2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Of kızlar bursa çok sıcak çokkk lodos var dışarda ama ne fayda kımıldayamıyorum yemek yapmam lazım ama gram canım istemiyor 🥹😀

Üstteki mesajını sadece bahaneler olarak görüyorum. Kendini kandırıyorsun çünkü içten içe bu zorluğa girmek istemiyorsun ☺️ Bir düşün şu an hamile kalsan kaç kilo daha alacağını bunun ne kadarının sana kalacağını ☺️ Doğumda sadece 6-7 kilo gidiyor gerisi sana kalıyor. Bebeğine sağlıklı anne olmak için çaba göstermen gerekiyor. Hamile kaldığında da kilo vermeye devam edebilirsin bebek büyürken sen küçülürsün ☺️ Bir diyetisyenle ilerleyebilirsin, diyetisyen baskısı insana gerçekten kilo verdiriyor. Hamile kalırsan da gebelik diyetisyeniyle ilerlersin. Zaten insülin direncin olduğu için gebelikte diyetisyen kontrolü şart ☺️

Bu arada sadece insülin direnci yada gebelik şekeri olanlar için değil bence tüm hamileler gebelik sürecini diyetisyenle geçirmeli☺️Tekrar hamile kalırsam İnşAllah bulantılar biter bitmez diyetisyen bulcam kendime
Bir insan ne kadar tatlı dilli olabilir derseler seni gösteririm net 😘🥰 evet galiba haklısın aşko ama nasıl desem direncim de uçuk biryer de değil 1.65 boy 88 kiloyum olmam gereken 65 😃

Ben hiç sağlık ocağında denemedim. Ancak sınırdaysa tekrar gitmene gerek yok bence.Ayrıca o ilaçları kullanmana bile. O ilaçlar takviye ediyor ancak zayıflatmıyor. Mecburen dediğim şeyleri yapman gerekiyor. Maalesef güzel şeylere biraz zahmetle ulaşılıyor.
Çok teşekkür ederim yapacağım 😘 akşam 7 olmaz mı 😃😃😃😃🫣🫣

Of kızlar bursa çok sıcak çokkk lodos var dışarda ama ne fayda kımıldayamıyorum yemek yapmam lazım ama gram canım istemiyor 🥹😀
Hangi ildi bebişim senin? Tüm yurt geneli fena. İzmir deyim resmen dışarıda devasa bir fön makinesi çalışıyor ve rüzgar eserse baya suratını alev yakıyor. Nefes alınmıyor. Klimayı ilk defa son fanda açtım. Bizim salon mutfak bir. Allahtan klima sayesinde yemek derdi olmuyo pek.

Antalya daha sıcakkkk burda da uğultulu hemde balkon camları sallanıyor 😃 Ben taze fasulyeyi yaptım birazdan da meyhane yada pirinç pilavı yapacağım inşallah 😃

Hangi ildi bebişim senin? Tüm yurt geneli fena. İzmir deyim resmen dışarıda devasa bir fön makinesi çalışıyor ve rüzgar eserse baya suratını alev yakıyor. Nefes alınmıyor. Klimayı ilk defa son fanda açtım. Bizim salon mutfak bir. Allahtan klima sayesinde yemek derdi olmuyo pek.
Bursadayım canım ben. İzmiri hele düşünemiyorum. Klimasa en arka odamda mutfağa hiç faydası yok 😱

Şimdi o ocağın başına kim gidecek dimi😂 sebzeleri doğra yağla at fırına sonra yoğurtla serin serin yersiniz 😍 her erkek gibi eşin burun kıvırırsa bir köşeye tavuk koyarsın 😂 bak buldum yemeğini

Çok teşekkür ederim yapacağım 😘 akşam 7 olmaz mı 😃😃😃😃🫣🫣
Olur olur 7 de olur bebişim. Sen sadece açlığı ne kadar uzun tutarsan senin için o kadar fayda. Bu arada en son doktora gittiğimizde eşimde çıktı insülin direnci bende ise hipoglisemi başlamış. Eşime ara öğün önermedi asla. Günde 2 öğün if ile beslen 1 ay sonunda anlayacaksın hızlıca faydasını dedi. Protein ve sebze ağırlıklı beslenmesini önerdi. Bana da öyle. Ama bana ara öğün önerdi hipoglisemi atakları için.

Antalya daha sıcakkkk burda da uğultulu hemde balkon camları sallanıyor 😃 Ben taze fasulyeyi yaptım birazdan da meyhane yada pirinç pilavı yapacağım inşallah 😃
Ay antalya fenadır fenaa perşembe günü kismetse ordayım 😀ohh mis ellerine sağlık. Bende bi zeytin yağlı biber dolması yapayım diyorum ama sadece demekle kalıyorum 😀😀

Şimdi o ocağın başına kim gidecek dimi😂 sebzeleri doğra yağla at fırına sonra yoğurtla serin serin yersiniz 😍 her erkek gibi eşin burun kıvırırsa bir köşeye tavuk koyarsın 😂 bak buldum yemeğini
İlk aklıma gelen oydu 😀 ama baktım ki sadece 1 tane patatesim kalmış sadece kabak patlıcan falanda sevmem 😀

Bir insan ne kadar tatlı dilli olabilir derseler seni gösteririm net 😘🥰 evet galiba haklısın aşko ama nasıl desem direncim de uçuk biryer de değil 1.65 boy 88 kiloyum olmam gereken 65 😃
Kız sen A Afratafrac ‘ın motivasyon mesajlarını okumadın sanırım ben onun yanında cadoloz kalırım 😂 evet o zaman en acilinden şu an başlıyor musun diyete ? ☺️

ay melisamız birtanedir, topiğin minnoşu 💕

Ohooo verirsin verirsin. 1 ay sonunda verdiğin kilolara kendin şaşıracaksın. Şöyle düşün zaman akıp geçiyor, 1 ay sonrası sen bunları uygulasan da uygulamasan da gelecek. 1 ay sonra nasıl olmak istediğine sen karar vermelisin. Ayrıca bu süreç zorlu da olsa uzun bir süreç değil, ölene kadar sürmeyecek onu da unutma.

Olur olur 7 de olur bebişim. Sen sadece açlığı ne kadar uzun tutarsan senin için o kadar fayda. Bu arada en son doktora gittiğimizde eşimde çıktı insülin direnci bende ise hipoglisemi başlamış. Eşime ara öğün önermedi asla. Günde 2 öğün if ile beslen 1 ay sonunda anlayacaksın hızlıca faydasını dedi. Protein ve sebze ağırlıklı beslenmesini önerdi. Bana da öyle. Ama bana ara öğün önerdi hipoglisemi atakları için.
Çok geçmiş olsun aşkım inşallah geçen ben ne olduğunu bilmiyorum ama tek bildiğim bebeklerimiz için herşey değer 🌸 ben iğneden korkardım gözü karartıp gidip ameliyat oldum bazen izlerime bakıp gülümsüyorum onun için gösterdiğim ilk cesaretim 😍🫣🥹

X