2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim de ts3 ve ts4 yüksek çıkmış. Aile hekimim bebek için sakıncalı bir durum kadın doğum doktoruna danış testi tekrarla dedi ama kontrolüm şubatın 6'sında. O zamana kadar beklemek sıkıntı olur mu bilemiyorum. Bir de bunun dışında birkaç değer daha var kimisi düşük kimisi yüksek sorun olabilecek değerler mi görsini ekliyorum bilenler yorum yapabilirse sevinirim.
benim hamileliğimin başlangıcında 4 küsürlerde çıktığı için doktorum dahiliyeye yönlendirdi, dahiliye torid ilacı verdi ve her sabah düzenli kullandım bir ayn sonra gittiğimde 2 küsürlere düşmüştü falat doktorum daha da düşürmemiz gerekiyor dedi hamilelikte istenilen aralık 1-1,5 arasıymış, tabi troitin ne gibi bir zararı olur sormadım ilaç kullanamın iyi bir şey olduğunu söylediğini için dozunu ikinci ayda artırarak devam ettirdi, şu an 10 haftalığız ama halen kullanıyorum tekrsr gittiğimde baktırmayı düşünüyorum

Erkek göbeği kız göbeği gerçekten farklı mı oluyor kızlar? Dün duydum ilk kez, yuvarlak olunca kız sivri erkek diyolar. Bi tane instagram gönderisine denk geldim. İlki erkek diğer ikisi kız, gerçekten erkek daha sivri gibi.
Aa ben yine topaç gibiydim 😂 erkekti ilki tabi ben genel olarak yusyuvarlak olmuştum ama gobegim de baya yuvarlakti top gibi

Erkek göbeği kız göbeği gerçekten farklı mı oluyor kızlar? Dün duydum ilk kez, yuvarlak olunca kız sivri erkek diyolar. Bi tane instagram gönderisine denk geldim. İlki erkek diğer ikisi kız, gerçekten erkek daha sivri gibi.
Yok canım hiç ona takılma. Vücuda göre şekil alıyor. Benim kızım var göbeğim basket topu yutmuş gibiydi. Hatta kaynanam doğana kadar erkek olacak umuduyla bekledi 😂

Bugün soru sormak için uyanmış gibiyim 😀 kızlar şimdi hurmanın hamilelik sürecinde çok önemli olduğunu duydum.Hem doğuma hazırladığını hemde hamilelik boyu hurma tüketenlerin sütünün çok olduğunu ve yararlı olduğunu duydum .Ama bir yandan da ilk başlarda yemeyin rahmi gevşetiyor diyen bi grup da var.tüketen var mı hurma
Ya onunla mı alâkalı bilmiyorum ama gebeligimin 6. Haftasında 2 tane trabzon hurması yedim sabahına kanamam oldu sonra 7. Haftası yedim 2 3 saat sonra kanamam oldu acaba hurmadan kaynaklı mı rahimde kanama alanı var hâlâ o günden sonra yemedim hurmada başka kanamam olmadı çok şükür bilemedim şimdi alâkası varmı yok mu

Aa ben yine topaç gibiydim 😂 erkekti ilki tabi ben genel olarak yusyuvarlak olmuştum ama gobegim de baya yuvarlakti top gibi

Yok canım hiç ona takılma. Vücuda göre şekil alıyor. Benim kızım var göbeğim basket topu yutmuş gibiydi. Hatta kaynanam doğana kadar erkek olacak umuduyla bekledi 😂

Hadi yaa, demek ki bi geçerliliği yok 🫢 bakalım bizim göbek nasıl olacak 🤰

Benim de ts3 ve ts4 yüksek çıkmış. Aile hekimim bebek için sakıncalı bir durum kadın doğum doktoruna danış testi tekrarla dedi ama kontrolüm şubatın 6'sında. O zamana kadar beklemek sıkıntı olur mu bilemiyorum. Bir de bunun dışında birkaç değer daha var kimisi düşük kimisi yüksek sorun olabilecek değerler mi görsini ekliyorum bilenler yorum yapabilirse sevinirim.
Canım gebelikte bazı değerlerde değişiklik olabiliyor. Düşük olanlar vitamin eksikliğinden muhtemelen. T3 yüksek TSH düşükse genelde hipertiroit oluyor dahiliyeye göster sonucunu bence. Doktor en iyiy şekilde yönlendirir biz burda ne desek boş.

Ya onunla mı alâkalı bilmiyorum ama gebeligimin 6. Haftasında 2 tane trabzon hurması yedim sabahına kanamam oldu sonra 7. Haftası yedim 2 3 saat sonra kanamam oldu acaba hurmadan kaynaklı mı rahimde kanama alanı var hâlâ o günden sonra yemedim hurmada başka kanamam olmadı çok şükür bilemedim şimdi alâkası varmı yok mu
2 hurmadan kanamamı olur canım :))

Günaydın canlar , bugün kontrolü olan var mı keyifler nasıl 💕🌸

Hshshjj maşallah diyeyim 🫣😋
Bir sağlık sorunu yok ise bu kadar kısıtlanması benim içime sinmiyor açıkcası. Risk yoksa ne var anne de baba da mutlu olucak bebeğe de yansıcak neticede. Vallahi hamileliğimi öğrendiğimden beri yok ilişki yok maydonoz yok bitki çayı ayol bunaldım. Çok net olan konulara dikkat ediyorum ama gerisi saldım çayıra mevlam kayıra 😬
Valla eşim en çok da ilişki durumumuz sekteye uğrayacak diye istemiyordu 3. Yü. Ama baktı ki bir şekilde yolunu bulduk artık sukrediyor 😂

Günaydın hamişler ♥ sağlıklı musmutlu bir güne doğum günümü kutlayacak pek arkadaşım yok ama sizler varsınız doğum günüm kutlu olsun
İyi ki doğdun kuzum nice mutlu yıllara gobisindeki minnosunla inşallah 😍🥰

Doğum gününüz kutlu olsun sağlık dolu yaşların olsun...
Herkese gunaydinn dün günler sonra ilkkez sorunsuz bir şekilde yemek yedim Allah'ım ne büyük nimet.
Sabah yine istifra ettim ama bugün de kahvaltı yaptım veee yine lhaftalar sonra cayyy ictimmmmm. Ağladım sevinçten. Alahim sana sukurler olsun. 😂😂😂😂
Kızlar göbek konusu açılmış benim göbeğim zaten hep vardı o yüzden 6 7 aylık hatta bence doguma kadar da belli olmaz hamileliğim 😂😂😂😂sadece yumuşaktı bu kez içince minnosum olacağı için sert duurur. Oyy anası kurbannnnn olsun 😘
teşekkür ederim😘💕

Valla benim bebek sağımda halam var bi tane 6 tane kızı olmuş hepsinde sağndaymış benimde öyle herhalde 😀

Merhaba kızlar az önce kardeşimle yaşadığım sorunlardan ötürü bir ağlama krizi geçirdim şimdi de çok korktum bebeğime bişi olursa diye karnım seğirdi kasıldı çünkü sizce sorun olur mu? 😞😞😢😢

Merhaba kızlar az önce kardeşimle yaşadığım sorunlardan ötürü bir ağlama krizi geçirdim şimdi de çok korktum bebeğime bişi olursa diye karnım seğirdi kasıldı çünkü sizce sorun olur mu? 😞😞😢😢
Ben de geçen gün çok ağladım ama söz verdim bebeğim için kimse için üzülmicem ♥ sen de öyle yap

9F057EFC-97FE-4115-94BD-D7C566DA37A4.jpeg F43551A4-6608-49EF-872F-112D1F6D3E88.jpeg
Canım annelerr biz geldik🥰 sabah doktora gittik cok şükür her sey yolunda. 7 haftalikken 2 gün geriden geliyordu ama 11+1 de gittik bugun, 11+5 cikti😊 geriden gelen annelere moral olsun diye yazmak istedim😍 ense kalinligi icin de 1mm dedi doktor. Sıkıntı yokmus. Ama bebegim hep uyudu, uyandiramadik🙈 cikolata yedim, visne suyu ictim öncesinde halbuki, defalarca öksürdüm uyansin diye, doktor kasigimi sarsti falan ama nafile. Uyandiramadan bitti muayene🙈 doktor cinsiyet söylemek icin erken dedi ama ben bu kadar net bi bacak arasi fotografi hic görmedim, buraya da attım alttan fotosunu🙈🥹🥹 degisecegini sanmıyorum🥹 hepimiz saglikla alalim bebeklerimizi kucagimiza insallah🥰

X