2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Cnm doktoruna sordun mu bana herhangi bir kanamada vs hemen acile gel dediler yani adetlede alakalı olabilir bazıları her adet tarihinde lekelenme yaşıyormuş hatta böyle hamile olduğunu anlamayanlar bile var
Doktor normal diyor canım 😕 pıhtı gelirse kırmızı kanama çok olursa acile git dediler

Canım banada 6 gün geride dedi çok önemsemedim ordayken olabiliyormuş diye ama eve gelip hesapladığımda geç döllenme tarihi 6 gün eklersem 10-11 aralık 16sında b hcg 242 çıktı 5-6 günde bu sonuç normal mi. Acaba herşey başta normaldide geri de mi kaldı sonradan diye düşünmeden edemiyorum 1 hafta sonra kontrol 1 hafta düşünür dururum artık ben bunu ☹️
Canım acikcasi ben de şimdilik çok önemsemiyorum olabiliyormuş böyle şeyler deyip geçiyorum olumsuz seyler düşünmek istemiyorum. 4 kere doktora gittim hepsinde bebiş geriden geliyor ama kendi rutininde düzenli gidiyor aslında diye düşünüyorum çünkü hep 4 yada 5 gün geriden görünüyor

O zaman senin minnoş neredeyse bizimkilerle bir gibi gidiyor doğru mu :KK68:
Canım acikcasi ben de şimdilik çok önemsemiyorum olabiliyormuş böyle şeyler deyip geçiyorum olumsuz seyler düşünmek istemiyorum. 4 kere doktora gittim hepsinde bebiş geriden geliyor ama kendi rutininde düzenli gidiyor aslında diye düşünüyorum çünkü hep 4 yada 5 gün geriden görünüyor

Merhaba bende doğum paketi dahil sağlık sigortası var. Ben bu bilgiden dolayı geçen yıl buna geçmiştim. Ama burda bir arkadaş sorup hamile bile olsan geçersen kullanılabileceğini söyledi. En doğru bilgi acentadan alınır bence veya müşteri hizmetlerinden. Sağlık sigortasından sigortaya bile değişir.
Teşekkür ederim cevabınız için, aradım aslında onları dw ama ulaşamadık tekrar deneriz 🥰

Benim tamamlayici saglik sigortam var canim. Bende dogum paketi ekletmek istemistim. Maalesef bekleme suresi diye bisi varmis. Sigorta markasina gore degisiyor. Ya 6 ay bekleyip hamile kalicaksin yada sigorta baslangicindan sonra 1 sene sonrasinda odemeye baslar seklindeydi. Yani 2. Senesine tekrar kayit olunca odemeye baslayacak yani oda olmuyordu. Kaldi benimde mecburen oduyorum 🥺 o siralar arastirmistim bekleme suresi olmayan sigorta bulamamistim. Isterseniz sizde bakin baska sirketlere ama pek sanmiyorum. Bu arada fiyatlari da zaten 12.000 civariydi. Bide sartlara son anda bi sebeple uymam yazik olur diye haziran ayinda konustugumda cesaret edememistim. Ki tamam desem 5 ay sonra hamile kalicakmisim yanacakmis...
Ayy saçma bi durummuş ya bilsem ocaktan önce 15 bine teklif ettiği doğum paketini alırdım hastanenin, şimdi kim bilir ne kadar olmuştur sizin de kötü denk gelmiş ama nasip diyelim tabi yine de 🥰

Ben bel fıtığı ameliyatı odlum bu yıl ben de bunu kara kara düşünüyorum😟
Bende de 2 tan bel fıtığı var, ameliyat olmadım ama bi tutuluyorum 10 iğne yemeden eski Halime dönemiyorum, 2 kere tutuldum şimdiye kadar, allahtan ikisi de hamileliğimde değildi, hamileyken de zorladı ama baya, diz kapağıma kadar iniyordu ağrısı dikkat etmediğim zaman, hiç kara kara düşünme dikkat ederek atlatırız süreci inşallahhh

Bende de 2 tan bel fıtığı var, ameliyat olmadım ama bi tutuluyorum 10 iğne yemeden eski Halime dönemiyorum, 2 kere tutuldum şimdiye kadar, allahtan ikisi de hamileliğimde değildi, hamileyken de zorladı ama baya, diz kapağıma kadar iniyordu ağrısı dikkat etmediğim zaman, hiç kara kara düşünme dikkat ederek atlatırız süreci inşallahhh
İnşallah canım . ameliyat olmadan önce bende iğnesiz düzelmiyordum sonra yine tekrar. Ameliyat oldum o durumlar geçti ama hala bel ağrısı var ben de.

Kızlar ikili tarama testi mi deniliyor tam adını bilmiyorum ama 11-14 arası yapılan teste gün almaya başlayan var mı? Bana doktor ayın 27sine gün verdi, randevu kagıdı arkasında havlulunuzu yanınızda getirmeyi unutmayın yazıyor havlu ne alaka 🤷‍♀️
ben 17 ocakta yaptiracagim bugun aldim randvu. ama havlu felan bisi denmedi bana. bi kan alcaklar bide ultrasondan bakcaklar

Merhaba ,hepimiz sanırım bazen bu endişeye kapılıyoruz.İnşallah sağlıklıdır hepsi güvendedir.

ben ayın 17sinde gideceğim ikili tarama için.Doktorum çok önceden verdi randevusunu .ama bana havlu falan bişey demedi 😀 ne yapacaklarmış ay havluyu 👀
ayyy bende 17sinde gidecegim hem ikinci kontrolum hem de ikili yaptircam😍

Evet ayda bir gidiyorum, 10 gün içerisinde tekrar muayene ücretsiz oluyor .ben prof olmasını çok istemiştim.Bir de erkek olmasını 🥲 hem prof hem erkek hem riskli gebelik uzmanı bulduk ama biraz pahalıya geliyor.Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz ? 540 çok uygun gerçekten .
Benim doktorum da erkek profesör afyonda bu arada . 400 tlydi 450 olmuş şaşırdım 50 tl artışa.

Kızlar ya midemin cok bulandigi haftalar ceviz yiyordum ve tiksindim biraktim. simdi bulantilarim bitti ceviz yiyeyim diyorum yok gitmiyo bogazmdan tiksindim bir kere. ama bebise yararli cok diyorlar yiyemiyorum.vicdanim sizliyor. bi findik yiyebiliyorum. bide canim cok cekti visne suyu ictim bir bardak cok zarari yoktur umarim

Kızlar ya midemin cok bulandigi haftalar ceviz yiyordum ve tiksindim biraktim. simdi bulantilarim bitti ceviz yiyeyim diyorum yok gitmiyo bogazmdan tiksindim bir kere. ama bebise yararli cok diyorlar yiyemiyorum.vicdanim sizliyor. bi findik yiyebiliyorum. bide canim cok cekti visne suyu ictim bir bardak cok zarari yoktur umarim
Bende en bastan yemeye denedim günlük kuruyemiş porsiyonu faydali diye,yok canım gitmiyor,bıraktım 😔😶 vişne suyu zararlı mi ki oyle yazdın canım ?ben hep iciyorum ev yapımı🤔

Benim tamamlayici saglik sigortam var canim. Bende dogum paketi ekletmek istemistim. Maalesef bekleme suresi diye bisi varmis. Sigorta markasina gore degisiyor. Ya 6 ay bekleyip hamile kalicaksin yada sigorta baslangicindan sonra 1 sene sonrasinda odemeye baslar seklindeydi. Yani 2. Senesine tekrar kayit olunca odemeye baslayacak yani oda olmuyordu. Kaldi benimde mecburen oduyorum 🥺 o siralar arastirmistim bekleme suresi olmayan sigorta bulamamistim. Isterseniz sizde bakin baska sirketlere ama pek sanmiyorum. Bu arada fiyatlari da zaten 12.000 civariydi. Bide sartlara son anda bi sebeple uymam yazik olur diye haziran ayinda konustugumda cesaret edememistim. Ki tamam desem 5 ay sonra hamile kalicakmisim yanacakmis...
Biz de temmuz ayinda yaptirdik sigortayi, bi adet dönemi sonra hamile kalabilecegim seklinde kurali vardi, anadolu sigorta. Ama dogumu bir ayla kurtarmiyor🙈 tekrar yenileyebilecek miyiz yoksa dogum olacak diye yuksek fiyat mi verirler hic bilemiyoruz🙄 dogum paketli sigortalar oluyormus, zaten temmuza kadar bizim var diye onu da yaptiramiyoruz. Ciddi arada kaldik. Neyse bebegimiz saglikla dogsun, böyle seyler pek hesap kitap yapmaya gelmez deyip teselli buluyoruz😅

X