2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Uygunmuş 540 aslında .Acıbadem biraz daha tuzlu olabilir sanırım .Ben ankarada özel muayenehaneye gidiyorum.850 tl ile başladık , bu ay 1200 lira vereceğiz .Bazen içim çok acıyor bu fiyatlara 🫠 Sonra da frekansımın uyduğunu, iyi bir doktor olduğunu farkettiğimde sağlık olsun diyorum 😕
1200 mu? Her kontrole?🤦‍♀️Allah yardımcınız olsun,bende özele gidiyorum yılbaşı öncesi 415tlydi simdi bende 540 tl ödedim

1200 mu? Her kontrole?🤦‍♀️Allah yardımcınız olsun,bende özele gidiyorum yılbaşı öncesi 415tlydi simdi bende 540 tl ödedim
Evet ayda bir gidiyorum, 10 gün içerisinde tekrar muayene ücretsiz oluyor .ben prof olmasını çok istemiştim.Bir de erkek olmasını 🥲 hem prof hem erkek hem riskli gebelik uzmanı bulduk ama biraz pahalıya geliyor.Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz ? 540 çok uygun gerçekten .

Miss ela Miss ela Kardelen060492 Kardelen060492 benim doktor da (Burak Tanır) Acıbadem'e geçiyormuş. Acıbadem'den sizi arayıp bilgi verecekler dedi. Bakalım ne çıkacak karşımıza. Memorial'da en son 540 vermiştim
İlk defa duydum adını canım. Bende Acıbadem de tuğçe hoca var tuğçe baykara çoook tatlı bi doktor ona gideceğim sanırım. Burak tanır memorialdemiydi cnm?

Randevu kagıdı mı aldım çantama attım, eve geçince fark ettim şöyle düşündüm benim gittiğim kısım hastanenin Perinatoloji bölümü belki kagıt standarttır, diğer işlemler için lazım oluyordur ama ben yine de artık yanımda götüreceğim 🤭

Birde temmuz annelerinde bu işlem ile cinsiyet öğrenenler oluyor, büyüdükte cinsiyet mi öğreneceğiz biz hayırlısı ile , benim kızımda doktor normal ultrasonda 13.hafta gibi erkek demişti 16. Hafta da kız dedi kızım oldu bu sefer ne deseler hayatta inanmam gibi ama yine de insan merak ediyor 🥰
Ay inşallah da ben de çok ihtimal vermiyorum benim iki oğlum da minyon yapılı, ikisi de 18 haftaya kdr netleşmedi kıza . benziyor deyp gönderdiler. Ben organ taramayı ya da pipiyi görmeden inanmam :KK70:

Uygunmuş 540 aslında .Acıbadem biraz daha tuzlu olabilir sanırım .Ben ankarada özel muayenehaneye gidiyorum.850 tl ile başladık , bu ay 1200 lira vereceğiz .Bazen içim çok acıyor bu fiyatlara 🫠 Sonra da frekansımın uyduğunu, iyi bir doktor olduğunu farkettiğimde sağlık olsun diyorum 😕
Evet Acıbadem'e göre uygundu.
İlk defa duydum adını canım. Bende Acıbadem de tuğçe hoca var tuğçe baykara çoook tatlı bi doktor ona gideceğim sanırım. Burak tanır memorialdemiydi cnm?
Evet canım ben de daha önce duymamıştım. Önceki ay tüp bebeğe karar verip Semih Bey'le görüşmüştük. Tedaviye başlamak için adet dönemini bekliyordum ki gerek kalmadı şükür 🙏 test pozitif çıkınca o anda randevu bulduğum ilk doktora gittim. Eşim de ben de sevdik doktoru. Öyle olunca devam ettim. Süreç sağlıklı bir şekilde devam ederse duruma göre bakacağım artık

@Sonyaz Chanandler Bong Chanandler Bong yavrukuşlar dün Acıbadem den fiyat istedim 5. aydaki detaylı organ tarama ve usg için. Cansun Hocadan. Cansun hoca alanında en iyilerden biridir bu arada ve detaylısını çok övmüşlerdi bana. 1940 TL muayene ücreti. 2750 TL de detaylı usg+muayene ücreti dediler :)
İlk duyunca çok geliyor ama dediğin gibi 5. Aydaki detaylı önemli ve alanında iyi birine yaptırmak gerekir. Aslında insan fiyata göre karar vermek istemez böyle durumlarda ama ben tam üstüne işsiz kaldım diye biraz bakınıyorum ne yapayım 🥲

Ben de dayanamadım devlet hastanesine ara kontrole gittim . Önder beyle randevuya daha 3 afta var içim rahat etmedi. Hakikaten devletteki kadın doğum doktorları ağızdan cımbızla laf alınıyor. Neredeyse hiç ilgilenilmedi. Denilenler doğruymuş demekki 🤣🤣 neyseki bir sorun yokmuş onu öğrenebildim.

Merhaba hanımlar, yoğunluktan giremiyorum pek. 7+3 çift yumurta ikizlerine gebeyim. Adana'dayım. Son adet tarihim 15 Kasım. Son 1 haftadır lekelenme yaşıyorum kahverengi. Doktoruma sordum progestan fitil olarak kullanmamı önerdi 3 gündür kullanıyorum ancak lekelenmem devam ediyor. Doktoru aradım devam etmemesi lazım mutlaka gel dedi ancak işyerim çok uzak olduğu için bugün gidemeyeceğim ancak yarın gideceğim. Çok tedirgin ve endişeliyim fikirlerinize ihtiyacım var :KK43:

Neyse aman maşallah sen de deneyimlediğine göre artık için rahat edebilir :) Ben geçen Selim den randevu alayım dıye aradım ulaşamadım... kesinlikle eğer yakın ücretler çıkacaksa cansuna giderim değer verdiğim paraya. Yakın arkadaşım baştan sona onun takipli hastasıydı çok sever o.
İlk duyunca çok geliyor ama dediğin gibi 5. Aydaki detaylı önemli ve alanında iyi birine yaptırmak gerekir. Aslında insan fiyata göre karar vermek istemez böyle durumlarda ama ben tam üstüne işsiz kaldım diye biraz bakınıyorum ne yapayım 🥲

Ben de dayanamadım devlet hastanesine ara kontrole gittim . Önder beyle randevuya daha 3 afta var içim rahat etmedi. Hakikaten devletteki kadın doğum doktorları ağızdan cımbızla laf alınıyor. Neredeyse hiç ilgilenilmedi. Denilenler doğruymuş demekki 🤣🤣 neyseki bir sorun yokmuş onu öğrenebildim.

Miss ela Miss ela Kardelen060492 Kardelen060492 benim doktor da (Burak Tanır) Acıbadem'e geçiyormuş. Acıbadem'den sizi arayıp bilgi verecekler dedi. Bakalım ne çıkacak karşımıza. Memorial'da en son 540 vermiştim

Allah'ım Acıbadem herkesi toplamak zorunda mı 🥺🙈 Acıbadem de Ayşe hoca var en son ona akrabamız 590 veriyordu ama şu an son durum ne bilmiyorum hayırlısı olsun hakkınızda inşallah süreç hem maddi hem manevi yolunda ilerler 😇

Merhaba hanımlar, yoğunluktan giremiyorum pek. 7+3 çift yumurta ikizlerine gebeyim. Adana'dayım. Son adet tarihim 15 Kasım. Son 1 haftadır lekelenme yaşıyorum kahverengi. Doktoruma sordum progestan fitil olarak kullanmamı önerdi 3 gündür kullanıyorum ancak lekelenmem devam ediyor. Doktoru aradım devam etmemesi lazım mutlaka gel dedi ancak işyerim çok uzak olduğu için bugün gidemeyeceğim ancak yarın gideceğim. Çok tedirgin ve endişeliyim fikirlerinize ihtiyacım var :KK43:
Bende 7+2 tek yumurta ikizlerine hamileyim benimde bugün başladı lekelenmem

Kızlar selamm aranızda özel sağlık sigortasından doğum paketi satın almış birileri var mı? Bizim poliçemiz yenilenicek biz de doğum paketi ekleyelim dedik ama en az 5 ay sonraki hamilelikte geçerlidir yazıyo şu anki gebeliğimde kullanamaz mıyım alsam

Evet ayda bir gidiyorum, 10 gün içerisinde tekrar muayene ücretsiz oluyor .ben prof olmasını çok istemiştim.Bir de erkek olmasını 🥲 hem prof hem erkek hem riskli gebelik uzmanı bulduk ama biraz pahalıya geliyor.Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz ? 540 çok uygun gerçekten .
Hangi şehirdesiniz acaba :)

Geçmiş olsun canım stres yapma daha çok artıyor lekeler. Gün bitimine daha çok var eğer izin alma fırsatın varsa alıp gitsen için rahat bence .

Neyse aman maşallah sen de deneyimlediğine göre artık için rahat edebilir :) Ben geçen Selim den randevu alayım dıye aradım ulaşamadım... kesinlikle eğer yakın ücretler çıkacaksa cansuna giderim değer verdiğim paraya. Yakın arkadaşım baştan sona onun takipli hastasıydı çok sever o.
Evet ikisi de çok değerli hocalar. Ama parası aynıysa balcalida ne olursa olsun sıra bekliyorsun acibademde en azından rahat edersin. Selim hoca özel kliniginde yapıyorsa bilemem tabi ben de henüz ulaşabilmiş değilim

Kızlar selamm aranızda özel sağlık sigortasından doğum paketi satın almış birileri var mı? Bizim poliçemiz yenilenicek biz de doğum paketi ekleyelim dedik ama en az 5 ay sonraki hamilelikte geçerlidir yazıyo şu anki gebeliğimde kullanamaz mıyım alsam
Benim tamamlayici saglik sigortam var canim. Bende dogum paketi ekletmek istemistim. Maalesef bekleme suresi diye bisi varmis. Sigorta markasina gore degisiyor. Ya 6 ay bekleyip hamile kalicaksin yada sigorta baslangicindan sonra 1 sene sonrasinda odemeye baslar seklindeydi. Yani 2. Senesine tekrar kayit olunca odemeye baslayacak yani oda olmuyordu. Kaldi benimde mecburen oduyorum 🥺 o siralar arastirmistim bekleme suresi olmayan sigorta bulamamistim. Isterseniz sizde bakin baska sirketlere ama pek sanmiyorum. Bu arada fiyatlari da zaten 12.000 civariydi. Bide sartlara son anda bi sebeple uymam yazik olur diye haziran ayinda konustugumda cesaret edememistim. Ki tamam desem 5 ay sonra hamile kalicakmisim yanacakmis...

Merhaba kızlar bugün toxoplasma rubella testlerini vermek için kan verdim devlette muayene oldum açıkçası doktorun yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi 😣 bebeğim 9+1olmuş onu gördüm çok mutlu oldum ama ultrason görüntüsü bile vermedi doktor. Birde doktor çift rahimlisin erken doğum riskin olabilir böbreklerdede sorun oluyor çift rahimlerde dedi olmaması için ne yapmalıyım dedim hiçbirşey dedi😔

Merhaba kızlar bugün toxoplasma rubella testlerini vermek için kan verdim devlette muayene oldum açıkçası doktorun yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi 😣 bebeğim 9+1olmuş onu gördüm çok mutlu oldum ama ultrason görüntüsü bile vermedi doktor. Birde doktor çift rahimlisin erken doğum riskin olabilir böbreklerdede sorun oluyor çift rahimlerde dedi olmaması için ne yapmalıyım dedim hiçbirşey dedi😔
Doktorların bu kadar acımasız olması çok sinir bozucu.Devletin hastanesine devletin doktoruna gitmeye korkar olduk resmen .madem yapılacak bişey yok neden insanları geriyor acaba 🙁

Kocaelinde oturuyorum,simdi evet görüyorum ki baya uygunmuş bizimkisi🤔

X