2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bebeklerinizin eşyalarını saklıyor musunuz? Bana arada geliyorlar kesinlikle ikinciyi yapmayacağım diyorum her şeyi elden çıkarmak istiyorum, kıyafetlerinin oyuncaklarının bazılarını verdim bile ama hala bir sürü şey var. Ne yapsam saklasam mı, evimizde doğru düzgün yer yok yayıntı istemiyorum. İkinci olsa bile en az 4 yıl beklerim, bu kadar zaman bebek eşyası saklamak mantıklı mı 😕
Ben özel olanları saklıyorum. Uzay 'a yakışan kıyafetlerini ilk giydiği hastane çıkışını.. İlk çıngırağı ilk tulumu gibi ..
37 yaşımdayım. Annemin bana giydirdiği tayt yelek vs ben oğluma giydirdim halada giydiriyorum çok güzel bi duygu..

Bizim çocuklar emdikleri için mi yemiyorlar acaba? Dün bir arkadaşımla buluştum, oğlu günde iki defa mama içiyormuş onun dışında sürekli ek gıda yiyormuş, daha 9 aylık falan. Benimki bütün gün memede bütün gece memede, oyun oynarken bile gelip memeyi aç diye üzerimi çekiştiriyor, ondan mı acıkmıyor ya. Önceden daha güzel yiyordu artık istemiyor hiç. Beslenemiyor diye üzülüyorum, 2 yaşa kadar emse o zamana kadar yemeyecek mi yani 😕

Ben özel olanları saklıyorum. Uzay 'a yakışan kıyafetlerini ilk giydiği hastane çıkışını.. İlk çıngırağı ilk tulumu gibi ..
37 yaşımdayım. Annemin bana giydirdiği tayt yelek vs ben oğluma giydirdim halada giydiriyorum çok güzel bi duygu..
Öyle şeyleri ben de sakladım canım, ama veriyorum diğerlerini öyle karar verdim ya oyun halısını piyanolu halısını da bu hafta verdim. Nasılsa alınır ya da bize de verilir herkes her yıl çocuk yapıyor zaten 😅

Ya maşallah canım benimde oğlum doğum gününden bir hafta önce yürüdü ağustos başı gbi 12 aylığa yaklaşırken ayakkabısı almak istiyorum ama emin olamadım mağazada da hep 22 numara başlıyor bulundugumuz il de mecbur netten alcm 20 numara karar veremedik
Viccoda ben de küçik numara bulamadım. Lc den buldum aldım

Bizim çocuklar emdikleri için mi yemiyorlar acaba? Dün bir arkadaşımla buluştum, oğlu günde iki defa mama içiyormuş onun dışında sürekli ek gıda yiyormuş, daha 9 aylık falan. Benimki bütün gün memede bütün gece memede, oyun oynarken bile gelip memeyi aç diye üzerimi çekiştiriyor, ondan mı acıkmıyor ya. Önceden daha güzel yiyordu artık istemiyor hiç. Beslenemiyor diye üzülüyorum, 2 yaşa kadar emse o zamana kadar yemeyecek mi yani 😕
bazı doktorlar durum ileri derecedeyse artık hiç kilo alıp gelişmiyorsa kesmeyi tavsiye edyor ama danış öncelikle ne durumdasınız boşu boşuna anne sütünden mahrum kalmasın canm

bazı doktorlar durum ileri derecedeyse artık hiç kilo alıp gelişmiyorsa kesmeyi tavsiye edyor ama danış öncelikle ne durumdasınız boşu boşuna anne sütünden mahrum kalmasın canm
12 kiloya yakın şu an ama çok yavaş kilo alıyor tabii bi de sürekli hareket halinde, boyu ne durumda bilmiyorum genel olarak sağlıklı görünüyor. 1 yaş kontrolüne gidince doktora sorayım canım 🙁

12 kiloya yakın şu an ama çok yavaş kilo alıyor tabii bi de sürekli hareket halinde, boyu ne durumda bilmiyorum genel olarak sağlıklı görünüyor. 1 yaş kontrolüne gidince doktora sorayım canım 🙁
kilosu çok iyi demek ki az yese de ona yetiyor canım keseceğini düşünmüyorum sencer daha yeni 10 kilo olacak
instagramda bir doktora aynı senin durumunu sormuşlardı dişlerden dolayı belli süre reddedevilir seçebilir azaltavilir ayrıca kime göre az yiyor acaba kendine göre yeterli de anneye göre mi az diye cevap yazmıştı. Bu süreçte biraz daha yumuşak kıvamlı şeyler önermişti

kilosu çok iyi demek ki az yese de ona yetiyor canım keseceğini düşünmüyorum sencer daha yeni 10 kilo olacak
instagramda bir doktora aynı senin durumunu sormuşlardı dişlerden dolayı belli süre reddedevilir seçebilir azaltavilir ayrıca kime göre az yiyor acaba kendine göre yeterli de anneye göre mi az diye cevap yazmıştı. Bu süreçte biraz daha yumuşak kıvamlı şeyler önermişti
Memeyi zaten nasıl keserim hiç bilmiyorum burcumsu, çok düşkün hem de emerek uyuyor yani yanarız.. Dişi de çıkıyor olabilir evet belirtileri var bu ara, dün mesela yarım kaseden fazla pirinç unlu mama yedi, ben blw yaptırdığım için yemediğini düşünüyorum, bazı şeyleri ben verince yiyor aslında ama daha çok meyveli şeyleri yiyor yemekleri reddediyor mesela çorba ne zamandır asla içiremiyorum. Meyve olsun ya da ekmek türü bi şey olsun yiyor pankek vs, ben de sürekli meyve ekmek vermek istemiyorum bu sefer aç kalıyor diye içim içimi yiyor. Biraz büyüyüp derdini anlatabilse keşke. Sen neler yediriyorsun gün içinde yazabilir misin bana, bir şeyleri yanlış mı yapıyorum acaba

Memeyi zaten nasıl keserim hiç bilmiyorum burcumsu, çok düşkün hem de emerek uyuyor yani yanarız.. Dişi de çıkıyor olabilir evet belirtileri var bu ara, dün mesela yarım kaseden fazla pirinç unlu mama yedi, ben blw yaptırdığım için yemediğini düşünüyorum, bazı şeyleri ben verince yiyor aslında ama daha çok meyveli şeyleri yiyor yemekleri reddediyor mesela çorba ne zamandır asla içiremiyorum. Meyve olsun ya da ekmek türü bi şey olsun yiyor pankek vs, ben de sürekli meyve ekmek vermek istemiyorum bu sefer aç kalıyor diye içim içimi yiyor. Biraz büyüyüp derdini anlatabilse keşke. Sen neler yediriyorsun gün içinde yazabilir misin bana, bir şeyleri yanlış mı yapıyorum acaba
çorbayı bardakla vermeyi dene sencerde kaşık reddi oluyor ben bardakla veriyorum yavaş yavaş içiyor. Memeyi kesmedim ama her istediğinde vermiyorum oyalıyorum sadece uykuya geçişlerde emmesine izin veriyorım. şu an biz de diş dönemindeyiz yumuşak şeyleri yiyor diye pankek gibi kaşık dökmesi yapıyorum. içine peynir falan koyuyorum iyi oluyor. Cevizi öğütüp karadut özü veya keçiboynuzu özü ile veriyorum bunları

Ondan sonra da seçici ligi başlıyor büyüdüğü için dahada seçiyo birde aynısı bizdee de var yoğurt yerdi onuda yemiyor artık et türevi olursa tamam arada eliyle kendi yer pilav bulgur baya baya azaldı eskiye göre yemesi devamlı memede ben odada olam açıkta saten mutfaktan olam ağlar gel içeri emem diye napçaz böyle ya nasıl yediricez

Kilosu iyi gibi bence ya canım elbette yiyecekler şuan çok hızlı Büyüyorlar her şeyi hızlı geçiyor buda geçicek yiycekler inan sıcak ta etkilerdir

Kilosu iyi gibi bence ya canım elbette yiyecekler şuan çok hızlı Büyüyorlar her şeyi hızlı geçiyor buda geçicek yiycekler inan sıcak ta etkilerdir
İnşallah Şefikacım sağol, sıcak da var diş de var dertlerini de söyleyemiyorlar ki, bugün biraz yedi zamanla düzelir umarım 🙏🏻

Ağustos annelerim nerelerdesiniz, biz 1 yaş aşısını anca geçen hafta yaptırabildik (hastalıkları tam iyileşsin diye bekledik)
Hala yürüme yok. Bu ara bir cesaretli elini bırakıyor bize de alkış yapın diye gösteriyor, ayakta desteksiz durmayı bayağı çözdü gibi ama hala adım atmadı
Hala ek gıda ile aramız yok(yumurta sevmiyor, içine tatlansın diye peynir gibi zeytin gibi sade yediği şeyler ile kandırmaya çalışıyorum o zaman da tükürüyor 😵‍💫)
Herşeyi buuubuuu diyerek gösteriyor, evde sokakta parkta aklına gelir ise kucağıma oturup memeyi açıp bulmak için çabalıyor. (konuşma için çabası pek yok buu kelimesi onun için yeterli 🫣)
Sinirlenince elindekini yere atıyor eşime diyorum bu damar Karadeniz damarı sanki 🤗
Geceleri de hala düzen oturtamadık, hala sık uyanıyor gece yatmadan belki açlıktan uyanıyor mantığı ile birşeyler yedirsem Bile yinede uyanıyor 🤷🏻‍♀️
Birde adetim 2 gün gecikti beni bir korku sardı, biliyorsunuz ben 2 ile olayı kapattım, Rabbim isteyenlere versin diyenlerdenim (geçen de dedim ki artık bilinçli hamile kalmam ama kaza ile hamile nasıl kalınır hiç anlamıyorum diyordum ben hep Rabbim dermiş ki al sana kaza derse falan derse ileriki yıllarda anca öyle olur yoksa ben bilinçli artık yapmam dedim sonra adetim gecikince bir korku sardı beni ama sadece gecikme imiş bu olay bile bana gösterdi ki ne benim ne eşimin ne de büyük kızım 1 bebek daha kaldıramayız🙋🏻‍♀️)

Siz de durumlar nasıl?

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:
13 buçuk aylık şu an 21 numara giyiyor sonra ne olur bilmiyorum

X