Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım benim lekelenmem başlamış
Bugün 9. Gundu.
Normalde yumurtlamadan 10 gün sonra regl gelir. Yani yarın adet gunumdu.
İlaç kullanınca 14 günü bulur diyordum ki 1 gün daha erken oldum.
Niye böyle oldu ki
Canım inşallah lekelenmedir üzme kendini hemen yarını bekle anlasılır dualarım senınle

Canım benim lekelenmem başlamış
Bugün 9. Gundu.
Normalde yumurtlamadan 10 gün sonra regl gelir. Yani yarın adet gunumdu.
İlaç kullanınca 14 günü bulur diyordum ki 1 gün daha erken oldum.
Niye böyle oldu ki
Kuzum regl için erken değil mi daha ben mi yanlış hesaplıyorum. Bu yerleşme kanaması olabilir hadi inşallah

Canım hiç test yaptın mı?

Ben normalde 10. Gün regl olurum canım.
Bunda da 9. Gün leke geldi.
Ben ilaçlardan dolayı 14 güne odaklamistim kendimi.
12. Günü test hayalim vardı.
Bakalım kanama devam edecekmi

Canım baya bildiğin kan mı geldi yoksa lekemi belkide yerleşme kanamasıdırr asla umudunu kaybetme
Sana katılıyorum canım devamı gelmediyse strese bağlı da olabilir ilaçlardan kaybaklı bile olabilir sakın moralini bozma canım

mmerhaba belirtileriniz nelerdi akıntı ve ağrı varmıydı

Canım baya bildiğin kan mı geldi yoksa lekemi belkide yerleşme kanamasıdırr asla umudunu kaybetme

Sana katılıyorum canım devamı gelmediyse strese bağlı da olabilir ilaçlardan kaybaklı bile olabilir sakın moralini bozma canım
Çok koyu kahve değildi, kan kırmızısı da değildi.
Normalde de reglim az gelir, ertesi gün devam eder lekelenme 3-4. Günü bulur aktif kanama.
Yarını bekleyecegim bakalım.
Aslinda kendimce B planı yapıyordum, ilaçlardan hiç yan etki hissetmedim sancı goguslerde hassasiyet vs. Ondan umudum yoktu. Yine de lekelenmeyi görünce kendime gelemedim ağladım baya.

Off ya bende aglıycam aglayamıyorum bile tek başıma kalamıyorum evde yalnız olup hüngür hüngür aglasam içim boşalıcak gibi

Ah kuzum benim yaaaa. Umarım bu ağlamaların sonunda sevinç çığlıklarını duyacağız, bebişin gelecek ben umutluyum ama merakımdan soruyoru. B planın ne peki? Ben plan yapınca kolay toparlanıyorum.

İnanın hergun ediyorum bu şeyleri yaşamış biri olarak kaç kere o testte negatifi görüp sabahlara kadar ağlıyordum ama Rabbimin zamanı bu zamanmış kimin ne dileği varsa versin Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın

Off ya bende aglıycam aglayamıyorum bile tek başıma kalamıyorum evde yalnız olup hüngür hüngür aglasam içim boşalıcak gibi
Bende mutfakta hem bulaşık makinesini boşalttım hem ağladım
Ah kuzum benim yaaaa. Umarım bu ağlamaların sonunda sevinç çığlıklarını duyacağız, bebişin gelecek ben umutluyum ama merakımdan soruyoru. B planın ne peki? Ben plan yapınca kolay toparlanıyorum.
Canım b planim aşılamaya bu ay ara verip, sadece yumurta takibi yapıp çatlatma iğnesi kullanmakti.
Eşimin değerleri normal çıkıyor, demek diyorum benim yumurtada sorun var. Yumurta geliştirici ve çatlatma iğnesi kullanacaktım sadece. Olmazsa diğer aya yine aşılama deneyelim diyecektim doktora.

Kızlar ben 18 aydır bebek istiyorum.
18 aydır gebelik testi yapmak kısmet olmadı.
İdrar testinde 10. Günde sonra görünüyor gebelik. Benim de 10. Gün geldi hep regl. Bu ay çatlatma iğnesinden 14. Gün gelirse regl gelir diye uzun zamandır sakladigim yerden çıkarmıştım gebelik testlerini ki, bu ayda yapmak kısmet olmayacak

Beni de ağlatmayın ben de çok ağlıyorum bu ara. Bu nasıl bi psikoloji yaşadığımız nolur umutsuz olmayın ben 5 senedir her ay test yaptım biliyo musunuz herkes bana kafaya takmayınca olacak diyor sinirlerim daha da bozuluyor akıl vermeyin diye kestirip atmak istiyorum herkesin bir fikri var. Tanışırken kaç yıldır evlisin diye soruyorlar beş diyorum çocuk diyo yok diyorm bi sessizlik ondan sonra hayırlısııı falan ya bıktım

Ben de mikroçip aşılama yapan türkiyede bi doktora yazmıştım. İhtimal varsa geleyim diye. Kadın bana tüp bebek yaptır dedi. Aşılamadan artık hiç umudum kalmadı. Bu ay biraz kafamı toplayıp sonra ki ay tüp bebek icin görüşmem lazım

Canım benim de bu süreçte kafama taktigim aylar da oldu, hele ilk aylar tüm hamilelik belirtisini hissediyordum, göbeğim pıt pıt kalp atışını bile duyuyordum, öyle bir beklenti. Sonra yavaş yavaş belirtiler azaldı yok oldu.
Kafama takmadigim aylar da oldu, deprem bölgesindeydim hemde merkez üstünde o dönemler her ne kadar yumurtlama günlerini eş gecirmemeye çalışsam da ilgim hamilelik olmadı ama yine olmadı.

Kafaya takmanin gebeliği engellediği yok bence, olmayınca olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…