2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

ayyy inşallah yaa inşallahhh🙏inanıyorum bu sefer olacak hislerim hep güzel poziitif yönde😇ayyy inşallah ikiz duyması bile güzel😍pazartesi olacağım 3 gün izin alayım diyorum yeter di mi?
Bence de olacak hissediyorum🥰 Ben cuma transfer olmuştum. Haftasonu zaten tatil 2 gün de izin alıp çarşamba başlamıştım. Gayet yeterli bence😁 3. gün de kahvaltıya gitmiştim dışarda🙈

Bence de olacak hissediyorum Ben cuma transfer olmuştum. Haftasonu zaten tatil 2 gün de izin alıp çarşamba başlamıştım. Gayet yeterli bence 3. gün de kahvaltıya gitmiştim dışarda
Yaa çok çok teşekkürler inşallah🥰benimde geçen sefer ki cumartesiye denk geldi ben pazartesi işe geldim😁hatta cumartesi oldum pazar dışarı çıktım ama bunda biraz daha dikkat etsem mi diyorum 3 gün en azından birde evde tuvalet vs işi de rahat olur şimdi yine kabızlık vakasını kaldırmak zor gelir🙈

Selam kızlar,

Anca girebildim sabah muayene vs derken işe geç geldim onları da anca toparlamaya başladım.. Her şey yolunda pazartesi günü transfer yapılacak çarşamba progestan için kan vericem cumartesi covid testi..bunlarda da bir problem çıkmazsa eğer allahın izni ile olacak.. climara forte bant devam, progestan dex sabah akşam, coraspin, ve birde enox diye bir kan sulandırıcı iğne günde bir verdi...inşallah bu testlerimde normal çıkar da hayırlısı ile transferimi olabilrim:)
Çoookk sevindiimm hadi bakalım hayırlısıyla gelsin bebişler şimdi ❤️🧿🤲

Yaa çok çok teşekkürler inşallah🥰benimde geçen sefer ki cumartesiye denk geldi ben pazartesi işe geldim😁hatta cumartesi oldum pazar dışarı çıktım ama bunda biraz daha dikkat etsem mi diyorum 3 gün en azından birde evde tuvalet vs işi de rahat olur şimdi yine kabızlık vakasını kaldırmak zor gelir🙈
Canım bence de 3 gün yatarsın dinlenirsin hem de tatil olur senin için☺️ İnsallah hayırlı haberlerini ver en kısa zamanda bekliyorum ben de 🥰🥰 avokado yiyorsun dimi :)

Cuma günü kontrolüm var şimdiden çok heyecanlıyım. Ayda bir gel desen naparım bilmiyorum 15 gün zor dayanıyoruz😬 Bu arada bayramdan sonra gebelik diyetisyenine başlıyorum😁 Zaten kilolu bir değilim normalde de mümkün mertebe sağlıklı beslenirim ama 2 tane bebiş olunca profesyonel destek almak daha mantıklı olacak gibi. İkizlerde fazla kilo alımı da önerilmiyor gebelik şekeri, gebelik tansiyonu ve erken doğum riskleri ve ödem normale göre fazla olduğundan. İnşallah çok abartmadan tamamlarım süreci🤩
Ben de düşünüyorum gebelik diyetisyeni ile devam etmeyi sağlıklı besleneyim derken işin ucu kaçmasın zaten birkaç kilo fazlam vardı mide bulantısı vs olmayınca da aynı kilomla devam ediyorum 🙃 ben bir ay nasıl dayanacağım hiç bilmiyorum bayramdan bile sonra oluyor sanırım benim randevum burda başka bir doktordan 25 Nisan’a aldım aldım bakalım daha erken bulursam erken de alacağım kendi doktorumla 3 Mayıs mı 6 Mayıs mı neydi randevum 😄

Selam arkadaşlar..
İnşallah bu ay dondurulmuş embriyo transferi olacağım. Cuma günü adetimin 2. günüydü. Doktor birkaç ilaç verdi. Estrofem, Climara, kan sulandırıcı iğne ve aspirin.

Sormak istediğim şey ise, Estrofemi sabah 2, öğle 2, akşam 2 olmak üzere günde 6 defa kullanıyorum. İnşallah Rabb'im o günleri hayırlısıyla gösterirse ve hamile kalırsam da aynı dozda mı kullanmam gerekecek hamileliğin 12. haftasına kadar yoksa ilacın dozu günde 6 taneden daha aza düşecek mi?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İlaç sıkıntısı var. Climarayı ve estrofemi bulmakta zorlanıyoruz. Bu ilaç sıkıntısı devam ederse tedaviyi etkiler mi? İlacın alternatifleri var mı?

Rabbim bana, buradaki arkadaşlara ve tüm evlat sahibi olmak isteyenlere en hayırlı en kısa sürede sağlıklı evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah.
Offff estroferm en zor bulunan ilaç altı tane çok fazlaymış 12.haftaya kadar devam ediyor buldukça alıp koyun kenara ama o kadar fazla olacağını sanmam ben sabah 1 akşam 1 kullanıyorum en başından beri ,biz de bulamıyoruz maalesef 2-3 günlük kaldı bakalım bir eczaneden haber bekliyoruz .Ben bir kere bulamamıştım o günkü dozum dahi yoktu hemşire muhakkak bulmam gerektiğini ara vermemem gerektiğini söylemişti sonra bir ilaç attı yarısı beyaz yarısı mavi bir ilaçtı eğer hiç bulamazsan bu ilacın mavi olanlarını iç demişti öyle bir alternatif olabilir belki

Selam kızlar,

Anca girebildim sabah muayene vs derken işe geç geldim onları da anca toparlamaya başladım.. Her şey yolunda pazartesi günü transfer yapılacak çarşamba progestan için kan vericem cumartesi covid testi..bunlarda da bir problem çıkmazsa eğer allahın izni ile olacak.. climara forte bant devam, progestan dex sabah akşam, coraspin, ve birde enox diye bir kan sulandırıcı iğne günde bir verdi...inşallah bu testlerimde normal çıkar da hayırlısı ile transferimi olabilrim:)
Hadi bakalım son düzlük inşallah güzel habere az kaldı 🥰

Ben de düşünüyorum gebelik diyetisyeni ile devam etmeyi sağlıklı besleneyim derken işin ucu kaçmasın zaten birkaç kilo fazlam vardı mide bulantısı vs olmayınca da aynı kilomla devam ediyorum 🙃 ben bir ay nasıl dayanacağım hiç bilmiyorum bayramdan bile sonra oluyor sanırım benim randevum burda başka bir doktordan 25 Nisan’a aldım aldım bakalım daha erken bulursam erken de alacağım kendi doktorumla 3 Mayıs mı 6 Mayıs mı neydi randevum 😄
Gebelik diyetisyeni ile fazla kilosu olanlar kilo bile veriyor. En önemlisi sen kilo verdikçe bebek çok iyi kilo alıyor. Ben ilkinde 10 kg aldım 3.250 doğdu oğlum çok idealdi. Bunlarda da 12-13 alsam yeterli olur herhalde😊 Ayy valla ben de başka doktor arada bulsam mı diye düşünüyorum bakalım cuma vereceği tarihe göre her türlü alternatifi düşüneceğim😆

progesteronu norlam dönemde adet iken ölçtürmenin anlamı yok diye biliyorum.Önemli olan adetin başladığı günden itibaren 21 gün sayıp 21. gün bu testi yaptırman.Progesteron seviyesi , (tüp bebek süreci haricinden bahsediyorum)o ay başarılı bir yumurtlama olmuş mu , rahim kendini olası gebeliğe hazırlamış mı bunu veriyor.21. gün değerinin yaklaşık olarak 10 'un üzerinde çıkması demek o ay herşey yolunda , yumurtlamışsın demek oluyor diye biliyorum.Tabiki hiçbirimiz uzman değiliz benim bu bilgilerin edindiğim tecrübemden kaynaklı.En doğru bilgiyi doktorundan alabilirsin.
progesteron değil FSH belirler dedi menapoz sendede 25 dedi yüksek çıkmış menapoza yakın dedi... Amh 0.01..Ankara da bir doktora yazdım amh sordu direk öğrenince ne yazıkki tıbben yapılıcak bir şey yok dedi.... üzgünüz dedi ne yazıkki yapılıcak bir şey yok dedi..

Kızlar geçen hafta pelvik mr çekilmiştim. Bugün de ultrasonla baktı doktorum. Myomlar var ama bası görmüyorum dedi. Fakat yine de her ihtimale karşı histeroskopi yapalım dedi. Çizik de atıcakmışız. Bi sonraki reglimde arıcakmışm. Bir de bi kan testi yapılcakmış bağışıklıkla ilgili. Onun sonucuna göre aşı yapılcakmış belki. Bunları yaşayanlar var mı? Bir dahaki transferim sizce ne zaman olur? Ryamm Ryamm sana da histeroskopi yapılmıştı di mi canım?

Merhaba bende konak seyma hocaya gidiyorum bugun 11.nisan opu yapildi evde dinleniyorum simdi.. acikcasi hsg den sonra ben ise gitmistim ama bu sefer gidemedim.. bayramdan sonra transfer yapilacak diye konustuk.. muayenelerde yumurta boylarim enaz 3 tane 30 mm oldu digerleri 14den buyuk toplam 10-12 tane gozukuyordu. Bugun sadece 5 tane yumurta toplayabilmisler digerleri hep boş cikmis..klomeni 2 hafta kullandim.. bana gore cok kullandim cok buyuduler ve icleri bosaldi.. mayis 7si gibi transfer konustuk ama bakaljm ne kadari dollenecek bide oyle bir durum var.. hakkimizda hayirlisi olsun..
Öyle düşünme bende 1 buçuk kutu klomen kullandım opu ya kadar aynı zamanda meriofert iğne benim de 11 yumurtam dan 8 i olgun çıktı 5 i döllendi 4 ü 3. Günü gördü bi y. Gün diğeri 6. Gün donduruldu normal yani hepsinin olgun çıkamaması 😊 bizimde inşallah bayramdan sonra Mayıs ortaları gibi olur bu ay olucaktı histeroskopi olunca adetimi bekliyorum öyle olucak transfer, inşallah 5. Güne güzel bi yumurta elde edersiniz ve pozitif i alırsınız ♥️♥️

Selam kızlar,

Yaaa hadi inşallah pazartesi günü güzel geçer transfer in ve sonrasında güzel haberler verirsin çok sevindim gününün belli olmasına 😍😍😍

Öyle düşünme bende 1 buçuk kutu klomen kullandım opu ya kadar aynı zamanda meriofert iğne benim de 11 yumurtam dan 8 i olgun çıktı 5 i döllendi 4 ü 3. Günü gördü bi y. Gün diğeri 6. Gün donduruldu normal yani hepsinin olgun çıkamaması 😊 bizimde inşallah bayramdan sonra Mayıs ortaları gibi olur bu ay olucaktı histeroskopi olunca adetimi bekliyorum öyle olucak transfer, inşallah 5. Güne güzel bi yumurta elde edersiniz ve pozitif i alırsınız ♥️♥️
Ayyyy inşallah canım.. benimde mayıs 7sinde dedi doktor.. rahim dinlendirmek yapalim dedi zaten bende ara ara kanama yapıyor ve ağrım sızım çok fazla. 5 gün dayanır inşallah yum.lar yarın haber vereceklermiş embriyolarin döllenme dollenmedigi konusunda..senide ararlar haber verin mutlaka..

Kızlar geçen hafta pelvik mr çekilmiştim. Bugün de ultrasonla baktı doktorum. Myomlar var ama bası görmüyorum dedi. Fakat yine de her ihtimale karşı histeroskopi yapalım dedi. Çizik de atıcakmışız. Bi sonraki reglimde arıcakmışm. Bir de bi kan testi yapılcakmış bağışıklıkla ilgili. Onun sonucuna göre aşı yapılcakmış belki. Bunları yaşayanlar var mı? Bir dahaki transferim sizce ne zaman olur? Ryamm Ryamm sana da histeroskopi yapılmıştı di mi canım?
Aynen canım bende histeroskopi oldum polipler için gayet kolay bi işlem ama tabi çizik atılınca bi tık daha mı sancılı olur bilemem güzel geçer inşallah 😊

Ayyyy inşallah canım.. benimde mayıs 7sinde dedi doktor.. rahim dinlendirmek yapalim dedi zaten bende ara ara kanama yapıyor ve ağrım sızım çok fazla. 5 gün dayanır inşallah yum.lar yarın haber vereceklermiş embriyolarin döllenme dollenmedigi konusunda..senide ararlar haber verin mutlaka..
Her sabah arıyorlar kalbim o saatler yaklaştıkça hızlanıyor du yeminle kızlar biliyor burda 🤭🤭🤭 inan sayıya takılma bende 2 Mart'ta başladım adetin 3ö günü ile 12 martta opu oldum benimde 11 yumurtadan şuan elimde 2 emriyo var kalite leride gayet güzel rakamlar yarı yarıya düşebiliyor yeterki kalitesi güzel bi şekilde dondurulsun 🤭🤭 aradıklarında hücre sayılarını falan da sor 12 buçuğa kadar arıyorlar 😊

merhaba, bugün (5aa) transferin 9. günündeyim fakat son iki gündür idrar testim negatif.yarın test günüm kanda pozitif göremeyeceğim diye çok korkuyorum. iki gündür herhangi bir belirtimde yok 😞 benim durumunda olup pozitif haberi alan var mı?

merhaba, bugün (5aa) transferin 9. günündeyim fakat son iki gündür idrar testim negatif.yarın test günüm kanda pozitif göremeyeceğim diye çok korkuyorum. iki gündür herhangi bir belirtimde yok 😞 benim durumunda olup pozitif haberi alan var mı?

X