2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya çok haklısın inşallah canım

Merhaba kızlar, uzun zamandır buralarda olamadım çeşitli sebeplerden dolayı.. Bu aralar aklımdaydı acaba neler yaptınız nasılsınız diye yazmak ama bugüne nasip oldu. İletişim halinde olmanız ve bebişlerinizin iyi olmasına sevindim. Şükür ben ve bebeğim de iyiyiz.

Kız adımı bırak benimki daha 24 mayısta emekledi, ablasına çekti ise yaşından sonra yürümüştü bundan da benzer performans bekliyorum

Selam canım, biz ağustos anneleri olarak genel anlamda zorlu bebekler ile mücadeleye devam halindeyiz
Çoğumuzun bebeği ek gida ile arası yok
Çoğumuzun bebeği uyku ile sorunlu
Çoğumuzun bebeği psikomotor gelişim aşamasından hala daha ya emekleri ya emekleyecek yürüyen belki artık S Sefika053 nınki vardır
Seninki ne alemde

Uyku yok
Yemek yeme yok
Sinir cok. Aglama cok
Tutunup yuruyoz bol bol dokme sacma dolap karıstımra yapıyoz baska da bı numaramız yok
Uyumayıp, yemeyıp nasıl bu enerji vae hayret ediyorum

Seninki bir level daha atlamış, tutunup yürümeye başlamış, bu evrede ekstra bir özgüvenli oluyorlar, her yerden düşme tehlikesi oluşuyor Allah korusun valla

Vizeci06 nerelerdesin benim kader arkadaşım geçen benden de lekelenme tarzı birşeyler oldu demiştim, bugün itibari ile de bildiğin adet oldum, başladı pedler medler

Ekstra huysuz oldu şimdi kendım gıdemıyom dıye.
Adet bnde 3.olusum ama her ay olusumda daha da artarak gelıyo. Halsız kaldım artık

Benimki de emeklemiyor yürümüyor ama maşallah yemesi iyi
Gece çok kalkıyor mama için bunu nasıl engellerim bilmiyorum ek gıda yemesine rağmen mamayı bırakmıyor o da kilo yapıyor

Benimki de emeklemiyor yürümüyor ama maşallah yemesi iyi
Gece çok kalkıyor mama için bunu nasıl engellerim bilmiyorum ek gıda yemesine rağmen mamayı bırakmıyor o da kilo yapıyor

Aslında bazı anneler mamayı sadece gece uyanmasın diye yatmadan önce veriyor ki uzmanlar buna bile karşı çıkıyor, seninki maşallah yemesi iyi Ekstra mamada mı istiyor gece
Yoksa sende sadece gece yatmadan önce mi mama veriyorsun?

İşe dönmeyi düşünenler ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz?Ben biraz süt izni kullandım şubatta ücretsize ayrıldım. Şimdi aslında çalışmayı değil de paranın getirebileceklerini istiyorum. Bir de ev sahibi uçuk bir kira isterse mecbur iş başı yapacağım.

Herkese merhaba
Bakıyorum okuyorum çaresizce... Yazacak birşeyde bulamıyorum.
Uzay hala kucak bebesi.. Emeklemiyor. Oturup oynadığı süre 5 dk yı geçmiyor. Kimsede durmuyor. Gezdirirsek iyi. Ama oda kucakta. Ayakta duracak şekilde tutarsak birşeylerle oynuyor ama oda çok kısa süre. Hala ayağımda uyuyor yerine yatmıyor. Emmek dışında gün içi toplam 1 yemek kaşığı anca yiyor çoğunlukla onuda yemiyor.. Geceler milyon kere bölük pörçük. Benim kafa tasım yanıyor artık. Vücudum sızlıyor. Her şeye rağmen evet gülüşü herşeye değer..

De ben bittim...
Hayatta keyf alacağım hiçbirşey kalmadı kendime ait. Yapabildiğim hiçbirşey yok. Çok yorgunum.

Kuzu uzay da çok zorlu bir bebek ya, vallaha cidden havasından mıdır suyundan mıdır cidden ağustos bebesi olmalarından mıdır bilmem ama (benim İnternetten takip ettiğim Suzi de ağustos bebesi ama maşallah çok tatlı huylu bşr bebek) bizim bebeler zor yaa
Bu aralar Miray kuşum ekstra bir huysuzlandı, eşime diyorum ki artık herhalde diş çıkaracak ondan böyle eşim de diyor her dişinde böyle olacak ise yandın ki ne yandık

Bende karşıyım ama çığlık basıyor asla uyumuyor gece yatmadan önce doyuruyorum ama mama istiyor yine, gece de iki kez falan tam biberon içiyor kefir ya da ayran verdim anladı içmedi ağladı kilosu da fazla yani toplu bebek mama yi nasıl bırakicak bilmiyorum çok ta akıllı kanmiyor hicbiseye

Hayırlı olsun cnm benimde lekelenmeler adetler devam ediyor 29 da yine oldum gittim hastahaneye çok normal dedi 1 ayda sadece 10 gün temiz kaldım
Spiral sordum yine bana ağrı yapar mı diye yapabilir dedi korktum, kol altı implantını önerdi çokta övdü bayram sonrası düşünüyorum
Yapan kullanan var mı kol altı implantı
Eczane fiyatı 4065 TL mantıklı hap kullansam daha da geçer fiyat 3 yıl etkiliymis

Ben 1 ağustosta dönüyorum. 1 yaşına gelmiş olacak zaten amacım da hep buydu. En azından 1 yaşına gelsin öyle döneyim diyordum. Gönlüme göre de oldu. Tabi mecburiyette var eğer izin hakkım olsaydı 2 yaşına getirmek isterdim. Çok zengin olduğumuz için değil de paranın getireceği hiçbirşey bu anlardan daha kıymetli olmadığı için benim gözümde. Kira vs onlar mecburi durumlar arkadaşım ama şahsi fikrim lükslerimden 6 ay feragat etsem hiçbirşey kaybetmem diye düşünürdüm ben olsam.

Bende görüyorum instada onu ama cesaret edemedim hiç. Yeni birşey çünkü neyi etkiler napar bilmiyorum. Birde takılışı beni çok irrite etti. Sezaryen olmuş kadınım ama oncacık şey beni korkuttu hahaha birde her türlü prezervatif ile korunacaksak neden böyle birşey yapayım diye düşündüm. Yaptırırsan bize de haber et

İkinci bebeğimi kasım-şubat arası doğurucam amin. O kadar eminim ki. Hatta anneler gruplarına bakıcam en kolaylıkla büyüyen bebekler hangi aymış ona getiricem. Bir daha ağustos istemiyorum. Aslında temmuzda doğurdum ama neden böyle oldu anlamadım.

Yemek yemez.
Diş sancısından bizi inletir.
Sinirli ve gergin istediği olmayınca yerden yere vuruyo kendisini.
Kucakcı bir kuş oldu.
Uyku desen 10 aydır uyumuyorum.

Ama gülüşü yeter

Ha bide ben inanmıyorum suzinin öyle olduğuna haha

Bacımsu bende oğlumu muhteşem bir bebek kolaylıkla büyüyor çok zeki efendime söyleyeyim höpür höpür yiyo muhteşem uyuyo diye gösteririm istesem ama hiç öyle değil. Sosyal medyaya inanmıyorum ben o konuda. Mesela uyku. Nerden bileyim ağlatıp öğrenmediklerini?

Yemeği boşver. Elbet yicek. Gelişimi iyiyse persentili güzel gidiyorsa sallama bulutta öyle inan ki. Ben bazen yapmıyorum bile yemiyo sinirim bozuluyor. Evde ne varsa bize ne yapıyorsak moduna döneli çok oldu. Tuzsuzmui, salçasızmış asla yemiyor hoş onlar olunca da yemiyor da neyse. Elbet yicekler bacımsu boşver. Bir sürü derdimiz var. 1 yaşından sonrası önemli. Şuan mama/meme %70 i mevzunun yani.

Yaz geldi park bahçe oyalamıyor mu? Çok zor biliyorum ama koysan kanguruya yürüseniz olmaz mı? Evde oyalamak çok zor. Hele de hareket etmiyorsa inmiyorsa kucaktan evlatta olsa biryerdne sonra bunalıyor insan. Belki dışarda alışır yere de. Bulutta emeklemiyordu. Ben pilastes topunun çok faydasını gördüm arkadaşım. Bir bak istersen. Hophop derken biraz ilgisini çekti azıcık kollarım rahatladı. Ben evde olacapım süre ne kadar ki diye diye kendime alıştırdım resmen ama zaten mecburen işe dönünce düzelecek ama sen ev hanımısın bacımsu seni rahatlatmamız lazım. Yeminle aynı şehirde olsak gelirdim yanına. Bir kahveni olsun içerdin. Ben bursadayım biliyosun gelirsen beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…