2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bebeklerinizin eşyalarını saklıyor musunuz? Bana arada geliyorlar kesinlikle ikinciyi yapmayacağım diyorum her şeyi elden çıkarmak istiyorum, kıyafetlerinin oyuncaklarının bazılarını verdim bile ama hala bir sürü şey var. Ne yapsam saklasam mı, evimizde doğru düzgün yer yok yayıntı istemiyorum. İkinci olsa bile en az 4 yıl beklerim, bu kadar zaman bebek eşyası saklamak mantıklı mı 😕
Ben saklamıştim canim sende dene vakumlu torbalarda falanda saklayabilrisin ilerde dahada pahalı olur alması zor gelir vermeseydim dersin ablam iki OĞLAninkini dağıttı şimdi üçüncüye baştan aldı hersey yaparım diyorsan kiz olur erkek olur ikinci allah bilir de ikisnin kullanabilce ortak eşyaları sakalya bilirsin mesela

Günaydın hayırlı olsun daha başka güzel ilk anlara ☺️ vicconun yanlarda iki penceresi olan sandalet tarzı ilk adım ayakkabısı rahat oluyor giydirmeside kolay
O an o duygu çok farklı üçüncü kez görüsum ve hep aynı mutluluk aynı heyecanla izledim yürümesini erkenciydi bizimki şimdi yürürken koşmaya çalisiyor düşme korkusu ile de elimi tut diyo uzatıyor bana 🥰 evde değil yolda yapıyor öyle akilli bidiklarki 😇

Benim oğlanın eline buz küpü vermiş babası oynasın diye, bayağı bir oyalandı ya eriyince bi tane daha verdim. Kendi kendine oynasın diye ortalığı batırmasına izin veriyorum. Bu arada kahvaltımı yapmış oldum 😊

Benim oğlanın eline buz küpü vermiş babası oynasın diye, bayağı bir oyalandı ya eriyince bi tane daha verdim. Kendi kendine oynasın diye ortalığı batırmasına izin veriyorum. Bu arada kahvaltımı yapmış oldum 😊
Biz de ayrana katardik cocuklardan gördü şimdi her akşam uc küp buz yiyor dün sonunu büyük kiz yedi kavga ediyor ver ver diye halası gördü şaşırdı ❄mu yenir halam yeycek baska şey bulamadın mi diye halasının kizida ben ver dıyınce verdi kahkalarla buz kaydiriyo masada eli buz gibi ama hala oynuyor onlarda haklı anam sıcak havalar da doğup büyüyorlar napsınlar 😂

Ay daha kaç dişte sorun yaşayacağız böyle acsba azı mı çıkıyor bu sefer günlerdir bir anda çığlık atığ ağzını tutuyor 🥲

Şefikam tecrübeli anamız o daha iyi bilir dişten demiş ama artık 1 yaşını da aştık biraz düzelsin diye gözünün içine bakıyorum yok anam yok sürekli bir neden var huysuzluk için (hiç sebep bulamazsak sendrom zamanı yazıyor İnternette) dün gece 5 gibi kalktı yanındayım 2 çekiyor emiyor arkasına dönüyor, sonra geri dönüyor 2 daha çekiyor sonra yine dönüyor kucağıma alıyorum ayağımda sallıyorum ezanlar okundu saatler geçti yaklaşık 1 saat olfu ne oldugunu da anlamıyorum ama çocukta bir dert anlamadım gitti (benim 5.diş çıkıyor ucu gözüktü büyük ihtimal onun paraleli mi zorluyor acaba bilmiyorum ki)
Gece çok uyanıyor diye aç mı dediler yengem bizde idi onun çocuk da var bir o verdi bir ben verdim oyun ile kalabalıkta iyi yedirdik hatta yengem bu gece erken uyur az uyanır dedi gece 1 de hala dalmasını bekliyordum 😵‍💫🤕)

Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim

Tatil yaptık eşimin işi bitmişken yayla ya gittik geldik derken ev temizliği ile uğraştım ayaklarım ağrımış etlerim ezilmiş yürümekten
Sağol merak edip sorduğun için 🥰😘
Oo mis gibi tatil iyi yapmışsınız☺️ tatilin bitip ev faslına geldiğinde ki iş güç yerleşme çabası yorucu tatil burnunda kalıyor 😂😂
O an o duygu çok farklı üçüncü kez görüsum ve hep aynı mutluluk aynı heyecanla izledim yürümesini erkenciydi bizimki şimdi yürürken koşmaya çalisiyor düşme korkusu ile de elimi tut diyo uzatıyor bana 🥰 evde değil yolda yapıyor öyle akilli bidiklarki 😇
en güzeli el ele tutuşup yürümek 😍 bizim ki de 11 aylıkken başladı yürümeye içimizden geçiyor 😭

Şefikam tecrübeli anamız o daha iyi bilir dişten demiş ama artık 1 yaşını da aştık biraz düzelsin diye gözünün içine bakıyorum yok anam yok sürekli bir neden var huysuzluk için (hiç sebep bulamazsak sendrom zamanı yazıyor İnternette) dün gece 5 gibi kalktı yanındayım 2 çekiyor emiyor arkasına dönüyor, sonra geri dönüyor 2 daha çekiyor sonra yine dönüyor kucağıma alıyorum ayağımda sallıyorum ezanlar okundu saatler geçti yaklaşık 1 saat olfu ne oldugunu da anlamıyorum ama çocukta bir dert anlamadım gitti (benim 5.diş çıkıyor ucu gözüktü büyük ihtimal onun paraleli mi zorluyor acaba bilmiyorum ki)
Gece çok uyanıyor diye aç mı dediler yengem bizde idi onun çocuk da var bir o verdi bir ben verdim oyun ile kalabalıkta iyi yedirdik hatta yengem bu gece erken uyur az uyanır dedi gece 1 de hala dalmasını bekliyordum 😵‍💫🤕)
Öyle diyince hiç uykusu gelmez aksine alışık dengesi bozuluyor bir'de çocuk kısmına cidden nazar değiyor sen bile maşallah yedi içti de yemez uyudu de uyumaz. Bebelerde böyle ya öyle böyle geçiyor büyüyorlar ben uyusada dert etmiyom uyumasada nasılsa uyuyor ama gün içi çok ağladı durmadığı zaman anlıyorum ki birşey onu zorluyor ki tek düşüncem de dis o dis ne zaman gelmeye yakın olsa çok zor sancılı uyku bölüklu geçiyor

Oo mis gibi tatil iyi yapmışsınız☺️ tatilin bitip ev faslına geldiğinde ki iş güç yerleşme çabası yorucu tatil burnunda kalıyor 😂😂

en güzeli el ele tutuşup yürümek 😍 bizim ki de 11 aylıkken başladı yürümeye içimizden geçiyor 😭
Ben çok birşey taşıyıp yük etmedim kendime dağlarda gezdik en çok iki tava 4 tabak hep ufak boyutlar küçük eski hasır canta işimi gördü iki uc parçada sirt bitti fazla işim olmadı da denize sık gidiyoruz onun işi çok daha oluyor bana ☺.. Okullar açılmadan gezildi gezildi bugün alışverişimizi de yaptık ortancanin ilk heyecani çok mutluydu bugün maniler ona çalıştı hep

Bugün bizim burda pazar vardı saldık bir gülerek gidişi var çok hoşuna gitti kalabalıkta yürümek elini birak kucak bile istemedi kendi pit pit yuruycekmks ☺ dönüşte fidana yardım ettim görümceme tarlada bata çıka yürüyor 🥰

Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim
Keşif zamanı dir canım az çok ne görüyor sa merak ediyordur elini takip etmesine fırsat ver saga sola takip ediyorsa korkma. İçin rahatlasin istersen bi hastane zamanı tekrar bakitirisin. Aynen olsa derdi capaklanma hemen hemen her bebede oldu bizimde oldu ver çok ağır bir capaklanma gecirdik

Keşif zamanı dir canım az çok ne görüyor sa merak ediyordur elini takip etmesine fırsat ver saga sola takip ediyorsa korkma. İçin rahatlasin istersen bi hastane zamanı tekrar bakitirisin. Aynen olsa derdi capaklanma hemen hemen her bebede oldu bizimde oldu ver çok ağır bir capaklanma gecirdik
Teşekkür ederim canım keşif zamani dediğin gibi biraz izleyim ben el kol j
Hateketini

Kuzu benim kız seninkinden de minyon, doktor 1 yaşında doğum kilosunu 3 katına çıkmasını bekleriz dedi ama benimki diş derken zaten yeme ile de arası yok birde hele bu son ay birde hasta oldu antibiyotik hava en son iğne Bile verdi (ki ben 1 yaş aşısı olacak diye endişeliydim 1 yaş aşısını olamadık birde hemşire de diyor çok yakan bir iğne vurulduk) antibiyotik sonrası birde biliyorsun bağırsak florası bozuluyor çocuk ishal gibi oldu derken 8 kilo civarı bizim de kilolar 🤕
Biz de bu hafta gittik çok şükür almış biraz kilo o kadar sevindim ki. Aylardır hep aynı kilodaydık
Benim kızımda vitamin bir de kansızlık çok oldu sanırım ondan kilo alamıyor gelişemiyor diye üzülüyordu

X