2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Benim hiç öyle bir hevesim olmadı zaten 😂hiç gerek yok bence isteyen yapsın tabi kolaylıklar dilerim 😇
Belki diyordum doktor un verdiği cesaretle falan ama yokkk yani ben acayip kötü oluyorum öyle yerlerde 😄😄😄 Alcan genel anestezi yı oh mis 😄

Maşallah nasıl dayandınız o acıya vallahi helal olsun :KK9:
Bir an önce bitsin diye dayandım 😄😄 tepemde makina vuduma kadar geliyor ezecek diye ondan korkuyorum dönüp duruyor karnım Zaten sancıyor kolları da kaldırnışım teslim ol gibi o an o korkuyorla nefes dahi almadım aleti çıkardıktan sonra geçti hepsi 😄😄😄 belki normal hsg olsa idi o kadar acımazdı ilk gönderdiği sıvı çok acımadı ama benim sol taraf biraz sıkıntı çıkarınca acıdı 🤭🤭

Benim boyum 160 60 kiloyum..
Doktora özellikle sordum kilo vermem gerekiyorsa verip öyle sürece geçelim diye..
Hayır kilon çok ideal dedi..
Kadınlık hormonlarının salgılanması için biraz yağlı vücut gerek dedi☺️
Ahaha bana da özellikle göbek yağlarının iyi kaliteli yumurta elde etmeyi önlediğini söyledi. 😂Neyse sorun ne bilmiyorum ama olmuyor işte son beş denemedir. Artık neden aramıyorum. İğnelere başladım dün yeniden ama çok da heyecansız bir şekilde olursa olur olmazsa olmaz modundayım.

Ahaha bana da özellikle göbek yağlarının iyi kaliteli yumurta elde etmeyi önlediğini söyledi. 😂Neyse sorun ne bilmiyorum ama olmuyor işte son beş denemedir. Artık neden aramıyorum. İğnelere başladım dün yeniden ama çok da heyecansız bir şekilde olursa olur olmazsa olmaz modundayım.
Benimde göbek bölgem..
Ama bende de tutunma olmadığı için beni de baz alma😄
Sana prednol ya da prograf verildi mi? Kalp atımıbu duyana kadar devam edelim falan dendi mi?
Ya da intralipid uygulandı mı?
Lenfosit aşısı?

Hakikaten yaz geliyor hiç düşünemedik. benim kuru ve aşırı hassas bir cildim var ben de sorsan doktora çok iyi olur. Çatlak kremin nedir ben de bakayım internetten
Bi-oil nemlendirici ve çatlak kremi çok sık kullanılan bir ürünmüş denemek için bir tane aldım aşırı yağlı bir his bırakmıyor fena değil bakalım 🤔

Ben sormadım ama solante pregna genelde hamilelere önerilen. Ama onun da yapısını sevmiyorum ben bembeyaz hayalet gibi yapıyor ama tatillerde vs mecbur onu kullanırım. Dermatologlar onu öneriyor. Günlük de la roche kullanıyorum ama kullanmaya devam edebilir miyim bilmiyorum sormak lazım. Her duş sonrası bebeyağı kullanıyorum, lierac almaya başlarım. Ben ilkinde çatlamadım ama ikiz olunca kesin çatır çatır çatlarım 😥
Vücudun belki çatlamaya müsait değilse çok çatlamazsın ben normal kilo alıp verince bile bacaklarımda ufak oluyor tenim maalesef aşırı müsait 😑

Merhaba 2. Denememi 25 martta yaptım 5. Gün dondurulmuş embriyo transferi yapıldı. 7.gün erken gebelik testi yaptım silik çıktı ikinci çizgim. 8.gün yani dün kan verdim 62 çıktı. Doktor dört gün sonra bir daha kan ver yükselişine bakalım dedi. Hamile miyim değil miyim sevinemedim değer düşük olduğu için.
Tebrikler 🎈 düşük değil ki değeriniz gayet güzel 8.gün için değer gayet güzel iki günde bir artacağını düşünürsek hemen hemen buradaki herkesin bu değerlere denk geliyordu inşallah katlanması da güzel olur 😇

Evet bu yağ oranı doktoru azıcık kızdıran.Tüm kilolar sanki göbekte toplanmış gibi göbeğim yağlı .Bir de 5 keredir hiç olumlu sonuca ulaşamayıp, 6. ‘yı denemeye başlayınca, belki de artık diyet yapmalısın dedi 🤷🏻‍♀️😊Artık hayırlısı diyorum.
Ama benim embriyoloğum da sosyal medyada paylaştığı gönderilerde kilo veren hastalarda kaliteli yumurta sayısında ciddi artışlar olduğunu söylüyor bekleme sürecinde biraz spor ve diyetle destekleyebilrsin 😇

İnşallah olur dualarımız sizinle bu süreçte hafif tempolu yürüyüşler yapın yumurtalıklarınız daha iyi çalışır ,karbonhidrat tüketmeyin protein ve vitamin odaklı beslenmeye dikkat edin inşallah kaliteli yumurtalarınız olur 🤲

Bir an önce bitsin diye dayandım 😄😄 tepemde makina vuduma kadar geliyor ezecek diye ondan korkuyorum dönüp duruyor karnım Zaten sancıyor kolları da kaldırnışım teslim ol gibi o an o korkuyorla nefes dahi almadım aleti çıkardıktan sonra geçti hepsi 😄😄😄 belki normal hsg olsa idi o kadar acımazdı ilk gönderdiği sıvı çok acımadı ama benim sol taraf biraz sıkıntı çıkarınca acıdı 🤭🤭
Maşallah iyi dayandın 🧿🧿özel kurumda da yani bi 5 dk uyutabilirlerdi 🤣

20 yaşında mı tedavi görüyorsunuz
19 da tedaviye basladım bu 2 denemem ilkinde yapışıklıklar dolayısıyla tutmamış deger sonradan düstu bende rahim temizleme histeroskopi işlemi gördüm 3 ay sonra da dondurulmuş 5.gün embriyo su 2 adet transfer oldum suan 9.günüm ve dün 8.günüm Dü idrar testi yaptım cok silik cizgi cıktı sence erken diye mi öyle cıktı

Benimde göbek bölgem..
Ama bende de tutunma olmadığı için beni de baz alma😄
Sana prednol ya da prograf verildi mi? Kalp atımıbu duyana kadar devam edelim falan dendi mi?
Ya da intralipid uygulandı mı?
Lenfosit aşısı?
Canım benim ilk denememde hiç embriyo oluşmamıştı. Sigara yüzünden olmadığını belirtti ve Doktor sigarayı bırakın dedi.Bırakamadım. 2. Denemede başka bir doktora gittik, o da bırakın dedi.Sadece tedavi zamanı bırakabildim.Kimyasal oldu. İki doktor da hsg sonrası tüplerimde hidrosalpenks olduğunu söylemişti. İkincisi kimyasal olmasını buna bağladı. 3.’de ben yine başka bir doktora gittim, tüplerimin kesinlikle alınması gerektiğini bu da söyleyince aldırdım. Prednol kullandım, intralipid serum aldım ama yine olmadı. Ben bu kez başka bir doktora gittim, bu doktorla genetik test yaptırdık, rahme çizik atıldı, diğerleri koraspirin veriyordu ve bu kan pıhtılaşma iğnesi de verdi. Ayrıca intralipid serum ve prednolu bu da verdi ama yine tutmadı. Son denemeyi yine bu doktorla yaptım.Bu kez tuttu ( hatta son denemede intralipid serum vermemişti), rahimde Adenomiyozis olduğu için baskılamak için Lucrin iğne yapmıştı. İlk kez pozitifi görmek hatta yüksek beta hcg değerleri elde etmek o kadar sevindirdi ki.. Keseyi gördük, kalp atışı için gittiğimde ise kese boştu. Kanamam falan olmamıştı. Kese boş olunca kürtaj oldum. Hala üzülüyorum, ama yapacak birşey yok. Başladım yine iğnelere dün aynı doktorda.Denenecek birşey de kalmadı. Ngs ile genetikli embriyo elde edilebilir ama o da garanti değil. Tutmayan arkadaşlar var.Deneyeceğiz işte yumurta üretene kadar.Gerçi tedavilerde çok pahalı artık 😞

İnşallah olur dualarımız sizinle bu süreçte hafif tempolu yürüyüşler yapın yumurtalıklarınız daha iyi çalışır ,karbonhidrat tüketmeyin protein ve vitamin odaklı beslenmeye dikkat edin inşallah kaliteli yumurtalarınız olur 🤲
Canım çok teşekkürler desteğin için.Hayırlısı olsun diyorum artık.Olursa dünyalar benim olur, olmazsa da vardır bir bildiği Rabbin diyorum. Sevgiler 💕🥰

Ama benim embriyoloğum da sosyal medyada paylaştığı gönderilerde kilo veren hastalarda kaliteli yumurta sayısında ciddi artışlar olduğunu söylüyor bekleme sürecinde biraz spor ve diyetle destekleyebilrsin 😇
Aynen canım benim doktorda aynısını söyledi, artık bunu da deneyeceğim.Dedikleri herşeyi yaptım, bunun için de çaba sarfedeceğim. Geçen senelerde tutmayanlarda hep boyumdan en az 6-7 kilo aşağıdaydı kilom.Normaldim yani.O zaman sigaradan olmuyor deniyordu, onu bıraktım ,1.5 yılda 8 kilo aldım.Şimdi de kilo ver diyor.Sırayla demekki 😂

X