2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canim onu eczacı yazmis. Doktor fitil veriyorum demişti sabah bana. Ben hem ilacı hem de eczacının notunu görünce kafam karıştı 😄😄 size soram didim
Doktor günde kaç kere kullanacagini söyledi mi bak fitil olarak üç kere kullanan varmış günde doktora sorsan aslında bizim de aczaneci bir şey yazmadı doktorum dedi aç tok farketmez günde bir kere kullan uyumadan önce kullanırsan daha rahat edersin dedi

Vajinal ultrason çok tercih edilen bir durum değil. Aksi bir şey olmadığı sürece doktorlar da kullanmaz. Siz neden sordunuz bir sorun mu hissettiniz ?
Benim doktorum tam tersi bana maket üzerinde anlattı . Aletin nereye kadar gidebildiğini rahmin ve bebeğin nerde olduğunu ve hiç bir zararın olmadığını .vaj ultrason erken dönemde en sağlıklı görebildiğimiz şey dedi. Bence bu konuda kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgi var. Benimde hep çevremde aman vaj bakılmaması lazım gibi söylenti var. Ben gebeliğimin en başından beri vaj ultrasonla muane oluyorum.

Doktor günde kaç kere kullanacagini söyledi mi bak fitil olarak üç kere kullanan varmış günde doktora sorsan aslında bizim de aczaneci bir şey yazmadı doktorum dedi aç tok farketmez günde bir kere kullan uyumadan önce kullanırsan daha rahat edersin dedi
Günde 1 kere kullan dedi canım. Aç tok bir şey demedi. Aynı ilaç hem fitil gibi hem ağız yoluyla demekki ilginç 😄

Benim bugün aile hekimim soyledi dedi pazartesi gidiceksin zaten kan testi de ertesi gün çıkar en iyisi Perşembe tekrar kan ver takip edelim dedi
Kız günün geçmiş miydi erken öyle oluyor mu muayene
Ultrasonla baktı kizz. Daha ayın 23 uydu. Daha benim bat bugün. ☺️ Seninde öyle değil mi kuzum

Sağlık ocağına kan sonuçlarını almaya gittiğimde doktorum dedi git acilde tekrar kan ver dedi lekelenme için de doktorunla görüş ben bir şey veremem o konuda dedi bende o zaman direk sıra alıp doktora muayene olayım dedim o istedi kan testini tekrar verdim özelde 74 çıktı 26 sında 23 ünde 41 çıkmıştı doktorum bence gebelik normale ilerliyor dedi pazartesi tekrar gel dedi
Anladım canım iyi yapmıssın tabii hayırlsıısyla sağlıkla ilerlesnn bende yarın ilk doktor muayenesıne gidicem artık gideyimm duramıyorum içeride neler oluyor bitiyor bır baksın 🤩🙈🙈

Rica ederim💓 ben cok geç yaptırdım ikili testim temiz cıkınca gerek görmemiştim ama detaylı ultrason zamanı kalpte parlama görünce doktor genetik bozuklundanda kaynaklabileceğini ama cogunlukla önemsiz olduğunu söylemişti ama yuzde birde olsa genetik bozuklundan mı diye öğrenmek istedik ve nifty testi istedi yaklasık 6aylık civarıydım beklemek cok zordu 20 gün civarı
Smdıki aklım olsa sizede tavsiyem en erken ne zaman yapılıyorsa ozaman yaptırın heralde 10.haftada mı 14 mü sanırım ozamanlar yaptırabilir . Enazından detaylıda birşeylerde şüpelenip acabamı dediğinde kafanız rahat olur enazından genetik bozukluktan kaynaklanmadıgını bilirsiniz. detaylı zamanı geldiğinde artık hersey için baya bir geç oluyor
İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi çok teşekkür ederiz.

Benimki de bu fitil olarak kullaniyorum ben. Doktorda fitil olarak kullan dedi. Eczacidan alirken de fitil olarak anlatmis. Icinde agiz yoluyla alinir yaziyodu. Kafam karismisti. Hatta burdan fitil dediginiz vajinadan demi arkadaslar diye sormustum. 😁 yaklasik 10 gundur kullaniyorum insallah fitildir ya bak gene kafam karisti hahahah 😁

Kizlar ya benim sürekli kasıklarımda ağrı var ama.surekli. Çok şiddetli değil ama var yani. Hatta bu sancılar var diye gidip test verdim. Normal midir acaba korkuyorum. Dış gebelik vs ne zaman rahatlayacagiz ya

Anladım canım iyi yapmıssın tabii hayırlsıısyla sağlıkla ilerlesnn bende yarın ilk doktor muayenesıne gidicem artık gideyimm duramıyorum içeride neler oluyor bitiyor bır baksın 🤩🙈🙈
Ayyy kız çok heyecanlı ben pazartesiye kadar nasıl beklicem onu dusunuyorum o zamana kadar adet 7 8 gün gecikmiş oluyor hana da dua edin de görelim keseyi😍

Yok bebiş benim bat 25 i idi 28 günde bir regl oluyorum ben 23 ünde ilk kanimi verdim 😂 senin erken döllenme olmuş benim zaten yumurtlama gecikmisti çatlama 12 sinde olmuştu
Bnımde bat bugun cmm
15i gibi çatladı galiba

Bnımde ayın 22sınde hcg 4,18 idi
Çok erken öğrendım 😏
Şimdide zaman geçmiyor

Hayat su Hayat su canım, ben buralarda yeniyim, sen yerlisi misin? Senin ilk bebek mi? Etraftan öneriler yok mu? Benim dikkatimi çeken ne kadar çok erkek doktor var kadın doğumcu olarak Malatya'da
Kuzum benim ikinci senem Malatya da ebe olarak görev yapıyorum ilçesinde😇 devamlı gittiğim doktorum vardı Ankara ya gitti o da😕 gözde sıtma pınarı hastanesinde özlem soyutemiz gül diye bir doktor var galiba ona baslicam🥰 bebeğim ilk olacak inşallah sağlıkla ilerlerse 🤲üçüncü tüp Bebek tedavim bu benim pzt günü muayene olacam ilk kontrol umarım güzel haberler alırım ❤️ben önce devlet hastanesi nde muayene olup tahlil yaptıracam ama 😇

X