2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
En güzel yöntem herkese hehe deyip kendi bildiğini yapmak, ama bazen taze anneler kv veya kendi annelerine çok ön yargılı oluyor. Kitapların her zaman doğru olduğunu düşünmüyorum. Yaşayarak öğrendim ki tecrübe çok ayrı bir şey. Onları da dinlemek gerekir. Normal doğum olursa hiç kimseye ihtiyaç yok, emzirmesi alt değiştirmesi yıkaması vs. hepsini kendiniz yaparsınız ama sezeryanda kişinin bünyesine göre değişiyor ilk bir hafta yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Bir de lohusalık dönemi çok kalabalık olmasın, daha çekirdek aile olarak takılmak daha iyi, hastalık vs.durumlari da oluyor.
Aynen her gelenin kucağına vermeyin bebeğinizi opmesinler ellerini yıkasınlar falan. Birde bizim burda adetli kadın bebeği görmez hani öyle bi inanc var. Benim kizda gelen yengem adetliydi bakmadi bebege oturdu sohbet falan gitti sonra. Ortalik salgin mikroplu hastalıkla dolaşıyor birde bebek kucuk olunca hasta olduğunu anlayamazsin Allah korusun küçük bebek hasta etmek büyük sorumluluklar ister. Gorumcem doğum yaptı bir hf sonra gittim bir hf bile olsa cocuk kendini toparlar biraz diye nede olsa hasta olsun istemem bizim yüzümüze ciğerleri küçücük daha onların.

Kizlar sizlere bi sorum olcak. bu benim ilk gebeligim ve tecrubesizim. simdi ben ilk kez doktora gittgmde ozel hastanede populer bir dr kendisi. ilk gebeligim oldgnu felan soyledm ultrasona hemen aldi 5 dk felan bakti kalp atisini dinletti. kan tahlili saglik ocagnda yaptirdm bakti yorumladi ama idrar testi fln istemedi. sonra iste ne yememem gerekenleri anlatti dikkat etmem gerekenleri ama boyle tavri cok aceleciydi. hani bi an once bitirmek gibiydi tavri ve bu bana degil esime de oyle gelmis. tamam alsin 1 saat yarim saat konussun demiyorum ama sonucta devlet hastanesi gibi muamele gordum anlamiyorum.devlete hic de gitmedim. simdi 2 li tarama icin gidecegim ve yine ayni tavirla karsilasirsam sizce uygun dille dra soylesem mi yoksa normal mi sizindemi muaneler boyle hizli geciliyor? ilk muane diye mi boyle hizli oldu acaba.
Doktor çok önemli içine sinmiyosa değiştir canım. Benim doktorum ilk kalp atışını duyunca aldı karşısına yarım saat konuştu . Ne tahlilleri yapıcağımızı nelere dikkat ediceğmi bi yarım saat konuştuk sorularımı sordum. İletişim çok önemli

Travazol kullanan var mı kızlar bu dönemde prospektüsüne baktım glukokortikoidler bebek gelişime olumsuz etki eder ilk 3 ay önerlmez diyor ilacın içeriğine baktım glukokortikoid yok. İçinde yoksa niye yazmışlar prospektüse kafam karıştı 🤔 doktora henüz gitmediğimden iletişimimde yok soramadım

Travazol kullanan var mı kızlar bu dönemde prospektüsüne baktım glukokortikoidler bebek gelişime olumsuz etki eder ilk 3 ay önerlmez diyor ilacın içeriğine baktım glukokortikoid yok. İçinde yoksa niye yazmışlar prospektüse kafam karıştı 🤔 doktora henüz gitmediğimden iletişimimde yok soramadım
Bende seboreik dermatit var o yuzden kullaniyordum. Kac doktora sorduysam icinde kortizon var kullanma dedi. Arada bir iki kacamak yaptim mecburen ama 🙄 simdi bepanthol sensiderm kullaniyorum onun yerine. Sordugum iki kadin dogumcu da biz krem bilmeyiz cildiyeye git hamile oldugunu soyle, o uygun ilac versin dedi bu arada.

Mervenur277 Mervenur277 biz burda yazismaya başlayalım zamanla kabullenirler 😜 okula kayıt olmak için can atan ancak ay farkıyla küçük kalan hevesli çocuklar gibiyiz di mi canım 😂😂
Ay aynen valla 😂😂ben iki gruba da yazicam çünkü belli olmaz bizimki Eylül başı Ağustos sonu ikisinden biri olabilir her an😂😂

Beni de ekler misiniz
Tabii ki tablodaki bilgilerden belli olanları paylaşırsanız ekleyelim

Beni de eklesek mi artık listeye 😍 pozitifbiri pozitifbiri
Yaa ne demek ne demek, yazın tablodaki bilgilerinizi ekleyem sona :)
Eylül de hiç yokmuş sorun olur mu ki 🤔
Ya sizsiz buraların dadı duzu yokkiii :)

Seni eklerse beni de ekler di mi pozitifbiri pozitifbiri 😂😂 zaten sezeryanla doğurcam yine muhtemelen Ağustos annesi olcam
HAdi gııııızzzz yaz bilgilerini ne demek ekler mii :sinirli:

Ay aynen valla 😂😂ben iki gruba da yazicam çünkü belli olmaz bizimki Eylül başı Ağustos sonu ikisinden biri olabilir her an😂😂
Zaten sizin burayi takip etmeniz daha cok yarariniza olabilir bence😊 ben de her seyi agustos basinda doguracaklardan ogreniyorum 😅 onlar benden önce yasiyor her seyi, belirtileri, doktor muayenelerini🙈

Arkadaşlarım göğüs sızım geçti derken bulantılarım başladı beni rahat bırakmıyor sabahları öğlen 2 ye kadar ancak ki çubuk kraker yiyebiliyorum ondan da bıktım akşam sanki hamile değilmişim gibi şükür ama sabahları için bir Öner’iniz var mı kahvaltı yapamıyorum bir sorum daha olacak doktorlarınızın özellikle önerdiği yiyecekler var mı
Canım benımde sabah canım hıc bırsey ıstemıyor kusmuyorum ama her yedıgımden mıdem bulanıp 2 lokmada doyuyorum ama saat 3 ten sonra ben o ben degılım masallah ıstahım acık yıyebılıyorum bulanmıyor mıdem ama kahvaltı kısmı hep aynı senaryo 6 haftalıgım

Zaten sizin burayi takip etmeniz daha cok yarariniza olabilir bence😊 ben de her seyi agustos basinda doguracaklardan ogreniyorum 😅 onlar benden önce yasiyor her seyi, belirtileri, doktor muayenelerini🙈
Aynen öyle balım bı örnekleme oluyor burada bize ki zaten büyük ihtimal regle göre 3 Eylül yazıyor ama agusotos sonu doğuracak gibiyim😂😂🙏🏻

Aramızdaki en minnoş anne sen olabilir misin Mervenur277 Mervenur277 :KK36:

Bu arada kızlar ben dün acillik oldum. Bulantı karın agrısı mide spazmı için gittim serum yaptılar geri döndüm. Koca ile çocuklar evde kaldılar resmen kendi göbeğimi kendim kestim :KK70: Bugün şükür daha iyiyim. Gaita testi istedi ama içimde bişey kalmayınca veremedim 😂 bir de dün doktoruma danışarak reflor probiyotik toz içtim o da bağırsaklarımı toparladı hemen... Ay ne berbat bişey o bulantııııı Allah yaşayanlara yardım etsin... 1 gün yaşadım tüm hayat kalitem bitti resmen...

Tabii ki tablodaki bilgilerden belli olanları paylaşırsanız ekleyelim

Yaa ne demek ne demek, yazın tablodaki bilgilerinizi ekleyem sona :)

Ya sizsiz buraların dadı duzu yokkiii :)

HAdi gııııızzzz yaz bilgilerini ne demek ekler mii :sinirli:
Yaş 30.
Son adet 07.11.2022
İlk çocuk.
Keseyi 20 Aralık da gördük ama haftaya ilgili bir şey demedi tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım 35 günlük falan demişti
Şehir Antalya

Bu arada kızlar ben dün acillik oldum. Bulantı karın agrısı mide spazmı için gittim serum yaptılar geri döndüm. Koca ile çocuklar evde kaldılar resmen kendi göbeğimi kendim kestim :KK70: Bugün şükür daha iyiyim. Gaita testi istedi ama içimde bişey kalmayınca veremedim 😂 bir de dün doktoruma danışarak reflor probiyotik toz içtim o da bağırsaklarımı toparladı hemen... Ay ne berbat bişey o bulantııııı Allah yaşayanlara yardım etsin... 1 gün yaşadım tüm hayat kalitem bitti resmen...
Cok gecmıs olsun canımm Allahım sıfa versın güç versin

Ay bende bu ayın sonlarına kaldım hemen hemen herkes benden önde bir yerden tecrübelerini paylaşamıyorsun ama çok şey öğreniyorsun 😅 bir iki haftaya ne olcak diye bakıyorum 😂

İnsanın hayat kalitesini düşürüyor resmen bulantılar. 1 haftadır hasta gibi yatıyorum

7+5 iim ama 6+5 dedi doktor normal dedi dollenmeyle alakali dedi kalp atışını duyduk pozitifbiri pozitifbiri 15 gun sonra gel dedi

Eklentiler

• 20221227_101915.jpg
    20221227_101915.jpg
    114,6 KB · Görüntüleme: 56
  • 20221227_101912.jpg
    20221227_101912.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 52

Olabilirim😂
Çok geçmiş olsun kuzum dikkat et henüz mide bulantısı çekmedim ben sen böyle diyorsan inşallah da çekmem daha yolun başındayım ama 😂😂

Kızlar merhaba. Cmt günü doktora gittim kese boyu4.3 mm çıktı. Doktor 5 haftalık ile uyumlu geç döllenme olmuş dedi normalde 6+2 olmam gerekiyorken xaten ben düşük bir değer ile öğrenmiştim. Yolk sac gözüktü ancak henüz kalp atışı duyamadık cumartesi tekrar kalp atışı İçin çağırdı sizce normal mi? Birde dünden beri göğüs hassasiyetim azaldı sanki endişeleniyorum kanama lekelenme vs hiç olmadı çok şükür şeffaf akıntım var . Midem bulantımda suana kadar maks 3 kere olmuştur. Bu yasadıklarım normal mi görüşlerinize ihtiyacım var

X