2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya benim bir kaç gündür bi ağlama isteğim arttı ki sormayın... Zaten bulantım aldı başını gidiyor, rüyamda mutfak görsem öğürerek uyanıyorum onu söylemiyorum bile. Bir de tam şu an YA BEBEĞİM İYİ DEĞİLSE VE BEN BİLMEDEN UYUYACAKSAM korkusu başladı, oturdum ona ağlıyorum. Ne yapıcam bilmiyorum, eşim gece vardiyasında, anne babam başka şehirde. İnşallah uyumayan arkadaşlar vardır da konuşup ferahlarım yoksa yiyeceğim kendi kendime kafayı.

canım seni çok iyi anlıyorum, aynı korkular bende de var panik atak, anksiyete gibi bir şey var bende heralde diyorum. aalımda böyle düşünerek bebeğimize zarar veriyoruz. bizim korkularımız, endişelerimiz onun nasıl biri olacağını belirliyo

Daha once 2 kayip yasamis birisi olarak seni cok iyi anliyorum canim ben de ayni hisleri korkulari cok fazla yasiyorum bulantim olmasa neden yok bebege bisey mi oldu diye korkuyorum cok olsa bisey oldu da ben mi zehirleniyorum diyorum ama sonra iyi olduguna kendimi inandirmak istiyorum boyle boyle gunler geciyor dua ediyorum oyle korkulara kapildigim da bi sekil de kendimi oyalamaya calisiyorum benim de esim hem gunduz hem haftanin 4 gunu aksam da calisiyor cogunlukla yanlizim kendimi kurmak icin cok vaktim oluyor maalesef

Kaygı ve anksiyeteyi bana sor canım sana neyin faydası olur şuan bilmiyorum ama bana en iyi gelen şeyi söyleyeyim. Diyaframdan nefes almak burundan derin nefes alıp ağızdan uzun uzun verince kaygıyı çok daha rahat kontrol altına alıyorum bunu sıkıştığınızda deneyin. Sempatik sinir sistemi aktive olduğundan rahatlayacaksınızdır. Tabi durumun durmayan bir iç ses tarafında ise ne yaşarsak yaşayalım yaşanacak olan yaşanıyor. Bi miktar teslimiyeti denemek gerekiyor ondan sonrası ferahlık inşallah

bir de 16. haftayı gördükten sonra ev tipi ultrason cihazı alabilirsin, her gün her dk. olmaz ama haftada bir dinlersin kalbini evdeyken. ben de almayı düşünüyorum

Amiinnn İnsallah çok daha net görünür kuzum

Canım ona bakarsan 11haftadir bebeginin iyi olduğunu da bilmeden her gece uyuyorsun, vücudun onun için en korunaklı yer, Rabbim onu o kadar ince dusunerek koruyor ki, bizim aklımız almaz bile... Aklına böyle dusunceler geldiğinde bana kalırsa benim tavsiyem rahatlayacak zikirler çek, dua dinle, sakin müzik dinle, ışıkları kıs, bebeğin seni duyuyor artık, onunla konuş, dertleş, ağla istersen ama sonra hemen topla istersen ılık duşa gir, karnını seve okşaya yıkan, her an seni hissediyor duyuyor gibi davran ona anneciği, onun, daha şimdiden senin şefkatine ihtiyacı var

Benim panik atağım var maalesef zaten. Aslında bu haftalara kadar olabildiğince relax geldim ruh hali bakımından, açıkcası ilk bebeğim diye sanırım çok aman aman öyle annelik içgüdüm de meydana çıkmamıştı. Ama son 1 haftadır içimden sürekli evladımla konuşur gibiyim. Sakın bırakma benim kuzum diyorum, iyi tutun evladım diyorum. Ne hikmetse de karşıma hep "11 haftalığım, bebeğimin kalbi durdu. 14.haftada bebeğimi kaybettim" gibi yazılar çıkıyor. Merakıma da yenik düşüp okuyorum enayi gibi afedersin.Sonra kaçsın uykular, başlasın ataklar. Koca şehrin içinde sanki bir devim, bedenim şehre sığmıyor.
Kuzummm, çok üzgünüm önceki kayıpların için. Yazımdaki en ufak detayla seni tetiklediysem çok özür dilerim hakkını helal et bazen düşncesizlik ediyorum böyle... Allah şu an karnında uyuyan bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, dilerim benim bebişim de bana kavuşmak için sağlıkla gün sayıyordur. Dediğin gibi insan boş kalınca kurulmak için çok zamanı oluyor, yalnız kalmayayım desem inan iki sohbet edecek halim yok hep uzanıyorum. Bu bir süreç diye ferahlatmaya çalışıyorum kendimi. Hamilelik bir süreç ve annelik aslında hep bir endişe hali... Buna alışmalıyım diyorum ama işte bazen kendimi durduramıyorum. İnan siz yazmasaydınız, eşimi arayıp acile gidelim baktıralım şu çocuğa napıyor diyecektim. Son kontrol de Ocak başındayken oldu çünkü. Ay ne uzattım konuyu, inşallah okurken kız bu da bi susmadı dedirtmemişmdir. İnşallah bu korkularımız sakinleyecek, buna inanmak istiyorum...

Keşke en azından çok nadide durumlarda iç sesi pataklama hakkımız olsa. Ne çok diliyorum bunu... Çok teşekkür ederim, burda bana söylenilen her fikri sanki sizden önce içimi bir de Rabbime açmışım da, Rabbim de sizin vesilenizle bana cevap vermiş gibi hissettiriyor. O yüzden seve seve şu an deneyeceğim.

Son kontrole gitmeden onceki gunlerde surekli boyleydim. Hatta doktorun kapisinda beklerken o kadar stres yaptim ki ya kotu bi haber alirsak diye. Gorunce geciyo oncelikle bunu soyleyebilirim yani gordugumden beri oyle dusuncelerim yok cok sukur. Allah korusun bi sey olsa mutlaka bi belirtisi olur. Kaybeden annelerimiz belirti olmadigini soylediler ama herkeste olmiycak diye bi sey yok. Icinizi ferah tutun rahatlamak icin insirah suresini acin dua acin dinleyin. Hamileligimin basindan beri o kadar iyi geliyo ki deneyince anliycaksiniz :)

Zikir çekmek harici her şeyi denedim. İnsan bazen onu en net ve en çabuk duyabilecek varlığı anımsamayı ne kadar ihmal ediyor değil mi? Deneyeceğim ablacığım Allah razı olsun. Bir yandan şefkatle bebişimi okşarken, bir yandan onu bana nasip edeni anacağım

Aaa yoksa sen, bizim burda tesadüfen toplandigimizi mi düşündün tesadüf diye bir şey yoktur, herşey bir ilahi plan program dahilinde... Allah bizi bize yaren eyledi ki, kullarım dayansinlar birbirlerinden destek alsınlar diye... Bedenlerimiz madde aleminde burada tanıştığını düşünüyor , ama ruhlarımız mana aleminde zaten coktaaaan tanıştılar bile

Yok canim olur mu oyle sey insanoglu herseye alisitigi gibi bende alistim olanlara bende ayniyim senle bi yere gidemez oldum surekli uzanma istegi ne zaman kuscam belli olmamasi sebebiyle hep evdeyim resmen koltuk cöktü yatmaktan dedigini bende 2 hafta once yaptim 3 hafta sonra cagirmisti doktorum ben 2. Haftasinda grip olup acile gittim doktordan rica ettim bebege de bakmasini ama ben kendi doktorum gibi bana bebegi gostercek kalbini dinletcek sandim sagolsun devletteki doktor ekrani kendine cevirdi bakti bakti biseyi yok kalk dedi bi daha oyle herseye acile gelme dedi sinir oldum bi daha da tovbe ettim devlet acilde baktirmaya

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Bende içimi genelde bir problem olsa er ya da geç belirti verirdi diye rahatlatıyorum... İnşirah beni de en rahatlatan suredir, tüm tavsiyelerin sonunda en son sureyi dinleyip uyumaya çalışırım muhtemelen. Yoksa gece uzun, bu panikle sabah olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…