2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canim 10. haftalarimda sol kasigima koltuga normal oturdgm esnada bir sanci girdi bicak sapladilar sanki koltuga oturmam ile bagirarak uzanmam bir olmustu tektimde cok korkmustm. sonra derin nefes ala ala kendimi dogrulttum nefes alip verince sancida girip cikiyodu giderek acisi hafifledi yarim saate kendime gelmistm. eger sende gecmiyorsa dr na sorabilirsn kasik agrilari normal diyorlar ama baglar gerildigi icin rahimden.

Esimde oyle diyor he de gec diyor. Allahtan o öyle biliyor annesinin huyunu. he deyip gecip kendi bildiimizi yapiyoruz...Gelme konusunu konustm sebebini anlattm canim zaten. bozuldu sesi bi düştü ama yapacak bisey yok. ben kendimi ayni evin icinde kac kisiyle strese sokamam bebegime alisma kendimi toparlama surecinde
ay gercekten coook tuhaf banada ilk yalniz kalir kalmaz simdi siz nasil ne dusunuyosunuz cocuk isini ne zmn yapcaniz felan demisti ilk kez acik acik yuzume kizarip kalmistim ya kendi annem 2 senelik evliyim bi kez sormadi bu dan dan soyleyince cok garibime gitmistiAllah sanada sabir versin caniiim

Bana da oluyor canını sıkma doktor bebek gelişiyor demişti

Keşke yazdıklarımın devamını da okusaydiniz, kv ile güzel keyifli zamanlar diliyorum

Içimi rahatlattın valla canım uzun sürmüyo saniyeler içinde geçiyor ama girdiği an feci acı çekiyorum

Günaydınlar herkese Dün akşam kayınvalidemde olduğum için konuşmalara katılamadım ve kahroldum Neyse bir dahaki sefere bende çok fazla şey anlatmak isterim Kayınvalidesiyle başı dertte olan tüm gelinlere sabır diliyorum (kendime de bazen ) Dün birkaç parça kıyafwt aldım kayınvalidem aldığım 0-3 aylara çok küçük 3-6 aylara çok büyük dedi yenidoğan bir tane almıştım ona da yenidoğan alma hemen büyüyor dedi.Eşim arabaya binince büyük mü almışız küçük mü ben bi şey anlamadım dedi Al benden de o kadar be kocam

Günaydın yav konulara girmiyim diyorum ama kaç kere yeri geldi yazmadım artık yazacam geçen oğluma gecelik aldım çok terletir bu kaç para verdin buna dedi kendisinin oğluma bir gofret aldığı yok sinir oldum yorumuna bilmiyorum parasını annem verdi dedim mal gibi kaldı. Kötü bir insan değildir ama dan dun konuşur çok konuşur hiç susmaz ve her şeye yorumu var doğurduğum gün epiduralin etkisi geçmeden yatıyodum yatakta odaya geldi dedi ki sezeryanda kadının bağırsaklarını alıyolar sonra tekrar takıyolar dedi bilmiyordum bişey o an öyle bi sinir oldum ki serumu söküp onu dışarı atmamak için anam tuttu laflayarak çıkardı dışarı. Ama normal dpğurmadığım için yaptı biliyorum. Doktoru beğenmedim dedi. Her şeye yorumu var. Şimdide anamın yazlığa geldik ne işiniz var bu soğukta dedi kocam dedi ki kaynanam çocuğuna bakıyo biz de rahat ediyoruz gidecez karışma dedi kocam benim tarafa daha yakındır. Allahtan annesini biliyor desteklemiyor yoksa bu evlilik sallanırdı

Dün kızım kullandığım iğneleri fark etmiş. Niye kullanıyorsun diye sıkıştırıp duruyordu. Önceki gebelikten niye iğne kullandığımı biliyor zaten. Baktım olmayacak gebelik testini ve ultrason görüntülerini önüne koydum. Yavrum benim " anne sen hamile misin" diye öyle bir ağlamaya başladı ki dua edin nolur yavrumun bu sefer de hevesi kursağında kalmasın

Kızlar ben Kv konusunda ilk zamanlarda bir arkadaş sormuştu, dogum sonrası bebeğe bakmada anneniz Kv niz gelecek mi diye o zaman da yazmıştım
Benim Kv de dan dan konuşur ama ben şunu farkettim aynı şeyi benim annem de yapar belki aynı soruyu sorar aynı şekilde konuşur ama Kv sorunca insana daha çok batıyor gibi geliyor bana, kötü niyetli olanları kenara alıyorum ama her soruda da hormonların da etkisi ile üzmeyelim kaynanaları

Kuzum benim kıyamam ona Allah size bağışlasın minnoşunuzu benim oğlum da asla lafını bile açtırmıyor kardeş istemiyor pedagogla görüşüp öyle açıklıcaz ama daha erken 5 aylık söylesek yeter..

Canım benımde aynı durum oldu 9 haftalığız endişelendim bende ama eahim büyüdüğü İçin iki gündür ara ara sol ara ara sağ değişik bir ağrı oluyor sen naptin doktoruna sordun mu

Sağlıkla gelsin insaAllah ben de aynı durumdayım gidip gelip karnımı öpüyor oğlum . Yarın Dr kontrolüne gideceğim. Bakalım ne durumda. Acil devlete gittim de içime sinmedi

Bu sabah benim de sol.kasigum baya ağrı sancı girdi çıktı. Bulantı kusmalar hala devam ediyor. Özellikle bulantılar .kusma ilaçla azaldı ama.ilaci almasam ölü gibiyim. İleri haftadaki arkadaşlar sizler ne durumdasiniz. Ben 7+6 oldum daha yeni

Benimki büyük canım nisanda 12 olacak. 12 hafta bitene kadar söylemek istemiyordum ama her şeyin farkında olduğu için saklamak zor oldu. Küçük olanlara bence de hemen söylemeye gerek yok

Sağlıkla gelsin insaAllah ben de aynı durumdayım gidip gelip karnımı öpüyor oğlum . Yarın Dr kontrolüne gideceğim. Bakalım ne durumda. Acil devlete gittim de içime sinmedi
İnşallah canım. Ben de çarşamba gideceğim. Beraber gideriz artık mecbur ama sanırım önce ben girerim. Allah'ın izniyle her şey yolundaysa eşimle kızımı çağırırız. Hepimiz sağlıkla kavuşuruz evlatlarımıza inşallah

Yaa bende ilk hamileliğim 5 sene önceydi kızdı ve inanın o kadar rahattım ki adetimin geçtiğini bile 15 gün sonra fark etmiştim hicbirsekilde doğana kadar mide bulantısı , agresiflik veya ağrı sızı olmadı hic şimdi 2.ye hamileyim bu çok farklı hep bi sorun ,sinir stres ve duygu karmaşası içindeyim demekki her gebelik farklı oluyor kızı erkeği yok canım yaşımızda ilerliyor eskisi gibi katlanamıyoruz gibime geliyor 9 ay sabredicez mecbur yapacak birsey yok

Aynen öyle canim bozulursa bozulsun yapcak bisey yok.. sen kendini ve bebegini düsünmeye bakicaksin benim kizimin dogumunda annem türkiyeden yanima gelmisti dogumdan 1 ay evvel falan annemle etmedigimizbkavga kalmadi.. dogumdan 5 hafta sonra gitti. Ama canima okudu diyebilirim, o muydu hamile lohusa ben mi ben anlamamistim. Annemden bahsediyorum öz be öz.. daha hala arkamdan kardesime anlattiklari ve yaptiklari gitmiyor aklimdan cok kirginim gecmedi 4 senedir. Bi özür bile dilemedi. Her söyledigimi her yaptigimi yanlis anlamis baska yöne cekmis lohusadan beter.. o yüzden bu sefer kimseyi istemiyorum yanimda. Tamam cocuguma cok güzel bakti allah razi olsun bana da öyle ama psikolijimi de bozdu öyle gitti.. ondan kafam rahat olsun isterim gerisi bos, kardesim gelir bi gelirse o kadar

Canim bahsettigin agri iki bacak arasindaki kalca birlesimi mi? Benim gecen haftalarda bir hafta boyunca araliksiz agridi. Uykumda bile hissediyordum agriyi o derece. Cok şükür kendiliginden geçti, bir hafta falan cektim agriyi sadece. Seninki de insallah gecer. Sirayla her yerimiz agriyacak galiba dogurana kadar

Bugün geçti canım çok şükür inşallah tekrar devam etmez
Sorma bu hamilelik beni bambaşka bir insana çevirdi her yönden her gün birşey çıkıyo bugün de göğüslerim nasıl kaşınıyo yanıyo Allahım göğüs ucunun çevresi koparıp atasım var da bebişime lazım olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…