2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Eklentiler

• IMG_5023.jpeg
    IMG_5023.jpeg
    100,4 KB · Görüntüleme: 38
İnşallah kuzum ben bide etli butluyum doktor kilo ver dedi ama zorlanıyorum 😒
Akşam 6 dan sonra yeme içmeyi kes su dışında. Bir de paketli gıda (sağlıklı ürün adı altında satılanlar da dahil) asla tüketme, tatlı tüketme normal yemek ye. Hızlıca gidiyor. HEr gün biraz da yürüyüş yaparsan muhteşem olur 💕 Yürüyüş hem yumurta gelişimini de destekliyor.

İnşallah kuzum ben bide etli butluyum doktor kilo ver dedi ama zorlanıyorum 😒
İlk günler zor olabilir canım ama alışırsın ya. Bu kadar kilo veren insan için de zordu ama başardılar sende yaparsın. Biri bir şeyi başarabiliyorsa bende başarırım gözüyle bak☺️ Kimse senden daha akıllı yada daha güçlü değil

Akşam 6 dan sonra yeme içmeyi kes su dışında. Bir de paketli gıda (sağlıklı ürün adı altında satılanlar da dahil) asla tüketme, tatlı tüketme normal yemek ye. Hızlıca gidiyor. HEr gün biraz da yürüyüş yaparsan muhteşem olur 💕 Yürüyüş hem yumurta gelişimini de destekliyor.
Elimden geldiğince dikkat ediyorum bende insülin direnci var ondan dayanamıyorum 🥹 ilacını kullanınca da kötü oluyorum çok ağır bi ilaç

İlk günler zor olabilir canım ama alışırsın ya. Bu kadar kilo veren insan için de zordu ama başardılar sende yaparsın. Biri bir şeyi başarabiliyorsa bende başarırım gözüyle bak☺️ Kimse senden daha akıllı yada daha güçlü değil
Sanırım bu zamana kadar eksik olan yanım senin gibi motive edecek bir arkadaşım olmamasıymış 😍😍 evet kız ben zaten isteyince oluyor ama kendimi zorunda hissetmek 😂 bu arada kilom 88

Elimden geldiğince dikkat ediyorum bende insülin direnci var ondan dayanamıyorum 🥹 ilacını kullanınca da kötü oluyorum çok ağır bi ilaç
Bende de vardı canım insülin direnci. Çok şükür ilaç kullanmadan bu dediklerimi yaparak yendim. Maalesef ilk başlarda bildiğin ağladım canım çok ekmek, makarna, pilav, tatlı istedi. Ancak onlarsız da baya doyulduğunu anladım ve 1 ay sonunda o kadar iyi hissetmeye başladım ki artık onları canım çekmiyordu. Ancak en baş zorlu, fakar melisamın da dediği gibi yapan nasıl yapıyor? o acıyı çekiyorsun mecbur fakat o bir geçiş süreci. 1 hafta sonra rahatlıyorsun.

İnşallah olmazsın. Gerçi adet ağrısıyla hamilelikten kaynaklı ağrı benziyor diyorlar ama adet ağrısı daha aşağıya vuruyor bence.
Ben bu ay ağrısız adet olucam heralde. Eskiden de çoğu zaman öyle olurdum birden gelirdi.
İçerde çok derinden kımıltılar var sadece, adet şişkinliği oluyor gibi.
En güzeli ağrısız olmak ya ağrıları neye yoracağımızı şaştık 😂

Bende de vardı canım insülin direnci. Çok şükür ilaç kullanmadan bu dediklerimi yaparak yendim. Maalesef ilk başlarda bildiğin ağladım canım çok ekmek, makarna, pilav, tatlı istedi. Ancak onlarsız da baya doyulduğunu anladım ve 1 ay sonunda o kadar iyi hissetmeye başladım ki artık onları canım çekmiyordu. Ancak en baş zorlu, fakar melisamın da dediği gibi yapan nasıl yapıyor? o acıyı çekiyorsun mecbur fakat o bir geçiş süreci. 1 hafta sonra rahatlıyorsun.
Benim öyle çokta değil aslında 2,7 sınır 2,5 ama doktor yine de kilo ver dedi bende yapmaya çalışıyorum pazartesi bi sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum orda bakılır mı insülin direncine

Sanırım bu zamana kadar eksik olan yanım senin gibi motive edecek bir arkadaşım olmamasıymış 😍😍 evet kız ben zaten isteyince oluyor ama kendimi zorunda hissetmek 😂 bu arada kilom 88

Üstteki mesajını sadece bahaneler olarak görüyorum. Kendini kandırıyorsun çünkü içten içe bu zorluğa girmek istemiyorsun ☺️ Bir düşün şu an hamile kalsan kaç kilo daha alacağını bunun ne kadarının sana kalacağını ☺️ Doğumda sadece 6-7 kilo gidiyor gerisi sana kalıyor. Bebeğine sağlıklı anne olmak için çaba göstermen gerekiyor. Hamile kaldığında da kilo vermeye devam edebilirsin bebek büyürken sen küçülürsün ☺️ Bir diyetisyenle ilerleyebilirsin, diyetisyen baskısı insana gerçekten kilo verdiriyor. Hamile kalırsan da gebelik diyetisyeniyle ilerlersin. Zaten insülin direncin olduğu için gebelikte diyetisyen kontrolü şart ☺️

Bu arada sadece insülin direnci yada gebelik şekeri olanlar için değil bence tüm hamileler gebelik sürecini diyetisyenle geçirmeli☺️Tekrar hamile kalırsam İnşAllah bulantılar biter bitmez diyetisyen bulcam kendime

Benim öyle çokta değil aslında 2,7 sınır 2,5 ama doktor yine de kilo ver dedi bende yapmaya çalışıyorum pazartesi bi sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum orda bakılır mı insülin direncine
Ben hiç sağlık ocağında denemedim. Ancak sınırdaysa tekrar gitmene gerek yok bence.Ayrıca o ilaçları kullanmana bile. O ilaçlar takviye ediyor ancak zayıflatmıyor. Mecburen dediğim şeyleri yapman gerekiyor. Maalesef güzel şeylere biraz zahmetle ulaşılıyor.

X