2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Ryamm Ryamm canım hayırlısı, üzüldüm ama en azından kimyasalda olsa hamile kalabiliyorsun, bu da birşeydir diye bakalım, bu süreç maddi manevi sarsıyor, yaşlar genç olunca kendiliğinden olabilme potansiyeli var biraz rahminde dinlesin, takviye almanı tavsiye ederim kuzum, cukulatam cukulatam sen neler kullandın canım, ben şu an dinlenmedeyim ya ama takviye kullanıyorum, benim çok bekleme lüksüm yok malesef yaş ötürü, 2 ayda kendilğinden olmazsa bir şans daha tüp bebek için, hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Ben ekstra takviye hiç kullanmadım🤷🏼‍♀️ Yani doktoruma sordum gerek yok dedi. Sadece yediklerime dikkat ettim hep. İnşallah amin hepimize nasip etsin Allah

Ben birakamiyorum ve bu beni cok uzuyo 🥺 Transferden sonra 3 gun icmedim ama ondan sonra iciyorim Tek tuk insallah tiksinirim ama birakamiyorim kac kez denedim 🥺 ictijten sonra hemen dua ediyorum allahim nolur bisi olmasin diye 😞 insallah birakirim dua edin kizlar
Bebeğiniz tutunursa zaten içiniz kalkacak içemeyeceksiniz merak etmeyin.

Ben birakamiyorum ve bu beni cok uzuyo 🥺 Transferden sonra 3 gun icmedim ama ondan sonra iciyorim Tek tuk insallah tiksinirim ama birakamiyorim kac kez denedim 🥺 ictijten sonra hemen dua ediyorum allahim nolur bisi olmasin diye 😞 insallah birakirim dua edin kizlar
Aynı ben aşılama da da azalta azalta içmiştim 🥺ama öncesinde bırakmak lazım aslında ama bu da bı tedbir tabi

Ben ekstra takviye hiç kullanmadım🤷🏼‍♀️ Yani doktoruma sordum gerek yok dedi. Sadece yediklerime dikkat ettim hep. İnşallah amin hepimize nasip etsin Allah
Esasında coenzim ve omega 3 kullansanız faydasını görürsünüz. Özellikle coenzim yumurta kalitesine katkıda bulunuyormuş

Pozitif sonuç alanları tebrik ediyorum 🌺
Ryamm Ryamm canım geçmiş olsun herşeyin hayırlısı inşallah kendiliğinden gelir ve tüm bu yaşadıklarını unutturur sana.

İkinci denemde negatif olunca yaşadığım yerdeki kadın doktoruma kontrole gittim kan değerlerimde tüm vitamin değerlerim özellikle d vitaminim çok düşük çıktı.
Tüp bebek sürecinde özellikle transfer öncesi d vitamini çok önemli dedi ve 20 binlik d vitamini verdi.
D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ; ÜREME SAĞLIĞINI, YUMURTA REZERVİNİ, YUMURTANIN KALİTESİNİ VE DÖLLENME ORANLARINI OLUMSUZ ETKİLER. Ayrıca D vitamini eksikliğinde döllenmiş yumurtanın anne rahmine tutunma oranı da düşüktür. Özellikle kısırlık ve tüp bebek tedavisi görecek olan hastalarda mutlaka D vitamini düzeyine bakılmalıdır yazıyor internette birçok yerde. Üçüncü denemeye hazırlık olarak hemen başladım tabikii.
Doğrudur değildir etkisi vardır yada yoktur bilmem ama bilginiz olsun bende tüp bebek doktoruma gidince mutlaka söyleyeceğim.

Benim inanılmaz başım ağrıyo havlu ıslatıp başıma koydum🙄🙄
Stresten ağrıyordur canım, yoğun bir gündü..
kan sulandırıcı içiyorsun değil mi?
benim de regl gibi alt tarafım belimden aşağısı komple ağrıyor.. kramp gibi deil genel bir ağrı.. sondadan mı başka şeyden mi ilaçlardan mı bilmiyorum..

Ryamm Ryamm canım geçmiş olsun herşeyin hayırlısı inşallah kendiliğinden gelir ve tüm bu yaşadıklarını unutturur sana.

İkinci denemde negatif olunca yaşadığım yerdeki kadın doktoruma kontrole gittim kan değerlerimde tüm vitamin değerlerim özellikle d vitaminim çok düşük çıktı.
Tüp bebek sürecinde özellikle transfer öncesi d vitamini çok önemli dedi ve 20 binlik d vitamini verdi.
D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ; ÜREME SAĞLIĞINI, YUMURTA REZERVİNİ, YUMURTANIN KALİTESİNİ VE DÖLLENME ORANLARINI OLUMSUZ ETKİLER. Ayrıca D vitamini eksikliğinde döllenmiş yumurtanın anne rahmine tutunma oranı da düşüktür. Özellikle kısırlık ve tüp bebek tedavisi görecek olan hastalarda mutlaka D vitamini düzeyine bakılmalıdır yazıyor internette birçok yerde. Üçüncü denemeye hazırlık olarak hemen başladım tabikii.
Doğrudur değildir etkisi vardır yada yoktur bilmem ama bilginiz olsun bende tüp bebek doktoruma gidince mutlaka söyleyeceğim.

Ya bugün bende bunu gördüm. Ben de mutlaka baktıracağım d vitamine.
Bi arkadaş attı hatta bunlarıda

BF2FBC1A-24D8-4D6A-A44D-6822BADE3B24.jpeg
6EC919A5-DC9F-48CD-B706-8B431AFD7F77.jpeg

canım bende dikkat ediyorum yediklerime hatta tüp bebek öncesi sağlıklı beslenme için diyetisene gittim kilom olmamasına rağmen :) ama negatif olunca tüp bebek mfk takviyeleri aldık, yaş ileri olunca kaliteyi arttırmak için uğraşıyorum şimdi, inşallah rahim dinlenirken Allah ol der

d vitaminini akdeniz bölgesinde olmanın verdiği durumla güneşten almaya gayret ediyorum :)

X