2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın. Kahverengi lekeler eski kan anlamına geliyor bildiğim kadarıyla. Yeni kanama oluşsa kırmızımsı lekeler olur. Doktor da çok ciddiye almadiysa endişelenmeye gerek yok. Gereksiz stres yapma canım. Artarsa kırmızıya dönerse doktora gidersin
Cok sagol canım,uykudan uyanınca istemeden acayip panikledim😔

11 yıl öncenin kesesi
6+2 de kese ve kalp atışını duymuşuz
NOT almıştım ben
Her doktor muayenesinde
Bebiş kaç gr
Bn kaç kıloyum
Ne olmuş ne bitmiş
Günlüğü var oğlumun 🤭
Bn şimdi burdan bakıcam kontrol etcem😇
Benim de 2011 Nisan doğumlu bir kızım var. Kardeşi doğarsa inşallah aralarında 12 yaş fark olacak 🥰

İşin ilginci bunu da bana( çok da gerekmedikçe bakılmaması gerektiğini) ilk doktorum söylemişti. :) Bence doktorlar kendi aralarında çok konuda ikiye ayrılıyorlar :)
Cidden mi 😂 kesinlikle öyle ya hangisine inanacağımızı bilmiyorum cidden . Burada bazı hikayeleri okudukça şoka giriyorum nasıl böle doktordan doktora değişebiliyor diye

Yaş, memleket, son adet tarihi ve doktorun kim cnm, hoşgeldin :)
öncelikle hosbuldum tesekkür ederim, yasim 36. son adet tarihim benim düsük oldugu icin uzun sürdü o yüzdende yumurtlamam biraz gecikti, ama 22.11 baz alabiliriz. doktorum suan icin yurtdisinda ama istanbula yerlesicez subatta. dogumu yurtdisinda gerceklestirecegim insallah ama kontrollere burda gitmek istiyorum tavsiyeler varsa benim icin cok iyi olur :)

Kızlar bişey sorucam size
Hareketlerınıze aşırı dıkkat edıyormusunuz
Mesela eğilmek,
Evi süpürmek
Ayakkabı bağlamak vs..
Nasıl oturacagımı şaşırdım 😀
Nie böyle oldum ki
Namazı bile oturarak kılmaya başladım
Bn mi abartıyorum ki?
Ağır kaldırmamak ve bir yere çok uzanmamaya dikkat ediyorum. Onun dışında sporu bıraktım yürüyüşe devam hayata normal devam ediyorum. Yatana kadar ayaktayım zaten mağlum ben de iyi küçük bebe daha var

Bende tam aksine zayıf değilim aslında bir de çevresi değil sadece ucu kaşınınca bi garip geldi.Siz krem kullanıyor musunuz çatlamamak için ,zayıfsanız alın bence mutlaka 🙈
🥲🥲 Bu kadar hemen karın büyümesi olacağını asla tahmin etmediğim icin almamistim . Normal kremimden sürdüm. İnşallah güzel çatlak kremleri buluruz da çatlamayız

Bende taze transfer oldum yumurta geliştirici iğneler sonradan çok yumurta geliştirmiş ve şuan koca koca yumurtalarım var o zaman sebep bu da olabilir. Doktorum korkulacak bi durumun yok diye banada demişti kendim gibi birini okuyunca daha da rahatlamadım değil 😅 dediğin iğnede gonalf sanırım 😅
Aynen gonalf 🤣 ama neden yaptım biliyo musun klomen içtim 5 yumurtam oldu. Gonalf kullanırken son gün gittiğimde 3 yumurta var sağ tarafta dedi solda yoktu. Bu iğne klomenin 15 katı etkili iğne ise neden 3 tane sağ tarafta oluştu dedim. İçinde kalanının hepsini vurdum kendime. Aşılama ile tutmazsa kendi kendine olur belki diye düşündüm 🤣

Benim de 2011 Nisan doğumlu bir kızım var. Kardeşi doğarsa inşallah aralarında 12 yaş fark olacak 🥰
Masallah cnm
Benim oğlumda 2012 doğumlu
Bn zten aralarında hep yaş farkı olsun istemıştım

Oğlumu çok rahat buyuttum
Bunuda inşallah rahat buyuturum
2 çocuk üüst üste olunca zor oluyor

Kızlar progestan yazdı bugün doktor ağız yoluyla mı alacağım. Fitil gibi değil sanki bu🤭
Bana da geçen hafta yazdı canım hem fitil olarak hem ağızdan kullanılabiliyor bu ilaç. Ben yazarken sordum hatta doktora fitil olarakmı kullanacağım diye o da evet dedi eczacı ağız yoluyla tok falan dese de sen benim dediğim gibi kullan dedi 😄

Kızlar bugün muayeneye geldim takvime göre 7+6, ultrasonla göre 6+2 çıktı bide kalbi oluşmuş ama ben nefes aldıkça yer değiştirdiği için duymak çok zor şuan dedi 1 ay sonraya randevu verdi sizce bunlar sıkıntı olacak şeyler mi
Sanmiyorum canim bende dün gittim 6+0 oldum kalbi icin haftaya cagirdi doktorum sknti etme kendine insallah birsey yoktur

🥲🥲 Bu kadar hemen karın büyümesi olacağını asla tahmin etmediğim icin almamistim . Normal kremimden sürdüm. İnşallah güzel çatlak kremleri buluruz da çatlamayız
Annenin vücudu catladiysa cnm her türlü catliyorsun ben neler kullandim yine de harita gibiyim 😆

X