2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Acele etme canım geç olsun güç olmasın en zor kısmı bitti 2 tane bomba gibi embriyon var 😍😇
O kadar heyecanlıyım ki bir an önce transfer olmak istiyorum ne yapayım 😄😄 bugün 7. Gün opunun bugünden sonra gelir artık bence acaba 6. Gün olanı mı transfer ederler ilk 🤔😊 seninde yazdıklarını okudum bence Eray ı bırak gitsin bu nedir yani Sakarya da riskli gebelik üzerinde başka uzmanla devam etsen kalp atımına Kadar okan üniversitesi mi devam edelim dedi inşallah hayırlısı ile bi ilk trimiser i atlatsanız gerisi gelir zaten ay çok stresli işler 😄

Acele etme canım geç olsun güç olmasın en zor kısmı bitti 2 tane bomba gibi embriyon var 😍😇
Gerçekten zor kısmı bitti. Sizi bilmiyorum ama bu opu öncesi iğneler vs beni çok etkiledi bi de 21 yumurta toplandı ben de yumurtalıklarım aşırı şişmişti. Doktorum alttan bakarken o kadar hassaslaşmıştı ki sırf bu yüzden tansiyonum düştü kaç kere kustum 🙄🙄

Kuzu burada dediğine göre senden 13 yumurta toplanmış, 11 tanesi olgun çıkmış. 7 tanesi döllenmiş..
Senin şuan 4 tane embryo kalmış. Onlarda 2 li olacak şekilde 2 tüpte dondurulmuşlar. Yani 2 deneme hakkın kalmış..
Hepsi 5.gün embryosu hepsinin kalitesi 4aa yani 1.kalite
Bu 2 denemede de 2 embryo transfer edecekler..
Gayet iyi bence☺️

Ilkı olmadı bakalım 2.ne olacak adetın.2.günü gel rahım kalınlastırmaya ılac verıcem dedı ne verıyolar acaba kaç gun sürüyor
Estrofem ile başlanıyor, dönmüş embriyio tranferine, 10 gün kullandıktan sonra rahim kalınlığını ölçmek için çağırıyorlar, sonra progesteron ekleniyor.

Ilkı olmadı bakalım 2.ne olacak adetın.2.günü gel rahım kalınlastırmaya ılac verıcem dedı ne verıyolar acaba kaç gun sürüyor
Estrofem ile başlanıyor, dönmüş embriyio tranferine, 10 gün kullandıktan sonra rahim kalınlığını ölçmek için çağırıyorlar, sonra progesteron ekleniyor

O kadar heyecanlıyım ki bir an önce transfer olmak istiyorum ne yapayım 😄😄 bugün 7. Gün opunun bugünden sonra gelir artık bence acaba 6. Gün olanı mı transfer ederler ilk 🤔😊 seninde yazdıklarını okudum bence Eray ı bırak gitsin bu nedir yani Sakarya da riskli gebelik üzerinde başka uzmanla devam etsen kalp atımına Kadar okan üniversitesi mi devam edelim dedi inşallah hayırlısı ile bi ilk trimiser i atlatsanız gerisi gelir zaten ay çok stresli işler 😄
Canım benim de 6.günden embriyolarım var 5.günleri transfer ettiler. 5.gündeliklerin kalitesi ve hızı daha iyiydi sanırım. Ama bi açıklama yapılmadı diğerleri de donduruldu.

Kuzu burada dediğine göre senden 13 yumurta toplanmış, 11 tanesi olgun çıkmış. 7 tanesi döllenmiş..
Senin şuan 4 tane embryo kalmış. Onlarda 2 li olacak şekilde 2 tüpte dondurulmuşlar. Yani 2 deneme hakkın kalmış..
Hepsi 5.gün embryosu hepsinin kalitesi 4aa yani 1.kalite
Bu 2 denemede de 2 embryo transfer edecekler..
Gayet iyi bence☺️
Çok güzel açıkladın wala sımdı oldu ☺️Insallah bu defa olur ya

15.20 gun arasına kadar transfer olur yanı
Aynen hemen hemen okadar sürüyor, bana progesteron iğne başladılar üç günde bir subcutan yapıyorum, sizin nasıl olur bilmiyorum. Hayırlı kapılar açsın Allah , adetin 2. Günü ile tedavi başlıyor

Canım benim de 6.günden embriyolarım var 5.günleri transfer ettiler. 5.gündeliklerin kalitesi ve hızı daha iyiydi sanırım. Ama bi açıklama yapılmadı diğerleri de donduruldu.
Aynen bende araştırdım biraz 6. Güne gelişimi geri olanlar oluyormuş o yüzden 5. Günde dondurulan daha kaliteli sanırım inşallah tutar o 😁

Kızlar bel ağrım vardı ya akşam artık fitil olarak değil ağızdan alıyorum progestanı ama akıntımın rengi koyulaşmış normalde fitil olmayınca çok akıntı da olmuyordu asistanı aradım dr zaten yok bir şey olmaz kanama olursa başka hastaneye yönlendiririz falan diyor bel ağrısı bizlik değil diyor sanki ben bilmiyorum normal şartlarda ortopedi olduğunu yani saçmalıyorlar bazen devlet hastanesine gidiyorum sanki 🤦🏼‍♀️
Bize transfer sonrası dikkat edilecek konular hakkında kişiye özel evrak düzenleyip verdiler.Hatta sözlü olarak bile hatıtlattılar bel ağrısı karın ağrısı vb ağrılar olabilir diye, insan bir ağrı kesici önerir.

Eklentiler

• IMG_20220318_151514.jpg
    IMG_20220318_151514.jpg
    107,7 KB · Görüntüleme: 46
Aynen bende araştırdım biraz 6. Güne gelişimi geri olanlar oluyormuş o yüzden 5. Günde dondurulan daha kaliteli sanırım inşallah tutar o 😁
İnşallah tutacak 🤲🏼🤲🏼 Hangi süreçtesin şimdi belli mi transfer zamanı

Kızlar selam, ilk günden beri buralardayım ama negatif sonucu alınca artık çok da fazla yazmamaya başladım yine de her mesajı okuyorum kaçırmamak adına.

Rahim filmi üzerinden 1 sene geçtiği için bugün tekrar çektirdim ve önceki filmde anlaşılmayan bir şey öğrendim! Yarım Rahimliymişim. Hemen tüp bebek doktorumun yanına gittim çok korkmuştum ağlıyordum🙈 o da korkmaman gerektiğini bu şekilde hamile kalınabildiğini söyledi. Forumda da baktım gerçekten varmış bu şekilde olan hamile kalıp doğum yapan biraz rahatladım açıkcası.

Ama şuna pişmanım ki keşke ilk çektirdiğim rahim filmini basit bir hastanede çektirmeseydim. Teknolojileri çok yetersizmiş onu öğrenmiş oldum. Bu seferkini sonomed de çektirdim. Eğer yeni çektirecek olan varsa ve yakınsa bi baksın sonomede.

Öyle işte kızlar şimdi kanda periferik kromozom testi vermiştim onun sonucunu bekliyorum sonrasında histereskopi olacağım ondan sonra da 3. Deneme inşallah 🤲🏻

Ya akıntım var hafif kahvemsi korkmaya başladım
Şimdi okudum ya kaçırmışım yazışmaları
Akıntıdan korkmuyoruz unutma
Benim belim kopacak şekilde agrıyor böyle yanlardan böbreklere ve kasıklara vuruyor aöa doktora sordum normal kendini yorma dedi ki bende bugün dahiliyeye kontrole gitmiştim galiba orada yoruldum biraz

X