2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Rahim ağzını da ölçmeye başladılar mı? Doktorum bundan sonra bu da önemli artık dedi. Amiiin canım, Allahım hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin🙏🥰
Aminn 🥰 Karından bakıyorlar hep bana ordan ölçülüyor mu? Hiç bahsetmedi. Bakalım bi sonraki gitmemde sorarım. Senin ölçmeye başladı mı ?

Aminn 🥰 Karından bakıyorlar hep bana ordan ölçülüyor mu? Hiç bahsetmedi. Bakalım bi sonraki gitmemde sorarım. Senin ölçmeye başladı mı ?
Herhalde ölçülüyordur karından da. Evet benim ilk kez bugün ölçtü 4.1 dedi hemşireye gayet iyi dedi. Sanırım biz ikiz annelerinde zaman ilerledikçe bu uzunluk çok önemli olacak, 2.5 altına düşmeye başlayınca risk başlıyor diye okudum

Benim de bugün randevum vardı bebeklerimi gördüm çok şükür 🙏🏻Bütün kollarını bacaklarını ayaklarını gösterdiler 4cmlik mucizeler resmen..🥰 heyet raporumu da aldım bir ay. 11haftalık olmuşuz depotu bıraktık bir hafta daha progestana devam edip bıraktırıcam artık bebekler kendi salgılıyor zaten dedi. bayramdan önce tekrar muayeneye gideceğim detaylı bakıcak doktorum fakat bana fetal DNA testi yapmanı öneriyorum dedi. Ense kalınlıklarını ölçtü normal çıktı ama keselerimden bi tanesi diğerine göre baya küçük, bebeğin tam çevresinde gibi bebek boyutu günü falan uyumlu ikisi de aynı hemen hemen ama kesesi küçük kalmış bi sorun olabilir dedi. İkizlerde diğer taramalar doğru yanıt vermiyor fetal DNA öneriyoruz zaten direk dedi. Her muayene de bi kurt düşüyor içimize 😊 napıyım bilemedim..
Canim baska bi dr dan fikir mi alsan acaba.. hemen fetal dna yaptirma zor diye duydum..

Bugum minigimin kalp atisini duyduk cok sukurr🤲🤲😊rabbim bekleyen herkese nasip etsin insAĺah. Suan 7+2 gozukuyo hesaba gore ama bi hafta geriden geliyormus. Geriden gelen var mi benim
Bende insallah pazartesi gunu duyucam 6+1 olmus olacagiz pazartesi. Vajinal muayenemi oluyo yoksa karindan mi

Fransada yaşıyorum canım
Bende böyle imkanlardan yaratlanabilicegimi bilmiyodum
Üçüzler için devletin ücretsiz bakıcı imkanıda varmış veya ailenden birini getirmeye yardımcı oluyolarmıi kardeşimi getircem inşallah 😇😇
Yaaa benim eşimde 6 yıl Marsilya da yaşadı bende Fransa veya Almanya taraflarına gelmeyi çok istiyorum ama nerdeee😄😄 oo harika valla kardeşini getirebilmek😍😍

Amiin inşallah🙏 Çok teşekkür ederim💜
Çok teşekkürler canım, amiiin inşallah🙏 Sen de en kısa zamanda ikizler kervanına katılırsın inşallah🥰
Kanama mı vardı? Umarım her şey normalleşmiştir🙏
İnşaallah az kaldı ikizgillereeee bundan sonraki konuklarımızın alışveriş olmasını istiyorum ben artık sadece 😄😄😄😄😄

Sadece kan alıyorlarmış baya pahalı sadece ne zorluk duydun ki?
Teyzem 37-38 yasind kizina hamile kalmisti dna bozuklugu vs diye karindan igneyle sivi almislardi fetal dna diyince direk aklima o geldi ama simdi baktim ikiside kromozam ve dna ile ilgili biri kan alinarak digeri amniyon sivisi alinarak oluyormus.. o cok zorlanmisti.. dna bakilmasi diyince direk o aklima geldi.. boyle kanla bakilmasi daha kolay tabi..insallah hic biseyin yoktur.. detayli ultrasonla bence icin rahatlar...

Gelir inşallah insan başkasına güvenmesi zorya bakıcı falan aile varken inşallah istediğin gibi olur 🥰😍
İnşallah canım zaten ben 6 ay türkiyede
6 ay fransada kalıyorum eşim sagolsun bu konuda çok düşünceli bence doğum yapınca daha çok kalırım gittiğimde🤣

Biz de kontrolümüzden çıktık. Şükür 2 tanede kaldı bebeler, doktor diyo eşini kandıralım mı 3 diye🤣 Çok şükür her şey yolunda. Riskleri düşünüp bu süreci kendine zehir etme, anı yaşa dedi🥰 3 hafta sonra perinatolojiye randevu aldırdı bayram sonrası saat 1-3 arası tam 2 saat bebeklerin detaylı incelemesi yapılacak sonra bana geleceksiniz dedi. Oksapar ve pruluton ve folik asit dışındaki her şeyi kesti. Pruluton 3 günde bir yarım dozdu doğuma kadar haftada bir bir doz vurulcakmışım bundan sonra. Progestan fitilden de kurtuldum 🤩
Gözün aydın canım, maşallah onlara. İkiz gebelikte 2li 3li tarama önermiyorlarmış doğru sonuç vermiyormuş. Fetal DNA ve ayrıntılı ultrason ile bakılıyormuş. Yeni yeni şeyler öğreniyoruz hepimiz. Tekrar gözün aydın, kuzulara da maşallah 🧿🧿

Benim de bugün randevum vardı bebeklerimi gördüm çok şükür 🙏🏻Bütün kollarını bacaklarını ayaklarını gösterdiler 4cmlik mucizeler resmen..🥰 heyet raporumu da aldım bir ay. 11haftalık olmuşuz depotu bıraktık bir hafta daha progestana devam edip bıraktırıcam artık bebekler kendi salgılıyor zaten dedi. bayramdan önce tekrar muayeneye gideceğim detaylı bakıcak doktorum fakat bana fetal DNA testi yapmanı öneriyorum dedi. Ense kalınlıklarını ölçtü normal çıktı ama keselerimden bi tanesi diğerine göre baya küçük, bebeğin tam çevresinde gibi bebek boyutu günü falan uyumlu ikisi de aynı hemen hemen ama kesesi küçük kalmış bi sorun olabilir dedi. İkizlerde diğer taramalar doğru yanıt vermiyor fetal DNA öneriyoruz zaten direk dedi. Her muayene de bi kurt düşüyor içimize 😊 napıyım bilemedim..
Gözün aydın, sağlıkla büyüsünler. Doktorun gayet doğru ilerliyor geçen hafta yaptığım tüm araştırmalara göre🤣🤣 fetal DNA ve detaylı bizim gibi çoğul gebeliklerde en doğru ve en kapsamlı sonuçları elde ediyor bende doktorum önerirse ikisini de yaptırmak istiyorum. İçini ferah tut evet biraz pahalı fakat en doğru sonuç biz neler neler ödemedik bu bebeler için M mabel63 🤣🤣

Gözün aydın canım, maşallah onlara. İkiz gebelikte 2li 3li tarama önermiyorlarmış doğru sonuç vermiyormuş. Fetal DNA ve ayrıntılı ultrason ile bakılıyormuş. Yeni yeni şeyler öğreniyoruz hepimiz. Tekrar gözün aydın, kuzulara da maşallah 🧿🧿
Teşekkür ederim canım🥰 Evet ikili yapılsaydı 11+ larda çağırırdı muhtemelen. Detaylıda perinatolog söyleyecektir bakalım fetal DNA’yı. Valla öyle yeni şeyleri de ilk burda duyuyorum sonra araştırıp öğreniyorum😂 Bu arada kaç kg almam lazım diye sordum ikiz gebelikte max 18 kg gibi düşünebilirsin ama senin ilki de çok değilmiş 15 gibi bitirirsin sanırım dedi. İlk 3 aydan sonra ayda 2-2,5 gibi düşünebilirsin dedi. Yavaş tempo yürüyüşlere de başlayabilirsin dedi🤩

Hee bi de benim gibi beyazlarıyla başı dertte olan varsa 20. haftaya kadar boya yasak, sonra organik boyatabileceğimi ama kapatıcı saç maskarası kullanabileceğimi söyledi. Zaten dışarı çıkarken arada kullanıyordum diplere sürülmediği için😬

Bugun kan verdim progestron degerim 5.5 cikti doktor dusuk dedi boyle olan var mi . Bide sizlerin progestron degerleri kacti. Kadin dogumcu kimyasal olabilir dedi . Cuma kendi doktorum bakti kese var kalp atimi var dedi
benim kac tane arkadasim 5.2 5.3 ile hamileydi ve dogum.yapti bebisim uzulme benim dun 6.3 cikti progestan 200 verdi bebek varsa dusuk olmasin diye

Teşekkür ederim canım🥰 Evet ikili yapılsaydı 11+ larda çağırırdı muhtemelen. Detaylıda perinatolog söyleyecektir bakalım fetal DNA’yı. Valla öyle yeni şeyleri de ilk burda duyuyorum sonra araştırıp öğreniyorum😂 Bu arada kaç kg almam lazım diye sordum ikiz gebelikte max 18 kg gibi düşünebilirsin ama senin ilki de çok değilmiş 15 gibi bitirirsin sanırım dedi. İlk 3 aydan sonra ayda 2-2,5 gibi düşünebilirsin dedi. Yavaş tempo yürüyüşlere de başlayabilirsin dedi🤩
Ohhh dün çociklerini görmüşün, ilaçları bırakmışsın, yürüyüş iznini kapmışsın.misss missss🧿🧿

X