2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Ben ilk transferimde senin gibi hissediyordum ama okadar çok kişi biliyordu ki transfer olduğumu (aileler değil arkadaşlara söyledik) bu sefer de beni şu korku sarmıştı negatif olunca kötü haberi ben bunca insana nasıl vericem🤭 güzel haberi vermek kolay ama aksini söylemek her anlatışta yaran kanıyor🤦‍♀️ Ailelere hele hiç demedik eşimle ortak kararımız ablalarım dahi bilmiyor
Yani ben çözümü böyle buldum.
Sakın üzme kendini bu süreçte , sen be hissedersen bebeğin de onu hissediyor böyle düşün az kaldı mutlu haberi almaya , sabır 🤲🧿
Bencede olması gereken kimseye söylememek olumsuz durumda teselli sözleri bile fazla geliyor. Bu benim ikinci denemem ve ilkinde hepsini yaşadım.
İnşallah güzel haberler alırım alırız ♥️

Tedaviye uygun olan değerin Progesteron için 1,n altında olması lazımmış. 0-0,1-0,2 gibi değerler uygun kabul ediliyor. Tedavi her kişide farklı olabilir değer takibinin en doğru yorumu doktorun yapması daha uygun olur bence
tedaviye girmiyorsak eğer progesteron kaç olmalı Acaba..yaşım var bayağı değerim 2.98...menapoz mu bu :KK43: adetin 4.günü bugün yaptırdım

Selam arkadaşlar..
İnşallah bu ay dondurulmuş embriyo transferi olacağım. Cuma günü adetimin 2. günüydü. Doktor birkaç ilaç verdi. Estrofem, Climara, kan sulandırıcı iğne ve aspirin.

Sormak istediğim şey ise, Estrofemi sabah 2, öğle 2, akşam 2 olmak üzere günde 6 defa kullanıyorum. İnşallah Rabb'im o günleri hayırlısıyla gösterirse ve hamile kalırsam da aynı dozda mı kullanmam gerekecek hamileliğin 12. haftasına kadar yoksa ilacın dozu günde 6 taneden daha aza düşecek mi?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İlaç sıkıntısı var. Climarayı ve estrofemi bulmakta zorlanıyoruz. Bu ilaç sıkıntısı devam ederse tedaviyi etkiler mi? İlacın alternatifleri var mı?

Rabbim bana, buradaki arkadaşlara ve tüm evlat sahibi olmak isteyenlere en hayırlı en kısa sürede sağlıklı evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah.

Ben ilk transferimde senin gibi hissediyordum ama okadar çok kişi biliyordu ki transfer olduğumu (aileler değil arkadaşlara söyledik) bu sefer de beni şu korku sarmıştı negatif olunca kötü haberi ben bunca insana nasıl vericem🤭 güzel haberi vermek kolay ama aksini söylemek her anlatışta yaran kanıyor🤦‍♀️ Ailelere hele hiç demedik eşimle ortak kararımız ablalarım dahi bilmiyor
Yani ben çözümü böyle buldum.
Sakın üzme kendini bu süreçte , sen be hissedersen bebeğin de onu hissediyor böyle düşün az kaldı mutlu haberi almaya , sabır 🤲🧿
Kesinlikle katılıyorum ne kadar çok insan bilirse o kadar üzüntünüz artıyor. Benim ne ilk ne ikinci transferimi ben ve eşimden başka hiç kimse bilmiyor🤭Hatta tüp bebek yoluyla hamile kaldığımı hala bilmiyolar. Söylemeye gerek duymuyorum çünkü iyi niyetle bile olsa insanı sıkıyorlar. Annem ikizleri öğrendiğinden beri her gün arayıp darlıyo nasılsın aman şunu yapma aman şöyle yapma. Tüp bebek olduğunu duysa vayy halima eve kapatırlar herhalde🙈

Selam arkadaşlar..
İnşallah bu ay dondurulmuş embriyo transferi olacağım. Cuma günü adetimin 2. günüydü. Doktor birkaç ilaç verdi. Estrofem, Climara, kan sulandırıcı iğne ve aspirin.

Sormak istediğim şey ise, Estrofemi sabah 2, öğle 2, akşam 2 olmak üzere günde 6 defa kullanıyorum. İnşallah Rabb'im o günleri hayırlısıyla gösterirse ve hamile kalırsam da aynı dozda mı kullanmam gerekecek hamileliğin 12. haftasına kadar yoksa ilacın dozu günde 6 taneden daha aza düşecek mi?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İlaç sıkıntısı var. Climarayı ve estrofemi bulmakta zorlanıyoruz. Bu ilaç sıkıntısı devam ederse tedaviyi etkiler mi? İlacın alternatifleri var mı?

Rabbim bana, buradaki arkadaşlara ve tüm evlat sahibi olmak isteyenlere en hayırlı en kısa sürede sağlıklı evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah.
Hayırlı olsun canım ben 6+4 e kadar aynı şekilde kullandım. Sabah 2 akşam 2, sonra bıraktık.

Selam arkadaşlar..

Hayırlı olsun şimdiden, ben hala aynı şekilde kullanıyorum. Doktordan doktora değişmekle beraber 12. haftaya kadar kullandırabiliyorlar

tedaviye girmiyorsak eğer progesteron kaç olmalı Acaba..yaşım var bayağı değerim 2.98...menapoz mu bu :KK43: adetin 4.günü bugün yaptırdım
progesteronu norlam dönemde adet iken ölçtürmenin anlamı yok diye biliyorum.Önemli olan adetin başladığı günden itibaren 21 gün sayıp 21. gün bu testi yaptırman.Progesteron seviyesi , (tüp bebek süreci haricinden bahsediyorum)o ay başarılı bir yumurtlama olmuş mu , rahim kendini olası gebeliğe hazırlamış mı bunu veriyor.21. gün değerinin yaklaşık olarak 10 'un üzerinde çıkması demek o ay herşey yolunda , yumurtlamışsın demek oluyor diye biliyorum.Tabiki hiçbirimiz uzman değiliz benim bu bilgilerin edindiğim tecrübemden kaynaklı.En doğru bilgiyi doktorundan alabilirsin.

progesteronu norlam dönemde adet iken ölçtürmenin anlamı yok diye biliyorum.Önemli olan adetin başladığı günden itibaren 21 gün sayıp 21. gün bu testi yaptırman.Progesteron seviyesi , (tüp bebek süreci haricinden bahsediyorum)o ay başarılı bir yumurtlama olmuş mu , rahim kendini olası gebeliğe hazırlamış mı bunu veriyor.21. gün değerinin yaklaşık olarak 10 'un üzerinde çıkması demek o ay herşey yolunda , yumurtlamışsın demek oluyor diye biliyorum.Tabiki hiçbirimiz uzman değiliz benim bu bilgilerin edindiğim tecrübemden kaynaklı.En doğru bilgiyi doktorundan alabilirsin.
Allah razı olsun uzun uzun yazmışsınız cevap... sordum doktora cevap yazmadı okuduğu halde... açık açık yazdım menapoz mu diye... cevabı bekliyorum şimdi

Selam kızlar,

Anca girebildim sabah muayene vs derken işe geç geldim onları da anca toparlamaya başladım.. Her şey yolunda pazartesi günü transfer yapılacak çarşamba progestan için kan vericem cumartesi covid testi..bunlarda da bir problem çıkmazsa eğer allahın izni ile olacak.. climara forte bant devam, progestan dex sabah akşam, coraspin, ve birde enox diye bir kan sulandırıcı iğne günde bir verdi...inşallah bu testlerimde normal çıkar da hayırlısı ile transferimi olabilrim:)

Selam kızlar,

Anca girebildim sabah muayene vs derken işe geç geldim onları da anca toparlamaya başladım.. Her şey yolunda pazartesi günü transfer yapılacak çarşamba progestan için kan vericem cumartesi covid testi..bunlarda da bir problem çıkmazsa eğer allahın izni ile olacak.. climara forte bant devam, progestan dex sabah akşam, coraspin, ve birde enox diye bir kan sulandırıcı iğne günde bir verdi...inşallah bu testlerimde normal çıkar da hayırlısı ile transferimi olabilrim:)
İnşallah hayırlısı ile güzel sonuçlar elde edersiniz🤲🏻🌺

Selam kızlar,

Amanın, geldi çattı bile o zaman❤️ Her şey pozitif ilerleyecek ben inanıyorum, gelsin yeni hamişler yeni bebikler🍀🍀

Amanın, geldi çattı bile o zaman❤️ Her şey pozitif ilerleyecek ben inanıyorum, gelsin yeni hamişler yeni bebikler🍀🍀
evet valla geldi çattı beni de bir heyecan aldı şimdi ama bu sefer her şey güzel olacak yolunda gidecek hissediyorum inşallah hissettiğim gibi de olur bende hamişler ksımında yerimi alırım🥰🥰😘😘

Selam kızlar,

Hadi bakalım sıra sende😍 Full pozitif enerjiyle olacağına tam olan inancınla gir transferine🙏 Bi ikiz haberi de senden gelsin😇😇

Yumurta karın sayısını mm ini her muayenesi de söyledi bana 12 mm oldu veya 18 mm oldu gibi şaşırdım açıkçası ama tabiki daha memnun olduğunuz bir yerde yaptırmanıza sevindim inşallah herşey yolunda gider 😊😇♥️
Merhaba bende konak seyma hocaya gidiyorum bugun 11.nisan opu yapildi evde dinleniyorum simdi.. acikcasi hsg den sonra ben ise gitmistim ama bu sefer gidemedim.. bayramdan sonra transfer yapilacak diye konustuk.. muayenelerde yumurta boylarim enaz 3 tane 30 mm oldu digerleri 14den buyuk toplam 10-12 tane gozukuyordu. Bugun sadece 5 tane yumurta toplayabilmisler digerleri hep boş cikmis..klomeni 2 hafta kullandim.. bana gore cok kullandim cok buyuduler ve icleri bosaldi.. mayis 7si gibi transfer konustuk ama bakaljm ne kadari dollenecek bide oyle bir durum var.. hakkimizda hayirlisi olsun..

Hadi bakalım sıra sende Full pozitif enerjiyle olacağına tam olan inancınla gir transferine Bi ikiz haberi de senden gelsin😇
ayyy inşallah yaa inşallahhh🙏inanıyorum bu sefer olacak hislerim hep güzel poziitif yönde😇ayyy inşallah ikiz duyması bile güzel😍pazartesi olacağım 3 gün izin alayım diyorum yeter di mi?

X