2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Devlet hastanesinde bir kuyruk oluyor aklın durur. Yani eski makineler ile bakıyorlar ve günde her dr en az 30 hasta bakıyordur yanlış şeyler söylemesi mümkün. Bana devlet hastanesindeki Dr kanama alanın var kese oluşumu başlamış bak burda dedi halbuki kanamam hiç olmadı 🧿 kimyasal olabilir dedi. Özele gittim son model cihazlarla baktı Dr kanama alanı yok rahim kalinlasmis daha kese yok herşey yolunda dedi. Keseyi nasıl salladı bilmiyorum üstelik daha 3 haftalikti 😂
Yok canım özele gidiyorum hem de profesör adam. Neyse inşallah haklı çıkmaz dış gebelik fln degildir de yarın keseyi görürüz

Kızlar göğüs uçlarım o kadar kaşınıyor ki ,yırtacak kadar kaşısam da geçmiyor .Var mı yaşayan aranızda? Ne yapmalı? 🥹
Benimde göğsüm ve karnım kaşınıyor canım . Baktım internetten çatlak alametiymiş. Zayıf hamile kaldım şimdiden karnım hafif belirdi heralde çatır çatır çatlayacam. 🤣🤣

Hayat su Hayat su canım sağlıkla gelsin kuzun🤲 sen işin göbeğinden, çok güzel bir mesleğin var, Rabbim güç kuvvet versin🤲 bana Özlem Soyutemizi söylediler, iyi yorum da duydum kötü de 🤔 savascii savascii adlı arkadaşta ona gidiyor ve çok memnun... Sen de bir tecrübe et bakalım, bize düşüncelerini yazarsın. Biz daha çok küçüğüz biraz büyüyüp öyle gidelim diyoruz.

Hayat su Hayat su canım sağlıkla gelsin kuzun🤲 sen işin göbeğinden, çok güzel bir mesleğin var, Rabbim güç kuvvet versin🤲 bana Özlem Soyutemizi söylediler, iyi yorum da duydum kötü de 🤔 savascii savascii adlı arkadaşta ona gidiyor ve çok memnun... Sen de bir tecrübe et bakalım, bize düşüncelerini yazarsın. Biz daha çok küçüğüz biraz büyüyüp öyle gidelim diyoruz.
Evet canım ben özlem hocaya gidiyorum memnunum kendisinden gereksiz bilgiler verip insanı strese sokmuyor hiç . Ben tavsiye ediyorum ama kendinizde bi gidip karar vermelisiniz.😊

Benimki de bu fitil olarak kullaniyorum ben. Doktorda fitil olarak kullan dedi. Eczacidan alirken de fitil olarak anlatmis. Icinde agiz yoluyla alinir yaziyodu. Kafam karismisti. Hatta burdan fitil dediginiz vajinadan demi arkadaslar diye sormustum. 😁 yaklasik 10 gundur kullaniyorum insallah fitildir ya bak gene kafam karisti hahahah 😁
Günaydın canım. Ay evet ya aynı senin yaşadığını yasadim 😅 emin olamadığım için akşam alamadım. Prospektüsünde ağız yoluyla yazıyor. Doktor fitil diyor. Kafalar bir milyon 😄

Benimde göğsüm ve karnım kaşınıyor canım . Baktım internetten çatlak alametiymiş. Zayıf hamile kaldım şimdiden karnım hafif belirdi heralde çatır çatır çatlayacam. 🤣🤣
Bende tam aksine zayıf değilim aslında bir de çevresi değil sadece ucu kaşınınca bi garip geldi.Siz krem kullanıyor musunuz çatlamamak için ,zayıfsanız alın bence mutlaka 🙈

Ama daha çok ufak belli ki... Görülmesi neredeyse imkansız... Acele etmeyin derim hani hemen böyle negatif düşünmeyin, geç döllenmedir belki... İyi düşün iyi olsun kuzum.
Betam çarşamba 190 cuma 450 çıktı ama doktor dış gebelik olabilir dedi .Yarın muayene ye gidicem bu defa da bebek yok kalp atışı yok der mi .muayene de görünür mü duyulur mu diye ondan sordum

Kızlar bişey sorucam size
Hareketlerınıze aşırı dıkkat edıyormusunuz
Mesela eğilmek,
Evi süpürmek
Ayakkabı bağlamak vs..
Nasıl oturacagımı şaşırdım 😀
Nie böyle oldum ki
Namazı bile oturarak kılmaya başladım
Bn mi abartıyorum ki?
Canım ben özellikle bir kısıtlamaya gitmedim ağır kaldırmamak dışında. Ama zaten o bana hissettiriyor yapmamam gerekiyorsa agrım oluyor ya da rahatsızlık veriyor karnım kasıklarım... :)
LgG değeri var ya canım ilkinde o sonucun lgM olanına bakacasın. Ordaki antirubellanın yüksek çıkması önemli değil. O geçmişte geçirdiğini gösteriyor. M değerine bakacaksın
aman da aman maşallah grubumuza artık on haftalar gelmiş :) hoşgelmiş darısı 20lere 30 lara 40 lara sağlıkla inşallah :)

Günaydın canım. Ay evet ya aynı senin yaşadığını yasadim 😅 emin olamadığım için akşam alamadım. Prospektüsünde ağız yoluyla yazıyor. Doktor fitil diyor. Kafalar bir milyon 😄
Insan ağzından alması gerekeni yanlış anlayıp yanlış yerden almak istemiyor tabi 😁 ama kesin bilgi bu ilac iki sekildede alinabiliyor 🤭

11 yıl öncenin kesesi
6+2 de kese ve kalp atışını duymuşuz
NOT almıştım ben
Her doktor muayenesinde
Bebiş kaç gr
Bn kaç kıloyum
Ne olmuş ne bitmiş
Günlüğü var oğlumun 🤭
Bn şimdi burdan bakıcam kontrol etcem😇

Eklentiler

• IMG_20221228_091227.jpg
    IMG_20221228_091227.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 51
İşin ilginci bunu da bana( çok da gerekmedikçe bakılmaması gerektiğini) ilk doktorum söylemişti. :) Bence doktorlar kendi aralarında çok konuda ikiye ayrılıyorlar :)
Benim doktorum tam tersi bana maket üzerinde anlattı . Aletin nereye kadar gidebildiğini rahmin ve bebeğin nerde olduğunu ve hiç bir zararın olmadığını .vaj ultrason erken dönemde en sağlıklı görebildiğimiz şey dedi. Bence bu konuda kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgi var. Benimde hep çevremde aman vaj bakılmaması lazım gibi söylenti var. Ben gebeliğimin en başından beri vaj ultrasonla muane oluyorum.

Kizlar günaydin. dünde aynisini yazdim ama bugun gene sormak istiyorum. Kucuk bir dogu ilindeyiz. dr bulmak benim icin cok zordu. herkesin onerdigi bir dr buldum. bitane daha var ama onu tercih etmemistik. Simdi benim dun torch testi sonuclarinda 2 yuksek deger gorunce hayliyle tedirgin oldum. doktor ilk muanede devlette yaptir sonuclari benimle paylasirsin demisti. bende attim dun. Ekran goruntusu ve ustunede yazi seklinde attm parca parca bile yazmadm rahatsiz etmemek icin. tedirginim yuksek oldugu icin doktor bey felan yazdm kendimi tanittm vs. adam dün aksam 6da yazdm hala cevap vermedi. dun aksam 7de goruldu yapti birakti. ya bu doktorun cevap vermesi gerekmiyo mu ? ben mi buyutuyorum. orda sonucta tedirgin olusumu yazmisim. allahtan kuzenim kadin dogumcu onu rahatsiz ettm bidaha. oda sagolsn oyle guzel aciklamayla yazmiski. kendi doktorumdan hala ses yok!! siz olsaniz napardiniz akil verin. ocak 16da 2li taramam ve kontrolum olcak.

Kizlar günaydin. dünde aynisini yazdim ama bugun gene sormak istiyorum. Kucuk bir dogu ilindeyiz. dr bulmak benim icin cok zordu. herkesin onerdigi bir dr buldum. bitane daha var ama onu tercih etmemistik. Simdi benim dun torch testi sonuclarinda 2 yuksek deger gorunce hayliyle tedirgin oldum. doktor ilk muanede devlette yaptir sonuclari benimle paylasirsin demisti. bende attim dun. Ekran goruntusu ve ustunede yazi seklinde attm parca parca bile yazmadm rahatsiz etmemek icin. tedirginim yuksek oldugu icin doktor bey felan yazdm kendimi tanittm vs. adam dün aksam 6da yazdm hala cevap vermedi. dun aksam 7de goruldu yapti birakti. ya bu doktorun cevap vermesi gerekmiyo mu ? ben mi buyutuyorum. orda sonucta tedirgin olusumu yazmisim. allahtan kuzenim kadin dogumcu onu rahatsiz ettm bidaha. ama sagolsn oyle guzel aciklamayla yazmiski. kendi doktorumdan hala ses yok!! siz olsaniz napardiniz akil verin. ocak 16da 2li taramam ve kontrolum olcak.
Doktorun yoğun olabilir canım dediğin gibiyse. Bir kez daha yaz en azından Hocam? tarzı bişey yaz gönder cevap gelmezse yanına gittiğinde bu durumdan rahatsızlık duydugunu söyle. Tavrına göre değiştir doktorunu bence...

Kizlar günaydin. dünde aynisini yazdim ama bugun gene sormak istiyorum. Kucuk bir dogu ilindeyiz. dr bulmak benim icin cok zordu. herkesin onerdigi bir dr buldum. bitane daha var ama onu tercih etmemistik. Simdi benim dun torch testi sonuclarinda 2 yuksek deger gorunce hayliyle tedirgin oldum. doktor ilk muanede devlette yaptir sonuclari benimle paylasirsin demisti. bende attim dun. Ekran goruntusu ve ustunede yazi seklinde attm parca parca bile yazmadm rahatsiz etmemek icin. tedirginim yuksek oldugu icin doktor bey felan yazdm kendimi tanittm vs. adam dün aksam 6da yazdm hala cevap vermedi. dun aksam 7de goruldu yapti birakti. ya bu doktorun cevap vermesi gerekmiyo mu ? ben mi buyutuyorum. orda sonucta tedirgin olusumu yazmisim. allahtan kuzenim kadin dogumcu onu rahatsiz ettm bidaha. ama sagolsn oyle guzel aciklamayla yazmiski. kendi doktorumdan hala ses yok!! siz olsaniz napardiniz akil verin. ocak 16da 2li taramam ve kontrolum olcak.
Cnm bnde olsam tedirgım olurdum fakat doktorlar çok kısıtlı dıyorsun
İstersen Baska doktora göster Bi doktor daha var demişsin

Arkadaslar bu sabah lavoboya gittiğimde peceteye kahverengi-pembemsi bir akinti geldi bu arada 8+2iz,tedirgin oldum doktora yazdim,muayeneye çağırmadı kan sulandirici kullanıyorsun lekeleme olabilir diyor,aramizda ayni durumu yaşayanlar ne yaptınız? Ne yapacağımı bilemiyorum,stres yapmak da istemiyorum,ama kalbim güm güm güm atıyor 😔

Arkadaslar bu sabah lavoboya gittiğimde peceteye kahverengi-pembemsi bir akinti geldi bu arada 8+2iz,tedirgin oldum doktora yazdim,muayeneye çağırmadı kan sulandirici kullanıyorsun lekeleme olabilir diyor,aramizda ayni durumu yaşayanlar ne yaptınız? Ne yapacağımı bilemiyorum,stres yapmak da istemiyorum,ama kalbim güm güm güm atıyor 😔
Günaydın. Kahverengi lekeler eski kan anlamına geliyor bildiğim kadarıyla. Yeni kanama oluşsa kırmızımsı lekeler olur. Doktor da çok ciddiye almadiysa endişelenmeye gerek yok. Gereksiz stres yapma canım. Artarsa kırmızıya dönerse doktora gidersin

X