Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
biraz ara ver kendini dinlendir tedavi ister istemez bedenen ve ruhen yoruyor. sadece ve sadece kendini düşün. Önemli olan sensin. elbet bizim de günlerimiz gelecek🙏
Teşekkür ederim. İnşallah en kısa zamanda hepimiz görürüz ama benim 6 aşılamayı bitirmem lazım. Kist vb. Durumlar olmadığı sürece ara vermek istemiyorum. Çünkü ara verirsem daha yaptırmak istemem. Sıcağıyla cok yorucu olmuyorda o arayı verince aslında ne kadar yorulduğunu hissediyorsun. Bir daha ki tedavi icinde kendini ikna etmen zaman alıyor birde kendi icinde savaş veriyorsun.

Teşekkür ederim. İnşallah en kısa zamanda hepimiz görürüz ama benim 6 aşılamayı bitirmem lazım. Kist vb. Durumlar olmadığı sürece ara vermek istemiyorum. Çünkü ara verirsem daha yaptırmak istemem. Sıcağıyla cok yorucu olmuyorda o arayı verince aslında ne kadar yorulduğunu hissediyorsun. Bir daha ki tedavi icinde kendini ikna etmen zaman alıyor birde kendi icinde savaş veriyorsun.
6 ya tamamlaman gerektiğin aklımdan çıkmış canım. Sen nasıl kendini rahat hissediyorsan artık.. inş 6 ya gerek kalmadan güzel haber alırsın. Uzun bir yolculuk ama iyi tarafı ihtimaller de artıyor 🙏

6 ya tamamlaman gerektiğin aklımdan çıkmış canım. Sen nasıl kendini rahat hissediyorsan artık.. inş 6 ya gerek kalmadan güzel haber alırsın. Uzun bir yolculuk ama iyi tarafı ihtimaller de artıyor 🙏
İnşallah bakalım. Rahim filmi cekilecek 4. Aşılamadan önce aşırı stres doluyum. Doktor tüp bebek merkezini yanımızda aradı. Kabul etmiyorlar bi sorunu yok diyorlar. 6 ya tamamlarsam zaten mart gibi türkiyede ki embriyoları transfere giderim Allah nasip ederse eğer oda tutmazsa burda tüp bebeğe başlarım. Çünkü 70 bin 100 binli rakamlar konusuluyor tüp bebekte zaten burdaki tüp bebek merkezleride özel ama bize ücretsiz. Burda hem kendi evimde rahat olurum hem hastaneye ilaca para ödemem.

İnşallah bakalım. Rahim filmi cekilecek 4. Aşılamadan önce aşırı stres doluyum. Doktor tüp bebek merkezini yanımızda aradı. Kabul etmiyorlar bi sorunu yok diyorlar. 6 ya tamamlarsam zaten mart gibi türkiyede ki embriyoları transfere giderim Allah nasip ederse eğer oda tutmazsa burda tüp bebeğe başlarım. Çünkü 70 bin 100 binli rakamlar konusuluyor tüp bebekte zaten burdaki tüp bebek merkezleride özel ama bize ücretsiz. Burda hem kendi evimde rahat olurum hem hastaneye ilaca para ödemem.
Aşılamanız acılı mi geçti acılı diyorlar anestezi alarak yapmayı düşünüyorum kafam allak bullak

Merhaba şimdiden hakkınızda hayırlısı olsuj kolaylıkla sağlıkla tutar inşallah aşılamanız 🤲🏻adetin 2. Günü çağırıyorlar genelde ilaç başlanıyor yumurtaları büyütmek için sonrasında belli mm ye gelince çatlatma iğnesi olunuyor genelde 2 gün sonra hastaneye gidip aşılama oluyorsunuz idrara sıkışık oluyorsunuz üstten karnınızdan ultrasonla yumurtalarınıza bakılıyor vajınal yoldan yumuşak kataterle şırıngada ki spermler yumurtalıklarınızın yanına bırakılıyor ağrısız acısız bi yöntem korkmanıza gerek yok sormak istediğiniz bir sey olursa cevaplayablrm ☺️ çok araştırmayın okumayın çünkü korkabılırsınız ama bende acı düşüğü az olan biriyim ona rağmen sıfır acı ağrı oldu vajinal muaneden hiç bir farkı yok
Çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum aşılama da bana verilen spermler eşimden aynı gün içindemi alınıyo? Yoksa önceki günler mi alınıyo?
Şunun için soruyorum benim bu ay ki adetim hesaplarıma göre ayın 27 si. Eşimde ocak 11 de askere gidiyo ona yetişir mi?

Eklentiler

• IMG_6050.jpeg
    IMG_6050.jpeg
    72,2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_6053.jpeg
    IMG_6053.jpeg
    68,5 KB · Görüntüleme: 49
Aşılamanız acılı mi geçti acılı diyorlar anestezi alarak yapmayı düşünüyorum kafam allak bullak
İlk 2 aşılamam çok kolaydı. Hele ki 2. Yi hissetmedim bile ama 3. Beni çok zorladı. Doktor kaynaklı olabilir aleti takmak icin cok uğraştı 2 kere farklı taktı birşeyler yaptı rahmimin icinde anlayamadım. Ama korkulacak hic birsey yok ki benim acı eşiğim cok cok düşük 4. Ü aşılama icin görüsmeye gidicem öyle düsün. Hiç korkma

Çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum aşılama da bana verilen spermler eşimden aynı gün içindemi alınıyo? Yoksa önceki günler mi alınıyo?
Şunun için soruyorum benim bu ay ki adetim hesaplarıma göre ayın 27 si. Eşimde ocak 11 de askere gidiyo ona yetişir mi?
Ne demek istediğini sorabilirsin her zaman ❤️
Evet aynı gün alınıyor sabahtan gidiyorsunuz öğlene yıkanıp şırınga içinde size veriliyor bu arada şırıngayı elinizin içinde tutmanız lazım sıcaklık açısından bize öyle demişlerdi sonrasında hemen işleme alıyor doktorunuz bekletmeden idrara sıkışık olursanız daha kolay oluyor aklınızda olsun ❤️ o zaman yetişecektir içiniz rahat olsun ☺️

Canım B planın hatta C planın bile var hiç stres yapma. Onlar da doğal olması için zorluyorlar anlaşılan.. Rahim filmi ben de çektirmiştim iki tüpüm de kapalı çıkmıştı o verilen sıvılar sayesinde ikisi de açılmıştı. O da önemli bir adım. Kesinlikle mutlu ol bunun için aklında soru işareti kalmamış olacak. Tüp bebeğin sizin için ücretsiz olması çok iyi inş. Gerek kalmadan hamile kalırsın. Ben de şubatı bekliyorum tüp bebek için o zamana kadar kendi düzenimdeyim😊

Kızlarım günaydın ne yapacağımı bilmiyorum şuana kadar planladığım yolun sonuna geldim 2.aşılamada olmadı. Yeni bir doktor buldum birazda bununlamı denesem yoksa 2 ay bekleyip tüp bebek mi denesem napsam bilemiyorum

Doktoruna danışmalısın kuzum. Adetin 12. Veya 14. Günleri genelde aşılama oluyor ama belli de olmaz. Tam ucu ucuna denk gelebilir. Bir günle kaçırabilirsin belki de. Doktor'un daha iyi yönlendirecektir

Kızlarım günaydın ne yapacağımı bilmiyorum şuana kadar planladığım yolun sonuna geldim 2.aşılamada olmadı. Yeni bir doktor buldum birazda bununlamı denesem yoksa 2 ay bekleyip tüp bebek mi denesem napsam bilemiyorum
Canım benim adet oldun mu
Tutmamışsa ve doktorunun deneyiminden emin değilse doktorunu değişmeni tavsiye ederim çevrenden de bilgi al doktor konusunda
Tüp bebek aşılamaya göre daha maddiyat gerektiriyor bunun için deneyimli doktora ihtiyaç var.
Malesef piyasada yok empati yapamayan doktor da çok
Biz senin yol arkadaşlarınız
Her birimiz bu yoldayız
Tabiki tutmayınca üzülürüz de ama çok salmayıp yine devam edeceğiz
Doktorun çok önemli olduğunu düşünüyorum

Canım benim adet oldun mu
Tutmamışsa ve doktorunun deneyiminden emin değilse doktorunu değişmeni tavsiye ederim çevrenden de bilgi al doktor konusunda
Tüp bebek aşılamaya göre daha maddiyat gerektiriyor bunun için deneyimli doktora ihtiyaç var.
Malesef piyasada yok empati yapamayan doktor da çok
Biz senin yol arkadaşlarınız
Her birimiz bu yoldayız
Tabiki tutmayınca üzülürüz de ama çok salmayıp yine devam edeceğiz
Doktorun çok önemli olduğunu düşünüyorum
Bu doktorum 6 ay ara verelim dedi ama benim 6 ay ara verecek gücüm yok yani 1 ay ara verince bile istemiyorum soguyorum tedavilerden zayıfla diyor dogru zayıflasam belki olur ama 6 ay uzun süre

Bu doktorum 6 ay ara verelim dedi ama benim 6 ay ara verecek gücüm yok yani 1 ay ara verince bile istemiyorum soguyorum tedavilerden zayıfla diyor dogru zayıflasam belki olur ama 6 ay uzun süre
6 ay demesinin bir sebebi var mi rahimle vs ilgili? Oyleyse eger ara ver mutlaka ama degilse bence bir iki ay kendine yonelebilirsin kilo vermek istiyorsan verirsin. Bu igneler cok dikkat etmeme ragmen bende kilo yapti seni de etkilemis olabilir. Bu surec icinde yine normal olarak denersin olmazsa da tup bebege baslarsin. Acikcasi ben de oyle yaptim ve iyi hissediyorum artik.

6 ay demesinin bir sebebi var mi rahimle vs ilgili? Oyleyse eger ara ver mutlaka ama degilse bence bir iki ay kendine yonelebilirsin kilo vermek istiyorsan verirsin. Bu igneler cok dikkat etmeme ragmen bende kilo yapti seni de etkilemis olabilir. Bu surec icinde yine normal olarak denersin olmazsa da tup bebege baslarsin. Acikcasi ben de oyle yaptim ve iyi hissediyorum artik.
hayır canım sadece kafamın rahatlaması için dinlenmem kilo vermem için söyledi. Bende biraz ara vermek istiyorum eşimde öyle düşüyorum 2-3 ay gibi hem kilo veririm hemde biraz rahatlarım çok takıyorum bu şekilde evet ilaçlar iğneler insanda kilo yapıyor malesef

X