2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Aynı şeyi ben de yaşıyorum ve sizi çok iyi anlıyorum. Doktorum o kadar alakasız ki ben sormadan hiçbir şey söylemiyor. Bi multivitamin verdi ilk bir ay bunu kullan dedi başka da bir şey söylemedi. Daha ilk hamileliğim nelere dikkat etmeliyim ne yemeliyim ne yememeliyim bunları söylemedi bile baktım muayeneyi bitiriyor ben çıkmadan önce merak ettiklerimi sordum. Kendisiyle devam etmeyi düşünmüyorum bu yüzden daha yolun başındayken değiştirmek en iyisi olacak sanırım.

Kızlar üstüne birde oğlum hasta oldu ateşi 40 ne çocuğa bakabiliyorum ne kendime gurbette olmak ne zor komşum ile konuştum Allah razı olsun bi kase çorba getirde gözüm açıldı
bende gurbetteyim canim bazen sadece annem olsa yanimda diyorum...onun yemekleri onun varligi suan en ihtiyacim oldugu zaman dilimindeyim cok gecmis olsun

Kızlar özellikle ilk çocuk tecrübesi olanlara kafamı çok kurcalayan bir şeyi sormak istiyorum. Bebeğiniz ilk doğduğu zamandan itibaren bir başkasının yardımına yaklaşık ne kadar süre ihtiyaç duydunuz? Çevremde bebeğiyle ilgilenirken yakınlarının yardımlarından memnun olan da var kendisine müdahele edildiği için şikayet eden de var. Bunları düşünmek için daha erken farkındayım ama bu durum benim kafamı çok karıştırıyor. Çevreye karşı tavır nasıl olmalı ve çocuk yetiştirirken çok fazla müdahale edilmesinin önüne nasıl geçilir tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

İyi yönleri de var kötü yönleri de, normalde herşeyine karışan ve sende sana birşeyler denmesine rahatsız olan bir tip isen sıkıntı olabilir, mesela Ben sezeryan olmuştum, İnternette çok araştırdıgım için sütün hemen gelmeyeceğini biliyordum ama annem ile kayın validem ikide bir gelip süt geldi mi, benim süt duvara sıçrardı yok duş al, yok şekerli hoşaf iç yok memen küçük bunda süt olsa ne kadar olacak ki derken benimki çok eğlenceli olmuştu (4. Yada 5.gün gibiydi sütüm gelmişti çok şükür)

Tecrübe değil aslında doğamız gereğince dünyaya geldikleri anda kimseye ihtiyaç bile duymuyorsun. Ben tek başıma baktım hem eve hem çocuklara. Karsan olunca kafanda karışıyor . ne annem ne kaynnnm var rahmetli ikiside 17 18 yaşında anne oldum ben kendim baktım şükürler olsun Rabbime ki.

Önceden de olurdu bulantılarım ara ara ama şimdiki durumla ilgisi olabilir mi? Ne denediysem geçmedi şu an en çok su içmem gereken dönem ama içemiyorum bazen geceleri bulantıyla uyanıyorum artık yanıma kova koydum

Benimde ilk gebeliğim canım yani 5 dk falan bakıyolar devlete de gitsen. Ben devlete gittiğimde 4+5 te kesemi göremedi o gün yerlesme kanaması yasayınca kendi doktoruma gittim özele 4+6 da keseyi gördü yani ilk doktor rasgele baktı zaten. Ama ben memnunum zaten keseye bakıyo bir sorun yoksa çok fazla ultrasonda bakılmakta iyi olmadıgından uzatmamıstır. Her aradığımda özel telefonunu acıyor mesela. Kalp atısını gördük dinletmek istemedi daha erken bebek rahatsız olabilir sestn dedi sonra 2 gün sonra gittik duyduk çok şükür yani en ufak ayrıntıları atlamıyolar ilgileniyorlar ama tabi devlettede ilgilenen çok var sadece bana ilgilenen denk gelmedi. Ama sen rahatsız olduysan sor mutlaka tatlı bir dille

Ayyyy nasıl sevindim anlatamam oh çok şükür bu dönemde en ufak şeyde korkutmayacak doktorla devam etmek gerekiyor gerçekten. Çok sevindim canım

Ayyyy nasıl sevindim anlatamam oh çok şükür bu dönemde en ufak şeyde korkutmayacak doktorla devam etmek gerekiyor gerçekten. Çok sevindim canım
Evet canım sormaa aklım çıkcaktı yerinden perişan oldum 3 gündür üzüntüden iyi ki de daha fazla beklemeyip gittim.. şuanda rüya gibi geliyo gördüklerim. Hangisi gerçek habgisi değil kafam allak bullak oldu.. aynen öyle gerçekten allah karşımıza iyi doktorlar çıkartsın onun stresinden kaybedebilirdim de allah korusun ..

Arkadaşlarım göğüs sızım geçti derken bulantılarım başladı beni rahat bırakmıyor sabahları öğlen 2 ye kadar ancak ki çubuk kraker yiyebiliyorum ondan da bıktım akşam sanki hamile değilmişim gibi şükür ama sabahları için bir Öner’iniz var mı kahvaltı yapamıyorum bir sorum daha olacak doktorlarınızın özellikle önerdiği yiyecekler var mı

En güzel yöntem herkese hehe deyip kendi bildiğini yapmak, ama bazen taze anneler kv veya kendi annelerine çok ön yargılı oluyor. Kitapların her zaman doğru olduğunu düşünmüyorum. Yaşayarak öğrendim ki tecrübe çok ayrı bir şey. Onları da dinlemek gerekir. Normal doğum olursa hiç kimseye ihtiyaç yok, emzirmesi alt değiştirmesi yıkaması vs. hepsini kendiniz yaparsınız ama sezeryanda kişinin bünyesine göre değişiyor ilk bir hafta yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Bir de lohusalık dönemi çok kalabalık olmasın, daha çekirdek aile olarak takılmak daha iyi, hastalık vs.durumlari da oluyor.

İlk muayenenin kısası makbuldür. Yurt dışında usg sayısı 9 ay boyunca 3-4 tür. İlk haftalar devlet hastanesinde kalp atışı dinletmezler görüldü derler mesela çünkü organlarının yeni yeni oluştuğu du dönemde ne kadar az müdahale o kadar iyi. Ama sonrasında dr sizinle konusabilirdi. Sanırım yoğun olduğu için konuşma kısmı da kısa olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…