2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Çok iyi süper canım . Umarım hepimiz rahat güzel hamilelil geçiririz folik asit kullanıyormusun hala? Doktorum elenetal verdi bunla devam et folidoce u bırakabilirsin dedide
Ben hamile kalmayı planlayarak içmiştim adet tarihimde başlamıştım o gün bugündür içiyorum ilk 3 ay dedi doktorum bana kendim zaten aldığım için doktorum da beğendi devam et ona ddi creative folix diye Bi ilac.

Çok iyi süper canım . Umarım hepimiz rahat güzel hamilelil geçiririz folik asit kullanıyormusun hala? Doktorum elenetal verdi bunla devam et folidoce u bırakabilirsin dedide
Elenatal 1 in içinde de folik asit var gebe kaldığımda onu vermislerdi ama bana yaramadı cok kusturmuştu simdide farkın yok ama koca hapı yutmak cok zor

Canım benim iki tarafın da ilk torunu ama benimkiler de kuru hayırlı olsun modundaydı bende başta bi takıldım eşimle bu konuda çok tartıştım ama sonra baktım ay bu çocuk benim.Benim bana ait.ister severler ister sevmezler umrumda olmayacağına karar verdim.Ben bu dünyaya duyarlı güzel mutlu bi çocuk yetiştirmek istiyorum ve benim annemin ya da kayınvalidemin benim çocuğumu çok isteyip istememesi benim şevkimi neden kırsın diye düşündüm.Sende takma.doğunca elbet kıymetli olur ama modunu düşürmelerine izin verme.Senin içinde sana ve eşine ait mükemmel bi düzenle büyüyen bi mucize var .Bu seni mutlu etsin gerisini hiç umursama

Daha yeni bakabiliyorum canım ohh çok şükür yas çok sevindimm kızımız geliyorr hmm maşallah çok sağlıkla gelsin annesii

Dayan dayan ben de yarından sonra büyük ihtimalle bir ay göremeyeceğim ben sana dayanma konusunda destek olmaya çalışacağım sonuçların temiz çıkmasına çok sevindim
El ele tutuşalim , yeri gelsin aglaşalim mutluluktan ama ellerimizi hiç ayirmayalim

Merhaba, az önce nipt testimin sonucunu aldım çok şükür temiz çıktı cinsiyet de erkek pozitifbiri bir oğlum var evde 2 oğlan nasıl olacak hiç bilemiyorum
Çok eylenecuuunuz ki çok guzel olur inan bana , zorlukları var ama genel olarak 2 çocuğun zaten her türlü zorluğu oluyor.Ama bal gibiler.

İnşallah 3 hafta sonra kontrolde de kesin kız der bana ay bunu boyle sereserpe istemek çok rahatlaticiymis

Bende oyle düşündüm,simdilik begenip favorilerime ekliyorum,bir da ki gidişimde yine kiz derse ozaman alırım
Ben de ben deeeee neler beğendim neler inşallah kız olur Allah'ım amin

Güzel soru. Bana kalırsa bir tane iç dış seklinde bir gecelik takımı, 1-2tane de kısa kol uzun bacak pijama takımı yeterli. Adı lohusa diye geçiyor diye o takımlara o paraları vermeyin. (İkisini de yapmış, bunu mantıklı bulan bir 2oglan anası )

Hastaneden kaldığın sürece bence gecelik türü altı serbest, üstü de düğmeli (emzirme için) model tercih edebilirsin. Sezeryan olursa pijama rahatsız edebilir dikiş yerleri, taç tüy işleri de bence fotoğraf çekimi için tercih edilebilir, ama ben özellikle lohusa takımı şeklinde olması gerektiğini düşünmüyorum üstüme bir gecelik hatta bol askılı bir elbise, altına da depend külot

Benim 3. bebeğim olacak Allah nasip ederse, gebelik öncesi aileden kimse istemedi çocuklar hariç, kızımın dili sayesinde anne tarafı öğrendi, kimse eleştirmedi, hayırlı olsun dediler, eşimin tarafına doğana kadar bile soyleyesim yok, ikinci bebeğime bile neden hemen istedin modundaydilar, ilkinin süt hakkina giriyorsun gibisinden( 2 yas araları). Kaldı ki ikisini 4 yıl (büyüğü 3 yıl, küçüğü 2.5 yıl) emzirdim. Bunu o yüzden hiç soylesim yok böyle mutluyum. Bebeğimin sağlıklı olması yeter. Bence sizinkiler durumu iyice icsellestirsin mutluluklarını zamanla hissedersin.

Daha yeni bakabiliyorum canım ohh çok şükür yas çok sevindimm kızımız geliyorr hmm maşallah çok sağlıkla gelsin annesii
caniiim cok tesekkur ederimm darisi size insallah guzel haberler alalim❣❣
Kendimden sonra en cok seni merak ediyorum ama sana yazdim.dün tavsan senesi yazisini okuyunca aklima direkt geldin sen

Ben yapmam,benimki tup bebek,okadar zorluklar atlattık,hava atmaya gelmez, nazardan korkarim,saglikli gelsin inşallah da baska bisey istemem,benim daha aile disinda hic kimse bilmiyorgöbeğim da yok
Cinsiyet üzerine parti yapmak bana da çok anlamsız geliyor allahın verdiği can sonuçta.. neyin kutlaması ki sağlıkla doğdu diye mevlüt yapmayı tercih ederim

Kızın olacak gibi içime doğdu yorumunu okurken söylemek istedim
Ayy ağzından bal damlıyor

Kızlar kötü olduğum için giremedim buralara hızlı hızlı geçebildim ne tatlış hamiş fotolar varmışş

baharrr34 canım çok geçmiş olsun dün tatsız birşey yaşamışsın ama çok güzel haberler almışsın Allah birdaha yaşatmasın inşallahh

Bu arada herkese hayırlı kandiller

Yaa işte bunun altına imzamı atarım. Bir de sünnet düğünlerine çok katıyım. Oğlum oldu pipisi var heeeyy hoooyttt der gibi geliyor bana... Bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılarım, bir Kur'an dua okuturum daha iyi...
Cinsiyet üzerine parti yapmak bana da çok anlamsız geliyor allahın verdiği can sonuçta.. neyin kutlaması ki sağlıkla doğdu diye mevlüt yapmayı tercih ederim

Sagol cnm, guzel sonuclarini bekliyoruz o zaman bir yandan cocuk hasta bir yandan bu testleri arastiriyorum. Alternatif cok olunca kafa karisikligi da cok oluyor.
Ben geçen hafta eurofinse 7500 a yaptırdım. Standardın bi üstüydü
2-3firmayla gorustum standardin ustunu onermediler. Hepsinin bir arada bakilmasi std.testin hassasiyetini azaltiyormus. Ama ne oranda azaltiyor bilmiyorum. Abd calisilmiyor std.ustu, isterseniz kibrista bakiliyor dediler
Geçtiğimiz hafta pazartesı vermiştim kanı, 10.günde geldi sonuçlar, 450 dolardı fiyatı panorama test için, paketini bilmiyorum ama
3 yer aradim bugun. Naterayi aradim, Panorama full testi onermedi ama std.in bir ustunu onerdi. En iyisi biziz, digerleri iyi degil minvalinde konustu Biolab izmir'i aradim, panorama test yapiyoruz dedi, std. onerdi, ustunu onermedi hassasiyet dusuyor diye. Kendi doktorum izmir genetik lab.in brosurunu vermisti. Onlar da Serenity basic, plus ve unity (full) paneller var. Hassasiyet konusunu dile getirerek basic paneli onerdi. Sonuc olarak 7bin tl, 380$, 410$ seklinde nakit fiyatlar. Belki arastiran birilerinin isine yarar diye birakiyorum.

Yarin baska bir doktora basvuracagim. Insallah netlige kavusturabilirim.

Mevlut kıyafetleri bir sürü beğendim,sepete ekledim birbirinden güzel kafam karıştı

Aynen öyle canım gereksiz gösteriş çabası hepsi

Kızlar az önce eşim işten geldi ve doktorumuzun 16 haftadan önce cinsiyet söylemediğini söyledi o kadar moralim bozuldu ki bu gidişle özele gitçem bende
Niye moralin bozulduki, zaten anca o zamanlarda bazen daha bile gec ogreniliyor. Erken haftalarda sadece yuzdesel olarak tahmin yaparki, bence sonradan degisiklik olmasi daha kotu.

Bakacak olan, yetistirecek olan sizsiniz. Onemli olan anne babanin ortak olarak istemesi. Allah isteginize cvp vermis nasip etmis ne guzel. Saglikla gelsin. Hic uzulecek bisey yok bence

Kızlar şimdi fetal dna testini yaptırınca şu detaylı ultrasona falan damı gerek olmuyor ? Ense kalınlığı falan bakıyolar ya herşey şimdi bu testte çıkar heralde diğer taramalara gerek yok dimi ?
2li, 3lu, 4lu taramaya gerek yok ama ayrintili ultrason yapiliyor. Cunku organ ve uzuv gelisimine bakiliyor. Genetikle ilgili degil yani. Bir sorun cikarsa, dogum zamani ve sonrasi yapilacak tedaviyle ilgili olarak hastane hazirlik yapiyor cnm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…