2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

19 da tedaviye basladım bu 2 denemem ilkinde yapışıklıklar dolayısıyla tutmamış deger sonradan düstu bende rahim temizleme histeroskopi işlemi gördüm 3 ay sonra da dondurulmuş 5.gün embriyo su 2 adet transfer oldum suan 9.günüm ve dün 8.günüm Dü idrar testi yaptım cok silik cizgi cıktı sence erken diye mi öyle cıktı
Muhtemelen öyledir benim de 9.gün çok çok silikti ilk damlatınca hatta çizgi hemen çıkmadı bir iki dakika içinde silik bir şekilde çıktı 😇gönlünüzce olsun olmazsa da önünüzde çoook seneleriniz var

Canım benim ilk denememde hiç embriyo oluşmamıştı. Sigara yüzünden olmadığını belirtti ve Doktor sigarayı bırakın dedi.Bırakamadım. 2. Denemede başka bir doktora gittik, o da bırakın dedi.Sadece tedavi zamanı bırakabildim.Kimyasal oldu. İki doktor da hsg sonrası tüplerimde hidrosalpenks olduğunu söylemişti. İkincisi kimyasal olmasını buna bağladı. 3.’de ben yine başka bir doktora gittim, tüplerimin kesinlikle alınması gerektiğini bu da söyleyince aldırdım. Prednol kullandım, intralipid serum aldım ama yine olmadı. Ben bu kez başka bir doktora gittim, bu doktorla genetik test yaptırdık, rahme çizik atıldı, diğerleri koraspirin veriyordu ve bu kan pıhtılaşma iğnesi de verdi. Ayrıca intralipid serum ve prednolu bu da verdi ama yine tutmadı. Son denemeyi yine bu doktorla yaptım.Bu kez tuttu ( hatta son denemede intralipid serum vermemişti), rahimde Adenomiyozis olduğu için baskılamak için Lucrin iğne yapmıştı. İlk kez pozitifi görmek hatta yüksek beta hcg değerleri elde etmek o kadar sevindirdi ki.. Keseyi gördük, kalp atışı için gittiğimde ise kese boştu. Kanamam falan olmamıştı. Kese boş olunca kürtaj oldum. Hala üzülüyorum, ama yapacak birşey yok. Başladım yine iğnelere dün aynı doktorda.Denenecek birşey de kalmadı. Ngs ile genetikli embriyo elde edilebilir ama o da garanti değil. Tutmayan arkadaşlar var.Deneyeceğiz işte yumurta üretene kadar.Gerçi tedavilerde çok pahalı artık 😞
Rabbim yardımcınız olsun..
Zor bir süreç geçirmişsiniz..
Lucrin iğne sonrası gebelik elde eden çok var..
Bir arkadaşta tek embryosu vardı. Lucrin+prograf+intralipid ile gebe kaldı..
Bu arada sizinle konuştuktan sonra makalelere baktım..
ANA tutunmayı engellemiyor, yumurta kalitesini düşürerek embryo oluşumunu veya düşüklere sebep oluyor..
Romatoloji hasta öyküsü var ise aile de baktırmanızı tavsiye ederim..

Rabbim yardımcınız olsun..
Zor bir süreç geçirmişsiniz..
Lucrin iğne sonrası gebelik elde eden çok var..
Bir arkadaşta tek embryosu vardı. Lucrin+prograf+intralipid ile gebe kaldı..
Bu arada sizinle konuştuktan sonra makalelere baktım..
ANA tutunmayı engellemiyor, yumurta kalitesini düşürerek embryo oluşumunu veya düşüklere sebep oluyor..
Romatoloji hasta öyküsü var ise aile de baktırmanızı tavsiye ederim..
Canım var mı ailede bilmiyorum ama buna baktırmamıştım.Peki çıkarsa ANA , tedavisi ne?Sen kaçıncı denemedesin?Senin niye olmuyormuş, ne diyor doktorlar?

Canım var mı ailede bilmiyorum ama buna baktırmamıştım.Peki çıkarsa ANA , tedavisi ne?Sen kaçıncı denemedesin?Senin niye olmuyormuş, ne diyor doktorlar?
Benim 2 denemem negatif oldu.
İlkinde sağlıklı embryo değildir dediler, 2. de doktorda şaşırdı.. Ama 2. de ben romatolojik hastalıklar var dediğimde çok önemsemedi.
Ben kendim intralipid istedim.
Şimdi 3. için lenfosit aşısı+hiserskopi önermişti. Ama o doktor ile devam etmeyeceğim.
Başka gittim doktor gebelik aşısı+intralipid+histerskopi önerdi. Ama o doktorunda standart protokolüymüş. Bana özel birşey düşünmemiş onu farkettim. Onu da eledim.
Salı günü Yasemin çekmez gideceğim bakalım ne diyecek..
Mayısta histerskopi yaptıracağım.
Ama transfer için prednol ya da prograf kullanmak istediğimi doktorlara belirtiyorum.
Kendi doktorum bilmiyorum dedi.
Öbür doktor cevap vermedi. Makalelere göre hareket etmiyoruz dedi.
Sanki makalelerdeki araştırmalar kafalarından uyduruyorlar.. Sanki oradaki raporlananlar hasta değiller. Zaten o yüzden eledim :KK70:

Kızlar bişey sorucam hsg gusül gerektirir mi bazı sayfalarda gerektirmez yazıyor ama hafif lekenme olduğu için almakmı gerekir kafam karıştı 🤷

Benim 2 denemem negatif oldu.
İlkinde sağlıklı embryo değildir dediler, 2. de doktorda şaşırdı.. Ama 2. de ben romatolojik hastalıklar var dediğimde çok önemsemedi.
Ben kendim intralipid istedim.
Şimdi 3. için lenfosit aşısı+hiserskopi önermişti. Ama o doktor ile devam etmeyeceğim.
Başka gittim doktor gebelik aşısı+intralipid+histerskopi önerdi. Ama o doktorunda standart protokolüymüş. Bana özel birşey düşünmemiş onu farkettim. Onu da eledim.
Salı günü Yasemin çekmez gideceğim bakalım ne diyecek..
Mayısta histerskopi yaptıracağım.
Ama transfer için prednol ya da prograf kullanmak istediğimi doktorlara belirtiyorum.
Kendi doktorum bilmiyorum dedi.
Öbür doktor cevap vermedi. Makalelere göre hareket etmiyoruz dedi.
Sanki makalelerdeki araştırmalar kafalarından uyduruyorlar.. Sanki oradaki raporlananlar hasta değiller. Zaten o yüzden eledim :KK70:
Elediğin iyi olmuş, prednolu herkes veriyor artık. Ben kullandım son boş gebelikte tuttuğu da olmuştu tutmadığı da ama genelde tutanların çoğu kullanıyor neredeyse. Tutmazsa neden kullanmadım demessin :) Lenfosit aşısı ve gebelik aşısı nedir bilmiyorum. Onlarsız gebeliği oluşanlar, embriyoları tutunanlar var ama daha önce gebelik elde edemeyenlerde işe kesin yarıyor mu bilmiyorum.

Elediğin iyi olmuş, prednolu herkes veriyor artık. Ben kullandım son boş gebelikte tuttuğu da olmuştu tutmadığı da ama genelde tutanların çoğu kullanıyor neredeyse. Tutmazsa neden kullanmadım demessin :) Lenfosit aşısı ve gebelik aşısı nedir bilmiyorum. Onlarsız gebeliği oluşanlar, embriyoları tutunanlar var ama daha önce gebelik elde edemeyenlerde işe kesin yarıyor mu bilmiyorum.
Lenfosit aşısı babanın kanından bağışıklık hücrelerini alıp anneye enjekte etme.. Düşüklerde ve sağlıksız gebeliklerde öneriliyor. Benim gibi tutunmama nedeni de de deneniyor..
Gebelik aşısı anne kanındaki bağışıklık hücreleri alınıp rahime veriliyor. Bunun etkinliği tartışmalı.. Benim içime sinmedi. Bazı merkezler standart protokol olarak uyguluyormuş. Bu doktorda öyle standart uyguluyor.. Negatif olanlarda çok var yani..

Ben sormadım ama solante pregna genelde hamilelere önerilen. Ama onun da yapısını sevmiyorum ben bembeyaz hayalet gibi yapıyor ama tatillerde vs mecbur onu kullanırım. Dermatologlar onu öneriyor. Günlük de la roche kullanıyorum ama kullanmaya devam edebilir miyim bilmiyorum sormak lazım. Her duş sonrası bebeyağı kullanıyorum, lierac almaya başlarım. Ben ilkinde çatlamadım ama ikiz olunca kesin çatır çatır çatlarım 😥
Lieracın içinde çok kimyasal olduğu söyleniyor. Ben badger aldım dün ilk defa denedim kokusu da dokusu da çok güzeldi tavsiye ederim. Güneş kremi olarak da yine doğal içerikli badenatural vardı onu kullanmaya devam edeceğim. Zaten bu gidişle dışarıyı da göremeyeceğim gerçi 😅 ben de fikrinizi sormak istiyorum kızlar ben aşırı bi şekilde sivilcelendim minik minik, ergenliğimi bile sivilcesiz geçirmiş bi insanım hamilelikle mi alakalı yoksa stresle mi bilmiyorum. Onun için önereceğiniz bişey var mı? Yüzüme ne sürebilirim ne iyi gelir

Benimde 4 mm çaplı ve orta kesim solunda 9x4 mm boyutlarında 2 adet polip yazıyor acaba etkiler mi transfer i 🙄
Ben uc doktora danıştım etkilemez demişlerdi ama Cem bey kesinlikle alınması gerekiyor düşüge sebep olur dedi doktora göre degısıyor

Kizlar transferin ikinci gunundeyim.illaki büyük tuvalet gelecek.kabizlik sorunu yok ama ufak ikinmalar yaşanacak illaki.doktorum ıkınma zarar vermez dedi ama çok endişeliyim yinede.sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda.

Kizlar transferin ikinci gunundeyim.illaki büyük tuvalet gelecek.kabizlik sorunu yok ama ufak ikinmalar yaşanacak illaki.doktorum ıkınma zarar vermez dedi ama çok endişeliyim yinede.sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda.
Emin ol bunu düşünerek yaşadığın stres daha zararlı doktorun da etkilemez demiş sen dikkat li beslen gerisini artık düşünme yapacak bişey yok 😊

Muhtemelen öyledir benim de 9.gün çok çok silikti ilk damlatınca hatta çizgi hemen çıkmadı bir iki dakika içinde silik bir şekilde çıktı 😇gönlünüzce olsun olmazsa da önünüzde çoook seneleriniz var
Off cok heyecanlıyım yaa bilmiyorum rabbim isteyen herkese bu yolda olan herkese yar ve yardımcı olsun sanada hayırlı olsun 🥰♥️🙏

Tebrikler 🎈 düşük değil ki değeriniz gayet güzel 8.gün için değer gayet güzel iki günde bir artacağını düşünürsek hemen hemen buradaki herkesin bu değerlere denk geliyordu inşallah katlanması da güzel olur 😇
Çok teşekkür ederim. Daha önce bi kere normal deneme ile 6. Haftada düşük yaptım. İlk transferimde de olacak gibi olup olmamıştı. Endişeliyim. Sevinemiyorum bile değerim arttığını görürüm insallah

Lieracın içinde çok kimyasal olduğu söyleniyor. Ben badger aldım dün ilk defa denedim kokusu da dokusu da çok güzeldi tavsiye ederim. Güneş kremi olarak da yine doğal içerikli badenatural vardı onu kullanmaya devam edeceğim. Zaten bu gidişle dışarıyı da göremeyeceğim gerçi 😅 ben de fikrinizi sormak istiyorum kızlar ben aşırı bi şekilde sivilcelendim minik minik, ergenliğimi bile sivilcesiz geçirmiş bi insanım hamilelikle mi alakalı yoksa stresle mi bilmiyorum. Onun için önereceğiniz bişey var mı? Yüzüme ne sürebilirim ne iyi gelir
İlk gebeliğimde kullanmıştım kullanan herkes de çok memnun lieractan. Ama içerik araştırması yapmadım. Sivilce bu haftalarda normal sanırım, uygulamalarda hep yazıyor. Ama ne kullanılır bilmiyorum🧐
Ben transfer sonrası hafif kabızlık yaşadım illa ki ıkınıyorsun da, bunları kafanıza takmayın pozitif şeylerle meşgul olmaya çalışın

Bu haftalarda sivilcelenme çok oluyormuş ben de hep sivilcelerle başı dertte ılan bir insanım sivilcem bile çıkmadı benim de o kadar belirtisiz ben yürüyüş yapmaya başladım 3 bin adım falan hem d vit alayım biraz diye işte şimdilik normal güneş kremi kullanıyorum ama bir şey olmaz herhalde o kadar şeyden ya sonuçta makyaj da yapıyorum ben 🤔

X