Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Merhaba canım, perşembe idrar testi negatif. Cuma sabahından beri kahverengi çamur gibi akıntım var. Bazen sulu bazen kremsi. Kist oldu bence. Aşılama olmasa bugün adet günümdü. Ağrı var yumurtalıklarımda ama kanama yok. Hala kahverengi akıntı.
Canım var mı gelen giden? Akıntın ne durumda 🍀🙏

İnşallah kuzum sende ne var ne yok nasılsın ne hissediyosunn
Ben hiç birşey hissetmiyorum kuzum. Sadece beş dakikada bir "Allah'ım inşallah hamileyimdir" diye dua ediyorum. Gerçekten negatife hiç hazır değilim. Nasıl hazır olunur ki zaten. İlk aşılama da olsa dördüncü aşılama da olsa duygular aynı 🙏 Rabbim kucağımızı doldursun inşallah. Bu haftadan da çok ümitliyim. Sen de dahil olmak üzere pek çok sonuç alacağız, elbet birileri hamiş çıkacak 🙏

Ben hiç birşey hissetmiyorum kuzum. Sadece beş dakikada bir "Allah'ım inşallah hamileyimdir" diye dua ediyorum. Gerçekten negatife hiç hazır değilim. Nasıl hazır olunur ki zaten. İlk aşılama da olsa dördüncü aşılama da olsa duygular aynı 🙏 Rabbim kucağımızı doldursun inşallah. Bu haftadan da çok ümitliyim. Sen de dahil olmak üzere pek çok sonuç alacağız, elbet birileri hamiş çıkacak 🙏
İnşallah kuzum çok istiyorum senin benim hepimizin ilerde bebeklerimiz hakkında konuşmalarımızı bu günleri gülerek hatırlamamızı rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur dualarım hepimizle

Topiğimizin uğuru 🐞 umut kaynağımız 🧿🍀💜 hamilelik nasıl gidiyor? Keseyi ne zaman göreceksin kuzum Allah'ın izniyle 🙏🍀🤰🐣
Aşkıııım seni yeriiiimmm 😍😍😍 tüm bu özlemi çeken canımın içi anniş adaylarına dualarımı iletiyorum öncelikleee umudumuzu yitirmek pes etmek yoook 😍🥰
Bende tam bugün bu konuda post açmıştııımmm 🙈 keseyi ve yolk sacı gördüüüük bugün hemdeee😁😁😁 Allah'ım herkese nasiiiip etsiiin🥰🥰🥰

Eklentiler

• IMG_20231016_195322.jpg
    IMG_20231016_195322.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 53
Aşkıııım seni yeriiiimmm 😍😍😍 tüm bu özlemi çeken canımın içi anniş adaylarına dualarımı iletiyorum öncelikleee umudumuzu yitirmek pes etmek yoook 😍🥰
Bende tam bugün bu konuda post açmıştııımmm 🙈 keseyi ve yolk sacı gördüüüük bugün hemdeee😁😁😁 Allah'ım herkese nasiiiip etsiiin🥰🥰🥰
Ayy gözlerim doldu, Maşallah maşallah barik Allah, Allah nazarlardan korusun 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzum. Çok şükür keseyi gördüyseniz gerisi sağlıkla gelecektir inşallah 🙏🙏 sizler bize umut oluyorsunuz. Rabbim bu yolda olan tüm anne adaylarına bebişlerine kavuşmayı nasip eylesin. Birlikte anneler grubunda bebişlerimizi konuşalım inşallah 🙏🧿🧿 çok sevindim kuzum 🧿🧿 ay keseyi de görünce ne kadar nazar boncuğu koysam az gibi geliyor 🧿🧿🥰🥰

İki yumoşunn olmuş o zaman çok çok iyi 🧿 bi bakıyormuşsun ikizin olmuş. Eskiden ikiz görünce tüp bebek sanardım. Şmdi ikiz görünce kesin aşılama diyorum 🤣🤣 sağlıkla gelsinler inşallah. Benim 4. Aşılama kuzum. Benim durumum biraz farklı . Ben tüp bebek fikrine alışamıyorum. O sebeple 5. Aşılamaya kadar deneyeceğim Canım Çarşamba yaparsan, İğnenin yalancı pozitif etkisi geçmiş oluyor ve haamişşsen eğer testte çıkma ihtimali yüksek. Rabbim nasip etsin inşallah 🍀🙏
Allah yardımcımız olsun insanları çok güzel motive ediyorsun gerçekten kendimi iyi hissetmeye başladım çok teşekkür ederim ☺️

@iftade
@TOMURCUK_27
mirasanne mirasanne
@bsrgnr5858

Kızlarr sanırım gebesiniz hepiniz öncelikle hepinize hayırlı olsun Allah sağ salim kolaylıkla sağlıkla kucağına almayı nasip etsinnn 🤲🏻 sizden bir ricam olucak 🥹
Kaçıncı gün nasıl belirtileriniz oldu ?
Birde ne durumdan kaynaklı aşılama yaptırdınız anlatırmısınız lütfen 🥺 🤲🏻❤️
Şimdiden teşekkür ederim ❤️
Kuuşuuummmm 🥰🥰🥰♥️ çok çok teşekkür ederim sırada artık sizler varsınıııız 😍 Allah'ım her isteyen anniş adayının kollarını evladıyla taçlandırsın ♥️

BELİRTİLERİN BİTMESİ VE BAŞLAMASI

Ovitrelle belirtilerim hem testte (tek çizgi) hemde psikolojik etkileri 5. 6.Gün tamamen bitti.

Benim aşılamanın 8. 9. Günü ilk belirtilerim başladı aklımda kalanları yazıyorum isterseniz tüm belirtilerimi gün gün yazdığım yerden araştırıp uzuunca post yazabilirim geniş bir zamanda♥️

Gögüslerim sertleşti irileşti ve hassaslaşma başladı. Kasık ağrısı ama bu şöyleee oluyor bende kabızmışım gibi, çok gazım varmış gibi ağrı hala devam ediyor dünyanın en tatlı ağrısı sanırıım😍🥰 8. Gününden itibaren hala devam eden ishalim var. Geceleri yatarken elimi alnıma götürdüğümde ateşim varmış gibi alnımı daha sıcak hissediyordum. Agresif ve alıngandım fazlası ile 🥺. Evde erken gebelik yapıyordum 7. Günü itibariyle 1 olacak şekilde ekledim görselini 11. Günde silik çizgiyi gördüm yani test yapmaya başladığım 4. Testte.
13. Gün 48.25 ile gebeliğimi kanda öğrendim.

AŞILAMAYI NEDEN YAPTI

22 yaşımdan beri bebek istiyorum 28 yaşım ve sonrası sürekli ovülasyon testleriyle kafayı yiyerek geçirip hüsranla sonuçlandı. Çokça ağladım bu süreçte kaç Dr a gittiysem doğal yolla hamile kalabilirsiniz deyip gönderdiler özel/devlet hepsi. Eşimden şüphelenmem üzerine 31 yaşımda tüp bebek merkezine gittim. Direkt olarak canım doktorum rezerv aktifliğimi fark etti (fazla yumurta atılımı yüzünden 9mm de kalan büyümeyen çatlamayan yumurtalar!! Halbuki ovülasyon testleri defalarca tam pik gösterirdi ne aptalmışım inanıp umutlanırdım onun görselinide ekliyorum birtanesine ulaşabildim. Benim büyümeyen ve çatlamayan yumurtalarımda pik göstermesi şuan o kadar üzücü ki o ayları düşündüğümde, zaman para ve umut kaybıymış tamamen.
Eşimde hiç bir sorun çıkmadı.
1. Aşılamam pozitif oldu biyokimyasal oldu, 2. Aşılamam negatif oldu ve sağ yumurtalığım menopoz başlangıcı oldu canım doktorum direkt tüp bebeğe geçmek istedi ve yumurtalığımdaki yumurtaları aşılama ile ziyan etmek istemedi, tüp bebek için gerekli evrakları toplarken eşimle 1 ay boşa geçirmek yerine acaba bir aşılama mı denesek dedik doktorum kabul etmedi, süreç boyunca görüştüğüm bir başka infertilite doktoru olan minnoş doktorum talebimi kabul etti ve şuan gebeyim 🥰😍

Başka sorularınız varsa severek yanıtlarım.. 🥰😍🧿 kendinize inanın kendinizi sevin lütfen kuzumlar♥️

Eklentiler

• IMG_20231012_192546.jpg
    IMG_20231012_192546.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_2023-10-16-23-03-13-163_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-16-23-03-13-163_com.miui.gallery.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 55
Ayy gözlerim doldu, Maşallah maşallah barik Allah, Allah nazarlardan korusun 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzum. Çok şükür keseyi gördüyseniz gerisi sağlıkla gelecektir inşallah 🙏🙏 sizler bize umut oluyorsunuz. Rabbim bu yolda olan tüm anne adaylarına bebişlerine kavuşmayı nasip eylesin. Birlikte anneler grubunda bebişlerimizi konuşalım inşallah 🙏🧿🧿 çok sevindim kuzum 🧿🧿 ay keseyi de görünce ne kadar nazar boncuğu koysam az gibi geliyor 🧿🧿🥰🥰
Yaaaa hüüüğğ olduuummm bizler sıramızı artık size bırakalım da biran önce burada süreçlerimizin nasıl geçtiğini konuşalım inşallah çok isterim çok güzel olurrrr🥰🥰😍😍😍♥️♥️ herşey inşallah sağlıkla ilerler teyzesi ilk biyokimyasal gebeliğimden sonra bu süreçte kalbim hep ağzımdaydı ekstra daha stresli geçti inan ama bugünleri de gördüm ya çok şükür Allah'ım tamamınada erdirsin 🧿♥️ ne zaman konuşmak dertleşmek birşey sormak istersen de özeldende buralardan da yazabilirsin seve seve cevaplarım 🧿😍🥰 bu forumu ve buradaki anniş adaylarının hepsini çoook seviyorum ♥️♥️♥️

Malesef gelişmediği için aşılama yapamadı tüp bebek önerdi:KK43:
Kuzum sen ve doktorun daha iyi bilirsiniz ama acaba başka bi doktorla daha mı denesen? Çünkü doktorunun verdiği ilaç ve dozu da geliştirmemiş olabilir. Bak burda B Babyboy05 isimli arkadaşımızın da gelişmiyor derken, doktorunu değiştirdi, bal gibi de gelişti kuzum 🙏🍀

Kuuşuuummmm 🥰🥰🥰♥️ çok çok teşekkür ederim sırada artık sizler varsınıııız 😍 Allah'ım her isteyen anniş adayının kollarını evladıyla taçlandırsın ♥️

Ovitrelle belirtilerim hem testte (tek çizgi) hemde psikolojik etkileri 5. 6.Gün tamamen bitti.

Benim aşılamanın 8. 9. Günü ilk belirtilerim başladı aklımda kalanları yazıyorum isterseniz tüm belirtilerimi gün gün yazdığım yerden araştırıp uzuunca post yazabilirim geniş bir zamanda♥️

Gögüslerim sertleşti irileşti ve hassaslaşma başladı. Kasık ağrısı ama bu şöyleee oluyor bende kabızmışım gibi, çok gazım varmış gibi ağrı hala devam ediyor dünyanın en tatlı ağrısı sanırıım😍🥰 8. Gününden itibaren hala devam eden ishalim var. Geceleri yatarken elimi alnıma götürdüğümde ateşim varmış gibi alnımı daha sıcak hissediyordum. Agresif ve alıngandım fazlası ile 🥺. Evde erken gebelik yapıyordum 7. Günü itibariyle 1 olacak şekilde ekledim görselini 11. Günde silik çizgiyi gördüm yani test yapmaya başladığım 4. Testte.

AŞILAMAYI NEDEN YAPTI

22 yaşımdan beri bebek istiyorum 28 yaşım ve sonrası sürekli ovülasyon testleriyle kafayı yiyerek geçirip hüsranla sonuçlandı. Çokça ağladım bu süreçte kaç Dr a gittiysem doğal yolla hamile kalabilirsiniz deyip gönderdiler özel/devlet hepsi. Eşimden şüphelenmem üzerine 31 yaşımda tüp bebek merkezine gittim. Direkt olarak canım doktorum rezerv aktifliğimi fark etti (fazla yumurta atılımı yüzünden 9mm de kalan büyümeyen çatlamayan yumurtalar!! Halbuki ovülasyon testleri defalarca tam pik gösterirdi ne aptalmışım inanıp umutlanırdım onun görselinide ekliyorum birtanesine ulaşabildim. Benim büyümeyen ve çatlamayan yumurtalarımda pik göstermesi şuan o kadar üzücü ki o ayları düşündüğümde, zaman para ve umut kaybıymış tamamen.
1. Aşılamam pozitif oldu biyokimyasal oldu, 2. Aşılamam negatif oldu ve sağ yumurtalığım menopoz başlangıcı oldu canım doktorum direkt tüp bebeğe geçmek istedi ve yumurtalığımdaki yumurtaları aşılama ile ziyan etmek istemedi, tüp bebek için gerekli evrakları toplarken eşimle 1 ay boşa geçirmek yerine acaba bir aşılama mı denesek dedik doktorum kabul etmedi, süreç boyunca görüştüğüm bir başka infertilite doktoru olan minnoş doktorum talebimi kabul etti ve şuan gebeyim🥰😍

Başka sorularınız varsa severek yanıtlarım.. 🥰😍🧿 kendinize inanın kendinizi sevin lütfen kuzumlar♥️
Waaauuuuw muhteşem anlatmışsın kız. Keşke yukarı sabitleme olsa da tepeye tuttursam bu msjını. Darısı bize darısı bize aminn 🥰🙏

Yaaaa hüüüğğ olduuummm bizler sıramızı artık size bırakalım da biran önce burada süreçlerimizin nasıl geçtiğini konuşalım inşallah çok isterim çok güzel olurrrr🥰🥰😍😍😍♥️♥️ herşey inşallah sağlıkla ilerler teyzesi ilk biyokimyasal gebeliğimden sonra bu süreçte kalbim hep ağzımdaydı ekstra daha stresli geçti inan ama bugünleri de gördüm ya çok şükür Allah'ım tamamınada erdirsin 🧿♥️ ne zaman konuşmak dertleşmek birşey sormak istersen de özeldende buralardan da yazabilirsin seve seve cevaplarım 🧿😍🥰 bu forumu ve buradaki anniş adaylarının hepsini çoook seviyorum ♥️♥️♥️
Ben de Senii Çoook Seviyoruuumm Canımmmm 💜♥️💜♥️💜♥️💜♥️💜♥️ iyiki varsın 🧿🧿🧿 iyiki anniş oldun, bizim yoldaşımız oldun 🍀🐞

AŞILAMAYI NEDEN YAPTI

1. Aşılamam pozitif oldu biyokimyasal oldu, 2. Aşılamam negatif oldu ve sağ yumurtalığım menopoz başlangıcı oldu canım doktorum direkt tüp bebeğe geçmek istedi ve yumurtalığımdaki yumurtaları aşılama ile ziyan etmek istemedi, tüp bebek için gerekli evrakları toplarken eşimle 1 ay boşa geçirmek yerine acaba bir aşılama mı denesek dedik doktorum kabul etmedi, süreç boyunca görüştüğüm bir başka infertilite doktoru olan minnoş doktorum talebimi kabul etti ve şuan gebeyim🥰😍

Yaaa Allah binlerceee milyonlarca kezz razı olsun sendenn 🥹🥹🥹🥹🥹
Çoook teşekkür ederim o parmaklarına kadar Allahım razı olsun hamiş hamiş seni yordumm hevesleniyoruzz soracak kimsem yok kimseye demedik derken sizlere yazmak aklıma geldi böylesine uzun ve detaylı yazmanı beklemezdimm 🤭🥰🥰🥰 ne diceğimi bilemedim 🥰 benim 8. Gün bitti ama göğüslerimde hiç belirtim yok sadece sanki sarkmış gibi 🙄 ağrılarım 7 güne kadar devam etti sımdı öyle cok yok sadece kasığımda damarlar çekiliyor gibi oluyor açıkcası ipne etkileri geçince moralım tamamen bozuldu 😣
Nedenini de sordum kusura bakma belkide özelindi ama kendime pay çıkarmak için
Benimde yumurtalarım ılacsız 9 mm den öteye hiç büyümedi iğneyle ılk defa 19 oldu ondada aşılama yaptı doktor ama bu sefer eşimin değerleri kötü cıktı normaldı stresten kötü geldi ama doktor yaptı aşılama sımdı korkuyla endişeyle stresle umutla umutsuzluk arasında öyle sıkıstım kaldım ki bir umut size yazdım 😔 6. Hissim cok kuvvetli bi insanım ama hissizlestim bu sefer yada tutmadı diye düşünüyorum sanki bidahaki ay kendiliğinden olacak ama buda ımkansız büyümüyor yumurtalıklarım eşimin değerleri sıkıntı. Lütfen duanı bizden esirgeme hamilelerin duası kabul olurmuş ☺️🥰 tekrar tekrar cook teşekkür ederimmmmm❤️❤️❤️ Allahım sağlıklaa kolaylıkla kucagınıza almayı nasip etsinn 🥰🤲🏻

Beklemedeyiz kuzum yarın 8.gün bakalım yarısı gitti sayılır 🤣 aynı devam. Göğüslerim ellemede bir şey yok ama kendiliğinden içinden ağrılar oluyo. Sağ kasığımda ağrım oluyo dün geceden beri ara ara. Ayakta kaldığımda ya da iş yaptığımda da belimde ağrı var. Yüzümde sivilceler var 😤😀 bugün birkaç kere ishal gittim. Ama dediğim gibi adet belirtileri de olabilir, bilmiyorum artık inşallah değildir de bebiştendir 🙏🏻🙈 sen nasılsın 🥹

Hayvanseverbiri Hayvanseverbiri Canım adet oldun mu sn durum nedir

Ay tam denk gelmiş. Neyse birşey olmaz o kadarcıktan 😍 inşallah adetin gelmez de HCG testini de böyle çift çizgi görürüz canım 🙏🍀🤰🐣 Hayvanseverbiri Hayvanseverbiri 'nden hiç haber yok. Canım naptın?
Ah bebişlerim bugün kan tahlili yaptırdım ben zaten emindim ama herkes emin oldu artık acaba mı kalmadı negatif çıktı. Hayırlısı olsun artık inşallah sizlerden güzel haberler alırız 😊 aralık ayında tüp bebek düşünüyorum artık doktorumla konuşucaz yarın herşeyin en hayırlısı olsun hepimiz için

İnsan araştırmaktan da yoruluyor hangi birini araştıralım 🤭
Çip bebek yöntemi tüpte de aşılamada da aynı diye biliyorum sadece işlemler farklı canım 😄 gecemi gündüzüme kattım araştırdım bir sürü sayfa okudum çipli de aynı tutan da var tutmayanda. Birde benim eşimde sıkıntı yok onun raporları gayet iyiydi ona rağmen çipli aşılama yaptı.
😍😍 Ya aklım kaldı 3.88 de 😂😂 8. Gün böyle bide karnımda ağrıyor göğüslerimede dokununca sızı var ama sanki oda kayboluyor yavaş yavaş. Hey Allahım halime gülüyorum 😂

Hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah canım 🤲🏻
Ben onuda yapamıyorum kızımın rızkını harcıyorum gibi geliyor işte annelik değişik Allahım tez zamanda yaşatsın isteyen herkese
Özelde fiyatlar da maşallah 🙄🙄 kaça yaptırmıştın toplam ilaçlarla
Bizimde sperm yıkama ile birlikte 8 bin tuttu

X