Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
kuzum inşallah sizinde sonucunuz çok güzel çıka belim ve karnım agrıyor sadece dün akşamdan beri ama ümitli değilim hiç aşılama tutma olasılıgı düşük diyorlar buda 2. bakalımm
Öyle diyorlar ama cok kişide hamile kalabiliyor yani düşünürsen şöyle 7 8 tüp bebek yaptırıp hiç bi sorun olmadan tutmayanlarda var birazda nasip zamanı var bazı seylerin ondan umutsuz olma bende 2. İçin cok umutluyum 1. De umutsuzdum cunku sperm sonucu yıkama sonrası ileri hareketli 1 mlyn kalmıstı ileri hareket %33 yerinde hareketli %33 dü ondan üzülmedim olmayınca olması zordu bu aşılamada sperm hızı sayısı yüksek cıkar diye umutluyum sende umudunu kaybetme ben aşılama denicem bi kaç sefer daha insallah olucak umut ediyorum 🥰

O bir kaç arkadaşta öyle olabiliyor. Rahim ağzıyla alakalı bi durum var . Sen nasıl yapıldığı konularını pek okuma. Biraz "cahil" Git öyle daha kolay oluyor. Benim Doktor'um çok kolay bir işlem demişti. Ben de hiç bakmadan gitmiştim. Ultrason gibi sanıyordum 😅 gerçekten de kolay oldu kuzum. Kendini korkutma hiç.
Ay en güzeli bebişim ya bende öyle sanıyordum sayfaları incelerken birkaç kişinin yorumunu gördüm görmeseydim keşke 🤣 ama idrara sıkışık gidince kolay oluyor demişler öyle yaparım bende 🤩

Ay en güzeli bebişim ya bende öyle sanıyordum sayfaları incelerken birkaç kişinin yorumunu gördüm görmeseydim keşke 🤣 ama idrara sıkışık gidince kolay oluyor demişler öyle yaparım bende 🤩
Ben idrar olayını kendi doktoruma sormuştum. Gerek yok o tüp bebekte dedi ama tüp bebekle aşılama anladığım kadarıyla aynı şekilde oluyor. Ben hiç sıkışık gitmemiştim rahat olmuştu. Ama işte kişiden kişiye değişiyor sanırım. Doktoruna sorarsın onu da canım. Not al bi yere. Bu saydıklarımızın hepsi doktoru görünce unutuluyor.

İlaç kullanıyorum insallah olurum aşılama sürecine geçerim bu sefer cok heyecanlıyım gonal f ile denicez iğneyle bununla tutma olasılığı daha yüksek
Çok sevindim kuzum yeniden cesaret edebilmene. Bence de gonal-f Le şans artıyor. En azından bizim tablomuz öyle söylüyor. ❤ umarım bebeğin seninle olur canım 🥰 yavruna bir kardeş gelecek inanıyorum

kuzum inşallah sizinde sonucunuz çok güzel çıka belim ve karnım agrıyor sadece dün akşamdan beri ama ümitli değilim hiç aşılama tutma olasılıgı düşük diyorlar buda 2. bakalımm
İnşallah bu sefer olacak 🙏 hep birlikte tekrar bir sürece girdiniz umarım hepiniz için en hayırlısı olacak canlarım damlasu14 damlasu14 merryliya merryliya

Ben idrar olayını kendi doktoruma sormuştum. Gerek yok o tüp bebekte dedi ama tüp bebekle aşılama anladığım kadarıyla aynı şekilde oluyor. Ben hiç sıkışık gitmemiştim rahat olmuştu. Ama işte kişiden kişiye değişiyor sanırım. Doktoruna sorarsın onu da canım. Not al bi yere. Bu saydıklarımızın hepsi doktoru görünce unutuluyor.
Ayy evet kuzum cidden öyle oluyor 😂
Gonal f ve bu olayı soracağım inşallah unutmazsam, seninki gibi rahat geçer benim sürecimde inşallah edoşum 🤗

Çok sevindim kuzum yeniden cesaret edebilmene. Bence de gonal-f Le şans artıyor. En azından bizim tablomuz öyle söylüyor. ❤ umarım bebeğin seninle olur canım 🥰 yavruna bir kardeş gelecek inanıyorum
Bize en güzel örnek sen oldun cesaret konusunda bir çok kez deneyerek bilmiyorum belki zaman kaybı belki yanlış ama suan inanıyorum ve istiyorum çokca insallah olur 🥰🤲🏻 inşallah hepimiz yavrularımıza kavuşuruz 🥰❤️

Öyle diyorlar ama cok kişide hamile kalabiliyor yani düşünürsen şöyle 7 8 tüp bebek yaptırıp hiç bi sorun olmadan tutmayanlarda var birazda nasip zamanı var bazı seylerin ondan umutsuz olma bende 2. İçin cok umutluyum 1. De umutsuzdum cunku sperm sonucu yıkama sonrası ileri hareketli 1 mlyn kalmıstı ileri hareket %33 yerinde hareketli %33 dü ondan üzülmedim olmayınca olması zordu bu aşılamada sperm hızı sayısı yüksek cıkar diye umutluyum sende umudunu kaybetme ben aşılama denicem bi kaç sefer daha insallah olucak umut ediyorum 🥰
İnşallah kuzum inşallah bahanemiz bu olsunda olsun ben,mde ilkte 800 bin kalmıştı55-60 di galiba hızda

Benimde var cikolata kisttim inan ki hersey allahten geliyor bırak allaha dua et insllah rabbim kimsenin emegininbosa cevirmez
Merhaba bende çikolata kisti var 2 kere aşılama oldum tutmadı 1 sene önce kimyasal gebelik geçirdim sizin galiba aşılamadan sonra kendiliğinden gebelik oluşmuş biraz sürecinizi anlatır mısınız

Merhaba canım, perşembe idrar testi negatif. Cuma sabahından beri kahverengi çamur gibi akıntım var. Bazen sulu bazen kremsi. Kist oldu bence. Aşılama olmasa bugün adet günümdü. Ağrı var yumurtalıklarımda ama kanama yok. Hala kahverengi akıntı.
Sebebi belli oldumu canım bendede var aynı o sekil akıntı

Kızlar sonuçlarıma bakar mısınız?

Eklentiler

• IMG_20231206_110157.jpg
    IMG_20231206_110157.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 48
20 günlük gecikmeyle adet dönemi dışında
Ya o zaman ancak doktor belki yorum yapabilir , kıyaslayabilmek için zaten hep adetin 2 3. günü isterler . Bu zamanda ki testler için bir kıstas yok. Sadece progesteron en az 10 civarı olduğunda yumurtlama olduğunun göstergesidir ama onuda çoğunlukla 21. gün isterler ortalama. Bu testleri kıyaslayacak bir veri yok sanırım , varsa böyle olup başına gelen belki yorum yapabilir 20 gün gecikme çokmuş keşke geç döllenme verileri olsaydı 😞

İlaç kullanıyorum insallah olurum aşılama sürecine geçerim bu sefer cok heyecanlıyım gonal f ile denicez iğneyle bununla tutma olasılığı daha yüksek
gonal güzel yumurta geliştiriyor canım Allahım umutlarını dualarını boşa çıkarmasın inş.

Ya o zaman ancak doktor belki yorum yapabilir , kıyaslayabilmek için zaten hep adetin 2 3. günü isterler . Bu zamanda ki testler için bir kıstas yok. Sadece progesteron en az 10 civarı olduğunda yumurtlama olduğunun göstergesidir ama onuda çoğunlukla 21. gün isterler ortalama. Bu testleri kıyaslayacak bir veri yok sanırım , varsa böyle olup başına gelen belki yorum yapabilir 20 gün gecikme çokmuş keşke geç döllenme verileri olsaydı 😞
Aynen öyle pcos olduğum için düzensiz yumurtlama oluyor genelde bende ama sonuçları nasıl değerlendirecem bilmiyorum doktorda bişey demedi yumurtan oluşmuş Duphaston verdi söktürür adeti dedi en son 18 Ekim Adet gördüm 1 hafta önce takip ettim ama bir yükseliş anlamadım

X