2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Merhaba bilgiler icin tesekkur ederim 💛 kacinci haftada yaptirdiniz peki bu testi?
Rica ederim💓 ben cok geç yaptırdım ikili testim temiz cıkınca gerek görmemiştim ama detaylı ultrason zamanı kalpte parlama görünce doktor genetik bozuklundanda kaynaklabileceğini ama cogunlukla önemsiz olduğunu söylemişti ama yuzde birde olsa genetik bozuklundan mı diye öğrenmek istedik ve nifty testi istedi yaklasık 6aylık civarıydım beklemek cok zordu 20 gün civarı
Smdıki aklım olsa sizede tavsiyem en erken ne zaman yapılıyorsa ozaman yaptırın heralde 10.haftada mı 14 mü sanırım ozamanlar yaptırabilir . Enazından detaylıda birşeylerde şüpelenip acabamı dediğinde kafanız rahat olur enazından genetik bozukluktan kaynaklanmadıgını bilirsiniz. detaylı zamanı geldiğinde artık hersey için baya bir geç oluyor

@Tikabasa bize söylüyorlar sen 38,
3 ay sonra bende 38
nifty diyorlar ikili tarama testi yerine yapılıyormuş bı araştıralım bebişim kimse üzerine alınmadı bu konu kesin bizlik 😂😂😂
Ben de 37 yaşındayım doktorum 2li tarama yerine fetal dna testi önerdi, nipt ya da nifty diye geçiyor farklı çeşitleri sanırım, ankaradayım ben burada yapıyorlar hastanede yapılacak sanırım

Ben de 37 yaşındayım doktorum 2li tarama yerine fetal dna testi önerdi, nipt ya da nifty diye geçiyor farklı çeşitleri sanırım, ankaradayım ben burada yapıyorlar hastanede yapılacak sanırım
Aaa süper Ankara'da kayınvalidem gelip yaptırabilirim bende. Hangi hastane canım. Çankaya Kavaklıdere de oturuyordum yeni taşındım Hatay'a

Kızlar bişey sorucam size
Hareketlerınıze aşırı dıkkat edıyormusunuz
Mesela eğilmek,
Evi süpürmek
Ayakkabı bağlamak vs..
Nasıl oturacagımı şaşırdım 😀
Nie böyle oldum ki
Namazı bile oturarak kılmaya başladım
Bn mi abartıyorum ki?
Valla ben oturnayı hiç sevmiyorum ban göre değil ama bir can taşıdıgımı düşününce vicdanen ve ılk 3 ay cok onemli olduğundan yavaşlatılmış gunluk rutin işlere devam edıyorum sağolsun eşim olunca buyuk bır kısmını üstleniyor ama aile hekiminn uyarılarını dıkkate alıyorum tabi özellikle agır kaldırmak biryere uzanmak gibi gibi

Rica ederim💓 ben cok geç yaptırdım ikili testim temiz cıkınca gerek görmemiştim ama detaylı ultrason zamanı kalpte parlama görünce doktor genetik bozuklundanda kaynaklabileceğini ama cogunlukla önemsiz olduğunu söylemişti ama yuzde birde olsa genetik bozuklundan mı diye öğrenmek istedik ve nifty testi istedi yaklasık 6aylık civarıydım beklemek cok zordu 20 gün civarı
Smdıki aklım olsa sizede tavsiyem en erken ne zaman yapılıyorsa ozaman yaptırın heralde 10.haftada mı 14 mü sanırım ozamanlar yaptırabilir . Enazından detaylıda birşeylerde şüpelenip acabamı dediğinde kafanız rahat olur enazından genetik bozukluktan kaynaklanmadıgını bilirsiniz. detaylı zamanı geldiğinde artık hersey için baya bir geç oluyor
Allah razi olsun canim cok güzel bilgilendirmissin🙏🏻 Ben de ikili testte risk görülürse durduk yere stres yapip bide bunun sonucunu beklememek icin yaptirmak istiyordum. Siz de böyle söyleyince daha bi netlestim💛

Aaa süper Ankara'da kayınvalidem gelip yaptırabilirim bende. Hangi hastane canım. Çankaya Kavaklıdere de oturuyordum yeni taşındım Hatay'a
Memoriala gidiyorum, bir sonraki randevumda detay soracağım doktoruma 7 ocakta, konuşmamızdan anladığım orada yapılacağıydı ama yanlış yönlendirmek istemem, belki kanı onlar alıp şirkete veriyorlardır.

Keseyi görmediği için dış gebelik olabilir dedi .göremez zaten erken yani anlamadım ki
Sadece beta artışına dayanarak mı bunu dedi canım? Ki öyleyse bile çok güzel artmış dış gebelikle ne alakası var ki.. bu doktorlar (bazıları) insana gereksiz evham yaptırmakta çok iyiler

Kızlar sat tarihi yaklaşıp kasıklarında ve belinde ağrı hisseden var mı. Gebelik yaşayanlar genelde olması gereken adet tarihinde bu ağrıları yaşadıklarını söylüyorlar. bugün ilk defa sabahtan beri midemin bulantısı kesilmedi ve ilk defa kustum 🤢 kasıklarımda ve belimde ağrı var hafiften. Benim gibi olan var mı?

Ayyy ben 5 lt su kaldırıyorum
Dün pazara gittim (3-5 poşet)
Çamasır sepeti desen her gün 🙄

Kızlar oldum olası devlet hastanelerini sevmem
İlk hanıleliğimde de özele gttım
Herseyin en iyisi, priması, en markalısı derken..
Fakat malum ekonumık kriz.
Bn devlet hastanesine gidicem
Gecen gittim evt kuyruk var
Makınalar eskı, özel hastaneye, doğuma falan okdar para veremem artık😪
Yanlış teshisler koyup seni evhamlı yaptıklarında da öyle düşünür müsün kankacim 😂

Bende kan tahlili vereyim diye HCG için gittim sadece Uzan muayene edecem dedi hayır diyemedim 😂
Benim bugün aile hekimim soyledi dedi pazartesi gidiceksin zaten kan testi de ertesi gün çıkar en iyisi Perşembe tekrar kan ver takip edelim dedi
Kız günün geçmiş miydi erken öyle oluyor mu muayene

X