2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim de 7 haftalikken gerideydi simdi 4 gün ileri geçmiş sipacim. Hic kendini stresse sokma, iyi hisset iyi olsun insallah. İlk haftalarda cok ufak oluyorlar o yüzden gün hesabinda sapmalar olabiliyor ya da geç dollenmistir
Ay inşallah öyledir bir kaç gün olsa neysede 1 hafta deyince üzülüyor insan

canim ben ikili icin 11+5 de gittim. doktorda 11 14. arasi gel demisti zaten. 11in ilk gunu gitmekti istegim tabikide sabirsizim hadi 5 gun gecsin dedim ikili icin 12de uygun oluyor ama one gecme ihtmalide her zaman var tabi
Ben bugün ultrasonda bakarken burun kemiğini göremedim canım, 11+1 bugün doktora da sormadım ama daha erken ense kalınlığı ölçümü için dedi anca oluşacaktır demi burun kemiği daha

1hafta ileri geri oynuyor üzülmeyin sonra yakalıyor gününü burada çok yaşayan oldu bu durumu doktorlar normal diyorlar ama isterseniz devletten randevu alıp 9. Haftada oraya gidin içiniz rahat eder
Evet doktor normal dedi de gelde kalbime anlat. Bir yandan normal geliyor bir yandan nede geri ki diyorum:/ geç döllenmede olmamıştır bence çünkü bata 4 5 gün kala öğrendim 25ti hcg

Eşimde öyle diyor. Doktor gerekli olsa çağırır zaten özel hastane neden sorun yapıyon diyor da gel de bana anlat

6+2 ken ilk kez gittim kalp atisini duydum. bidaha 11. 13. hafta arasi cagirdi yani ilk randevumla ikincisi arasinda 5 hafta vardi. cok uzun geldi ama cok sukur gunler bi sekilde gecti canim endisen cok normal. ben ikinci kontrole 11+5ken gittim.
Ya ne güzel dayanmışsın canım sen. Benimde bebek 6+2ydi dün. 12+2de çağırdı tam mecbur dayancaz bekleyecez napalım sağlıklı olsunda bekleriz ama nasıl:)

Sağlıklı gebelik ilerliyor demekki gerek duymamış canım çağırmaya bende genelde 3 hafta da bir cagırdi. İkili tarama 11 ve 14 haftada başlıyor demişti doktor
Şimdi ben gittiğimde bebek 12 haftalık olcak, ama sat'a göre 13. Eğer bebek gününü yakalarsa 13 haftalıkken gitmiş olcam. Bu 2li test filan onlara geç kalmış olmayalımda

Ben bugün ultrasonda bakarken burun kemiğini göremedim canım, 11+1 bugün doktora da sormadım ama daha erken ense kalınlığı ölçümü için dedi anca oluşacaktır demi burun kemiği daha
Kuzum temmuz annelerinde bir anne adayımız vardı, ona senden daha ileri haftalarda burun kemiği yok denmişti hatta acele edip özele falan da gitti orda da aynı şey söylenmiş
Bir iki haftaya kalmadı herşey yolunda dendi
Bizim haftalar çok küçük oldugu için hemen panik yapmayın, diğer kontrolde herşey yolunda olacak inşallah

Teşekkür ederim canım, zaten doktor bişey demedi onun için de değildi kontrol sadece ben yüzünde bir burun göremedim de okudum şimdi 12-14 haftalar arası netleşir yazıyordu senin de dediğin gibi erken sanırım henüz

Gözün aydın canım herşey yolunda cok şükür ama burun icin daha erkendir bence,bir günde neler değişiyor,benim 12+5 de küçücük burunu vardı,dr hersey yolunda dedi

Canimm sen de mi gittin bugun kontrole daha cok minik ensesine bile bakmamis doktor baksana zamanla olusur. Ki ekstra kötü bir seyle karsilassaydi doktor söylerdi bence hic endise etme sizin doktor cinsiyet tahmini de yapmamistir simdi yok mu fotosu falan burda skulla gore yorumluyor arkadaslar

Kızlar bende bugün ikili teste gittim, devlet hastanesi olunca nasıl olacak diye merak ediyorduk ya 10 numara 5 yıldızmış
Bana hiçbirşey söylenmedi, zaten asistan baktı asıl doktor yönlendirdi kendi tabirleri ile konuştular, asistan birşey dedi doktor da ben kıza yakınım dedi ( Meliss85 benim teori bende de tutmayacak sanırım )
Toplam 5dk sürmemiştir, sizin dediğiniz gibi yok parmak sayma, yok uzuv gösterme falan hiçbirşey olmadı
Sadece kalkarken ben sordum artık herşey yolunda mı diye evet herşey güzel dedi, burun kemiği ense kalınlığı falan herşey iyi dedi kız mı dediniz dedim daha erken ama evet kıza benzettik dedi

Ultrason kağıdı da vermediler tabii, öğle arası yaklaşıyordu kan vermem gerekiyordu binalar çok uzakoldugu için öğle arası gelmeden personeli yakalayayım diye acele ettiğimden istemeyi de unuttum

Gözün aydın canım ohh gelsin prenseslerevet kaldi 16 haftada kesin sonuç,eğer değişmezse butun teoriler çöp

Hayirli olsun canim saglikla doğsun insallahhh prensesler cogaliyor ben özele gittim benim de o kadar surdu muayene, devlet diye degildir yani o uzun uzun incelemeler 20.hafta civari detaylida oluyor, daha zamanimiz var

Hayirli olsun canim saglikla doğsun insallahhh prensesler cogaliyor ben özele gittim benim de o kadar surdu muayene, devlet diye degildir yani o uzun uzun incelemeler 20.hafta civari detaylida oluyor, daha zamanimiz var

Benim hem abim hem ablam var ama kızım için kız olmasını isterim çünkü kız kardeş candır,
Eşim de babasının adını çok yaşatmak istiyor o nedenle onun içinde erkek olsun isterim

Kendim için ise çok kayıplarım var hayırlısı ile sağ salim olsun, süreç sıkıntısız gitsin kız erkek farketmez

anladim canim banada oyle dedi dr. 13. haftana gelmissin bu iyi bisey bebek tutunmus yani progestan vermeme gerek yok kanama normal asiri olmadigi surece dedi yolladi. sende boyle yazinca biraz rahatladmm
Ben önceki gebeliğimde 7. haftada kahverengi kanama yaşadım, aynı seninki gibi usg de kanama alanı olmadığı için vermemişti dr progestan. 13. Hf vermemesi normal bence de

Erkek mi acaba tatlis burun kemigi olusmus muydu canim merak ettim? Ben bugün gittim de hastaneye 11+4 yüzünü net gördüm fakat daha burun cikintisi olusmamisti glründügü kadariyla o yüzden merak ettim
Bana sadece ense kalınlığı gayet iyi dedi ikili testte gibi değil de bebege bakmaya gitmis gibiydik yani hiç de aklıma gelmedi ense burun sormak bilemedim Bi anda ama fotolarda snki var gbi dmi

Kızlar ben bugün kontrole gittim ikili taramayı da yaptırdım.11+4 hafta olduk boyu da 52 mm olmuş en son gittiğime göre iki kat büyümüş , ense kalınlığı burun kemiği her şey normal dedi usgde gösterdi hepsini kalbinin senini dinlemek bile insana huzur veriyor o an ordan kalkasım gelmedi hiç ikili taramanın sonucu yirmi gün sonra çıkar dedi Dr. Artık bir ay sonra giderim. Ayaklarını gösterdi bebişin ama cinsiyetiyle ilgili bir şey demedi. Ya kızlar bı de benim aklıma bir şey takıldı USG de bakarken her şey normaldi ama fotoğrafında bebeğimin burnuna bakar mısınız neden böyle olms anlamadım sizde böyle bişey oldu mu sanki biraz büyük gibi geldi bana ama USG ekranında öyle görünmüyordu neden böyle çıkmış anlamadım

Eklentiler

• IMG-20230127-WA0000.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 78
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…