azar işittik bir ay önce. Hem de kayınvalidemler yanımızdaydı. Neye uğradık şaşırdık. Çok şükür kayınvalidemler baskı yapmıyor ama teyzenin tavrı hiç hoş değildi. Çünkü o da bilmiyor, bebeği olmamak ne demek. Üç tane çocuğu var. Ne bilsin bizm ne yaşadığımızı. Söylediklerinin ben de ne yaralar açtığını

X