2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Merhabalar tup bebek tedavisine başladım bir şey sorabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim.
Ben 4 gündür 450ui meriofert iğne vuruyorum. Bugün 5.gun iğne vurmadan önce estradiol ve progesteron testi vermem istendi verdim.sonra iğne vurdum. Degerlernkac olursa iyi nasıl anlarım acaba?

Aa ben sadece rahim kalınlığı ve bebek tutunsun diye hap olarak ilaç veriyorlar sandım. Ama sanırım yumurta geliştirmede kullandığımız gibi iğneler ve ilaçlar bayağı kullanacağız yine 🤦‍♀️
Yani benim 3. Transferim ben iğne olarak sadece progestan iğne kullandım ama kimi arkadaşlar kan sulandırıcı iğne, göbekten progestan iğne vs de kullanıyor 😊 Doktorun uyguladığı tedavi yöntemine bağlı.

Kimi doktor doğal sirkülasyon uyguluyor onlar ilaç kullanmıyor bildiğim kadarıyla🌸

Yani benim 3. Transferim ben iğne olarak sadece progestan iğne kullandım ama kimi arkadaşlar kan sulandırıcı iğne, göbekten progestan iğne vs de kullanıyor 😊 Doktorun uyguladığı tedavi yöntemine bağlı.

Kimi doktor doğal sirkülasyon uyguluyor onlar ilaç kullanmıyor bildiğim kadarıyla🌸
Bakalım daha başımıza neler gelecek🤦‍♀️ ilaçlardan kurtuldun diye sevindin inşallah çok kulanmama gerek kalmaz. İlaç benim miğdemi bulanıyordu tiksiniyorum. İlaç kullanmaya alışık değilim bünye sendeliyor resmen☺️ Ben opudan sonra daha ilk adetimi bile olmadım, bugün 5. Günüm. İlkini olup atlatmamda transfer için gün saysam artık 🙏Zaman geçmiyor

Selam canlar çıktım bu şekilde planlandı
Bakalm ne olcak kongrede emek hoca bu hafta sanırım diğer hocada gitcekmis başlamak istemediler ama emek hoca başlansin dedi dedim dönüşte yumurta toplama ve transfer yaparım dedi dedim başlattılar 😅transfet ve yumurta toplamada sanırım Özge hoca da burda oluyor
Şimdi geri kalan iğneleri de Alicam sonra dişçi bı de anesteziye randevu aldım ogleden sonra ancak özele buldum onuda halledersem benden alasinyok

Eklentiler

• IMG20220524095423.jpg
    IMG20220524095423.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 51
Bakalm ne olcak kongrede emek hoca bu hafta sanırım diğer hocada gitcekmis başlamak istemediler ama emek hoca başlansin dedi dedim dönüşte yumurta toplama ve transfer yaparım dedi dedim başlattılar 😅transfet ve yumurta toplamada sanırım Özge hoca da burda oluyor
Şimdi geri kalan iğneleri de Alicam sonra dişçi bı de anesteziye randevu aldım ogleden sonra ancak özele buldum onuda halledersem benden alasinyok
Hadi bakalım ☺️ inşallah sürecin çok güzel ilerler 🤲💞

Merhaba ben de Emek Hoca’ya gidiyorum. Geçen hafta transferim yapıldı. Sürecim çok güzel ilerledi. Umarım siz de emeklerinizin karşılığını alırsınız☺️

Merhaba. Tedavin hayırlı olsun inşallah sürecin sorunsuz ilerler 🙏🥰

Merhabalar tup bebek tedavisine başladım bir şey sorabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim.
Ben 4 gündür 450ui meriofert iğne vuruyorum. Bugün 5.gun iğne vurmadan önce estradiol ve progesteron testi vermem istendi verdim.sonra iğne vurdum. Degerlernkac olursa iyi nasıl anlarım acaba?
Merhaba Canım, ilk olarak tedavin hayırlı olsun.Dilerim ilk seferde gebe kalırsın.Şuan için estradiol değerin sana kaç tane sağlıklı yumurtan çıkabileceğini söyleyecek değer aslında.Sağlıklı yumurta başına 150 olmalı değerin.Örneğin iki sağlıklı yumurtan varsa bu değer 300 ve üzeri olur.Yani diyelim doktorun 5 tane yumurta gördü fakat değerin 300 geldi.Demekki senin işine yarayacak yumurta sayın 2 gibi düşünebilirsin.

Ryamm Ryamm bu zor ve yıpratıcı bir yol. İlaçları, muayeneleri, beklemesi, insanların merakı, gereksiz yorumları… En iyi bilenlerdensindir sen de. Bu yüzden negatif sonuç aldığımda veya iptal edilen transferlerim oldukça hep düşünürdüm, insan bebek sahibi olmayı en çok istediği dönemde değil, psikolojik olarak en güçlü olduğu dönemde bu tedaviye başlamalıymış diye. Yılmak yok, vücut devam ediyor çalışmaya, yumurtalar büyüyor, rahim kendini hazırlıyor, bir döngü var, geriye bize kafayı rahatlatmak kalıyor. Şimdi enerjiyi, ilgiyi düşünceleri bu süreçten uzaklaştırıp başka alanlara dağıtma, o yorgun vücudu biraz kendi haline bırakma zamanı. Bol dinlenmeli, huzurlu, eğlenceli bir yaz diliyorum sana ve eşine. Her şey çok güzel olacak.
Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için o kadar güzel anlatmışsın ki işte hep diyoruz aynı yoldan geçince aynı şeyleri hissediyoruz diye 😊 dediğin gibi şimdi dinlenme vakti inşallah güzel olacak ♥️

Merhaba Canım, ilk olarak tedavin hayırlı olsun.Dilerim ilk seferde gebe kalırsın.Şuan için estradiol değerin sana kaç tane sağlıklı yumurtan çıkabileceğini söyleyecek değer aslında.Sağlıklı yumurta başına 150 olmalı değerin.Örneğin iki sağlıklı yumurtan varsa bu değer 300 ve üzeri olur.Yani diyelim doktorun 5 tane yumurta gördü fakat değerin 300 geldi.Demekki senin işine yarayacak yumurta sayın 2 gibi düşünebilirsin.
Benim degerim 2.gun 36ydi şimdi ise 6.gun 52 o zaman bir işe yaramadı mi yoksa 10gun ignem bitince mi degerlendirilir=(

X