2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım kalbini dinletmedi diye kiziyorsun ama burda da cok doktor zararli deyip dinletmiyormus. Benim doktorum her gidisimde dinletiyor diye rahatsızım ben de. İlk randevumda zararliymis dinlemesek mi acaba demistim 6 haftalikti o zaman, sasirip yok oyle bir sey deyip dinletmisti. Sonra günlerce üzüldüm neden dinletti, bebegime zarari olmus mudur diye hep aklim onda kaldi. Zarari var mi bilmiyorum ama dinletmesi beni psikolojik olarak kotu etkiledi o zaman🥹 bu konuda bi belirsizlik varsa madem annenin istegine göre davranilmasi lazim aslinda🙄
Zararlı olabilir, ben bilmiyorum ama zararlı deyip kestirip atması hoşuma gitmedi. Neden zararlı açıklasaydı o zaman illa dinletsin demezdim tabii ki. Biraz doktorun tavrı benim canımı sıktı. Kalbini de 5 saniye gösterdi bak burda atıyo dedi hemen bitirdi ultrasonu. Toplam 1 dk bile bakmadık ultrasonda. Normalde bu kadar kısa mı sürüyor bilemiyorum, benim ilk gebeliğim haliyle çok heyecanlıyım gerginim. Belki de doktorun hakkını yiyorum 😢🙁

Bilmem ben hiç görmedim o çizgiyi 😂 en azından kendimde görmedim 😅 ay durup durup aklıma geliyor vallahi beklemek zor yahu nasıl geçecek hadi bir haftası burda memlekette geçti de geri kalan 3 hafta nasıl geçecek gonşulaaaarrrr😂

Kacinci aydan sonra gobek deliginin altinda kahverengi cizgi cikiyo deneyimli annemiz☺️

Zararlı olabilir, ben bilmiyorum ama zararlı deyip kestirip atması hoşuma gitmedi. Neden zararlı açıklasaydı o zaman illa dinletsin demezdim tabii ki. Biraz doktorun tavrı benim canımı sıktı. Kalbini de 5 saniye gösterdi bak burda atıyo dedi hemen bitirdi ultrasonu. Toplam 1 dk bile bakmadık ultrasonda. Normalde bu kadar kısa mı sürüyor bilemiyorum, benim ilk gebeliğim haliyle çok heyecanlıyım gerginim. Belki de doktorun hakkını yiyorum 😢🙁
Benim doktorum da dinletmeme taraftari. Bi isi gonderiliyomus kalp atisi dinlenirken. Kime soylesem ‘cok sacma’ diye tepki aldim 😄 ben de dinlemek isterdim ama bi yandan doktorun pimpirikli olmasi iyi bi sey diyip kendimi avutuyorum

Aynen canım utanmasa doğumda gel diyecekmiş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ hangi ülkedesin canım?
Belki de ben abartıyorum, düşündükçe kendimi haksız buldum. Biraz rahatlamam lazım sanırım. Canım ülkeyi söylemiyim çok az türk var kesin ifşa olurum, küçük bi slav ülkesi ama orta Avrupada

Kızlar bende tiroit için yine kan vermiştim, tüm değerler normal çıkmış hatta ilaç kullanmamama rağmen tsh değerim bile normal değerlerime göre iyi çıkmış, bir değer de anormallik var anlayan varsa bir yorumlayabilir mi acaba

Eklentiler

• Screenshot_20230125_140822_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230125_140822_com.android.chrome.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20230125_140722_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230125_140722_com.android.chrome.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 46
Yani ilerleyen haftalarda bebek biryerini dayadığında falan öyle ağrır diye biliyorum. Ama şu anda tek mantıklı açıklaması kendine yer açıyor vucuttaki bağlar geriliyor diye düşünüyorum tamamen benim düşüncem 😅
Boyle mu oluyor yukarı çıkınca?🤔iyi ki yazdın

Yaa evet ilk bebek ben de cok heyecanli ve merakliyim 🥹 ama Yurtdisinda yasayanlar da genelde bu tarz seylerden sikayetci bitanemm buralara gelirsen burdaki arkadaslarin önerisiyle bi doktora gider uzun uzun görürsün minnosunu😊 bizim burda özel hastanedeki doktorlar genel anlamda cok daha ilgili

Benim doktorum da dinletmeme taraftari. Bi isi gonderiliyomus kalp atisi dinlenirken. Kime soylesem ‘cok sacma’ diye tepki aldim 😄 ben de dinlemek isterdim ama bi yandan doktorun pimpirikli olmasi iyi bi sey diyip kendimi avutuyorum
Ben de şaşırdım doktor zararlı deyince, hiç duymamıştım. Keşke ilk sefer dinletiyorum ama zararlı bi daha dinletmem falan deseydi. Çok istedim kalbini duymayı.
Yaa evet ilk bebek ben de cok heyecanli ve merakliyim 🥹 ama Yurtdisinda yasayanlar da genelde bu tarz seylerden sikayetci bitanemm buralara gelirsen burdaki arkadaslarin önerisiyle bi doktora gider uzun uzun görürsün minnosunu😊 bizim burda özel hastanedeki doktorlar genel anlamda cok daha ilgili

hem ilgililer hem de daha çok hasta görüyolar daha tecrübeliler. Geldiğimde gidicem doktora kısmet olursa. Teşekkür ederim yorumların için, şu ara çok hassaslaştım her şey gözüme batıyo sanki 🥹

Kızlar bende tiroit için yine kan vermiştim, tüm değerler normal çıkmış hatta ilaç kullanmamama rağmen tsh değerim bile normal değerlerime göre iyi çıkmış, bir değer de anormallik var anlayan varsa bir yorumlayabilir mi acaba
Canım gebelik olduğu için tek başına bir anlamı yok. Tsh serbest t3 ve t4 ile birlikte değerlendirme yapılıyor çok anlamıyorum ama daha doktor bugün dedi hepsinin birlikte değerlendirilmesi gerekir diye

Âmin insallah canim. sana ne dedi doktor gittin mi sen
Canım gün içinde bende biraz yoruldum, akşamına lavaboda baktım adet kanı var şok oldum korktum sabah hemen doktoruma gittim ve bana birazda kızdı, normal dedi olabilir devamlı ve yoğunsa kork telaş yap dedi. Bebişimde gayet iyiydi. Geçmiş olsun. 10+ 4 tük

Yani ilerleyen haftalarda bebek biryerini dayadığında falan öyle ağrır diye biliyorum. Ama şu anda tek mantıklı açıklaması kendine yer açıyor vucuttaki bağlar geriliyor diye düşünüyorum tamamen benim düşüncem 😅
Benimde bu hafta arada göbeğim ağrıyor,cekiliyor gibi,hata doktora soracaktim bugün unuttum,demek ki bebek ipten yukarı tırmanıyor 😁😋

X