2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
kızlar ben 3 hafta dayanamıcam galiba :KK70: cuma ya da pazartesi egeye gidip bi bebişime bakmak istiyorum, o rezil sırayı saatlerce beklemeyi ve inanılmaz kaba ultrason doktorunu da göze alarak gidicem galiba

Kizlar cok kotuyum agliyorum. 12+6 yim..ilk kez kanama yasadim. lavaboya gittm azin birazcik fazlasi kan gelmisti adet gibi. ama gec farkettgm icin kahveye dönmus biraz kurumus galiba. aglamaya basladm doktora ulastm parca gelmiyorsa bide 2 saatte pedini doldurcak kdr kanaman yoksa bekle dinlen uzan sabah erkenden gel dedi. dün gece idrarimi yaparken kasik agrim oldu sizede yazmistm sabah bebek buyuyor diye telkin ediyorum kendimi diye. oglen sabah hic kasik agrim.yoktu ama kanama.oldu az once cok korkuyorum agliyorum
Canım benim de böyle kanamam oldu. Doktor kanama alanı var mı diye bakacak ve büyük ihtimalle progestan verir. Yatıp dinlen hiçbişey yapma. İki hafta tam dinlen, bak burda kaç kişi yaşadı bunu ve geçti. Seni anlıyorum ben de ağlamıştım çok kötü bir his ama dinlenmen gerek iş yapma lütfen ve geçecek bunu düşün. Kötü bişe olsa şimdiye olurdu.

Buna kabizlikt bile etki ediyo kanamaya gerçekten varsa böyle birşey dra söylemeli fazla ıkınma falan onunda etkisi olur inşallah güzel haber alirsin sabah drundan baharrr34
Aaa benim böyle olmuştu kanamam. Kabızken öyle bir ıkındım ki sanki doğurur gibi. Sonra hatta umarım bişe olmaz derken bi baktım kan. Ama burda çoğu kişi ondan olmaz demişti🙄

Kizlar cok kotuyum agliyorum. 12+6 yim..ilk kez kanama yasadim. lavaboya gittm azin birazcik fazlasi kan gelmisti adet gibi. ama gec farkettgm icin kahveye dönmus biraz kurumus galiba. aglamaya basladm doktora ulastm parca gelmiyorsa bide 2 saatte pedini doldurcak kdr kanaman yoksa bekle dinlen uzan sabah erkenden gel dedi. dün gece idrarimi yaparken kasik agrim oldu sizede yazmistm sabah bebek buyuyor diye telkin ediyorum kendimi diye. oglen sabah hic kasik agrim.yoktu ama kanama.oldu az once cok korkuyorum agliyorum
Gecmis olsun cnm hic korma üzüntü daha da etkiler içini ferak tut ben kizimda hamileyken tam 14/15 haftalık musluk açmısın gibi kanamam oldu oturuyordum aya kalkınca elbiseyledim birde koltuk masa yerler komple kan gölü oldu ambulansı aradım hastane götürdüler doktor içimden kocaman parça parça 1 kap dolusu kan çıkardı bende kormuştum bebek zanetmiştim doktor bi bakti bebişin kanamadan haberi bile yok ayaklari ile oynuyor kanama rahimden gelmiş sebebi bilinmiyordu o yuzden böyle zamanlarda inan bana psikolojini hiç bozma korku stres yapma çünkü bunlar daha çok etkiler ben 23 haftlık hastaneye girdim doktor bu bebek bir kaç gune gelir dedi ben ona rağmen guclu durdum doktoru bile şaşırtı normalde 0.3mm rahim agzi kisaliginla kadinlar doguma giriyormus ben 24 haftadan 39 haftaya kadar dayandım bu savasi kazanma sebebimde hic uzuntu stres yapmamis olmam ve kendime cok dikat etmis olmamdi o yuzden sende icini ferah tut hic kanaman olmamis gibi davran sakin ol ve bol bol uzan agir kaldirma sadece mecbur kaldiginda kalk yataktan en azindan bi sure kendine dikat et

Aaa benim böyle olmuştu kanamam. Kabızken öyle bir ıkındım ki sanki doğurur gibi. Sonra hatta umarım bişe olmaz derken bi baktım kan. Ama burda çoğu kişi ondan olmaz demişti🙄
Ondan olmaz hastanedeyke 0,3mm rahim agzi kisaliyla 5 gun kabizlik cektim cikolata,toz,fitil aklina ne gelirse verdiler hic biri fayda etmemisti ama dayanamiyorum artik bende lavman yaptim riskli oldugunu biliyordum ama artik aglama noktasindaydim ama çok zorlandim ona ragmen hiç birşey olmadi okadar riskli bi durumda gozumden yas geldi zorlanmaktan ama olmadi o yuzden normal hamilelikte kanamanin ondan olacagini dusunmuyorum

(Maşallah bende ilk hamileliğimde tum zorluklari gecirdigim icin her konuda bilgim var 😂😂😂 inşallah işinize yarıyordur )

Kızlar randevularınız ne sıklıkla oluyor? Bugün 9. haftada randevum vardı, diğer randevumu taa 8 Marta verdi doktor. Ama arada ikili test için başka merkeze gitmem lazım 11-14 hafta arası. Yurtdışındayım, burda işler biraz farklı yürüyor sanırım, doktorum da hiç güleryüzlü canayakın değil. Moralim çok bozuk 😢
İkili test mecbur değil 11-14 haftalarda detaili ultrason var canim hepimizin oyle 4 haftada bir gidecegiz doktora 😇

kızlar ben 3 hafta dayanamıcam galiba :KK70: cuma ya da pazartesi egeye gidip bi bebişime bakmak istiyorum, o rezil sırayı saatlerce beklemeyi ve inanılmaz kaba ultrason doktorunu da göze alarak gidicem galiba
Bence dayan canım çünkü utrason bebekler için çokta iyi değil doktorlar bu yuzden kalbini uzun uzun dinletmez ve çabucak bebeğin iyi olduğunu gorur ve kapatırlar bence bekle sirf bebeği görmek için sağlığına zarar verme yavrucağin 🫶😇

Yaaaa gercekten mı 😯cok üzüldüm, o nasil bir doktor,allahtan bulsun,ya benim icin dr cok önemli,yildizim barışmıyorsa ister en iyisi olsun birdaha gitmem
Vallaha iyide değildi canim hatta hastaneden gorevden uzaklaştırılmış o dönemler de insanlardan para istemiş doğum ücreti şikayet üzerine atilmis ama tam benim gebe olduğum süreçte yine hastaneye göreve başlamış devletin hastensinde dr doğum yada muayene ücreti isteyemez insanlardan

günaydın kızlar. çekinerek birşey danışmak istiyorum 11 haftalık gebeyim fakat gebeliğimi öğrendiğimden beri cinsel istekte acayip azalmam var yok bile yani o derece off kendimi kötü hissediyorum üzülüyorum ama napayım içimden gelmiyor sanki kaçıyorum :KK43: yaşayan varmı geçici bir süreçmi bu gerçekten çok kafama takıyorum eşimide üzüyorum birşey demesede anlıyorum yaşayan varmı böyle bir durum

günaydın kızlar. çekinerek birşey danışmak istiyorum 11 haftalık gebeyim fakat gebeliğimi öğrendiğimden beri cinsel istekte acayip azalmam var yok bile yani o derece off kendimi kötü hissediyorum üzülüyorum ama napayım içimden gelmiyor sanki kaçıyorum :KK43: yaşayan varmı geçici bir süreçmi bu gerçekten çok kafama takıyorum eşimide üzüyorum birşey demesede anlıyorum yaşayan varmı böyle bir durum
Çok normal bazı gebeler bebeğe bişey olur endişesiyle cinsellikten soğuyabiliyor .Ben yaşamadım ama yaşayan illa ki vardır.Biraz koruma içgüdüsüyle alakalı sanırım 🌸

Günaydın değişen hormonlarla alakalı olabilir bazı insanda acayip istekli oluyo değişiyor kişiye göre halsizlik varsa uyku hali ondanda olabilir az kaldı normale donucez inşallah

Aynı durumu yaşıyorum hiç içimden gelmiyo, eşim istemese hiç yapmam o derece. Ama bence normal ya, mesela midem çok bulanıyor, şişkinlik var, yataktan bile kalkamadığım günler oluyo, üstüne bir şey olur mu korkusu hepsi birleşince istek falan kalmadı. İkinci trimesterde değişir diye umuyorum.

Aynı durumu yaşıyorum hiç içimden gelmiyo, eşim istemese hiç yapmam o derece. Ama bence normal ya, mesela midem çok bulanıyor, şişkinlik var, yataktan bile kalkamadığım günler oluyo, üstüne bir şey olur mu korkusu hepsi birleşince istek falan kalmadı. İkinci trimesterde değişir diye umuyorum.
benim eşim gece 12 de işten çıkıyor valla o gelmeden uyuyorum birşey olmasın diye

Ben de öyleyim zaten sürekli midem bulanıyo sırf o değil hiçbir şey yapacak halim yok inşallah düzelir yakında

X