2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

hanımlar bende bu akşam erken gebelik testi yaptım ilk defa. Bugün transfer hariç 10. Gün.

Eklentiler

• IMG_7051.jpeg
    IMG_7051.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 75
İnşallah sağlıkla alırız kucağımıza🥰🥰
Kan sulandırıcı kullanıyor musunuz siz de? Aslında kişiden kişiye değişebiliyor kanamalar olabiliyormuş ama insan bi de hassas bir dönemde olunca ister istemez kafaya takıyor.🙁
Amin 🙏🏼 Yok dr kan sulandırıcıları kesti
Aynen dediğin gibi o hassaslık daha da geriyor yoruyor 🤦🏻‍♀️🤯

Beta HCG en düşük kaç olmalı kan verince sonuca baktığımda kaç pozitif demektir biri 25-26 yazmış mesela biri 130 140 falan anlamıyorum

Beta HCG en düşük kaç olmalı kan verince sonuca baktığımda kaç pozitif demektir biri 25-26 yazmış mesela biri 130 140 falan anlamıyorum
25ler erken yapanlar diğerleri gününde yapanlar..
Referans aralıklarına baktığında 10 üzeri gebelik sayılıyor önemli olan katlanması deniliyor.
Transfer edilen embriyo 2 haftalık sayılıyor ona göre hesaplayın.

Eklentiler

• IMG_2546.jpeg
    IMG_2546.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 64
Bende bugün YouTube da izledim biraz transferden sonra 12. Gün bakılıyorsa yüzlerde olması gerekiyor sanırım. Ama onun dışında 30 veya 50 nin üstü de kabul ediliyormuş. Ama En önemlisi başlangıç sayısını katlayarak ilerlemesi.

Merhaba kızlar ben 13 aralıkta 5. Gün embriyosu taze transfer oldum ama ilk 1-2 gün çok hafif ağrılar olmuştu daha sonra hiçbir yerimde hiçbir belirti hissetmedim hatta sürekli unutuyorum transfer olduğumu. Böyle olup da pozitif gören var mı belirtileri okuyunca moralim bozuluyor bende hiçbir değişiklik yok ( sadece progestanlardan dolayı gaz )

Merhaba arkadaşlar 4 Aralık da transfer işlemim gerçekleşti. 2 embriyo konulmuştu 1 tanesi 1.kalite diğeri 3.kalite transfer sonrası 2 gün kasık ağrısı baya oldu sonrasında yavaşladı ama hergün hissettim kasık ağrısını çok dikkat ettim bol su içtim meyve bol sebze yemeği çiğ fındık çiğ badem çiğ kabak çekirdeği.. sonrasında tavuk ve nohut,kuru fasulye ıspanak balık tükettim çok fazla yatmadım yattığım zaman sırt üstü ve sol yanıma yatarak uyudum. Hareketlerime çok dikkat ettim asla eğilmedim kendimi zorlama yapmadım 11.gün beta HCG 561.60 olmuştu şuan 2 haftalık hamileyim 🙂 Allah herkese nasip etsin bu heyecanı 🤲 çok kafaya takmadan sakince geçirin bu heyecanlı 12 günü ayrıca kasığımda batmalar hiç bitmedi çok üşüdüm kalp çarpıntım oldu belirtilerim böyleydi🙂

Son düzenleme:
Merhaba kızlar ben 13 aralıkta 5. Gün embriyosu taze transfer oldum ama ilk 1-2 gün çok hafif ağrılar olmuştu daha sonra hiçbir yerimde hiçbir belirti hissetmedim hatta sürekli unutuyorum transfer olduğumu. Böyle olup da pozitif gören var mı belirtileri okuyunca moralim bozuluyor bende hiçbir değişiklik yok ( sadece progestanlardan dolayı gaz )

Merhaba gaz problemi üst karın bölgesinde mi alt karın bölgesinde mi?
Bende ciddi anlamda problem yapmaya başladı o yüzden soruyorum.
Ayrıca belirtiler bende hepsi tek tek oldu. Karın batması göğüs ağrısı bel ağrısı kasik ağrısı hepsini tek tek yaşadım. Ama geçti. Bugün transfer sonrası 7. Gün bitti. Ama gebelik var mı yok mu bilmiyorum.

Benim kasık ağrılarım ilk 2 günden sonra biraz hafiflemişti ama kendini zaman zaman belli ediyordu 4.günü inanılmaz üşüme başladı yorganın altında donuyordum kalp atışlarım hızlandı. Sonuç pozitif 11.günümde beta HCG 561.60 dün öğrendim hamile olduğumu canım Allah sana da nasip etsin pozitif görmeyi 🤲🙂

Benim kasık ağrılarım ilk 2 günden sonra biraz hafiflemişti ama kendini zaman zaman belli ediyordu 4.günü inanılmaz üşüme başladı yorganın altında donuyordum kalp atışlarım hızlandı. Sonuç pozitif 11.günümde beta HCG 561.60 dün öğrendim hamile olduğumu canım Allah sana da nasip etsin pozitif görmeyi 🤲🙂
Canım tebrik ederim biraz yüksek sanki ikiz 🙈🤍

Belirti arayan sevgili arkadaşlar hiiiç boşuna dinlemeyin kendinizi ben beta sonucumu görünce hayatımın şokunu yaşadım çünkü hiçbir belirtim olmadı hatta göğüslerim söndü gaz zaten hiç olmadı ateşim de yükselmedi hatta adet sancılarım oldu karın guruldaması yaşadım kesin adet olacam diyordum. Şimdi bile hiç belirtim yok korkuyorum acaba tutmadı mı diye. İnsanlar belirti olmaz derdi de inanmazdım kendim deneyimledim sonunda.

Belirti arayan sevgili arkadaşlar hiiiç boşuna dinlemeyin kendinizi ben beta sonucumu görünce hayatımın şokunu yaşadım çünkü hiçbir belirtim olmadı hatta göğüslerim söndü gaz zaten hiç olmadı ateşim de yükselmedi hatta adet sancılarım oldu karın guruldaması yaşadım kesin adet olacam diyordum. Şimdi bile hiç belirtim yok korkuyorum acaba tutmadı mı diye. İnsanlar belirti olmaz derdi de inanmazdım kendim deneyimledim sonunda.
Bende kendimi öyle sakinleştiriyorum ama merakta ediyor insan canım 🙈🥰

Hayırlı olsun inşallah canım 😍😍😍 çok yoğun mu hissettin hep batmalarıı
İlk 2 gün çok fazla ağrım oldu 3.gün neredeyse hiç ağrım yoktu dedim heralde tutmadı diye ama sonrasında ara ara oldu kasık ağrılarım 4.gün inanılmaz bir üşüme hissettim kabızlık sonrası ishal gibi derken kalp atışlarım hızlandı ama batmalar hep vardı. Bol su ve evde mutlaka yürüyüş yapın sol yanına özellikle yat kan akışı daha hızlı oluyormuş çünkü her gün okudum buralardaki yorumları Allah'ım pozitif görmeyi nasip etti sıra sizde ☺️🤭

X