2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Kızlar vajinal olarak progestan alanlara bir sorum olacak.Yani nasıl desem resmen kapanmış gibi fitil ileri gitmiyor hatta yani başlarda zor diyordum ama en azından koyabiliyordum şimdi ileri itmeyi bırakın normal bile koyamıyorum sabah çok zorlandım bu kadar şişip kapanması normal mi ya 🤔
Nasıl koyuyorsunuz ayakta mı çömelerek mi? Ben ilkten ayakta denedim olmadı ilerlemedi sonra parmağımı biraz suyla ıslatıp çömelerek yaptım gitti hepsi.

Kizlar selam sizlere bir sorum olacak bugun transferden sonraki 20. Gunum ve dun beta 3043 cikmisti kese gorunurmu

Kızlar vajinal olarak progestan alanlara bir sorum olacak.Yani nasıl desem resmen kapanmış gibi fitil ileri gitmiyor hatta yani başlarda zor diyordum ama en azından koyabiliyordum şimdi ileri itmeyi bırakın normal bile koyamıyorum sabah çok zorlandım bu kadar şişip kapanması normal mi ya 🤔
Bence o iyi bir şey.çünkü Ne zaman kanama yaşasam günlerce rahat rahat koyuyorum açılıyor resmen orası. Bir kaç gün geçince tekrar kapanıyor o yüzden ben o kalınlaşmayı olumlu bir şey olarak görüyorum. Zaten progestanın amacı da rahim ağzını kalınlaştırmak biz direk vajina içine koyduğumuz için oraya da etki ediyor bence. Tabiki tamamen kendi deneyimimle cevap verdim hiç bilimsel değil. 😊

Yani kan akışı değişimi de yapıyormuş ilk aylarda evet ama rüzgarda olabilir, bir süre evde yürüyeceğim bende. Sen zaten çalışıyorsun ben derslere ara verdiğim için ve dediğin gibi midede de sıkıntı olmayınca🧿 yürümek şart bana😉
Rapor mu aldınız siz de?

18 ine cagirdi kese kalp atisi icin ama ben o zamana sabredemem dun beta verdim 3043 cikti cumartesi burda bi dr a gitmek istiyorum keseyi bari goreyim diye iste gorunurmu ama
Kaçıncı haftadasın
Kendi doktorun kaçıncı haftada çağırdı seni

Gebelik hesaplama programlarina gore 4+5 im ve dr 6+2 de cagirmis oluyo direk kalp atisina cagirdi
Gruplarda en erken gören benim gibi bir durum kanamadan girmiştim ya 5+1 ve 5+3 de keseyi gördük
Kalp atışında 6+3 de dinledik kalp atışı bana bile erken gitmişsin diyip sinirimi bozanlar oldu bebeğe zararlıymış 7 haftalar da kalp atışı dinlenmeliymiş her kafadan bir ses
Başka doktora gideceksen 5. Haftalarda gidebilirsin
Ama nacizane tavsiyem bence gitme inan daha stresli bi süreç olacak bazen kese geç gözüküyor mesela öyle bir durumla karşılaşsan şah kötü olacaksın

Gruplarda en erken gören benim gibi bir durum kanamadan girmiştim ya 5+1 ve 5+3 de keseyi gördük
Kalp atışında 6+3 de dinledik kalp atışı bana bile erken gitmişsin diyip sinirimi bozanlar oldu bebeğe zararlıymış 7 haftalar da kalp atışı dinlenmeliymiş her kafadan bir ses
Başka doktora gideceksen 5. Haftalarda gidebilirsin
Ama nacizane tavsiyem bence gitme inan daha stresli bi süreç olacak bazen kese geç gözüküyor mesela öyle bir durumla karşılaşsan şah kötü olacaksın
Iste bilemedim sanki o kesyi gormeden kabullenemiyorum herkes hayirli olsun derken ben daha durun bi kesin degil diyorum ama bi yandanda dusunuyom keseyi gorup bebis gozukmezse bu seferde kese bosmu diye kebdimi yipraticam senin anlayacagin gece yataga girdigimde yok gitmicem diyorum dr cagirdigi zaman gidicem diyom uyandigimda yok yok gidip goreyim diyorum hangisi saglikli bilemedim

Iste bilemedim sanki o kesyi gormeden kabullenemiyorum herkes hayirli olsun derken ben daha durun bi kesin degil diyorum ama bi yandanda dusunuyom keseyi gorup bebis gozukmezse bu seferde kese bosmu diye kebdimi yipraticam senin anlayacagin gece yataga girdigimde yok gitmicem diyorum dr cagirdigi zaman gidicem diyom uyandigimda yok yok gidip goreyim diyorum hangisi saglikli bilemedim
Bak benim 5+1 de yolk saç yoktu 5+3 de hastaneden çıkarken gördü doktor o iki gün zehir zembelrk geçti sonra sa kalp atışı stresi giriyor inan bu stresler korkular bekleyişler hiççç bitmiyor ben 9 haftalık oldum hala aklımda ya kalp atışı durursa var olmuyor yani bu saçma fikirler giriyor insanın aklına bir şekilde
Bence strese girmiyorsan doktorunun söylediği günü bekle derim

Bak benim 5+1 de yolk saç yoktu 5+3 de hastaneden çıkarken gördü doktor o iki gün zehir zembelrk geçti sonra sa kalp atışı stresi giriyor inan bu stresler korkular bekleyişler hiççç bitmiyor ben 9 haftalık oldum hala aklımda ya kalp atışı durursa var olmuyor yani bu saçma fikirler giriyor insanın aklına bir şekilde
Bence strese girmiyorsan doktorunun söylediği günü bekle derim
Himm 5+1 de yolk yoktu evet bende goremezsem ona takarim dedigin gibi o zamanda kalp atisi stresi basliyo haklisin ya ben en iyisi 18 ini bekliyim

Himm 5+1 de yolk yoktu evet bende goremezsem ona takarim dedigin gibi o zamanda kalp atisi stresi basliyo haklisin ya ben en iyisi 18 ini bekliyim
Kesinlikle stressiz bekleyebiliyorsan bekle ama kendine stres yapıyorsan da doktora git hiç bekleme ☺️ Malum stres en kötü şey 🙄🙄

X