2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

Canım benim sağol iyiyim.dış gebelik normal düşüğe dönüştü. En son hcg 8ölçüldü artık takibi bıraktı doktor atlattın dedi. Şimdi adeti bekliyorum rahim filmi çektircem. Önceki çekilen filme göre teşhis koyamadı doktor perde mi var yarım rahimli miyim belli değil
Canım atlattin şükür bunla geçmiş olsun
Bence sen ofis histeroskopisi iste drundan orda ne varsa belli olur birden perde varsa alınabilir
Perde varsa gebe kalınır ama bebek gelişemez diye biliyorum hakkında hayırlısı olsun

Az kaldı heyecan ve sabırsızlık başladı

Canım atlattin şükür bunla geçmiş olsun
Bence sen ofis histeroskopisi iste drundan orda ne varsa belli olur birden perde varsa alınabilir
Perde varsa gebe kalınır ama bebek gelişemez diye biliyorum hakkında hayırlısı olsun

Az kaldı heyecan ve sabırsızlık başladı
çok sıkıldım inan doktra bıle gıtmek ıstemıyorum.

Merhaba arkadasim. Cok sukur iyi diyelim iyi olalim :) Bu hafta yumurtlama haftam. Son şansim. Bu adette tüp bebek tedavisine baslayacagim kismetse. Cok korkuyorum maddi ve manevi yipratici bir yolculuk. Meryem ana eli otu suyunu icmeye baslicam yarin. Bugun hazirladim. Mekkeden gelen elmam var. Hocalar meryem suresini okumuslar. Esimle birlikte yememiz gerekiyormus. Bakalim bu ay son şansim artik. Sende hep aklimdasin bu aralar transferin gerceklesecek galiba

A anneveoglusu bu arada yumurtalarin toplandiktan sonra kac ay rahmin dinlendirildi. Dinlendirme teknigi ile basari orani cok yukseliyormus. Bide gecenlerde hormon testi yaptirdim. Prolaktinim cok yuksek cikti ilac verdi doktor haftada 2 kez kullanmam gerekiyormus. Insallah 1 ay bile olmadan hemen degerim düşer. Strestten yukseliyor diye dusunuyorum cok ama cok kafama takiyorum. Bebek olusumunada engelmis o hormonun yuksekligi.

Oncelikle herkese iyi gunler
Araniza yeni katildim..
Lulicik seni Allah bir avazda kurtarsin. Bebek isteyenlere dua et. Bizleri unutma.
Rabbim hepinizin dualarinizi kabul eylesin.
Arkadaslar ben size birseyler danismak istiyorum.
Benim 8 yasinda kizim var.
5 sene once kist yuzunden cok uzunca sure 1 seneden fazla 1 bucuk sene asagi yukari dogum kontrol hapi kullandim ..
Sonra 3 bucuk senedir hamile kalamiyorum.
Yaklasik 3 senedirde bazen kanamalarim uzun ve yogun oluyodu.
Takmadim psikolojik dedim. Ama son 1 senedirde ara kanamalar eklenince ki sadece 10 gun temiz kaliyodum doktora gittim histeroskopiyle kurtaj olucan dedi. Erteledim . Ve 1 ay kadar once kurtaj oldum tanida basit atipisiz endometrial hiperplazi
Ve
Polipoid endemetrium fragmanlari yaziyor...
Doktor tarlusal verdi . Hamile kalmaman gerek 6 ay bu ilaci kullan sonra tekrar bakicam parca alicam dedi. Ben bebek istiyorum ve moralim sinirlerim cok bozuk Bana bi akil verin korunmasam cocuk sakat falanmi olurda doktor bunu soyledi anlamadim ben.
Bu pregesteron dusuklugu polip yuzunden de olurmu acaba

Merhaba arkadasim. Cok sukur iyi diyelim iyi olalim :) Bu hafta yumurtlama haftam. Son şansim. Bu adette tüp bebek tedavisine baslayacagim kismetse. Cok korkuyorum maddi ve manevi yipratici bir yolculuk. Meryem ana eli otu suyunu icmeye baslicam yarin. Bugun hazirladim. Mekkeden gelen elmam var. Hocalar meryem suresini okumuslar. Esimle birlikte yememiz gerekiyormus. Bakalim bu ay son şansim artik. Sende hep aklimdasin bu aralar transferin gerceklesecek galiba

inşallah yaptıklarının hepsi hayırlara vesile olur miniğin gelir arkadaşım sağlıkla.
tüp bebek süreci gerçekten meşakatli bir süreç inşallah bu ay gelir miniğin hayırlısı ve sağlıkla inşallah

A anneveoglusu bu arada yumurtalarin toplandiktan sonra kac ay rahmin dinlendirildi. Dinlendirme teknigi ile basari orani cok yukseliyormus. Bide gecenlerde hormon testi yaptirdim. Prolaktinim cok yuksek cikti ilac verdi doktor haftada 2 kez kullanmam gerekiyormus. Insallah 1 ay bile olmadan hemen degerim düşer. Strestten yukseliyor diye dusunuyorum cok ama cok kafama takiyorum. Bebek olusumunada engelmis o hormonun yuksekligi.

canım benim eylülde yumurta toplandı ekimde miyon alındı onun üzerinden ekimden bu yana bu gün 4. adetimi oldum ve bugün itibariyle süreç başladı heyacanlandım insan adet olduğuna sevinirmi ben şuan kırmızıyı gördüğüme sevindim aylardır bekliyordum bu günü

dr miyon ameliyatını yapmasa idi sanırım en geç kasımda tranferi yapardı canım
benim ameliyat yerine miyon alınması nedeniye çukurluk vardı dr bunun dolması için epeyi bekletti rahim kendini toplasın dedi önce ocak dedi sonra şubat dedi bizde tamam dedik

evet canım tsh ve proloktin yüksek olmaması gerek gebelik için bunlara dikkat et ilacını düzenli kullan etkisini hemen gösteriyor merak etme benimde tsh yüksekmiş haşimoto hastası olduğumu tüp bebek sürecinde öğrendim troid için ilaç kullanıyorum bende

Oncelikle herkese iyi gunler
Araniza yeni katildim..
Lulicik seni Allah bir avazda kurtarsin. Bebek isteyenlere dua et. Bizleri unutma.
Rabbim hepinizin dualarinizi kabul eylesin.
Arkadaslar ben size birseyler danismak istiyorum.
Benim 8 yasinda kizim var.
5 sene once kist yuzunden cok uzunca sure 1 seneden fazla 1 bucuk sene asagi yukari dogum kontrol hapi kullandim ..
Sonra 3 bucuk senedir hamile kalamiyorum.
Yaklasik 3 senedirde bazen kanamalarim uzun ve yogun oluyodu.
Takmadim psikolojik dedim. Ama son 1 senedirde ara kanamalar eklenince ki sadece 10 gun temiz kaliyodum doktora gittim histeroskopiyle kurtaj olucan dedi. Erteledim . Ve 1 ay kadar once kurtaj oldum tanida basit atipisiz endometrial hiperplazi
Ve
Polipoid endemetrium fragmanlari yaziyor...
Doktor tarlusal verdi . Hamile kalmaman gerek 6 ay bu ilaci kullan sonra tekrar bakicam parca alicam dedi. Ben bebek istiyorum ve moralim sinirlerim cok bozuk Bana bi akil verin korunmasam cocuk sakat falanmi olurda doktor bunu soyledi anlamadim ben.
Bu pregesteron dusuklugu polip yuzunden de olurmu acaba
canım bende senin gibi ikinci çocuğum için 6 yıldır mücadele veriyorum seni çok iyi anlıyorum bu süreçte 3 kez miyon ameliyatı bir kezde dış gebelik geçirdim. en son tüp bebek sürecine girdim

dr koyduğu teşhisin ne anlama geldiğini ben anlayamadım aklına yatmadı ise elindeki bulgu ve bilgelerle başka bir uzmanında görüşünü alın derim allah bağışlasın evladını benimde 10 yaşında bir oglum var inşallah kuzulara kardeş mutluluğunu sevgisini tattırabiliriz sağlıkla ve hayırlısı ile

progeston düşüklüğü bebeğin tutunmasını engelliyor diye biliyorum ben arkadaşım
polip histereskopi ile halledilir diye biliyorum ben benim miyon histereskopi ile alındı 3 kez

canım bende senin gibi ikinci çocuğum için 6 yıldır mücadele veriyorum seni çok iyi anlıyorum bu süreçte 3 kez miyon ameliyatı bir kezde dış gebelik geçirdim. en son tüp bebek sürecine girdim

dr koyduğu teşhisin ne anlama geldiğini ben anlayamadım aklına yatmadı ise elindeki bulgu ve bilgelerle başka bir uzmanında görüşünü alın derim allah bağışlasın evladını benimde 10 yaşında bir oglum var inşallah kuzulara kardeş mutluluğunu sevgisini tattırabiliriz sağlıkla ve hayırlısı ile

progeston düşüklüğü bebeğin tutunmasını engelliyor diye biliyorum ben arkadaşım
polip histereskopi ile halledilir diye biliyorum ben benim miyon histereskopi ile alındı 3 kez

Cevabin icin cok sagol
Ben tarlusal i hamilelikte kullanirsan sakat olur diye duydum .oyuzden kafam karisti. Ne yapsam bilemiyorum. Sabredemiyorum artik
Ben kac senedir bekliyorum. Ya diyroumki icinden doktor oyle dedi bosver korunma Allah ol derse olur diyorum. Sonra da Hertarafta hamile goruyorum . Ruyamlarimda herkesi dogurtturuyorum kendim haric.. sonrada moral sifir oluyor. Allahim sen guc ver .

Cevabin icin cok sagol
Ben tarlusal i hamilelikte kullanirsan sakat olur diye duydum .oyuzden kafam karisti. Ne yapsam bilemiyorum. Sabredemiyorum artik
Ben kac senedir bekliyorum. Ya diyroumki icinden doktor oyle dedi bosver korunma Allah ol derse olur diyorum. Sonra da Hertarafta hamile goruyorum . Ruyamlarimda herkesi dogurtturuyorum kendim haric.. sonrada moral sifir oluyor. Allahim sen guc ver .
canım tarusal adet olmayı sağlar diye biliyorum devamlı mı kullanacaksın yoksa bir ara kullanıp sonra aramı vereceksin

6 ay boyunca adetin 16. Gunu baslayip sabaj aksam 1 tane toplam 2 kutu yani 12 gun icicem .. bu fazla degilmi sizce
adetin 16. günü demek yumurtamanın hemen sonrası hamile kaldıysanız adet olmayı tetikler bu ilaç
çünkü adet olamayan hanımlara söktürücü olarak veriliyor
size tavsiyem elinizdeki belge ve sonuçlarla bu alanda iyi bir uzmanada danışarak bu ilac tedavisini uygulayan derim ben
en azından ben öyle yaparım

adetin 16. günü demek yumurtamanın hemen sonrası hamile kaldıysanız adet olmayı tetikler bu ilaç
çünkü adet olamayan hanımlara söktürücü olarak veriliyor
size tavsiyem elinizdeki belge ve sonuçlarla bu alanda iyi bir uzmanada danışarak bu ilac tedavisini uygulayan derim ben
en azından ben öyle yaparım
Doktorumda iyi bir doktor parmakla gosterilen bir doktor ama benim kafam karisik 6 ay uzun degilmi ben hamile kalmak istiyorum diyorum
O hamile kalma once bunu halledelim diyo.
Kafam karisik doktorun cevaplari beni tatmin etmedi sebebide
Internetten herseyi okumak iyi degilmi nedir insanin kafasi karisiyor..
Yinede canim cevabin icin sagol bi doktora daha gozukmek bisey kaybettirmez.
Allahim dualarimizi kabul etsin. Allah guc versin .

X