Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Evet seninki de farklı bi ilaç canım. Sanırım tüp bebekte kullanılıyor. Fiyatı da makul geldi bana. Bakalım sonucun ne olacak. Ben Gonal-f nin fiyatını anlayamadım wallaa. 3 bin dediler ama bi sefer kullanılıyor sanırım. Tam anlayamadım

Tek iğne fiyatı ise pahalı gerçekten

8000 vermiştim tek kutu 4000 kusura bakmayın yanlış yazmışım

Tüp bebekte ekstra iğnelerde veriliyor. Gonal f yüksek doz yaptırıyorlar. Ben aynı günde 3 tane iğne yapıyordum. Yumurta kendiliğinden çatlamasın diye catlama önleyici iğne yaptırıyorlar. Bu sene baktım da iğne fiyatları aşırı artmış.

Tamam bi bakayım hatta internette ilk %70 oranda arttıyor dıye haber yapılmıs
Kuzum bana da gerçekçi gelmiyor ne yalan söyleyeyim. Heleki %40-%70. Tüp bebekte bile ihtimal o kadar zaten. İnsanlar o zaman tüp bebek yerine çipli aşılama yaptırırdı. Eliminasyon için illaki iyidir diye düşünüyorum. Ben doktoruma soramadım ama sorsaydım muhtemelen aşılamadan farkı yok diyecekti diye tahmin ediyorum. Bazı kaynaklara göre normal aşılamadan fazla etkili yazıyordu. "Bazı kaynaklar" demesi beni şüpheye düşürmüştü. Yani başarısı kanıtlanmış değil anladığım kadarıyla ama bazı kaynaklarda başarılı olduğu söyleniyormuş.

Benim anlamadığım bi iğne bi kez mı yapılıyor? Yoksa ampul gibi birşey var, bir kaç gün kullanılıyor mu?

İnşaAllah hayırlı haberi alırsınız
Kan sonucum 827 olarak yükselmiş, şükürler olsun 16 Eylül son adetim di yani aslında 4 hafta 6 gün ama kese gorulmedi. Salı tekrar gidecegim . Daha öncesinde 10. Haftada kalbi durdu bebeğimin oyuzden biraz endişeliyim hayırlısı diyorum

Allah muhafaza etsın selametle kucağınıza almak nasıp etsın

Canım ne yaptın nasılsın?
Canım merhaba. Ben dün tekrar kan verdim ilk kan sonucum 3.88 di (pazartesi) dünki kan sonucum 4.03 çıktı anlayamadım. Birde göğüs sızım ve sol karın ağrım hala devam ediyor. Evde yaptığım bi erken gebelik testi vardı ondada ilk 10 dakika içinde negatif bir kaç saat sonra tekrar baktığımda silik bir çizgi gördüm ama onu önemsemedim açıkcası. Belirsizlik içindeyim. Üstüne dün geceden beri hasta oldum ve boğaz enfeksiyonu geçiriyorum normalde bağışıklığım kuvvetlidir kolay kolay hasta olmam ama eşimden bie günde kaptım şifayı. Birde bugün hastaneye gidip parol serum tAktırdım ne olur ne olmaz kesin sonuç bilemiyorum diye antibiyotik falan istemedim ve hastanede serumu alırken alırken yıllardır ilk defa tansiyonum düştü 8 e birden bayıldım. Bu ara zor zamanlardayım. Vücudum değişik tepkiler gösteriyor ama bilmiyorum net sonuç için pazartesiyi bekleyip tekrar kan vereceğim.
1 tanesi mi kuzum o fiyat?
Klomen 120 TL. Tek kutuda 10 tane var. Bir adette kullanıyorsun
Femara 400 civarı. İçinde 30 tane var. Üç adette kulllanabiliyorsun. Yani klomen ve femara aynı fiyata geliyor.

Kız baksana tanesi 3 bin iğnenin. Kim bilir kaç iğne kullanılacak. Tüp bebekte 10 tane kullanılıyor sanırım.
Ben gonal f i her kullandığımda yumurtalarım pcostan dolayı geç tepki verdiği için hep en fazla 3 tane falan kullandım ve 4 ay önce 2300 veriyodum bu ay 2800 verdim tek kaleme. Bu ay çipli aşılamaya 7 bin , gonal f 450 3 adet 8500 birde ovitrelle 2 adet aldım 1200 e aldım. 16 bin 700 sadece ilaçlara ve işleme verdim. Ve doktorumun da muayene ücreti 1200 bi muayene bi kontrol olarak aldı ama sürekli çağırdığı için 3 kere falan muayene ücreti ödedim. 3600 de muayeneye gitti ve sadece bu ay. Ve doktorum tüp bebeği 20.000 tl ye yapıyor. İlaçlar vs muayene ücreti hariç. Aşılama sürecine verdiğim parayla bu yüzden diyorum direk tüp bebek yapsam benim için hemen hemen aynı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…